آموزش ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی + تصویر و ویدیو

هفت سین با سیخ چوبی کباب

مرحله 1: ظرف استوانه ای خود را انتخاب کنید. شما می توانید از لیوان های شیشه ای و یا حتی از قوطی های کنسرو به این منظور کمک بگیرید.

مرحله 3: مثلث های خود را روی زمین بگذارید و دو تکه کوتاه دیگر ببرید. اینها قطعاتی هستند که قرار است دو مثلث شما را به هم متصل کنند و آن را به یک ساختار سه بعدی تبدیل کنند. هر تکه کوتاه را به پایه یکی از مثلث های خود بچسبانید، به طوری که آنها ایستاده باشند. باز هم باید در جای خود نگه دارید تا چسب خشک شود.

هفت سین با سیخ چوبی

همانطور که مشاهده کردید خیلی آسان با ابزار ابتدایی که در دسترس بسیاری از ما وجود دارد می تواند ظروف منحصر به فردی برای سفره هفت سین تهیه کرد. ایده های متفاوتی برای این کار وجود دارد، از جمله ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی که نمونه های آن را در این مطلب مشاهده کردید. شما می توانید با کمی خلاقیت بخش های جذابتری را به نمونه های ارائه شده اضافه کنید تا بر هر چه زیباتر شدن سفت هفت سین خود کمک کنید.


منبع: https://www.alamto.com/%D9%87%D9%81%D8%AA-%D8%B3%DB%8C%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B3%DB%8C%D8%AE-%DA%86%D9%88%D8%A8%DB%8C.html

مرحله 4: انتهای قطعات ایستاده را به پایه مثلث دوم بچسبانید. سپس سرهای دو مثلث را به هم بچسبانید تا شکل تکمیل شده را ایجاد کند.

مرحله 2: دو قطعه بلند را در بالا با استفاده از چسب حرارتی به هم وصل کنید. شما باید یک مقدار زیاد از چسب را روی آن قرار دهید و سپس قبل از اینکه خشک شود سیخ های چوبی را به مدت 30 ثانیه در کنار هم نگه دارید. در صورت نیاز می توانید چسب حرارتی بیشتری روی آن بزنید تا مطمئن شوید که واقعاً به هم چسبیده اند. سپس قطعه کوتاه را در قسمت پایین بچسبانید. این کار را تکرار کنید تا مثلث دوم خود را تشکیل دهید.

روش ساخت ظرف با سیخ برای هفت سین

سخن آخر

هفت سین با سیخ چوبی

آموزش ساخت هفت سین چوبی

مرحله 5: زمانی که چسب زمان زیادی برای خشک شدن داشته است، ظروف هندسی خود را با اسپری رنگ کنید. در مورد اینکه چسب کروی به نظر می رسد استرس نداشته باشید زیرا هنگامی که با اسپری رنگ می شود واقعا دیده نمی شوید.

هفت سین با سیخ چوبی 14

روش دوم ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی

آموزش ساخت ظروف هفت سین استوانه ای با سیخ چوبی:

 • سیخ چوبی
 • اره دستی
 • چسب حرارتی تفنگی
 • لیوان یا هر ظرف استوانه ای دیگر
 • سنباده
 • برس رنگ
 • پارچه های بدون پرز
 • دستکش لاستیکی

ابزار لازم برای ساخت ظروف هفت سین استوانه ای با سیخ چوبی:

مرحله 4: برای زیباتر شدن ظاهر ظرف، پس از تکمیل چوب ها و تثبیت آنها، روی لبه های خارجی کار سنباده بکشید تا ظاهر مرتب تری داشته باشد.

هفت سین با سیخ چوبی 8

آموزش ساخت سفره هفت سین با سیخ چوبی ویدیو

همچنین بخوانید: ایده تزیین سفره هفت سین با شیشه استوانه ای ساده، زیبا و لاکچری

ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی به شکل ظروف هندسی ایده ای جذاب برای تهیه داشتن یک سفره هفت سین منحصر به فرد است. شما حتی می توانید این ظروف هندسی فوق العاده را با کودکان انجام دهید تا یک کار آموزشی برای آنها نیز باشد. آموزش ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی با تصویر و ویدیو را در ادامه مشاهده کنید.

همچنین بخوانید: آموزش ساخت سفره هفت سین با چوب بستنی و چوب کبریت ساده و کم خرج

ابزار لازم برای ساخت ظروف هفت سین هندسی با سیخ چوبی:

 • سیخ های چوبی (این سیخ های چوبی به عنوان سیخ پخت کباب در فروشگاه ها پیدا می شوند).
 • تفنگ حرارتی و چوب چسب
 • اسپری رنگ (سفید و مسی)

روش ساخت ظروف هفت سین هندسی با سیخ چوبی

مرحله 5: می توانید ظرف هفت سین تهیه شده را با رنگ آمیزی و استفاده از وسایل تزئینی مثل روبان، تور، مروارید و … زیباتر کنید.

مرحله 2: سیخ های چوبی را به تعداد لازم برداشته و به اندازه دیواره استوانه خود با استفاده از اره دستی کوتاه کنید.

اگر به دنبال ایده های خلاقانه برای تهیه سفره هفت سین هستید، ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی را به شما پیشنهاد می کنیم و روش ساخت آن را ارائه می کنیم.

آموزش ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی با تصویر

مرحله 3: با استفاده از چسب حرارتی سیخ های چوبی بریده شده را روی ظرف مورد نظر بچسبانید. این کار را تا تکمیل دور کار ادامه دهید.

ساخت ظروف هفت سین با سیخ چوبی

مرحله 6: ها حالا نوبت چیدن اجزای هفت سین درون ظروف تهیه شده است.

همچنین بخوانید: آموزش تزیین تخم مرغ هفت سین با پارچه ساده، شیک و مجلسی

هفت سین دست ساز

مرحله 6: شما می توانید روی این دست سازه ها ظرف مورد نظر خود را گذاشته و محتویات هفت سین خود را درون آن بچینید.

همچنین بخوانید: ایده و آموزش تزیین سفره هفت سین با کنف و گونی ساده، زیبا و مجلسی

مرحله 1: سیخ های چوبی خود را طوری برش دهید که شکل های مثلثی ایجاد کنید (دو تکه بلند + یک تکه کوتاه = مثلث). این کار را برای ایجاد دو مثلث انجام دهید.