آیا پماد کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن خوب است؟

پماد کالاندولا یکی از محبوب ترین داروهای گیاهی است که برای درمان بیماری‌های پوستی مختلف استفاده می شود و در عین حال، آنقدر ملایم است که می تواند در نوزادان برای درمان بثورات پوشک استفاده شود. این پماد از عصاره گل همیشه بهار تهیه می‌شودو در این مطلب از آلامتو می‌گوییم که آیا پماد کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن خوب است یا نه. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: پماد تریامسینولون برای واژن

آیا پماد کالاندولا برای عفونت قارچی واژن موثر است؟

مطالعات انجام شده روی تاثیر پماد کالاندولا برای عفونت قارچی واژن و مقایسه آن با کلوتریمازول نشان داد که اگرچه پماد کالاندولا زمان بیشتری برای تسکین علائم عفونت قارچی واژن نیاز دارد، اما اثرات آن ماندگارتر است. این بدان معنی است که در گروه زنانی که با پماد کالاندولا درمان شده بودند، موارد کمتری از عفونت های مکرر قارچی نسبت به کسانی که از کلوتریمازول استفاده می کردند، وجود داشت. در واقع برای زنانی که مایل به اجتناب از مصرف دارو برای درمان واژینوز باکتریایی هستند، پماد گیاهی کالاندولا که متناسب با عفونت قارچی واژن تولید شده است، ممکن است گزینه مناسبی باشد.

4. فراموش نکنید که پماد کالاندولا را در بخش های داخلی واژن استفاده نکنید.

5. اگر داروهایی مصرف می کنید که سیستم ایمنی شما را کاهش می دهند، بیشتر مراقب باشید. اینها داروهایی مانند آزاتیوپرین، سیکلوسپورین، دگزامتازون، متوترکسات و سیرولیموس هستند.

اگر به عفونت قارچی واژن مبتلا شده اید، می توانید با استفاده از پماد کالاندولا بر روی فرج خود خارش را تسکین دهید. برای خلاص شدن از شر عفونت همچنان باید از یک درمان ضد قارچی استفاده کنید.

نحوه استفاده از پماد کالاندولا برای عفونت قارچی واژن و خارش واژن

پماد کالاندولا دارای خواص ضد قارچ، ضد التهاب، ضد سرطان، آنتی باکتریال و آنتی اکسیدان است. این دارو از نیستاتین (یک داروی رایج ضد قارچ) در مهار رشد هفت سویه مختلف کاندیدا موثرتر است: کاندیدا آلبیکنس، کاندیدا گلابراتا، کاندیدا تروپیکالیس، کاندیدا دوبلینسیس، کاندیدا پاراپسیلوزیس، کاندیدا گیلرموندی و کاندیدا کروسی.

نحوه استفاده از پماد کالاندولا برای عفونت قارچی

آیا پماد کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن بی خطر است؟

در واقع برای درمان عفونت واژن باید نوع خاص فرموله شده آن مختص این وضعیت تولید شده است به کار رود. نحوه استفاده 3 مرتبه در روز و برای پنج روز است. اما خانم‌هایی که از داروهای رقیق کننده خون یا ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند، باید هفته‌ای دو مرتبه از این پماد استفاده شود. پماد کالاندولا نباید روی زخم‌های باز و قسمت درونی واژن استعمال شود. برای پیشگیری از عوارض دارو می‌توان از عصاره گیاهی گل همیشه بهار استفاده کرد.

همچنین بخوانید: پماد خارش واژن داخلی و خارجی

1. گل همیشه بهار می تواند قاعدگی را تحریک کند، بنابراین مصرف آن به زنان باردار و کسانی که قصد باردار شدن دارند توصیه نمی شود.

3. به منظور بررسی اینکه آیا آلرژی دارید، قبل از شروع استفاده از آن بر روی واژن یا پوست آلوده به مخمر، مقدار کمی از پماد کالاندولا را روی قسمت کوچکی از پوست خود بمالید

پماد کالاندولا بی خطر است، اما نکاتی وجود دارد که باید قبل از استفاده از آن در نظر بگیرید:

6. اگر داروهای فشار خون بالا مصرف می کنید بیشتر مراقب باشید. اینها داروهایی مانند کاپتوپریل، آتنولول، فوروزماید و آملودیپین هستند.

همچنین بخوانید: بهترین پماد برای اگزمای پوستی

سخن آخر

در این مطلب از آلامتو توضیح دادیم که آیا پماد کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن خوب است یا نه. همانطور که مطالعه کردید تحقیقات اثر بخشی این دارو را تایید کرده‌اند. با این حال شما همچنین می‌توانید از عصاره گل همیشه بهار به این منظور استفاده کنید و به این ترتیب از مواد شمیایی موجود در پماد هم در امان خواهید بود.


منبع: https://www.alamto.com/%D9%BE%D9%85%D8%A7%D8%AF-%DA%A9%D8%A7%D9%84%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DA%98%D9%86.html

2. افرادی که به گیاهانی از خانواده گل مینا یا گل مینا حساسیت دارند باید از پماد کالاندولا (گل همیشه بهار) اجتناب کنند زیرا ممکن است به آن نیز حساسیت داشته باشند.

کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن

آیا پماد کالاندولا برای خارش واژن و عفونت قارچی واژن خوب است؟