از نظر من، این حرف جی

اعتماد به نفس نسرین بالاست؛ چرا که اطمینان دارد تحمل انواع رنجها و سختیهای این جهان را دارد و چیزی نیست که او را بترساند. خودباوری بحثی بسیار قابل توجه و فراگیر است که باید مورد توجه همه -اعم از زن و مرد و در هر سن و موقعیتی- قرار گیرد چرا که خودباوری و قضاوت از خود، قویترین احساسی است که بر لحظه لحظه زندگی ما تاثیرگذار خواهد بود که متاسفانه در جوامع امروزی مورد بی توجهی و غفلت قرار گرفته است -مانند زمانی که دررفتار دیگران بدنبال دریافت نگرش از خود و ارزیابی خود هستیم، یا حتی سوءاستفادههای تبلیغاتی مانند استفاده از القای این عنوان برای فروش بیشتر محصولات آرایشی و… آن چیزی که محصولات یک شرکت صوتی و تصویری را متمایز می کند؛ آن است که شرکت های بزرگی همچون ال جی، سامسونگ و سونی محصولی را عرضه می کنند و بر روی آن محصول عمل برندینگ را انجام می دهند.

اعتماد به نفس و خودباوری مهمترین دستاورد معنوی دفاع مقدس است. هشت سال دفاع مقدس یکی از درخشانترین عرصههای دفاع محسوب میشود؛ هنگامهای که ملت ایران در اتحادی بینظیر و یکپارچه به مصاف دشمن متجاوز رفتند و برای حفظ و پاسداری از خاک وطن، سراسر عشق، ایثار و شجاعت شدند. حال از دفاع مقدس ۴۱ سال میگذرد، در این سالها اتفاقات بسیاری در راستای ادامه دفاع مقدس جمهوری اسلامی رقم خورده است و همچون هشت سال دفاع مقدس، خونهای بسیاری از مدافعان جمهوری اسلامی درخت شجره طیبه انقلاب را آبیاری کرده است. ممکن است کسی که در ظاهر جزء رجال سیاسی است، در زمرهی عوام باشد و بسیاری از مردمِ بهظاهر عادی جزء اخص خواص قرار داشته باشند.

خودی که خودش کسب کرده و روی پاهای خودش آجر به آجر آن را از دردهای کودکیاش ساخته است. در این آیات اشاره به دو مرحلهای و دو پایهای بودن ایمان شده است. جنگ تحمیلی با توجه به نوپایی آن، نتایج با ارزش و موثری به همراه داشت و رشد باورهای دینی در دوران دفاع مقدس چشمگیر بود و همه چیز در جبهه و پشت جبهه، رنگ و صبغه الهی به خود گرفته بود و از برکات مهم دفاع مقدس تقویت اعتماد به نفس و خودباوری بود. مشکلاتی را در کشور ایجاد کرد، اما این جنگ نیز دفاع مقدس دیگری را در زمینهی مقابله با این «ویروس منحوس» رقم زد و اقدامات و تلاشهای زیبا و ماندگاری تجلی پیدا کرد.

با گسترش امکانات آموزشی و دانشگاهی در کشور، خیل عظیمی از جوانان وارد مراکز علمی کشور شدند و زمینه تربیت مدیرانی خلاق برای آینده کشور فراهم شده است. حماسه آفرینی و نقش بی بدیل جوانان در دوران انقلاب اسلامی به خصوص در واقعه ۱۳ آبان، نبردهای خیابانی و تسخیر پادگانها در بهمن ۵۷، تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و هشت سال دفاع مقدس نقشی ماندگار و ستودنی است؛ امروز هم حضور جوانان در تمامی عرصه ها و صحنه های نظام، ضامن حفظ و تداوم انقلاب اسلامی و سازندگی ایران اسلامی است و اعتماد به جوانان و واگذاری مسئولیتها به آنان و تقویت حس مسئولیت پذیری و خودباوری در این قشر زمینه ساز پیشرفت و تحول همه جانبه در کشور است. حجتالاسلاموالمسلمین همتیان بیان داشت: امروز بخش عظیمی از وقت یک کشاورز برای شناسایی آفات گیاهان صورت می گیرد، اما انسان گرفتار کج فهمی و کج فکری شده و از بخش عظیمی از خلقت و وجود خود غافل است. برخی اعتقادات و باورها هم هستند که غیرمسئولانهاند: به بیان دقیقتر، اعتقادات و باورهایی هستند که به شکل غیرمسئولانهای ایجاد و حفظ شدهاند – مثلاً هنگامی که شواهد و ادله نادیده گرفته شدهاند، شایعات و زمزمهها و گواهی منابع نامعتبر مبنا قرار گرفتهاند، تناقضات موجود با سایر باورهای فرد نادیده گرفته شدهاند، فرضیاتی جانبدارانه اندیشیده شدهاند، یا به توهمات توطئه گرایش نشان داده شده است.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو؛ چهاردهم بهمن ماه به عنوان “انقلاب اسلامی، جوانان، خودباوری و نهضت علمی” نامگذاری شده است. به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاعپرس، دوران دفاع مقدس یکی از مقاطع فراموش نشدنی و بینظیر تاریخ ایران و خود یک مقطع تاریخی بسیار مهم است. یکی از اساتید بزرگوار حوزه و دانشگاه در تحلیلی که از مفهوم «اعتقاد» ارائه دادهاند یا بهتر بگویم در استنتاجی (که بدون تحلیلی روشن بوده) مدعی شدهاند که ما باید مفهوم اعتقاد را کنار بزنیم و بر آن اصراری نکنیم و به جای آن مفهوم تفکر را بنشانیم، البته او برای چنین پیشنهادی و جهت و ترویج چنین جایگزینی مفهومی بنای خود را بر آسیبهایی نهادهاند که از واژه اعتقاد برآمده است، بزعم او واژه اعتقاد دارای تصلب و بُعد غیرعقلانی است. به عنوان مثال: اگر قرار باشد یک ارائهای را انجام دهید و از یک طرف خودباوری کامل برای انجام آن را داشته باشید، هدف اصلیتان این خواهد بود که به جای استرس بر روی آموزش دقیق به شنوندگان متمرکز شوید.

ان شاء الله این هر دو شب و این شب ها و این دهه آخر ماه مبارک رمضان که حضرت فاطمه (س) رختخوابهای بچههایشان را جمع میکردند و پیامبر اکرم (ص) در مسجد اعتکاف میکردند و این شبها را به بیداری و عبادت سپری میکردند،ان شاء الله با توسل به نور امیرالمؤمنین(ع) و با تحکیم باورها و عقاید شیعی خودمان ضمن احترام به عقاید و مقدسات دیگران، از این شبهای قدر بهرهمند شویم. هماکنون بچه خود را به آغوش میگیرد و کتابهای مقطع لیسانسش را ورق میزند و قدر هر دقیقه وقت برای خواندن آن را میداند؛ اما داستان به اینجا ختم نمیشود؛ او بنیانگذار طرحی است که نگذارد کودکیهای کودکان دیگر در دهها محله جرمخیز در تهران و شهرستانها بر باد رود. ایران نیز چند سالی است به این صنعت ورود کرده و با تولیدات موفق توانسته در جشنوارهها و اکرانهای خارجی حضور داشته باشد. کسانی که احساس می کنند در وضعیتی هستند که در معرض تهدید هستند یا درآمد کمتری دارند نیز مستعد توطئه هستند. سخن گفتن از ارتباط خودباوری با جنسیت برای کسانی که حداقل در محیط خانه خود با تبعیض جنسیتی مواجه نبودهاند، چندان ملموس نیست.

از اواخر سال ۹۸ شیوع ویروس کُرونا به یکی از مهمترین مسائل جامعهی ایران تبدیل شد. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. عکسی منتشر شده از روی میز این بازیگر همه را متعجب کرد . ضعف اراده بیماری نیست ولی به دلیل تاثیر مخربی که روی سیستم عصب مرکزی شخص میگذارد نوعی بیماری فرض میشود و با ایجاد اختلال در کنترل سیستم رفتار-پاداش، موجب تکرار آن رفتار میشود. لذا اینکه ورود در آتش متلظّی را مختص به مکذّب و متولّی قرار داد (لا یصلیها إلا الأشقی الذّی کذّب و تولّی)، مانع از آن نیست که در جهنم آتشهای متعدّدی باشد که یکی از آنها آتش متلظّی است که تنها کافر در آن وارد میشود، و شامل دیگر مجرمان نمیشود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، صنعت تولید انیمیشن رونق بسیار زیادی پیدا کرده و بسیاری از کشورها بر روی پروژههای بزرگ سرمایهگذاری میکنند، حتی برای ساخت بعضی از پروژهها سالها زمان صرف میشود. ۳٫ واژههای مؤمن، مؤمنون و مؤمنات و صفات و حالات مربوط به مؤمنان در بسیاری از آیات قرآن به گونهای حاكى از آن به كار رفته است كه مؤمنان گروه مخصوصى از انسانها هستند و نحوهی زندگى آنها از غیر مؤمنان كاملاً متمایز است. این صنعت به لحاظ سودآوری و همچنین از نظر پتانسیلهایی که در حوزه فرهنگ دارد، توانسته است جای خود را به خوبی در بین صنایع خلاق باز کند. » (علامه حلی: 1407، 426) البته این نظریه از خواجه، یک قول او در مسئله ایمان است، قول دیگر ایشان، اکتفا به تصدیق قلبی در ایمان است که در جای خود به آن نیز اشاره خواهد شد. شجاعت و اراده راسخ رزمندگان در جنگ تحمیلی از جمله مهمترین راهبردها در دفاع مقدس محسوب میشود؛ ایثارگرانی که همچون نگینی درخشان در ادبیات جنگ ایران میدرخشند؛ بنابراین لازم است تا امروزه نیز با بیان ناگفتههایی از آن حماسهها به آگاهسازی نسل جوان پرداخت.

این محصول فرهنگی ایرانی قبل از اکران در ایران در روسیه به نمایش در آمده است، پسر دلفینی در روزهای ابتدایی به نمایش درآمدن روی پردههای نقرهای ۲۷۰۰ سینمای کشور روسیه توانسته فروشی در حدود یک میلیون و هفتصد هزار دلار برای خود ثبت کند و مورد تحسین بسیاری از فعالین این حوزه قرار بگیرد. خودباوری موجب میشود شاد باشیم، احساس خوشبختی بیشتری کنیم و دوستان بسیاری داشته باشیم. جدا از کاربرد سرگرمی، انیمیشن در قالب فیلم و سریال جنبههای فرهنگی و آموزشی بسیاری دارد. اگر مالکیت به شکوه ملی ربط داشته باشد و شکوه ملی پس از آن به عنوان لازمه ی تحقیر دیگر ملل تصور شود، با این روند ما جنگهای بی پایانی را در پیش خواهیم داشت. تاکنون گمان میرفت که کودکان تا پیش از رسیدن به سنی که به دبستان بروند، کم سن و سال هستند و نمیتوانند احساس منفی یا مثبت نسبت به خود داشته باشند.

۷٫ قلبهای مؤمنان با ایمان اطمینان (آرامش) پیدا مىكند(رعد سایت ebavar /۱۳/۲۸). خانهای که محل آرامش است، برای او محل استرس بود. انیمیشن رسانهای است که میتواند در انتقال مفاهیم ارزشی، رساندن پیامهای آموزنده و در کل در مقوله آموزش و فرهنگسازی جامعه کارآمد باشد. در این تقسیم مشکّک در صدق بر افراد خود به نحو تساوی یا بالسویه صدق نمیکند، بلکه صدق آن متفاوت است. نسبیگرایی در حقیقت میخواد به ما بگه نه تنها عقاید دیگران از احترام برخورداره و اونها آزادن تا با روشهای متفاوت فکر و عمل کنن بلکه عقاید اونها رو میشه به عنوان منبعی معتبر و آموزنده درباره واقعیت قبول داشت، البته نسبیگرایی استثنائاتی رو هم در نظر میگیره، مثلا اقوامی که انسان رو قربانی میکنن یا انسانها رو به بردگی میکشن منابع ارزشمندی برای اخلاق محسوب نمیشن. چالش های اساسی زندگی شامل اصولی مانند توانایی کسب معاش و مراقبت کردن از خود در دنیا، برقراری روابط شایسته انسانی و توانایی حفظ روابطی که نه تنها برای خشنودی خود، بلکه برای خشنودی دیگران نیز باشد شخص را قادر میسازد از مشکلات و پرتگاه های زندگی عبور کرده و در رسیدن به اهداف و آرزوهای خود پایداری و استقامت داشته باشد. پسر دلفینی قرار است شهریور ماه امسال روی پرده سینماهای ایران بیاید و همزمان در ترکیه نیز اکران شود.

لذا باید توجه ویژهای بر مفهوم زیبایی الهی که خالص و صرف است داشت. خودباوری ، توان افزا ، انرژی زا و انگیزه دهنده است و ما را به موفقیت ترغیب می کند ؛ چرا که انسان عزتمند و خودباور ضعف و ناتوانی را در شان خود نمی بیند . چرا که هبچ تیمی با باخت حذف نمیشود و هیچ تیمی هم با هیچ بردی تیم قهرمان نمیشود. صادق بودن با مردم چرا که وقتی صادق باشی مردم دوستت دارند. مطمئن باشید انجام تقریبا هر کاری، از بیکار بودن بهتر است. داستان فیلم مربوط به سالهای پایانی سِر توماس مور و محاکمهاش به اتهام خیانت است. جوانانی که در سایه انقلاب اسلامی و اندیشه های نورانی حضرت امام(ره) متحول شدند، در دوران انقلاب اسلامی به ویژه در سالهای سخت جنگی نابرابر، استعداد و توانایی و فداکاری و ایثار خود را آن چنان به نمایش گذاشتند که نوجوان ۱۳ ساله ای همچون شهید فهمیده مدال افتخار و رهبری را از حضرت امام(ره) گرفت. اگر ملت این باور را داشته باشد که ما می توانیم در مقابل قدرتهای بزرگ بایستیم، این باور اسباب این می شود که توانایی پیدا کرده و در مقابل قدرتهای بزرگ ایستادگی می کنند”. در ادامه هم قرار است پویانمایی پسر دلفینی در اسپانیا، کره جنوبی، تایوان و مغولستان به نمایش در بیاید.

ریشه بیشتر ترسهای ما ناآگاهی از برخی چیزها و نیز ناتوانی در پیش بینی آینده است. صنعت انیمیشن را میتوان یکی از صنایع خلاقی دانست که بههیچوجه اشباع نخواهد شد؛ زیرا یک بعد این صنعت خلاق مانند تمام صنایع خلاق دیگر، فرهنگ است و فرهنگ، موضوعی نیست که بتوان آن را به زمان یا مکانی خاص محدود کرد. بنابراین، نسبت میان اسلام و ایمان، عام و خاص مطلق است؛ چون هرجا ایمان باشد به ضرورت اسلام هم وجود دارد ولی چنین نیست که هرجا اسلام بود ایمان هم باید باشد. اما این قضیه کل ماجرا نیست؛ دسته دومی از زنان موفق وجود دارند که به دلیل تجربه انواع تبعیضهای اجتماعی، سرمایه زندگیشان کولهباری از رنجها است.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار