از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟ جوشانده برای عفونت رحم و واژن

سخن پایانی

انواع جوشانده برای عفونت رحم و واژن توسط متخصصین طب سنتی معرفی و مورد استفاده قرار گرفته است. یکی از دمنوش های موثر برای از بین بردن عفونت رحم و واژن دمنوش پونه است که برای تهیه آن لازم است مقداری از گل های پونه را از عطاری تهیه نموده و در ظرفی آب روی شعله قرار دهید. پس از آن که آب به دمای جوش رسیده و کمی جوشید شعله را خاموش نموده و آن را دم کنید. مصرف منظم دمنوش پونه که با مقداری عسل طعم دار شده باشد؛ در پیشگیری از ابتلا به عفونت رحم بسیار موثر بوده و در درمان آن نیز نقش بسزایی خواهد داشت. شایان ذکر است دمنوش نعناع، آویشن، جعفری، رزماری و پنیرک یا ختمی بنفش نیز با ترکیب مقداری عسل در درمان این بیماری ناخوشایند نیزموثر خواهد بود.

همچنین بخوانید: بهترین دمنوش گیاهی برای پریود شدن

عفونت رحم یکی از مشکلات شایعی است که اغلب زنان را در برهه ای از زمان درگیر خود نموده و همواره آنان را به دنبال پیشگیری و درمان این بیماری ناخوشایند قرار داده است. البته دلایل گوناگونی برای عفونت رحم وجود داشته و ترشح بیش از حد یا زمینه های وراثتی و استفاده از مواد شوینده نامناسب می تواند گزیده ای از دلایل متنوع آن به شمار رود.

از اولین نشانه های عفونت رحم ترشح غیر معمول و بیش از حد دهانه واژن است که معمولا به رنگ های قهوه ای، خاکستری، سفید، زرد یا سبز است که همراه با بوی نامطبوع و ناخوشایندی خواهد بود. دومین نشانه رحم مبتلا به عفونت خارش یا سوزش در ناحیه اطراف واژن و بخش های خارجی آلت تناسلی زنان است که عموما با درد زیر شکمی همراه بوده و احساس ناخوشایندی را به زنان می دهد. همچنین درد در هنگام دفع ادرار و رابطه جنسی از دیگر راههای تشخیص عفونت رحم می باشد. شایان ذکر است در بسیاری از موارد عفونت رحم بدون علامت ظاهر شده و فرد را به عوارض خطرناکی مانند ابتلا به ایدز (HIV)، ابتلا به التهاب لگن، نازایی و سقط جنین مواجه سازد. بنابراین توصیه می گردد مراجعه به پزشک متخصص زنان و معاینات دوره ای را فراموش نکرده و همواره آن را در دستور کار خود قرار دهید. چرا که یکی از اصلی ترین بخش‌ های تشخیص و درمان عفونت رحم معاینه دهانه رحم توسط متخصص زنان و زایمان می باشد. پزشکان برای تشخیص عفونت رحم در مراحل ثانویه آزمایش هایی از جمله آزمایش ادرار و آزمایش ناحیه لگن را تجویز می کنند.

تیم سلامت سایت آلامتو تصمیم دارد در این مطلب به پاسخ سوال از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟ پرداخته و انواع جوشانده برای عفونت رحم و واژن را معرفی نماید. در این مطلب مهم و مفید نیز همراه ما باشید؛ امیدواریم حاصل تلاش تیم ما پاسخی موثر برای سوالات احتمالی شما عزیزان بوده و مفید و موثر واقع گردد.

همچنین بخوانید: معرفی بهترین پماد خارش واژن داخلی و بیرونی

از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟

یکی از درمان های خانگی عفونت رحم شستشوی واژن با آب و سرکه است. البته از ترکیب آب و سرکه در وان حمام نیز می توانید با نشستن به مدت 15 دقیقه در آن استفاده نمایید. نشستن در وان آب و جوش شیرین نیز مانند آب و سرکه است.
طب سنتی شستشوی واژن یا تزریق واژنی مخلوط آب ولرم با عسل را نیز برای درمان سریع عفونت رحم معرفی نموده است. استفاده موضعی از ماست به گونه ای که پارچه تمیزی را آغشته به ماست نموده و بر روی واژن قرار دهید نیز راهکار موثری خواهد بود و یا می توانید از آن به عنوان تامپون ماست استفاده نمایید که در بهبود و درمان عفونت رحم بسیار کمک کننده خواهد بود. شایان ذکر است؛ استفاده موضعی از روغن نارگیل و روغن درخت چای نیز بسیار مجرب بوده و بسیار موثر واقع شده است.

از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟

عفونت رحم

بهتر است درمان های خانگی و مصرف هرگونه جوشانده برای عفونت رحم و واژن با مشورت پزشک متخصص صورت گیرد. چرا که مصرف گیاهان دارویی به عواملی از جمله وزن، سن و سابقه بیماری افراد مرتبط خواهد بود. در ضمن جوشانده‌ های گیاهی جایگزینی برای داروهای تجویز شده توسط پزشک نبوده و نباید مراجعه به پزشک را به تعویق انداخت. علاوه‌ بر آن زنان شیرده، زنان باردار و کودکان کمتر سه سال از نوشیدن جوشانده و دمنوش گیاهی اجتناب ورزند مگر آن که با پزشک خود مشورت نموده باشند.


منبع: https://www.alamto.com/how-do-i-know-if-i-have-a-uterine-infection.html

جوشانده برای عفونت رحم و واژن

درمان خانگی عفونت رحم

از کجا بفهمم عفونت رحم دارم؟

جوشانده برای عفونت رحم و واژن