بعد از پریود چقدر قد رشد میکند؟ آیا رشد قد متوقف می شود؟

پس از اولین سیکل قاعدگی، طولی نمی‌کشد که دختران به قد کامل بالغ می‌شوند. در واقع، رشد قد دختران متوقف می شود و تنها دو تا دو سال و نیم پس از اولین پریود شدن به قد نهایی بزرگسالی خود می رسند. به طور معمول، رشد دختران در سن 14 یا 15 سالگی متوقف می شود.

آیا با پریود شدن رشد قد متوقف می شود

آمپول افزایش قد بعد از پریود

قرص ال آرژنین یک قرص افزایش قد بعد از پریود است. با این حال بهترین زمان تاثیر گذاری آن برای دختران تا سن 12 سالگی می باشد. با وجود اینکه بعد از این سن شانس افزایش قد کمتر خواهد بود، اما مصرف این قرص تا سن 18 سالگی می تواند تا حدی در بهبود رشد طولی موثر عمل کند.

ورزش هایی برای افزایش قد بعد از پریود

همانطور که پیش از این گفتیم شروع پریود یکی از نشانه های توقف رشد است. بسیاری از والدین در این ایام دغدغه تکمیل رشد فرزند خود را دارند و به دنبال راه حل مناسب می باشند. اگر کودک در زمان مناسب به بلوغ برسد، احتمالا از رشد قدی خوبی برخوردار است، اما کودکانی که دچار بلوغ زودرس می شوند ممکن است به میانگین قد استاندارد خود نرسند. آمپول دیفرلین یکی از داروهایی است که با بررسی وضعیت بدنی کودک، برای او تجویز می شود و می تواند بلوغ زودرس را به تاخیر بیندازد. به این ترتیب دوره رشد کودک تکمیل خواهد شد.

قرص افزایش قد بعد از پریود

می خواهید بدانید بعد از پریود چقدر قد رشد می کند؟ تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

رشد قد بعد از پریود

در طول جهش رشد بلوغ، دختران می توانند انتظار داشته باشند که به طور متوسط 8-9 سانتی متر در سال افزایش پیدا کنند. با این حال، این نرخ رشد به طور نامحدود ادامه نخواهد داشت. به طور معمول، رشد قد دختران حدود دو سال پس از شروع قاعدگی متوقف می شود، اگرچه برخی ممکن است تا یک یا دو سال دیگر به رشد خود ادامه دهند.

آیا با پریود شدن رشد قد متوقف می شود؟

با نزدیک شدن دختران جوان به دوران نوجوانی، یک سوال که به طور طبیعی مطرح می شود این است که آیا قد آنها پس از شروع قاعدگی همچنان افزایش می یابد؟ پاسخ، مانند بسیاری از سؤالات در مورد رشد نوجوانان، یک بله یا خیر ساده نیست. در ادامه این مطلب از آلامتو می گوییم که بعد از پریود چقدر قد رشد می کند و آیا رشد متوقف می شود؟

همچنین بخوانید: قطع فوری پریود خانگی

بعد از پریود چقدر قد رشد میکند؟

سخن آخر

درک این نکته مهم است که قاعدگی تنها یک تکه کوچک از پازل پیچیده بلوغ است. در این مدت، هم دختران و هم پسران یک جهش رشد را تجربه می کنند که می تواند چندین سال ادامه یابد. برای دختران، این جهش رشد معمولاً بین سنین 8 تا 13 سالگی اتفاق می افتد و میانگین سن پریود (اولین دوره قاعدگی) 12 سالگی است.

توجه به این نکته مهم است که ژنتیک نقش مهمی در تعیین قد دارد و ورزش به تنهایی ممکن است منجر به افزایش قابل توجه قد نشود. با این حال، گنجاندن تمرینات کششی و قدرتی در روال خود می تواند به بهبود وضعیت بدن شما کمک کند و شما را قد بلندتر نشان دهد.

توجه به این نکته مهم است که اگرچه قاعدگی و رشد قد با هم مرتبط هستند، اما تنها عواملی نیستند که بر قد نهایی فرد تأثیر می‌گذارند. ژنتیک، تغذیه و سلامت کلی نیز نقش بسزایی دارند.

همچنین بخوانید: قرص اورژانسی برای پریود شدن سریع

در حالی که هیچ راه تضمینی برای افزایش قد پس از پریود وجود ندارد، ورزش منظم و فعالیت بدنی می تواند به ارتقای سلامت کلی کمک کند و حتی وضعیت بدنی و تراز ستون فقرات را بهبود بخشد. تمرینات قدرتی، یوگا، دوچرخه سواری، بارفیکس، طناب زدن و … از جمله ورزشهایی برای افزایش قد بعد از پریود شدن است.

علاوه بر ورزش، حفظ یک رژیم غذایی سالم سرشار از کلسیم، ویتامین D و سایر مواد مغذی ضروری نیز می تواند از سلامت استخوان ها حمایت کرده و به طور بالقوه به رشد قد کمک کند. قبل از ایجاد هر گونه تغییر قابل توجهی در برنامه ورزشی یا رژیم غذایی خود، مهم است که با یک متخصص مراقبت های بهداشتی مشورت کنید.

همچنین بخوانید: باز کننده قاعدگی قوی خانگی با طب سنتی

بعد از پریود چقدر قد رشد میکند

امیدواریم این مطلب از آلامتو با موضوع رشد قد بعد از پریود برای شما همراهان مفید بوده باشد. فراموش نکنید که هرگز از قرص یا آمپول برای افزایش قد بدون مشورت با پزشک استفاده نکنید زیرا می تواند عوارض بعدی به همراه داشته باشد.


منبع: https://www.alamto.com/%D8%A8%D8%B9%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D9%BE%D8%B1%DB%8C%D9%88%D8%AF-%DA%86%D9%82%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AF-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF%D8%9F.html

تحقیقات نشان داده است که ممکن است بین شروع قاعدگی و زمان جهش رشد همبستگی وجود داشته باشد. دخترانی که زودتر قاعدگی را شروع می کنند، جهش رشد خود را زودتر نیز تجربه می کنند، در حالی که دخترانی که دیرتر شروع می شوند ممکن است برای مدت طولانی قدتر رشد کنند. این به این دلیل است که استروژن، هورمون مسئول شروع قاعدگی، در رشد و تکامل استخوان نیز نقش دارد.