بهترین کیس مرور شد: از اشتباهات دیگر چه چیزی می‌توان بیاموزید

چگونه کارتهای گرافیکی مختلف را مورد بررسی قرار دهیم؟ زمانی که قصد بررسی کارتهای گرافیکی مختلف را دارید، حتماً به سراغ تماشای ویدیوهای مربوطه از طریق کانالهای معتبر بروید و عملکرد آنها را در بازیهای مختلف بسنجید. سنجش نسبت استفاده از قدرت پردازندهی مرکزی و نرخ فریم در تماشای این ویدیوها در اولویت قرار دارند و سعی کنید که این اعداد و ارقام را در هنگام اجرای بازیهای مختلف از جمله مولتیپلیر بررسی کنید. البته، با پرداخت ۱۲۰ دلار بیشتر میتوانید به جای کارت گرافیک AMD Radeon RX 6700 XT برای خرید کارت گرافیک RTX 3070 اقدام کنید که از هر نظر، به خصوص رهگیری پرتو یک سر و گردن عملکرد بهتری ارائه میکند، اما گاهی اوقات همین ۱۲۰ دلار بیشتر نیز میتواند تعیین کننده باشد. از همین رو باید یک بودجه معقول و منطقی را به خرید PC اختصاص بدهیم. به عنوان مثال، اگر تنها قصد دارید تا تمامی بازیها را در وضوح ۱۰۸۰p به همراه تنظیمات گرافیکی بالا (نه لزوماً بالاترین) بازی کنید، میتوانید به سراغ خرید کارتهای Nvidia GeForce RTX 3060 و یا AMD Radeon RX 6600 XT بروید.

برای مراقبتهای پیشرفته پزشکی که در کشوری وجود ندارد. برای گیم با رزولوشن 1080p به پردازنده گرافیکی پیشرفته نیاز نمی باشد. کارت گرافیکی فوقالعاده قدرتمند AMD Radeon RX 6800 نشاندهندهی بازگشت AMD به بازار کارتهای گرافیکی بالارده است و با همهی این موارد، تنها ۵۸۰ دلار قیمت دارد. به گفته اکونومیست، بهبود الگوریتمها، رایانههای قدرتمند و افزایش دادههای دیجیتالی باعث انقلاب در یادگیری ماشین شدهاست، با تکنیکهای جدید در دهه ۲۰۱۰ منجر به «پیشرفت سریع در وظایف» از جمله دستکاری زبان شد. لپ تاپ قدرتمند ایسوس همچنین کارت گرافیک NVIDIA RTX 3050Ti با 4 گیگابایت حافظه ویدیویی و 16 حافظه رم DDR5 بهرهمند است که به کاربر اجازه میدهد اکثر بازیهای جدید را با کیفیت خوب اجرا نماید. با این وجود، عرضهی کارت گرافیک Nvidia GeForce GTX 1660 Ti به خصوص مدل PNY XLR8 Gaming OC باعث شد تا در این بازار پر آشوب همچنان گزینهای قابل اتکا برای گیمرها وجود داشته باشد. اگر فکر میکنید که شرکت AMD همچنان روی بازار کارتهای گرافیکی پایین رده و میانرده تمرکز دارد، سخت در اشتباه هستید. در نظر داشته باشید که کارتهای گرافیک مختلف همه باید به وسیلهی دیگر قطعات یکسان مورد آزمایش قرار بگیرند.

در واقع، این کارت گرافیکی مقرون به صرفهترین کارت برای تجربهی بازیها در وضوح ۴K است و از نظر ارزش خرید در بالاترین جایگاه فهرست ما قرار دارد. در عین حال، این کارت گرافیک به لطف VRAM خود ارزش خرید بیشتری نسبت به رقیب مستقیمش یعنی RTX 3070 پیدا میکند و به علاوه، فناوری Smart Access Memory technology نیز عملکرد آن را تسریع میبخشد. البته، اگر از نظر مالی با محدودیت خاصی روبرو نیستید، به لطف قیمت به مراتب کمتر این کارت نسبت به کارت Titan میتوانید نیم نگاهی به آن داشته باشید و بازیهای مختلف را بدون هیچ تردیدی در بالاترین کیفیت گرافیکی ممکن در بالاترین وضوحها تجربه کنید. منظور از لینک، متون یا تصاویری هستند که با کلیک بر روی آنها کاربر به صفحه دیگری در اینترنت منتقل میشود. کارتهای چند رسانهای میتوانند درگاههای این چنینی زیادی برای تنظیمات پیچیده داشته باشند که عمل تبدیل و ویرایش فیلم پیشرفته را انجام میدهند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار