ثبت نام فارکس : کدام بروکر برای ورود به فارکس بهتر است؟

این جفت ارزهای اصلی مربوط به اقتصادهای پایدار هستند و از این رو دارای نوسانات اندک و نقدینگی بالا هستند. کدام جفت ارزها در معاملات فارکس محبوبترین هستند؟ یا همان نمودار کندل (شمعدان)، اطلاعات زیادی را شامل میشود که آنرا به یکی از محبوبترین نمودارها برای معاملهگران فارکس مبدل ساخته. برخی، حجم کل گردش مالی معاملات روزانه را 5 تریلیون دلار برآورد میکنند که این امر این بازار را به یکی از عظیمترین بازارهای معاملاتی جهان مبدل میسازد. بازار فارکس یک روش سریع برای پولدار شدن نیست؛ با این حال، شما شانس این را دارید که معامله گر موفقی شوید و درآمد خوبی داشته باشید. آیا می توانید در طی اعلان های اقتصادی که با انتظارات مطابقت ندارد وارد یک معامله شده و یا از آن خارج شوید؟ به کمک این روش می توانید پاسخ سوالات و مشکلات مطرح شده خود را خیلی سریع دریافت نمایید.

اگر نمی توانید پول برداشت کنید و یا پلتفرم تجاری بر طبق خواسته های شما عمل نمی کند اینها علائم هشدار هستند. اگر بتوانید بروکرهای اسلامی را شناسایی نموده و از آنها برای انجام معامله در بازار فارکس استفاده کنید، می توانید یک سرمایه گذاری موفق و پرسود، مطابق قوانین اسلامی را تجربه کنید. این تفاوت قیمت در فارکس نیز وجود دارد و قیمت خرید در فارکس که قیمتی بالاتر از قیمت فروش آن است، به عنوان «بید پرایس» شناخته میشود. خود میله نمایانگر بازه معاملاتی جفت ارز است، در حالیکه خطوط افقی در سمت چپ نشانگر قیمت باز شدن و در سمت راست نشانگر قیمت بسته شدن هستند. برای دسترسی به بخش اخبار سایت فارکس فکتوری میتوانید با انتخاب گزینه News که در نوار بالای سایت قرار گرفته است، به اخبار مرتبط با فارکس دسترسی داشته باشید. قبل از شروع معاملات، از میزان تجربه، اهداف سرمایه گذاری و میزان دسترسی به یک تحلیل گر مالی اطمینان حاصل کنید. مانند تمامی بروکرها، یک بروکر فارکس بعنوان عاملی برای دسترسی معاملهگران به بازار بین بانکی عمل میکند، جایی که تمامی معاملات فارکس در آن اجرا میشوند. لایتفارکس مانند بسیاری از دیگر بروکرها، دو پلتفرم متاتریدر ۴ و ۵ را در اختیار کاربرانش قرار می دهد.

فارکس تماماً درباره انجام معاملات روی نوسانات نرخ بین ارز دو کشور است. در حالیکه دلار امریکا در هر جفت ارز اصلی وجود دارد، جفت ارزهای متقاطع با ارزهای فرعی تری مانند یورو، پوند و غیره سر و کار دارند. جفت ارزهای بیگانه جفت ارزهایی هستند که از اقتصادهایی کوچکتر و اصطلاحاً بازارهای نوظهور میباشند. جفت ارزهای متقاطع جفت ارزهایی هستند که شامل دلار امریکا نمیشوند که همین امر نوسانات آنها را افزایش داده و نقدینگی آنها را نسبت به جفت ارزهای اصلی پایین میآورد. در حالیکه از لحاظ تئوری شما تقریباً قادر به معامله هر نوع جفت ارزی هستید، در این میان جفت ارزهایی هم هستند که همواره بیشترین تعداد معامله را دارند که به آنها جفت ارزهای اصلی گفته میشود و تشکیل دهنده 80% از کل حجم معاملاتی در بازار فارکس هستند. نمودار خطی تنها نشانگر حرکت قیمت جفت ارز میباشد، آن هم به وسیله یک خط از یک قیمت بسته شدن تا قیمت بسته شدن بعدی در طی مدت زمانی بخصوص. بطور مثال دلار امریکا/پزو مکزیک (USD/MXN)، پوند انگلیس/کرون نروژ (GBP/NOK) و فرانک سوئیس/کرون نروژ (CHF/NOK) از این دسته جفت ارزها هستند. یکی از انتقادهای کاربران لایت فارکس این است که میزان کمیسیون برداشت وبمانی در این بروکر بیشتر از سایر بروکرهاست.

هرگاه شما معاملات بازی را در فارکس داشته باشید و بخواهید موجودی اصلی و حقیقی حساب خود را بدانید، میتوانید این مهم را از طریق equity اکویتی مشاهده نمایید. اگر تا به حال از طریق بروکر فارکس تایم اقدام به سرمایه گذاری و معامله نکرده اید؛ در قدم اول باید حساب کاربری در این بروکر افتتاح کنید و احراز هویت نمایید. در ادامه نوبت به احراز محل سکونت میرسد که باید یک فرم را برای این منظور تکمیل کنید. در صورت برداشت مبلغ از حسابتان امتیازات شما باطل میشود و به سطح 1 برمیگردید. بروکر تنها زمانی از شما پول دریافت میکند که اقدام به معامله کنید.

ما در بخش دوم این مقاله به موضوعات مختلفی مثل نشانههای یک بروکر خوب اشاره خواهیم کرد. در نتیجه هنگامی که نشانه ای از کلاه برداری را در بروکری مشاهده کردیم، می توانیم به راحتی قید آن را بزنیم. ممکن است بازار فارکس بدون نظارت باشد اما بروکرهایی که تحت نظارت هستند مجوز خود را با کلاه گذاشتن سر مشتریان به خطر نمی اندازند. اولین چیزی که میتواند اعتماد شما به بروکر را بیشتر کند، نظارت (رگولاتوری) سازمانهای معتبر بر آن بروکر است. تفاوت قیمت همان چیزی است که سود یا ضرر شما را تشکیل میدهد. فتیله نمایانگر بازه سقف تا کف قیمت میباشد و بخش عریض نشان میدهد که آیا نرخ بسته شدن از نرخ باز شدن بالاتر بوده یا پایینتر. نرخ باز شدن، بسته شدن، سقف و کف قیمت جفت ارزها را نمایش میدهد. این نمودارها شامل سه قسمت هستند: باز شدن، بسته شدن و فتیله.

علاوه بر این، نکته حائز اهمیت دیگر راجع به این بروکر، پشتیبانی از ابزارهای معاملاتی متنوع شامل ارزها، کالاها، شاخص ها و سهام می باشد. کلاهبرداری های دیگر و علائم هشدار دهنده زمانی خود را نشان می دهند که بروکر اجازه برداشت پول از حساب تجاری را نمی دهد یا زمانی کهپلتفرم تجاری با مشکل مواجه می شود. بخش اعظمی از معاملات فارکس، استفاده از نمودارها برای نشان دادن حرکات در بازارها میباشد. شما ممکن است اغلب عبارت “اسپرد پایین” را بشنوید که به معنی هزینههای معاملاتی پایین میباشد. نرخ سوآپ مثبت به این معنی است که شما مبلغی سود به دست می آورید؛ با این حال، وقتی که نرخ سوآپ منفی باشد و شما پوزیشن خود را شبانه نگه دارید، باید هزینه سود را به بروکر مربوطه بپردازید.

در ساده ترین حالت ، معاملات فارکس شبیه به مبادله ارزی است که ممکن است در سفرهای خارجی انجام دهید: یک معامله گر یک ارز را خریداری می کند و ارز دیگری را می فروشد و نرخ ارز بر اساس عرضه و تقاضا دائما در نوسان است. ، اصلی ترین کسانی هستند که در بازار فارکس حضور داشته و معاملات آنها، عامل اصلی تغییر در عرضه و تقاضا است. البته امکان متوقف کردن معامله در هر زمانی به صورت دستی وجود دارد. معامله کردن روی کالاهایی که شامل لوریج می شوند ممکن است برای همه ی معامله گران مناسب نباشد. بروکر آلپاری به عنوان یک واسطه بین معاملهگران و بازار فارکس، بستری مناسب و امن جهت سرمایهگذاری و کسب سود در این مارکت است.

این بروکر را میتوان به عنوان یکی از خوشنامترین و قابلاعتمادترین بروکرهای موجود نام برد. میتوان آلپاری را در کنار فارکستایم و روبوفارکس و هاتفارکس از پرمشتری و پرطرفدارترین بروکرهای ایرانی بهشمار آورد. قوانین بونوس روبوفارکس به همراه جزئیات آن در مقالهی دیگری از ایران بروکر برای شما آماده شده است. در ادامه مطلب ترجمه شده اختصاصی توسط ایران بروکر، از وبسایت معتبر babypips در این زمینه را، با هم مطالعه مرور میکنیم. این بروکر در حال حاضر در بیش از 100 کشور دنیا از جمله ایران نمایندگی فعال دارد(از این رو هنگام استفاده از این بروکر میتوانید از پشتیبانی فارسی و ارائه برخی خدمات این بروکر را بدون نیاز به دور زدن تحریم ها را نیز تجربه کنید) بینگ ایکس در سال2021 به عنوان بهترین بروکر در سایت تریدینگ ویو انتخاب شد. افراد قادر خواهند بود در یک پروسه بسیار آسان و تنها با ارائه چند مدرک شناسایی در دسترس، نسبت به وریفای (تایید) حساب در بروکر DeltaFX اقدام کنند. در این قسمت مشخص می کنید کد تایید آلپاری به چه روشی به شما ارسال شود. بررسی و تایید مدارک نیز در همان ساعات اولیه ارسال و یا حداکثر تا دو روز کاری بعد انجام میشود.

برای ورود به فارکس تایم ابتدا باید در یکی از کارگزارها ثبت نام نموده سپس در آن به انجام معاملات بپردازید. یکی از مهم ترین ویژگی های حساب کارگزاری استاندارد دلتا FX این است که مبلغ مورد نیاز ۱۰۰ دلار و ضریب اهرم ۱:۴۰۰ است و اسپرد این حساب متغیر و از ۰٫۷ پیپ شروع می شود. لایه های مدیریتی این بروکر بسیار کم بوده و انتقادات و پیشنهادات به سرعت انتقال پیدا کرده و جامع عمل به آن پوشانده می شود. با جستوجو در سطح اینترنت مشاهده میکنید که تعداد بسیار زیادی بروکر در این بازار مشغول به فعالیت هستند. با این کار، معاملهگر در واقع با استفاده از دلار آمریکا، یورو خریداری کرده است. البته، این گروه از انواع بروکر لزوما کلاهبردار نیستند ، اگر معامله شما در جهت اشتباهی پیش میرود، ابتدا به این دلیل است که مسیر اشتباهی گرفتهاید. شما همیشه میتوانید از راه حلهای آماده استفاده کنید و با نظرات تریدرها در مورد این راه حلها آشنا شوید. شما میتوانید از طریق حساب اسلامی در لایت فارکس، حساب اسلامی آلپاری و حساب اسلامی هات فارکس، از معاملات فری سواپ بهرهمند شوید. این بازار یک کانال آنلاین است که در آن، معاملات ارزها طی 24 ساعت 5 روز هفته اجرا میشود.

اگر اینجا هستید تا وقت خود را صرف یادگیری فارکس کنید، طرح تجاری خوب و مستمر توسعه دهید، بر روی نظم و انضباط خود در فارکس کار کنید و با انتخاب یک بروکر خوب تجارت آنلاین فارکس را به عنوان حرفه ی خود شروع کنید می توانید به راحتی از تمام کلاهبرداری هایی که به آن اشاره شد دوری کنید. برای شارژ حساب خود نزد بروکرها میتوانید از صرافیهای فیزیکی و آنلاین و شرکتهای پرداخت ارزی استفاده کنید. بنابراین بالای میله نشانگر بالاترین قیمت پرداخت شده و پایین میله نشانگر کمترین نرخ معاملاتی طی آن مدت زمان بخصوص میباشد. ما در این مطلب به طور خلاصه به معرفی بروکر آلپاری خواهیم پرداخت تا شما بهترین تصمیمگیری و انتخاب را داشته باشید. این بروکر دو پلتفرم متاتریدر ۴ و ۵ را هم در اختیار شما خواهد گذاشت.

نحوه کار سوشیال تریدینگ به این صورت است که شما میتوانید با ساخت یک اکانت در پلتفرم هایی مانند فیبودا یا سایر پلتفرم های کپی تریدینگ به ارتباط با سایر معامله گران متخصص در بازار بپردازید. در ادامه توضیحات لازم در خصوص سی اف دی (CFD) را خواهیم داشت. همچنین قرار داد ما به التفاوت در CFD کالاها بین 0.50 تا 20 دلار خواهد بود. پیپ در واقع مخفف “نقطه قیمت” است (اما میتواند بسته به شخص پاسخگوی شما، مخفف درصد قیمت و نقطه سود قیمت نیز باشد). از جفت ارزهای محبوب در این شاخه میتوان به یورو/پوند، پوند/ین، و یورو/ین اشاره کرد. از جمله این جفت ارزها میتوان به یورو/دلار امریکا (EUR/USD)، دلار امریکا/ین ژاپن (USD/JPY)، پوند انگلیس/دلار امریکا (GBP/USD) و دلار امریکا/فرانک سوئیس (USD/CHF) اشاره کرد. در ادامه به بعضی از کانال هایی اشاره خواهم کرد که سیگنال ضمیرناخودآگاه از طریق آن خارج می شوند: به اطلاع سطوح حمایت و مقاومت در فارکس هموطنان عزیز می رساند، دفتر مشارکتهای مردمی حساب ۱۰۰ حضرت امام بعنوان اولین نهاد سازندگی مردمی جهت ساخت مسکن محرومین، آمادگی خود را جهت عضویت هم استانی های عزیز و خیرین با کرامت اعلام می دارد.

در این کارگزاری جوان، 48 جفت ارز فارکس، 4 فلز گرانبها، 3 نماد انرژی، 5 کالا (کاکائو، قهوه، شکر، پنبه و کتان)، 9 شاخص بورس، 100 سهام شرکت های بین المللی و 5 رمزارز قابل معامله بروکر فارکس برای ایرانیان هستند. تنوع نماد های معاملاتی در این بروکر تقریباً بالا می باشد و بیش از 300 نماد در این بروکر قابل معامله می باشد. واریز مبلغ به حساب کاربری در بروکر ها به چهار روش قابل انجام می باشد؛ این چهار روش عبارت اند از استفاده از کارت های بانکی، واریز و برداشت پول از طریق بانک، کیف پول های دیجیتال و چک های بانکی (که برای بروکرهای آمریکایی فارکس در دسترس هستند). به طور کلی، دلتا FX کارگزاری متوسط با شهرت قابل قبول است، اگرچه خدمات ارائه شده در آنجا قابل بهبود و دارای پیشرفت است. بروکر آلپاری در روسیه مستقر است و حداقل واریز در آن 1 دلار است و بروکر روبو فارکس در قبرس واقع شده و حداقل واریزی 10 دلار است، هات فارکس در جمهوری موریس تأسیس شده ولی فعلا مشتریان ایرانی را دیگر نمی پذیرد. زمان انتظار، توانایی اپراتور در پاسخگویی به سوالاتی درباره اسپرد، رگولاسیون، اهرم و جزییات شرکت مواردی هستند که میزان کیفیت پشتیبانی یک بروکر را مشخص میکنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار