جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲ در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز، و اهواز

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در تهران

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲ در مشهد

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در اصفهان

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲ در شیراز

سخن آخر

زمانی که خورشید به بالاترین ارتفاع خود در آسمان می رسید به آن عبور خورشید می گویند. در این ساعت اندازه سایه اجسام به کوتاه ترین حالت می رسد. این ساعت وقت نماز ظهر و عصر (شیعه) است.

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در مشهد

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲ در اصفهان

طلوغ سپیده زمانی است که اذان صبح گفته می شود. بر این اساس زمان سپیده یا همان طلوع خورشید هنگامی است که بالاترین لبه قرص خورشید از سطح تراز یا همان لبه افق بالاتر بیاید و در این حالت نماز صبح قضا خواهد شد.

ماه رمضان 1402 از 3 فروردین شروع و روز پایانی آن 1 اردیبهشت 1402 است. در این مطلب از آلامتو جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و اهواز ارائه کردیم.

از آنجاییکه در ماه رمضان توجه بیشتری به ساعت دقیق اوقات شرعی می شود، ما جدول تهیه شده از آن را ارائه می کنیم. شما همراهان سایت به راحتی می توانید اوقات شرعی ایام مورد نظر خود را پیدا کرده و به انجام اعمال دینی از به جا آوردن نماز و سحر و افطار ماه رمضان خود بپردازید.

همچنین بخوانید: دعاهای توصیه شده و اعمال ماه رمضان برای گرفتن حاجت

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در تهران

این جدول شامل اذان صبح، طلوع آفتاب، اذان ظهر، غروب آفتاب، اذان مغرب و نیمه شب شهرهای نامبرده شده است. این ساعات که زمان دقیق آن برای انجام فرایض دینی ضروری است، منطبق با فرمول ژوفیزیک دانشگاه تهران گردآوری شده است. این بررسی ها با مطالعه موقعیت خورشید در طول شبانه روز صورت می گیرد. در واقع این یک معیار ساده است که از طبیعت برگرفته شده است.

برای آگاهی از زمان دقیق اوقات شرعی رمضان ۱۴۰۲ در شهر خود، جدول مربوط به شهر محل زندگی خود را در این مطلب پیدا می کنید.

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲

امیدواریم این مطلب با ارائه اوقات شرعی شهر محل زندگی شما، فرصت انجام به موقع فرایض دینی را برای شما همراهان همیشگی سایت آلامتو فراهم کرده باشد. توجه داشته باشید تفاوت ثانیه ای به ساعات ارائه شده در این جدول و جداولی با مضمون مشابه امری طبیعی است.


منبع: https://www.alamto.com/%D8%A7%D9%88%D9%82%D8%A7%D8%AA-%D8%B4%D8%B1%D8%B9%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%87-%D8%B1%D9%85%D8%B6%D8%A7%D9%86.html

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در اهواز

همچنین بخوانید: عکس پروفایل ماه رمضان مبارک جدید، زیبا، دیدنی

غروب زمانی است که است که بالاترین لبه قرص خورشید از سطح لبه افق پایین تر برود. در این ساعت رنگ سرخی ابتدا در مغرب و سپس در مشرق رویت می شود. زمانی که که این سرخی به طور کامل از بین رفت، نوبت اذان مغرب است.

جدول اوقات شرعی ماه رمضان 1402 در شیراز

جدول اوقات شرعی ماه رمضان ۱۴۰۲ در اهواز