درمان سردرد شدید با روش های فوری خانگی+داروهای موثر مسیر2022

کافئین همچنین می‌تواند به مسکن‌های بدون نسخه نظیر استامینوفن کمک کند که عملکرد بهتری داشته باشند. بر اساس نتایج بررسی ۲۲ آزمایش بالینی که روی ۴۹۸۵ نفر انجام شدند، طب سوزنی می‌تواند تکرر سردرد را در افراد مبتلا به میگرن کاهش دهد و ممکن است تأثیری مشابه داروهای پیشگیرانه داشته باشد. فشار روحی و افسردگی، مصرف الکل، حذف وعده‌های غذایی و تغییر در الگوی خواب ممکن است منجر به بروز سردرد شوند. دیگر علت سردرد شامل کشیدگی گردن یا کمر به دلیل قرار داشتن بدن در یک وضعیت نامناسب هستند. آزمایش‌های خونی ممکن است برای ارزیابی اختلالات آب و الکترولیت و تعداد دیگری از مشکلات بالقوه که کبد، کلیه‌ها و غده تیروئید را درگیر می‌کنند، مورد استفاده قرار بگیرند. آزمایش‌های سم شناسی نیز ممکن است در مواردی نظیر سوء مصرف الکل یا مواد مخدر و برخی داروهای خاص مفید باشند.

این تحریک سیستم ایمنی و گردش خون، همان چیزی است که طبق ادعای طرف‌داران طب سوزنی، می‌تواند میگرن و سردردهای تنشی را تسکین دهد. درصورتی‌که سردرد شما منشأ میگرنی داشته باشد، به این معناست که احتمالاً این سردردها منشأ ژنتیکی دارد و لازم است جهت درمان آن به پزشک مراجعه کنید. خوب است بدانید که بانوان بیش از مردان درگیر به میگرن می‌شوند. طب سوزنی یکی از تکنیک‌های رایج در چین است که در آن سوزن‌های متعددی را وارد پوست نقاط خاصی از بدن می‌کنند.

مطالعات نشان داده است که استفاده از روغن اسطوخدوس روش بی‌خطر و مؤثری جهت درمان سردردهای میگرنی است. در پژوهشی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، پژوهشگران نتیجه‌ی تأثیر استنشاق ۱۵ دقیقه‌ایِ اسطوخدوس را روی مبتلایان به سردرد بررسی کردند. مجموعا ۴۷ نفر در این پژوهش شرکت داشتند و هرکسی می‌بایست تا دو ساعت علائمش را هر ۳۰ دقیقه چک می‌کرد.

مصرف این نوشیدنی‌ها باعث انقباض رگ‌های خونی شده و سبب بهبود علائم مرتبط با سردرد می‌شود. از سوی دیگر قطع یکباره کافئین بعد از مصرف مکرر و طولانی مدت هم سردردهای مزمن را به دنبال دارد. ریشه‌ی زنجبیل حاوی ترکیبات مفید زیادی از جمله آنتی‌اکسیدان‌ها و ترکیبات ضدالتهابی است. یک مطالعه روی ۱۰۰ فرد مبتلا به سردرد میگرنی مزمن به این نتیجه رسید که مصرف ۲۵۰ میلی‌گرم پودر زنجبیل در کاهش درد میگرن به اندازه‌ی سوماتریپتان (داروی رایج برای سردرد) مؤثر بود.

ممکن است برای مدت کوتاهی آنتی بیوتیک و همچنین آنتی هیستامین یا ضد احتقان تجویز شود. همچنین می‌توان از داروهای ضد احتقان بینی استنشاق شده استفاده کنید، اما فقط تا 3 روز. تا بحال شنیده‌اید که آلرژی باعث سر درد سینوسی می‌شود؟  آلرژی می‌تواند باعث گرفتگی سینوس شود، که باعث سردرد شود. درمان آلرژی می‌تواند آن گرفتگی را کاهش دهد اما درد سر شما را تسکین نمی‌دهد.

این اتفاق باعث خارش شدید‌، تورم و تحریک‌ ناحیه تناسلی می‌شود. اگر این روش‌ها اثرگذار نباشند، ممکن است پزشک روش جراحی را پیشنهاد کند. میگرن در قاعدگی خفیف خطرناک نیست و معمولا با رعایت بهبود پیدا می‌کند. اگر سؤالی دارید که در این مطلب پاسخی برای آن پیدا نکرده‌اید، لطفا سؤال خود را در انتهای این صفحه برای ما کامنت کنید تا کارشناسان ما در اولین فرصت به آن پاسخ دهند.

پیشانی درد شدید و فوری ممکن است نیاز به درمان فوری داشته باشد. هر چه زودتر دلیل پیشانی درد خود را بفهمید، بهتر می توانید آن را درمان کرده و از آن پیشگیری کنید. اگر میگرن یا سابقه خانوادگی میگرن دارید، دکتر مغز و اعصاب در درمان سردرد احتمالاً میگرن را براساس سابقه پزشکی، علائم و معاینه جسمی و عصبی تشخیص می‌دهد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار