در اینکه حقیقت ایمان چیست اختلاف است

خودباوری صفتی مهم است که به کمک آن میتوانید بسیاری از کارها را پیش برده و به موفقیتهایی بسیار دست پیدا کنید، داشتن اعتماد به نفس و خودباوری موجب میشود تا شما به این باور برسید که میتوانید دست به کارهایی شگرف زده و پلههای موفقیت را بدون هیچ کمکی و به پشتوانه قدرت درونی خود طی کنید. اعتماد به نفس و خودباوری موجب میشود تا شما به این باور برسید که میتوانید دست به کارهایی شگرف زده و پلههای موفقیت را بدون هیچ کمکی طی کنید. کافیست باور کنید مهم هستید و خودتان را ارزشمند بدانید. به همین دلیل بهترین کار برای تقویت خودباوری این است که روی کارهایی متمرکز شوید که مطمئن هستید از پس آنها برخواهید آمد.

برای بررسی اینکه آیا خودباوری فاکتوری اکتسابی یا ذاتی است و اینکه تفاوت آن با اعتماد به نفس کاذب و غرور چیست، گفتوگوهایی را با آندیا عباسیان کارشناس ارشد مشاوره و شکوفه اویارحسینی کارشناس ارشد مشاوره خانواده کردیم که در ادامه مشروح آنها را میخوانید. آندیا عباسیان کارشناس ارشد مشاوره در گفتوگو با خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران، درباره خودباوری اظهار کرد: خودباوری یعنی اینکه هر فردی چقدر خودش را باور دارد؛ آن چیزی که هدایتگر ما بوده میزان باوری است که ما نسبت به خودمان داریم؛ طبق نظریههای روانشناسی باورهای اصلی ما درباره خودمان در ارتباط با ۳ فاکتور احساس ارزشمندی، دوست داشتنی و توانمند بودن است. وی در پایان در مورد اینکه آیا فصل آینده نیز در ذوب آهن حضور خواهد داشت عنوان کرد: من بارها جواب این سوال را دادم و از باشگاه تشکر کردم که به ما اعتماد دارند. وی خودباوری را فاکتوری اکتسابی دانست و بیان کرد: خودباوری حاصل بذرهایی است که در خاک رشدی هر فردی ریخته میشود، بسیاری از اوقات افراد خودباوری را با عزت نفس و اعتماد به نفس یکسان میدانند در حالیکه تفاوتی کوچک میان آنها وجود دارد؛ افرادی که خودباوری دارند، عزت نفس دارند؛ اعتماد به نفس به تعداد موفقیتها و شکستهای هر شخص وابسته است؛ فردی که خودباوری یا عزت نفس دارد فارق از موفقیت و شکست خودش را انسانی دوستداشتنی، لایق و توانمند میداند.

از خودتان بهخوبی مراقبت کنید، به خودتان برسید و اطرافتان را از کسانی پر کنید که به شما عشق میورزند و نسبت به تواناییهای شما حسن نظر دارند. 2. نقاط قوت خود را تشخیص دهید و بر آن ها تمرکز کنید. دنیای امروز به موازات پیشرفت تکنولوژی و صنعت و دستیابی به انواع آگاهی ها کماکان در دریای آلوده خودباختگی گرفتار است. لذا شرکت شهاب استانداردهایی را که برای تامین مواد اولیه در نظر دارد بر اساس استانداردها و نرم بینالمللی است.اما قسمت دومی که کیفیت تولید را تحت تاثیر قرار می دهد فرایندها و تکنولوژی تولید آن محصول است.بر همین اساس باید گفت که فرایندهای تولید در شرکت شهاب؛ گواهی شرکت های سونی و پاناسونیک را در اختیار دارد. به عنوان مثال، در بسیاری از مجریان و افراد مشهور، که میتوانند در مقابل هزاران نفر برنامه اجرا کنند، اما سپس به خود با مواد مخدر آسیب میرسانند و حتی خودشان را میکشند. به نظر میرسد که علت پیدایش این اعتقادنامهها، نیاز شدید به ارائه خلاصهای سهل الوصول از آیین مسیحیت بوده که در مناسبتهای عمومی قابل استفاده باشد. باید گفت که خودباوری، عزت نفس و اعتماد به نفس از نظر لغوی شاید متفاوت باشند اما از نظر مفهوم باید گفت که مجموع عزت نفس و اعتماد به نفس در کنار هم به خودباوری ختم می شود.

این کارشناس ارشد مشاوره خانواده، درباره خودباوری منفی افزود: فردی که تجارب دوران کودکیاش ناخوشایند داشته یا محیط پرورش دهنده او نامناسب بوده، به طوری که عزت نفس و اعتماد به نفسش دچار آسیب شده است، احساس میکند که به اندازه کافی ارزشمند، دوستداشتنی و توانمند نیست؛ چنین فردی خودباوری منفی دارد، بنابراین خودش، دیگران و دنیا را منفی ارزیابی میکند. وی تصریح کرد: اگر قصد داشته باشیم انسانهایی خودباور پرورش دهیم نباید افراد را طبق معیارهای پیشنهادی خود کنترل کنیم؛ افرادی که محدودیتها و کنترلهای محیط پرورشی آنها بالاست، معمولاً خودباوری پایینی دارند و در مقابل اشخاصی که فضا به آنها داده میشود تا محیط اطرافشان را آزادانه با آزمون و خطا امتحان کنند، اغلب خودباوری بالایی دارند. وی بیان کرد: تجربه کردن شکست به همان میزان موفقیت در شکلگیری خودباوری و احساس ارزشمندی فرد موثر است؛ به مقداریکه خودباوری افراد افزایش پیدا میکند، به همان میزان اعتماد به نفس اشخاص و جسارت آنها برای آزادانه زندگی کردن بیشتر میشود. کارهایی که از حوزه توان شما خارج هستند، صرفا در شما حس شرم، ضعف و شکست ایجاد خواهند کرد. نگه داشتن ایدهها برای خودتان، صرفا اعتماد بهنفس شما را کاهش خواهد داد. پیششرط پنجم تعریفی از دیگرانه که جهانبینی مشترکی با ما ندارن اما دشمن ما هم نیستن و صرفا بینش متفاوتی با ما دارن.

فورلئو در این کتاب به شما میآموزد که چطور خودتان را باور کنید و با شناخت جنبههای قدرتمندی از وجودتان هرآنچه قبلا غیرممکن میپنداشتید را ممکن کنید. هرگز خود را دست کم نگیرید و تک تک استعداد های خود را در جهت اهداف سازمانتان بسیج کنید. با توجه به توضیح و تبیینی که در این تحقیق در مورد ماهیت ایمان براساس دو دین بزرگ اسلام و مسیحیت و اندیشه متکلمان آنان، ارائه شده است ، این تحقیق در نهایت و نتیجه گیری بدین باور نائل آمده است که اولاً، مقوله ایمان از مولفه های اساسی این دو دین بزرگ محسوب شده و از همین روی در متون دینی و کلمات بزرگان این دو دین مورد اهتمام واقع شده است به گونه ای که اهتمام و عنایت به مقوله ایمان را می توان از مشترکات این دو دین بلکه کل ادیان آسمانی برشمرد. به گزارش ورزش سه، ذوب آهن پس از تساوی برابر پرسپولیس فردا میزبان تراکتور خواهد بود. من خودم هم بسیار راغب هستم و باعث افتخارم است که در تیم بزرگی به نام ذوب آهن فعالیت کنم. فقط پویا پورعلی است که کماکان مصدوم است و انشاالله او هم از هفته آینده به جمع ما اضافه شود. سرمربی ذوب آهن درباره مصدوم و محرومان تیمش برای بازی فردا گفت: خدا را شکر محروم نداریم و مصدوم هایمان هم به جمع ما اضافه شدهاند.

اما زمانی که ببینید نظراتتان باعث بهبود و کارآمدی سیستم شده است، حس بهتری به خودتان پیدا میکنید و باور خواهید کرد که تاثیرگذار هستید. این تمرین دائمی جنگی است که شما باید هرروز آن را جلو ببرید تا بتوانید از خودتان نسخه بهتری بسازید. برای آنکه بتوانید منبع بهتری برای مطالعه داشته باشید، به شما توصیه میکنم که کتاب غیرممکن، غیرممکنه نوشته ماری فورلئو را بخوانید. این نکته را همیشه به یاد داشته باشید: نگذارید دیگران به جای شما تصمیم بگیرند. کافیست هربار که کاری انجام میدهید، به یاد بیاورید که به هدفی دست پیدا کردهاید و گاهی دستاوردهایتان را یادداشت کنید. به طور مثال پولی که ماه ها و یا شاید هم سال هاست که از دوستتان طلب دارید و خجالت می کشید که از وی درخواست کنید که پولتان را پس بدهد. وی درباره مؤثرترین روشهای تقویت خودباوری تصریح کرد: افراد برای تقویت خودباوری باید نخست به خودشناسی (آگاهی پیدا کردن به ویژگیهای مثبت و منفی خود) رسیده سپس مهارتها و استعدادهای خود را با هر کم و کاستی پذیرفته و در جهت پیشرفت کردن توانمندیهایشان برنامهریزی کنند. حسین درودیان، کارشناس اقتصادی اظهار کرد: از زمانی که دولت سیزدهم مستقر شد در همه زمینهها از جمله نظام بانکی و بودجهای یک گرایش به خویشتن داری به کنترل و به انقباض میبینیم که در متغیر بودجهای و پولی هم تاثیر دارد.

این کارشناس ارشد مشاوره گفت: افراد نباید معیارهای سختگیرانه برای اهداف دور از دسترس تعیین کنند؛ بسیاری از این معیارهای سختگیرانه حاصل تبلیغات اجتماعی است که روزانه افراد را به سمت کمالگرایی تشویق میکنند. او در ادامه گفت: تراکتور در چند هفته گذشته واقعا نتایج خیلی خوبی را به دست آورده و توانسته از سه بازی، هفت امتیاز کسب کند. وی درباره خودباوری مثبت بیان کرد: در خودباوری مثبت تجارب دوران زندگی فرد موفقیتآمیز و محیط پرورش دهنده او مناسب بوده، بنابراین شخص دارای عزت نفس، اعتماد به نفس و باور مثبت نسبت به خودش، دیگران و دنیاست؛ فردی که خودباوری مثبت دارد انتظاراتش از خودش واقعی و منعطف است. بسیاری از افراد زمانی که در مسیری به موفقیت دست پیدا نمیکنند؛ دچار ناامیدی و افسردگی میشوند و در کمال ناباوری خود و تواناییهایشان را نادیده میگیرند، این دسته از افراد نباید هرگز امید خود را از دست دهند و همواره باید توانمندیهای خود را پرورش دهند تا مسیری که از دید آنها پنهان مانده را پیدا کنند.

یادآوری موفقیتها، هرچقدر هم که کوچک و پیش پا افتاده بهنظر برسند میتوانند به ما کمک کنند که خودباوری را در خود تقویت کنیم. نمیخواهم بگویم که همهی مشکلات روانشناختی میتوانند نشانهای از کمبود اعتماد به نفس (یا آنچه که من در این کتاب به عنوان خود کمبینی از آن یاد میکنم) باشند، اما بسیاری از آنها چنین هستند و همین موضوع دلیل من برای نگارش این کتاب است. «این دینها میتوانند مرزها را در نوردند، به هرجایی بروند و چیز واحدی را به همه بگویند. ، و احصاء آثارخودباوری از جمله دستیابی به آزادی، مقبولیت اجتماعی، عاقبت به خیری، و بوجود آمدن فضای امیدواری و نشاط در جامعه و عوامل ایجاد این دو پدیده در میان افراد و جامعه با استناد به آیات کلام وحی و روایات ائمه هدی (علیه السلام) بعنوان هادیان کاروان بشریت مورد بررسی وکنکاش قرار گرفته است. تحقیقاً میدانى كه این آیات و معجزات را جز پروردگار جهان نازل نكرده است. در عین سهل­گیری نسبت به شهادت زبانی و عمل به ارکان، کافی است اعتقاد از میان برخیزد تا غزالی به کفر و آتش مخلد وعده ­دهد (همان، ص183). بر اساس کلام خدا و شهادت کلیسا بعد از مکتوب شدن عهد جدید خداوند روح القدس قدرت خدا و جلال کار مسیح را توسط کتاب مقدس گسترش میدهد و عطایایی که برای ثبوت خداوندی عیسی مسیح و حقانیت کلام و وعده اش بوده بعد از انجام ماموریت و ثبت در کلام خدا دیگر اعطا نشده.

طبیعی ست وقتی چنین سرمایه های باطـنی از بین رود دیگر چیزی از انسان باقی نخواهد ماند جز چند تکه گوشت و استخوان متحرک! وقتی تخصصتان را با کسی به اشتراک میگذارید و در انجام کاری به کسی کمک میکنید، درعین اینکه اثر خوبی از خودتان بهجا گذاشتهاید، توانستهاید یک قدم به تقویت خودباوری هم کمک کنید. این کارشناس ارشد مشاوره گفت: متأسفانه در فرهنگ ما کودکان حرف گوشکن و بله گو بسیار تشویق و تحسین میشوند، ما فکر میکنیم که با هدایتهای از پیش تعیین شده میتوانیم افرادی موفق را تحویل جامعه دهیم غافل از اینکه در کنترلها، معیارها و محدودیتهایی که برای افراد میگذاریم انتخاب آزاد و زمینه پرورش خودباوری را از اشخاص سلب میکنیم. اراده یکی از اجزای اصلی اعتقاد است، نه اینکه آن را ایجاد کند، بلکه از آن جهت که امور بنابر آن جنبه­ای که بدانها می­نگریم، صادق یا کاذب­اند. پاسخ: ولایت فقیه در رهبری جامعه اسلامی و اداره امور اجتماعی ملت اسلامی در هر عصر و زمان از ارکان مذهب حقّه اثنی عشری است که ریشه در اصل امامت دارد، اگر کسی به نظر خود بر اساس استدلال و برهان به عدم لزوم اعتقاد به آن رسیده باشد، معذور است، ولی ترویج اختلاف و تفرقه بین مسلمانان برای او جایز نیست.

امروز داشتن انبارهای مملو از سلاح دیگر ملاکی برای قدرت نیست، اکنون ارتش تا دندان مسلح دولتها، دیگر تعیینکننده قدرت نیستند و نمی توان بمب های خوشهای، فسفری، میکروبی و شیمیایی را دلیلی بر توانایی دولتها دانست. این مفهوم از آزادی و کرامت انسانی در اکثر مذاهب و ادیان و سنتها وجود داشته و مختص جامعه غربی نیست، اما جامعه غربی تونسته این مفاهیم رو در سیاست و قانون نهادینه کنه. البته همچنانکه گفتهشد این مرتبه میتواند آغازی برای سیری باشد که به تحقق ایمان حقیقی کامل منتهی میگردد و در مراتب بعد، از آن سخن خواهیم گفت. عباسیان درباره مهمترین دستاوردهای داشتن خودباوری در زندگی تأکید کرد: افرادی که خودباوری دارند در جهت تحقق آرزوهایشان و زندگی مطلوب گام برمیدارند؛ این اشخاص در برابر موانع و مشکلات زندگی محکم هستند و ایستادگی میکنند و در مقابل کسانی که خودباوری ندارند در برابر ناملایمات زندگی به سرعت آسیبپذیر و شکننده هستند.

برخی با استناد به آیات قرآن گفتهاند که موطن اصلی ایمان دل آدمی است نه سایت ebavar ذهن او. ذهن جایگاه علم است نه موطن ایمان. «عزت» در لاتین به معنای «ارزیابی کردن، ارزشگذاری کردن، وزن کردن و برآورد کردن» است. آنچه که در کتاب چیزی که من اعتقاد دارم به طور خلاصه آمده در “اصول نوسازی اجتماعی” به طور مفصل مورد بحث قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع پاسداران تیپ مردم پایه سپاه نینوا استان گلستان با بیان اینکه جد، عبادت و قیام جوهر پاسداری است و این شاخصهها در کنار مهارت تکنیکی و آمادگی جسمانی از هر انسانی اسطوره میسازد، اظهار کرد: شرافت، امنیت، اقتدار و آرامش ما ،همه مدیون جانبازیها، فداکاریها و خون پاک مردم غیور این ملت است.

شخص به آینده امیدوار نیست. عباسیان اظهار کرد: یکی از بزرگترین مشکلات کودکانی که در آینده عزت نفس و اعتماد به نفس پایینی دارند این است که والدین قصد دارند زندگی را به کودکانشان دیکته کنند بنابراین کودکان از موفق نشدنشان اضطرابی وحشتناک دارند، زیرا آنها تصور میکنند این اتفاق میتواند به فاجعهای اسفناک تبدیل شود؛ ما والدین را تشویق میکنیم تا اجازه دهند فرزندانشان از کوچکترین تصمیمات شکست را تجربه کنند؛ والدین باید به فرزندانشان بگویند چه موفق شوند و چه شکست بخورند، ارزشمند هستند. صحبت هایی راجع به سال آینده شده و انشاالله شرایط فراهم میشود. در این تقسیمبندی اعتقاد قلبی، تقلیدی محض نیست و وجه حکایت و گونهای از حقیقت دارد و برایناساس «اعتقاد» نامیده میشود (همان، ج ۱، صص۲۵۸ و ۳۱۲). برای عبور از تمام این موانع ذهنی تنها باید خود را باور کنید تا فرصت و موقعیتهایی که به سراغتان میآید را به راحتی از دست ندهید. تصور کنید دارید خودتان را در تلویزیون میبینید. 3. باورهای منفی در مورد خودتان را شناسایی و به چالش بکشید. خودباوری به معنای شناسایی و قبول کردن استعدادها و توانایی های فردی، لایق دانستن خود برای رسیدن به پیروزی و زندگی موفق است. من خودم سابقه بازی در تیم تراکتور را دارم و میدانم که واقعا آن شهر، شهر فوتبالدوستی است و هواداران پرشوری دارد.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار