شهره لرستانی چگونه تغییر جنسیت داد؟ + ویدیو صحبت های او

این منم ، منی که ، عاقبت ، تکه های زخم خورده وجودش ، یکپارچه شد ….

که زنده ام و رسالت ام مرا زنده نگهداشته …..


منبع: https://www.alamto.com/how-did-shohreh-lorestani-change-gender.htmlمن تمام اشکهایی هستم که سراسر زندگی ، در خفا ریخته ام ….

این روز ها خبر تغییر جنسیت بازیگر ایرانی شهره لرستانی میان مردم و درصفحات مجازی پیچیده است. شهره لرستانی که یکی از بازیگران نامدار ایران است متولد 31 خرداد 1345 در تهران است. وی فارغ التحصیل لیسانس کارگردانی تئاتر و فوق لیسانس فیلمنامه نویسی سینما می باشد که فعالیت خود را با تئاتر شروع کرد. چندی پیش این بازیگر تئاتر و سینما و تلوزیون با انتشار چند پست در صفحه اینستاگرام خود این خبر را اعلام کرد که تغییر جنسیت داده و نام او از شهره لرستانی به مازیار لرستانی تغییر کرده است. در ادامه این مطلب از آمتو بخوانید که شهره لرستانی چگونه تغییر جنسیت داد؟ و اکنون وضعیت او چگونه است.


بیوگرافی کامل زندگی شهره لرستانی

در بسیاری از شبکه های اجتماعی و در بسیاری از صفحات مجازی این مطلب عنوان شده است که شهره لرستانی ازدواج کرده است و صاحب چند فرزند است. اما وی اعلم کرد که جزو آن دسته از بازیگرانی است که تا کنون ازدواج نکردهاست و همچنین قصد ازدواج کردن هم ندارد و شنیدن این خبر ها برای خود شهره لرستانی جالب و تعجب برانگیز بوده است. وی گفته است که در سن 27 سالگی یکبار عاشق شده است اما این عشق به دلایل مختلف نا فرجام مانده است. وی پس از این شکست عشقی دچار افسرگی شده است و مشکلات هورمونی و افسردگی باعث شد که وی دچار 40 کیلو اضافه وزن شود. اما بعد ها با رژیم غذایی و تغذیهمناسب وی 40 کیلو کاهش وزن داشت و پس از آن دوباره به دلیل بیماری هورمونی و تیروئید وی دچار چاقی شد. و در نهایت در سال 1400 عمل اسلیو معده انجام داد و بسیار کاهش وزن داشته است.


تاسیس خانه پیشکسوتان

پی نوشت : بعد از سردرگمی های بسیار ….

شهره لرستانی در سال ۱۳۴۵ در تهران به دنیا آمد. او یک بازیگر و نویسنده است که برای فیلم های رعد و برق (1992)، لیلی با من (1996) و پرداخت (2010) شناخته شده است. فعالیت صحنه ای خود را به عنوان کارگردان از سال 1364 آغاز کرد و سپس با بازی در فیلم نیاز به کارگردانی رضا داوودنژاد در سال 1370 وارد دنیای سینما شد. مهمترین آنها زیر درخت هلو (2007) و تبعیدیان 2 (2009) و سریال های زیادی از جمله مختار الثقفی بوده است. پدر او قاضی بازنشسته دادگستری و مادرش فرهنگی بازنشسته است و یک خواهر و برادر دارد. البته باید بگوییم که پدر ایشان در سال 1400 فوت کردند. او باافتخار خودش را یک لر معرفی می کند و می گوید: نه فقط با بستگان درجه یک بلکه ما با خانواده‌مان در خرم‌آباد و بروجرد و تهران همه و همه در تماسیم هر روز باید از هم خبر داشته باشیم. من به‌دلیل مشغله کاری کمتر اما کلا خانواده همه از حال هم باخبرند و این خاصیت لر بودن است.

همچنین بخوانید: بازیگرانی ایرانی که هووی یکدیگر شدند

درد هایی که کشیده ام ….

حالا..تکه های وجود من ، تمام زندگی ام شوید …کنارم بمانید تا با هم پیر شویم ….همراه باشیدبا پاهای خسته و دل شکسته ام

من ، آهنگهایی هستم که در تنهایی خود گوش میدهم …

ترنس ها چیز زیادی نمی خواهند…

.و صدایی ، از اعماق کودکی ، مرا بنام ، خواند : ما ، زیاریم و به یار برمی گردیم …

وتلاطمی از پس تلاطم ….و …..

تا پیش از این نیز این بازیگر با لباس های مردانه و پوششی متمایل به مردان در همه برنامه های تلوزیونی که دعوت می شد حضور می یافت. پس از آن از میان صحبت هایی که کرده بود برخی متوجه وضعیت جسمانی او شده بودند و برخی دیگر این که او یک ترنس است را شایعه می دانستند. به هر حال پس از بحث ها و گفت و گو ها شهره لرستانی به طور شرعی و قانونی تغییر جنسیت داد و نام او به نام مازیار لرستانی تغییر کرد. اینگونه که او در صفحه مجازی اش چند مطلبی درباره تغییر جنسیتش قرار داده است این مطالب را در زیر گرد آوری کرده ایم :

روزی ، بشریت که پای به این خانه نهادند
در سایه ی هر سنگ که کاشانه نهادند!
از آینه ی حکمت حق روی گرفتند
از دوست گرفتند و به بیگانه نهادند!‌

امروز من تصمیم گرفتم حقیقت درونم را با شما مردم که همیشه حامی من و امثال من بودین در میان بزارم 🤍🤍🤍

او گفت: 56 سال با اسم شهره لرستانی زندگی کردم ولی از آنجایی که عرفا و شرعا دیگه زن نیستم امیدوارم باز هم بتونم زیر سایه بزرگان سینمای ایران خدمت بکنم به مردم کشورم.

من … ، تمام انتخاب هایم ، …در تمام لحظات زیسته ام در این کره خاکم…..

مازیار….. اسامی را ، خدا می فرستد

شهره لرستانی در دورانی که دچار انزوا و افسردگی شده بود تصمیم گرفت خانه پیشکسوتان را تاسیس نماید. این مکان جایی برای بزرگداشت هنرمندان پیشکسوت است. او در این باره می گوید:

شهره لرستانی یا همان مازیار لرستانی پس از تغییر جنسیت خود در صفحه مجازی پست گذاشت با مطلب زیر:


تغییر جنسیت شهره لرستانی

من ، تمام تجربه های تلخ و شیرین ، تمام اتفاقهای زندگی…. آنان که فقط بر من رفته است ، هستم …

وی با قرار دادن یک ویدیو شناسنامه اش، تغییر نوع پوشش و تغییر نام خود این مطلب را عنوان کرد : شاید زندگی من از امروز از نو شروع شد! برای دریافت شناسنامه جدید اقدام کردم!

انسان ، در لحظه مرگ هم ، امکان دوباره زاده شدن دارد… زهی توفیق

شهره لرستانی چگونه تغییر جنسیت داد؟


ازدواج شهره لرستانی

من پنهانم …ودر انتظار کشف شدن

وی گفت برای همیشه در ایران خوام بود. هرگز ایران را ترک نخواهم کرد حتی اگر مرا از ایران بیرون کنند. اگر هورمون تراپی نمی کنم به این دلیل است که اجاره نشین هستم و باید کار کنم و خرج زندگیم را تامین کنم. و از طریق هنر تنها می توانم زندگی ام را تامین کنم. اما در حال حاضر می خواهم هورمون تراپی را شروع کنم و همچنین فاصله خود را با بازیگران زن دیگر حفظ خواهم کرد.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب تغییر جنسیت مرد و زن، همسر یا فرزند چیست؟

متن احساسی مازیار لرستانی پس از تغییر جنسیت

آن روزها مدام به فکر حل مشکلات دیگران بودم مراقب بودم ببینم چه کسی بیمار است یا چه کسی به رحمت خدا رفته و باید برای بزرگداشتش اقدام کرد.همه این کارها را می‌کردم که عشق از دست رفته‌ ام را فراموش کنم و تمام مشکلات مربوط به آن شرایط را فراموش کنم.

همچنین بخوانید: بازیگران مرد ایرانی که خواننده هم شدند + عکس