شیر صافی FIP قیمت شیرآلات upvc فروشگاه مدرن استخر | kasrasaran

شیر صافی چدنی در سیستم های آبی تا فشار کاری 16 بار کاربرد دارند و عموما دارای توری فولادی و استیل می باشند. انواع شیر صافی چدنی به دلیل جنس بدنه و جنس توری خود در برابر فرسایش و خوردگی از شیر صنعتی مقاومت بالائی برخوردارند. شکل ظاهری این شیر از یک سه راه ۴۵ درجه تشکیل شده که در قسمت دهانه آن توری استیل نصب می شود. در پوش انتهایی شیر صافی جهت تمیز کردن قسمت توری و استفاده مجدد قابلیت باز و بسته شدن دارد.

شیر صافی FIP قیمت شیرآلات upvc فروشگاه مدرن استخر | kasrasaran

فیلتر کردن تمام سیالات مورد استفاده در پایپینگ بسیار حائز اهمیت است. این صافی‌ها قبل از ورودی پمپ قرار می‌گیرند تا از صدمه دیدن تجهیزات تأسیسات و پمپ‌ها جلوگیری نموده و در نتیجه موجب افزایش عمر مفید تجهیزات می‌گردد. جنس این دسته از صافی ها آلیاژ برنج می باشد که مهمترین کاربرد آن ها در صنعت فیلتر خط لوله است. این دسته از صافی ها انواع متفاوتی دارند که با توجه به دمای کاری و سیال به کار برده می شوند.

شیر صافی دار معمولی سیم

نمونه های دیگر از شیر های صافی چدنی که دارای لاینینگ های مختلفی بوده و برای سیستم های آب شور و برخی موارد خورنده استفاده می شوند. جنس بدنه شیر صافی برنجی از جنس آلیاژ برنج یا برنز ریخته‌گری شده و کلاهک آن از جنس آلیاژ برنج فورج شده ساخته می شود و از نظر تحمل فشاری در گروه‌های مختلف ۱۰،۱۶،۲۰ و ۲۵ بار قرار دارد. شیر صافی برنجی در سایزهای ½ تا 2 اینچ تولید و روانه بازار می گردد. مقاومت بالای این آلیاژ ، این شیر را در برابر شکستن و آسیب های فیزیکی، خوردگی اسیدی، بازی و اکسایش مقاوم می سازد. می توان گفت این دسته از شیر ها جهت فیلتر کردن انواع سیالات به کار برده می شوند.

  • سیالات مختلفی مانند آب، نفت، گاز، بخار، هوای فشرده، سیالات خورنده، روغن و حتی فاضلاب نیاز به تصفیه به کمک شیر صافی دارند.
  • از شیر های صافی برای محافظت از تجهیزات مختلف استفاده می شود، به طور مثال شیر های برقی، پمپ ها، مبدل های حرارتی، تله بخار و غیره.
  • برای مثال قیمت شیرصافی 2 اینچ فلنجی خنبره  20,150,000 تومان است که با توجه به نوع و برند محصول قیمت آن چندان دور از انتظار نیست.
  • از استرینر بک فلاش و با کمک یک لوله حاوی آب که در محل جمع شدن رسوب موجود است برای تخلیه سریع رسوبات استفاده می شود.
  • فیلتر کردن تمام سیالات مورد استفاده در پایپینگ بسیار حائز اهمیت است.

قبل از آن که بخواهید این شیرآلات را نصب کنید حتما صفحه درپوش فلنج را بردارید تا بتوانید راحت‌تر این کار را انجام دهید. علاوه بر این دقت داشته باشید که پیش از نصب حتما قسمت داخلی لوله و همین‌طور توری را به‌خوبی تمیز کرده باشید. عدم تمیزکردن این بخش‌ها می‌تواند باعث شود تا شیرآلات صافی به‌خوبی نصب نشوند و در نتیجه در آینده مشکلاتی برای استفاده از آنها به وجود خواهد آمد. یکی دیگر از تفاوت‌های کلیدی بین فیلتر و شیر صافی توری، فشار سیال عبوری از این تجهیزات است. با این حال، اگر افت فشار وجود داشته باشد، ممکن است نشان دهنده‌ی آن باشد که صافی باید تمیز یا تعویض شود.

مشخصات و کاربردهای شیر صافی برنجی

شکل ظاهری آن شبیه یک سه راه ۴۵ درجه است که در قسمت دهانه ۴۵ درجه آن توری استیل نصب می گردد. توری استیل شیر صافی چدنی در تمام طول عمر، درون آب و محیط خورنده قرار دارد. انواع مختلف شیر صافی شامل شیرصافی چدنی، شیر صافی برنجی، شیر صافی استیل و فولادی می باشند.

شیر صافی (استرینر)

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار