شیر پروانه‌ ای چیست چه انواعی دارد چه کاربردهایی دارد از جه قسمتهایی ساخته شده | kasrasaran

هنگامی که دریچه پروانه ای به طور کامل باز می شود، دیسک نسبت به جریان گاز یا مایع، زاویه قائم این سایت را مرور کنید پیدا می کند. در حین انتخاب و خرید شیر پروانه ای، شما باید به موارد مهمی مانند فشار، دما، نوع اتصال، نوع سیال و جنس بدنه توجه کنید. برای اینکه گشتاور لازم برای تنظیم شیر در باترفلای ولو گیربکسی فراهم شود، از یک اهرم فلکی استفاده می شود که کار کردن با این اهرم نسبتا ساده و بی دردسر است. کربن استیل آلیاژی است که از ترکیب درصد خاصی از کربن با آهن ساخته می شود. در شیر پروانه ای از کربن استیل در ساخت بدنه و دیسک شیر استفاده می شود.

  • از شیرهای پروانه ای در سیستم هایی که حجم بالایی از آب را انتقال می دهند، استفاده می شود.
  • در پاسخ به این سوال که شیر پروانه ای چگونه عمل می‌کند باید یادآور شویم که شیر پروانه ای بر روی یک میله سوار می‌شود و هنگامی که سوپاپ بسته می‌شود مانع عبور مایع می‌شود.
  • این شرکت ارائه کننده انواع محصولات فولادی با بهترین قیمت در بازار آهن ایران است.
  • از آنجایی که در طراحی و ساخت این مدل شیرها از جوش دادن مستقیم استفاده می‌شود به راحتی می‌توان از آن‌ها در سیستم‌های پرفشار استفاده کرد.
  • با سلام اینجانب پریسا السادات نوابی، در 3 شهریور ماه در شهر اهواز متولد شدم.
  • شیر پروانه ای سه افست کارآمدتر است و امکان سایش کمتری را فراهم می کند.

این دیسک برخلاف شیر توپی همواره در درون جریان است در نتیجه حتی وقتی باز باشد نیز افت فشار ایجاد می‌کند. شیرپروانه‌ای از خانواده‌ی شیرهایی به نام شیرهای ربع‌گرد است. این شیر در موقع کار وقتی‌که دیسک یک‌چهارم می‌چرخد، یا کاملاً باز یا کاملاً بسته است.

همچنین شیر پروانه ای از نوع شیرآلات دو جهته (bi- directional) بوده به این معنی که از هر دو طرف می تواند روی خط نصب شود. ابتدایی ترین نوع طراحی شیر پروانه ای، شیر پروانه ای مرکز یا متحدالمرکز است. این بدان معناست که ساقه از خط میانی دیسک که در مرکز سوراخ لوله است عبور می کند و نشیمنگاه آن قطر داخلی بدنه شیر است (شکل زیردر سمت چپ).

شیر پروانه ای استنلس استیل (Stainless Steal)

شیر پروانه‌ ای چیست چه انواعی دارد چه کاربردهایی دارد از جه قسمتهایی ساخته شده | kasrasaran

در موقعیت باز، دیسک جریان را به دو نیمه برابر تقسیم می کند، با دیسک در وسط و موازی با جریان. برای حرکت دادن پیستون یا دیافاگرام نیاز به هوای فشرده برای باز و بسته کردن شیر دارد. این نوع شیر دارای قیمت بسیار پایین بوده و به سادگی نصب می شود.

قیمت روز شیر پروانه ای

این گیت ولو از یک صفحه مستطیلی از جنس استنلس استیل استفاده می‌کند. این شیرها نسبت به سایر شیرهای پروانه ای معمولی باید دارای گشتاور بسیار کمتر و عمر دراز مدت باشند. در این بخش از پست طرز کار شیر پروانه ای به موضوع مهم نحوه باز و بسته شدن شیر می‌پردازیم. شیرهای پروانه را می‌توان بصورت دستی و با دسته و دنده و یا بصورت خودکار توسط اکچویتورهای برقی، پنوماتیک یا هیدرولیکی باز و‌ بسته‌ کرد. این دستگاه‌ها امکان چرخش دقیق دیسک به موقعیت‌های مختلف از کاملاً باز تا کاملاً‌ بسته‌ را فراهم می‌کنند.

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار