علت خروج باد از واژن هنگام نزديكي یا بعد از رابطه و در دختر مجرد (باکره) چیست؟

علت خروج باد از واژن بعد از نزديكي

علت خروج باد از واژن بعد از نزديكي

همچنین در طول پریود ناشی از محصولات بهداشتی زنانه مانند تامپون ها و فنجان های قاعدگی که در داخل واژن قرار می گیرند نیز می توانند اجازه دهند هوا در داخل آن گیر کند. سپس هنگام برداشتن محصول بهداشتی هوا آزاد شده و به شکل گاز یا باد خارج می شود.

برای کسانی که نمی‌دانند چگونه می‌توانند در حین رابطه جنسی از باد واژن خلاص شوند، اجتناب از فعالیت‌های جنسی سریع و پرتأثیر یکی از مؤثرترین راه‌ها برای جلوگیری از وارد شدن هوا به این ناحیه است.

علت خروج باد از واژن در دختر مجرد یا باکره

علت خروج باد از واژن هنگام نزدیگی ناشی از قرار گرفتن چیزی درون واژن (مانند آلت تناسلی، انگشتان، یا اسباب بازی های جنسی) می باشد که باعث می شود هوای داخل آن را به دام بیندازد.

همانطور که گفتیم در حین نزدیکی یا زمانی که جسمی مثل اسباب بازی های جنسی وارد واژن می شود، مقداری هوا در این ناحیه به دام می افتد. این هوا با منقبض شدن عضلات لگن و فشار سمت پایین و خارج از واژن هدایت شود. هرچه عضلات کف لگن ضعیف‌تر باشند، هوا راحت‌تر در داخل بدن به دام می‌افتد. از این رو هیچ روش پیشگیرانه ای برای جلوگیری از باد واژن وجود ندارد. با این حال توجه به پوزیشن های جنسی یک عامل اساسی برای کنترل آن باشد.

علت خروج باد از واژن در زمان پریود

علت خروج باد از واژن در زمان پریود

یکی از علل نادر خروج باد از واژن، فیستول واژن می باشد. فیستول سوراخی غیر طبیعی است که واژن را به دیگر ارگان های داخلی مانند مثانه، روده بزرگ یا راست روده متصل می کند. چنانچه فیستول به روده بزرگ یا راست روده متصل شود، ممکن است منجر به خروج مدفوع از واژن شود. زایمان، انواه روش های درمان‌ سرطان، صدمه دیگری و برخی روش‌های جراحی می‌تواند باعث تشکیل فیستول شود، اما باز هم، بسیار نادر است.

علت خروج باد از واژن هنگام نزديكي

علت خروج باد از واژن

علت خروج باد واژن در دختر مجرد یا باکره نیز باید شناسایی شود تا نسبت به رفع آن اقدام شود. دلایل زیادی برای خروج باد واژن در دختر مجرد وجود دارد که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم:

  • یکی از مهم ترین دلایل ابتلای دختران مجرد به گاز واژن، افتادگی اندام های لگن است.
  • بی اختیاری ادرار یکی از مواردی است که باعث ایجاد حباب های هوا در داخل ناحیه واژن در دختران می شود.
  • بی اختیاری مدفوع نیز باعث ایجاد باد واژن در دختران می شود.
  • هنگامی که یک دختر ماهیچه های لگن ضعیفی دارد، می تواند باعث رفلاکس رحم و باد واژن شود.
  • محصولات زنانه ای که توسط دختران استفاده می شود می توانند باعث خروج باد از ناحیه واژن شوند، به خصوص تامپون هایی که منجر به حبس هوا در واژن می شود.
  • انجام برخی ورزش ها مانند یوگا در محبوس شدن هوا در این ناحیه موثر است.
همچنین بخوانید: علت ترشح زیاد واژن دختر مجرد چیست؟ آیا ناشی از عفونت است؟

سخن آخر

علت خروج باد از واژن در زمان پریود، به این علت است که دهانه رحم گشاد می شود تا خون قاعدگی جریان یابد، که می تواند باعث ایجاد باد واژن شود.

باد واژن که به آن نفخ واژینال نیز می گویند، انتشار هوای محبوس شده از واژن است. باد ییا نفخ واژن پدیده ای بسیار شایع و کاملا هم طبیعی است. این وضعیت بیشتر اوقات در حین فعالیت جنسی یا ورزش رخ می دهد. تجربه خروج باد از واژن به طور عمده، هیچ خطری برای سلامت زنان ندارد. در ادامه به علت خروج باد از واژن در طول نزدیکی، بعد از نزدیکی و در دختران مجرد می پردازیم.

همچنین بخوانید: درمان عفونت واژن در خانه با نمک

علت خروج باد از واژن چیست؟

آیا تجربه خروج باد از واژن را هنگام نزدیکی کردن داشته اید و موجب شرمساری شما شده است؟ در این مطلب به علت خروج باد از واژن در زنان و دختر مجرد اشاره می کنیم.

خروج باد از واژن

خروج باد از واژن بیشتر بعد از زایمان طبیعی یا گاهی خودبخود شروع می شود، البته بعد از سزارین و سایر عمل های لگنی نیز گزارش می شود. در زنان جوان باکره در مقایسه با زنان پاروس کمتر شایع است. درمان این عارضه شامل تمرینات کگل، قرار دادن پساری واژن، کولپورافی قدامی و خلفی می باشد.

در واقع فعالیت جنسی یکی از علل شایع باد واژن است. حرکت آلت تناسلی به داخل و خارج از واژن زمانی که با شدت انجام شود ممکن است باعث وارد شدن مقداری هو هوا و سپس به دام افتادن آن در فضای خالی درون واژن شود. زمانیکه عضلات این ناحیه به دلیل ارگاسم منقبض می شوند یا هنگامیکه آلت تناسلی از واژن خارج می شود، این هوا با شدت کم از آن آزاد می شود. این می تواند باعث ایجاد صدایی خفیف و همچنین احساس حباب شود.

همچنین بخوانید: مصرف قرص مترونیدازول 500 و 250 برای عفونت واژن چگونه است؟

همانطور که در بالا ذکر شد، باد واژن شایع است و جای نگرانی نیست. بنابراین اگر دفعه بعد آن را تجربه کردید، به خود یادآوری کنید که طبیعی است و با شریک زندگی خود به آن بخندید. تا زمانی که هیچ بو یا ترشحی همراه با خروج این گاز وجود نداشته باشد، جای نگرانی نیست. به گفته یک متخصص زنان، پوزیشن‌های جنسی مانند سگی و میسیونری معکوس در مقایسه با میسیونری، شانس بیشتری برای پیشگیری از ایجاد باد واژت دارند.


منبع: https://www.alamto.com/the-cause-of-wind-coming-out-of-the-vagina.html

علت خروج باد از واژن یک اختلال کف لگن در زنان در نظر گرفته می شود که به عنوان عبور گاز بی بو از دستگاه تناسلی توصیف می شود. با این حال این پدیده باعث ناراحتی و خجالت قابل توجهی برای مبتلایان می شود.