قصه کودکانه پسرانه جدید کوتاه و طولانی + صوتی و تصویری

پسر از او تشكر كرد و چون خیلی خسته و گرسنه بود، یك ظرف غذای خوشمزه آرزو كرد و روی انگشتر دست كشید. جن كوتاه قامتی در پیش چشمانش ظاهر شد و ظرف پر از غذایی را پیش او گذاشت. پسر با خوشحالی غذا را خورد و خودش را به خانه و نزد مادرش رسانید و آن چه را كه اتفاق افتاده بود برایش تعریف كرد.

داستان تصویری

“به من امان بده!” به موش بیچاره التماس کرد. “لطفاً مرا رها کنید و یک روز قطعاً به شما جبران خواهم کرد.”

نتیجه اخلاقی: مهربانی هرگز هدر نمی رود.

داستان تصویری پسرانه صوتی

در كشور همسایه، وقتی پسر پادشاه دختر مورد علاقه‌اش را دید از او خواست كه به همسریش درآید؛ ولی دختر روی خوش نشان نداد و سرانجام در مقابل تهدید و تطمیع او، چهل روز مهلت خواست و پسر پادشاه هم پذیرفت.

اینجا یک پسر است. اسم او رامین است. او یک اسباب بازی می خواهد.

قصه کودکانه پسرانه کوتاه


قصه کودکانه پسرانه طولانی

شیر خیلی خوشحال شد که فکر می کرد یک موش می تواند به او کمک کند. اما او سخاوتمند بود و سرانجام موش را رها کرد.

شیری در جنگل خوابیده بود و سر بزرگش روی پنجه هایش قرار گرفته بود. یک موش کوچک ترسو به طور غیرمنتظره ای به سراغش آمد و در ترس و عجله برای فرار از دماغ شیر دوید. شیر که از خواب بیدار شده بود، پنجه بزرگش را با عصبانیت روی آن موجود کوچک گذاشت تا او را بکشد.

داستان‌های اخلاقی برای بچه‌ها برای نسل ها بخش اساسی از آموزش اخلاقی کودک بوده است. این داستان ها نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه تأثیر عمیقی بر رشد شخصیت کودک دارند. آن‌ها ارزش‌های حیاتی زیادی مانند صداقت، مهربانی، شفقت و احترام به دیگران را القا می‌کنند که راه طولانی در زندگی دارند.

دختر هم سراغ همسرش رفت و به اصرار از او خواست كه راز ثروتی را كه به دست آورده با او بازگو كند. پسر هر چه گفت كه دانستن این راز به صلاح تو و من نیست، اما دختر سر ناسازگاری گذاشت و آن‌قدر پافشاری كرد كه سرانجام پسر راز انگشتری را به او گفت و تأكید كرد كه این سر را پیش هیچ‌كس فاش نكند. اما دختر ساده‌دل راز انگشتری را در مقابل چرب‌زبانی پیرزن بازگو كرد و پیرزن هم در فرصتی مناسب انگشتری را ربود و قصر و خانواده‌ی پسر را با كمك جن انگشتری به كشور همسایه برد. زمانی كه این اتفاق افتاد، پسر در قصر نبود، هنگامی كه به خانه بازگشت، نه قصری دید و نه همسر و مادرش را. فقط سگ و گربه‌ای كه نجات داده بود باقی بودند. پسر سرگشته و غمگین نشسته بود و نمی‌دانست چه كند. سگ و گربه به نزد او آمدند و گفتند انگار حالا موقعی است كه ما دین خود را به تو ادا كنیم. پسر از آنها خواست كه بروند و انگشتری را پیدا كنند. سگ و گربه به سرعت راه كشور همسایه را در پیش گرفتند و پسر هم در پی آنها به راه افتاد.

یک روز پدر سنگ سیاه خود را گم کرد و نتوانست غذا بیاورد. اندک اندک ذخایر غذایی خانواده کم می شد و آنها شروع به گرسنگی می کردند. مادر پسر شجاع از او خواست تا برای پدرش یک سنگ سیاه پیدا کند. پسر شجاع با جستجوی خانه برای یافتن سنگ شروع کرد. اما او نتوانست هیچ کدام را پیدا کند. بعد، او به این فکر کرد که دوستش را ملاقات کند، زیرا می دانست که او سنگ ها را جمع آوری می کند. متأسفانه دوست او سنگ هایی با رنگ های مختلف داشت اما یک سنگ سیاه نداشت.

چند روز بعد، شیر در حالی که شکار خود را در جنگل تعقیب می کرد، در مشقات تور یک شکارچی گرفتار شد. او که نتوانست خود را آزاد کند، جنگل را با غرش خشمگین خود پر کرد. موش صدا را شناخت و به سرعت شیر ​​را در حال تقلا در تور یافت. با دویدن به سمت یکی از طناب‌های بزرگی که او را بسته بود، آن را جوید تا از هم جدا شد و به زودی شیر آزاد شد.

دختر پادشاه كه زن خوشدلی بود قبول كرد. پیرزن به زودی با چرب‌زبانی و خدمت فراوان، نظر و اعتماد دختر را به خودش جلب كرد و بالاخره یك روز از او پرسید: شوهر تو كه پسر یك دستفروش بی‌پول بوده است، این همه مال و منال و ثروت را از كجا آورده؟ دختر گفت: من خبر ندارم و او هیچ وقت در این باره با من صحبت نمی‌كند. پیرزن گفت: خب تو كه همسر و همدمش هستی باید از اسرار زندگی شوهرت باخبر باشی. برو به هر طریقی كه می‌توانی از او بپرس و سر از رازش در بیاور.

وقتی کودکان قصه کودکانه پسرانه و دیگر داستان‌ها را گوش می دهند، درس های زندگی ارزشمندی را می آموزند که می توانند عملاً در زندگی خود به کار ببرند. این داستان‌ها به آنها کمک می‌کند تا راحت‌تر زندگی خود را بپیمایند. این داستان ها به آنها کمک می کند تا فرزندان خود را به عنوان شهروندان ایده آل جامعه تربیت کنند که هم نسبت به حیوانات و هم نسبت به انسان ها دلسوز هستند.

همچنین بخوانید: قصه های آرامبخش کودکانه

قصه کودکانه پسرانه جدید

توپ کریستالی

نتیجه اخلاقی داستان

بنابراین، پسر شجاع تصمیم گرفت از صخره سیاه بالا برود و برای خود سنگ سیاهی از خانه پیرمرد بگیرد. خوشبختانه در آن روز به نظر می رسید پیرمرد از خانه خود دور شده بود و پسر شجاع خود را سنگ سیاهی در ته توده سنگ خود یافت. اما ناگهان پیرمرد عبوس وارد شد و از او پرسید که با سنگ هایش چه کار می کنی؟ پسر شجاع به سرعت سنگ را در جیبش گذاشت و کنار رفت. پیرمرد به خوبی می دانست که چند سنگ دارد. پسر شجاع همانطور که شروع به شمردن سنگ هایش کرد، به سرعت از خانه فرار کرد و از صخره سیاه بالا رفت.

داستان کودکانه با نقاشی

مار و پسر به نزد كیامار رفتند و فرزندش همه چیز را برای او تعریف كرد و كیامار به پسر گفت: در ازای آزاد كردن پسرم، پاداش خوبی به تو خواهم داد. بگو از من چه پاداشی می‌خواهی؟ پسر گفت: من این كار را برای پاداش نكردم، اما اگر می‌خواهید چیزی به من ببخشید، انگشتری سحرآمیزی كه نزد خود دارید را به من بدهید. كیامار ابتدا نمی‌خواست انگشتری را به پسر بدهد، اما  پسر با وجود همه‌ی اصرارها و پیشنهادهای او، فقط انگشتری را طلب كرد تا این كه بالاخره كیامار راضی شد و انگشتری را به او بخشید. وقتی از نزد او برگشت، ماری كه نجاتش داده بود از او پرسید كه آیا خاصیت انگشتری را می‌داند؟ پسر گفت: نه. مار گفت: هر وقت كه نیاز به چیزی داشتی و آرزویی كردی روی انگشتری دست بكش تا جن خادم انگشتری آن‌چه را می‌خواهی برایت فراهم كند.

طولی نكشید كه پسر، ثروتمند و صاحب كاخ و خدمه و هر چه از مال و اموال دنیا می‌خواست شد و تصمیم گرفت همسری اختیار كند. این شد كه مادرش را به خواستگاری دختر پادشاه كه خواستگارهای زیادی داشت فرستاد. پادشاه كه دید زنی ساده‌دل به خواستگاری دخترش آمده است، برای پشیمان كردنش طلب مقدار فراوانی طلا و نقره و حریر و ابریشم كرد و گفت كه پسرت باید قصری در خور دختر من داشته باشد. مادر به خانه بازگشت و آن‌چه پادشاه خواسته بود را برای پسرش بازگو كرد و پسر نیز با كمك  انگشتری سحرآمیز، در چشم بر هم زدنی همه را فراهم كرد و به نزد پادشاه فرستاد و كمی بعد، عروسی مفصلی گرفت و دختر پادشاه را به همسری اختیار كرد.

پسر تا نزدیكی غروب در بازار گشت و چیزی برای خرید و فروش پیدا نكرد. با ناامیدی در گوشه‌ای نشسته بود كه دید چند نفر دور جعبه‌ای جمع شده‌اند و قصد آتش زدن آن را دارند. پسر پیش رفت و فهمید كه حیوانی درون جعبه است. به جماعتی كه آنجا بودند اعتراض كرد و گفت: چرا چنین كاری می‌كنید؟ حتی اگر به شما زیانی هم زده باشد نباید این كار را انجام دهید. من آن را از شما می‌خرم. این‌گونه شد كه آخرین سكه‌هایش را هم برای خرید آن جعبه داد. وقتی كه آن عده از آن جا رفتند، در جعبه را باز كرد تا ببیند در آن چیست كه ناگهان ماری از آن بیرون آمد. پسر ابتدا ترسید و عقب رفت اما مار با او صحبت كرد و گفت: از من نترس، تو من را نجات دادی و من می‌خواهم محبت تو را جبران كنم. بگو كه چه كاری می‌توانم برایت انجام بدهم. پسر جواب داد: سكه‌هایی كه برای آزادی و خریدن تو پرداختم، آخرین پس‌انداز ما بود و حالا نمی‌دانم با دست خالی چه‌طور پیش مادرم برگردم.

باران تمام شد، خورشید بیرون آمد! او بسیار خوشحال است و حالا یک اسباب بازی سرگرم کننده دارد.

وقتی سگ و گربه به كشور همسایه رسیدند، گربه فكری به خاطرش رسید و در اطراف قصر پادشاه آن سرزمین، رئیس موش‌های آن منطقه را پیدا كرد و او را گرفت. موش بیچاره از او درخواست كرد كه از جانش درگذرد. گربه هم با او شرط كرد تا از موش‌های دیگر بخواهد بروند و از انگشتری سحرآمیز خبر بیاورند. موش‌ها راهی گوشه و كنار قصر شدند و خبر آوردند كه پسر پادشاه شب‌ها به هنگام خواب انگشتری را در دهانش می‌گذارد تا به دست كسی نیافتد. رئیس موش‌ها هم به گربه پیشنهاد كرد كه برای به دست آوردن انگشتری به او كمك كند و او هم جانش را نگیرد.

در حالی که او گریه می کرد، خدای نهر برخاست و از او پرسید که چه شده است؟ هیزم شکن ماجرا را برایش تعریف کرد. خدای رودخانه با جستجوی تبرش به او کمک کرد. او در رودخانه ناپدید شد و یک تبر طلایی را به دست آورد، اما هیزم شکن گفت این تبر مال او نیست. او دوباره ناپدید شد و با یک تبر نقره ای برگشت، اما هیزم شکن گفت که آن هم مال او نیست. خدا دوباره در آب ناپدید شد و با تبر آهنی برگشت – هیزم شکن لبخندی زد و گفت مال اوست. خداوند تحت تأثیر صداقت هیزم شکن قرار گرفت و تبرهای طلایی و نقره ای را به او هدیه داد.

داستان با نقاشی

هیزم شکن و تبر طلایی

نتیجه اخلاقی: صداقت از همه چیز بهتر است

پسر و مادرش به مغازه می رسد. او یک اسباب بازی جدید می خرد.

مار جواب داد: چون تو به من خوبی كردی من هم در عوض به تو كمك می‌كنم. پسر پرسید: چه‌طور می‌خواهی به من كمك كنی؟ مار جواب داد: پدر من كیامار نام دارد و من تنها فرزندش هستم، اگر به او بگویم كه تو من را از مرگ نجات دادی به تو می‌گوید كه چه پاداشی می‌خواهی و تو جواب بده كه من فقط انگشتر سحرآمیزی كه در نزد شماست را می‌خواهم و چیزی جز آن را هم قبول نكن.

اسباب بازی جدید

یک بار هیزم شکنی بود که در جنگل سخت کار می کرد و چوب می گرفت تا برای مقداری غذا بفروشد. هنگام بریدن درخت، تبر او به طور تصادفی به رودخانه افتاد. رودخانه عمیق بود و خیلی سریع جریان داشت – او تبر خود را گم کرد و نتوانست دوباره آن را پیدا کند. کنار رودخانه نشست و گریه کرد.

اما عطسه‌های پسر پادشاه كشور همسایه هیچ وقت بند نیامد و تا آخر عمر آزارش داد!

همچنین بخوانید: متن لالایی کودکانه

قصه کودکانه پسرانه قدیمی

او به همراه مادر سوار قطار می شود. در این لحظه باران شروع به باریدن می کند.

خانواده باارزش ترین چیزی است که یک نفر در این دنیا می تواند داشته باشد. انسان باید حاضر باشد برای خانواده خود هر کاری انجام دهد. خانواده جایی است که فرد از آن تغذیه و مراقبت می کند و فرد باید همیشه مایل باشد که از خانواده خود مراقبت کند، مهم نیست که چقدر سخت باشد یا چیزهای خطرناکی به نظر برسد. این چیزی است که یک شخص را واقعاً شجاع می کند.

همچنین بخوانید: قصه کودکانه برای خواب

جذابترین و آموزنده‌ترین قصه کودکانه پسرانه را در ادامه این پست از آلامتو می‌خوانید.

قصه کودکانه پسرانه

پسر این بار هم دست خالی به خانه بازگشت و مادرش از هدر رفتن بخش دیگری از پول‌هایشان عصبانی شد. صبح روز بعد، مادر، آخرین صد سكه را به پسرش داد و به او توصیه كرد تا مراقب باشد آخرین سكه‌های سرمایه‌شان را حیف و میل نكند كه دیگر هیچ اندوخته‌ای در بساط ندارند.

در این پست از آلامتو گلچینی از قصه کودکانه پسرانه برای شما ارائه دادیم. کودکان از سنین پایین باید پایه ای قوی از ارزش های اخلاقی ایجاد کنند که به آنها کمک کند انسان های خوبی باشند. یک داستان اخلاقی باید بخشی از برنامه درسی تحصیلی و یادگیری والدین باشد. این یادگیری ها تأثیر عمیقی بر زندگی فردی و همچنین جامعه خواهد داشت. در پایان پیشنهاد می کنیم روزانه حداقل یک داستان جدید با اخلاق را برای فرزندان خود بخوانید تا به آنها ارزش های اخلاقی خوب را بیاموزید.


منبع: https://www.alamto.com/%D9%82%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86%D9%87-%D9%BE%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%DA%A9%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%87-%D9%88-%D8%B7%D9%88%D9%84%D8%A7%D9%86%DB%8C.html

تا روزی رسید كه برای آنها از تمام مال دنیا كیسه‌ای با سیصد سكه‌ی نقره باقی ماند. صبح هنگام، زن كیسه را كه برای روز مبادا نگاه داشته بود از پستو بیرون آورد و صد سكه از آن بیرون آورد و پسرش را صدا كرد و گفت: پسرم، از دار و ندار دنیا همین سكه‌ها برای ما باقی مانده، آنها را بگیر و برو به كسب و كاری بپرداز تا خرج زندگی خودت و من كنی. حالا دیگر به سنی رسیده‌ای كه بتوانی كار كنی و زندگی هر دویمان را سامان بدهی.

داستان پسر نجار و انگشتری جادویی

پسر به خانه رفت و وقتی مادرش از كار آن روز پرسید، ماجرای گربه را برای او تعریف كرد. مادر، كمی رنجیده شد اما شكایتی نكرد. فردای آن روز، دوباره صد سكه از درون كیسه بیرون آورد و شمرد و به دست پسر داد و به او سپرد كه مبادا این بار پولت را به پای كار بی‌مزد بریزی، برو و كسبی راه بیانداز و به فكر زندگیت باش. پسر سكه‌ها را گرفت و راهی بازار شد. در راه به چند نفر برخورد كه طنابی به گردن سگی انداخته بودند و او را به ضرب چوب و لگد می‌كشیدند و می‌بردند. دلش به حال حیوان بینوا سوخت. جلو رفت و گفت: با این حیوان زبان بسته چه می‌كنید؟ آزادش كنید برود.

اما از طرف دیگر، پسر پادشاه كشور همسایه كه خواستگار همین دختر بود و بارها از پادشاه جواب رد شنیده بود، وقتی از ازدواج او با پسر یك مرد دستفروش خبردار شد از این ماجرا عصبانی شد و گفت: چه‌طور پسر یك مرد دستفروش و فقیر صاحب چنین جاه و ثروتی شده كه می‌تواند دختر پادشاه را به همسری بگیرد؟ پس با اطرافیانش مشورت كرد و پیرزن حیله‌گری را به كشور همسایه فرستاد تا سر از راز این كار درآورد. پیرزن بعد از سفری دور و دراز خودش را به آن سرزمین و شهر و قصر پسر رسانید و به خدمتكاران قصر گفت: من پیرزن تنها و خسته‌ام و از راهی بسیار دور آمده‌ام اگر امكان دارد به بانوی این خانه بگویید كه چند روزی به من پناه دهد تا اندكی استراحت كنم و بعد به راه خودم ادامه بدهم.

یكی بود یكی نبود. غیر از خدای مهربان هیچ‌كس نبود.  سالیان سال پیش، مرد دوره‌گرد و دستفروشی همراه با همسرش زندگی می‌كرد. آنها صاحب فرزند پسری شدند اما هنوز مدت زیادی از تولد فرزندشان نگذشته بود كه مرد دوره‌گرد دچار بیماری مهلكی شد و از دنیا رفت و بار زندگی و وظیفه‌ی بزرگ كردن پسر بر گردن همسرش افتاد و زن، با وجود همه‌ی سختی‌ها و زحمات، فرزندش را پرورش داد تا به سن جوانی رسید و برومند شد.

نتیجه اخلاقی داستان: پول و ثروت همیشه خوشبختی نمی آورد.

داستان پسر شجاع

سخن آخر

پسر هم سكه‌ها را گرفت و راهی بازار شد. همین‌طور كه مشغول گشتن در بازار و ورانداز كردن اجناس گوناگون بود، چشمش به چند جوان افتاد كه بابت تفنن گربه‌ای را در كیسه‌ای انداخته بودند و می‌خواستند كیسه را در چاهی بیاندازند و گربه‌ی بیچاره دائم ناله می‌كرد. پسر جلو رفت و گفت: حیوان بیچاره را چرا آزار می‌دهید؟ من حاضرم آن را از شما بخرم. و بعد از مدتی چانه زدن سرانجام تمام سكه‌هایی را كه به همراه داشت به آنان داد و كیسه را گرفت و گربه را از آن بیرون آورد و آزاد كرد. گربه خودش را به پای پسر مالید و در چشم‌هایش نگاه كرد و گفت: خوبی تو را هیچ وقت فراموش نمی‌كنم و روزی محبتت را جبران خواهم كرد و از امروز هر خدمتی كه بتوانم در حقت به جا می‌آورم.

زمانی پسری بود به نام پسر شجاع که با خانواده اش در نزدیکی جنگل زندگی می کرد. پسر شجاع عاشق بازی در جنگل های نزدیک بود و از بالا رفتن از درختان و صخره ها و تپه های بزرگ نمی ترسید. پدرش شکارچی بود که حیوانات را شکار می کرد و برای همسر و پسرش غذا می آورد. پدر او هنگام رفتن به شکار یک سنگ سیاه را با خود حمل می کرد. تا زمانی که سنگ سیاه داشت، همیشه حیواناتی را برای شکار پیدا می کرد و برای غذا می آورد.

قصه کودکانه پسرانه

پسر شجاع پس از آن به خانه آمد و سنگ سیاه را به پدرش داد، که پس از آن در شکار گوزن، خرگوش و پرندگان هر روز موفق بود. والدین پسر شجاع از داشتن این سنگ بسیار خوشحال و مفتخر بودند زیرا به خانواده کمک می کرد تا زنده بمانند. و از آن روز به بعد همیشه غذا در بشقاب هایشان بود.

کجا می تواند برود؟ او از مادرش سوال می کند که برای خریدن اسباب بازی باید کجا برود/

مادر به او گفت: می توانیم یک اسباب بازی از مغازه تهیه کنیم. اما آنجا خیلی دور است.

نصیر، پسر کوچکی، یک گوی بلورین پشت درخت بنیان باغش پیدا کرد. درخت به او گفت که آرزوی او را برآورده می کند. خیلی خوشحال بود و خیلی فکر می کرد، اما متاسفانه نتوانست به هر چیزی که می خواست برسد. بنابراین، او توپ کریستالی را در کیف خود نگه داشت و منتظر ماند تا بتواند در مورد آرزویش تصمیم بگیرد.

روزها بدون اینکه آرزویی بکند می گذشت اما بهترین دوستش او را دید که به توپ کریستالی نگاه می کند. آن را از نصیر دزدید و به همه مردم روستا نشان داد. همه آنها خواستار قصرها و ثروت و مقدار زیادی طلا شدند، اما نتوانستند بیش از یک آرزو کنند. در نهایت، همه عصبانی بودند زیرا هیچ کس نمی توانست هر آنچه را که می خواست داشته باشد. آنها بسیار ناراضی شدند و تصمیم گرفتند از نصیر کمک بخواهند. نصیر آرزو کرد که همه چیز به حالت سابق برگردد – قبل از اینکه روستاییان سعی در سیر کردن طمع خود داشته باشند. قصرها و طلاها ناپدید شدند و روستاییان بار دیگر خوشحال و خشنود شدند.

نتیجه اخلاقی داستان: حریص نباش.

همچنین بخوانید: نقاشی کودکانه پسرانه

قصه کودکانه پسرانه صوتی

 قصه خروس دانا



پسری که اسم نداشت


قصه کودکانه پسرانه تصویری

اسباب بازی جدید

داستان پسر شجاع


قصه کودکانه پسرانه کوتاه

شیر و موش

روزی روزگاری سگی بود که به دنبال غذا در روستا پرسه می زد. او سگی بود حریص و هرگز به هر چه داشت راضی نمی شد. در یک روز خاص، او توانست تکه‌ای از استخوان را از قصابی ربود و فرار کرد تا با آرامش آن را بخورد. در راه به رودخانه ای برخورد کرد. او بسیار کنجکاو بود، بنابراین استخوان را در دست گرفت و به رودخانه نگاه کرد. وقتی انعکاس او را دید متحیر شد. اما او فکر کرد که این سگ دیگری است که استخوان دارد. چون این سگ حریص بود، آن استخوان را هم می خواست. پس دهانش را باز کرد و شروع به پارس کرد به این امید که سگ دیگر بترسد و استخوانش را رها کند. اما، به محض اینکه دهانش را باز کرد، استخوانش در رودخانه افتاد و شروع به شناور شدن کرد. سگ بعد ناراحت شد که در طمعش برای بدست آوردن استخوان دوم، استخوان خودش را از دست داد.

موش گفت: وقتی گفتم جبران می کنم خندیدی. “اکنون می بینید که حتی یک موش هم می تواند به یک شیر کمک کند.”

اشاره کرد که سنگ های سیاه بسیار محبوب هستند و او تمام سنگ های سیاه جمع آوری شده خود را به پیرمردی بدخلق می دهد که در بالای صخره سیاه زندگی می کند. پیرمرد در ازای این صخره های سیاه به او حیوانات می داد، زیرا خودش کلکسیونر بود. او همچنین اشاره کرد که پیرمرد بدخلق معتقد بود که سنگ های سیاه شانس را به ارمغان می آورند و او می خواهد خوش شانس ترین در جنگل باشد.

میخواهد بداند؟

گربه پذیرفت و به همراه سگ راهی قصر شدند. شب هنگام، موش به همراه گربه به آشپزخانه رفت و دمش را در فلفل زد و بعد هر سه راهی خوابگاه پسر پادشاه شدند. موش دمش را در بینی او فرو برد و پسر پادشاه عطسه‌اش گرفت و به شدت عطسه كرد و با این عطسه انگشتری از دهانش بیرون پرید. سگ هم جستی زد و در هوا انگشتری را قاپید و به همراه گربه به حیاط كاخ پریدند و به سرعت و بی وقفه دویدند تا از دروازه‌ی شهر خارج شدند و راه بازگشت را در پیش گرفتند. در راه به پسر مرد دستفروش كه از پی آنها آمده بود برخوردند و انگشتری را به او دادند. پسر هم فوراً روی انگشتری دست كشید و از جن درون آن خواست كه او و خانواده و قصرش را به شهر خودش بازگرداند. در یك چشم بر هم زدن همه چیز به جای خود بازگشت و پسر به همراه همسرش سال‌های سال به خوبی و خوشی زندگی كردند و سگ و گربه هم جای راحتی در قصر آنها برای زندگی یافتند.

قصه کودکانه پسرانه قدیمی

سگ حریص

جواب دادند اگر دلت برایش می‌سوزد می توانی آن را بخری و خودت آزادش كنی. پسر هم كه طاقت دیدن زجر كشیدن سگ را نداشت، سكه‌هایش را داد و سگ را خرید و بند از گردنش برداشت و او را آزاد كرد. سگ با پسر همراه شد و گفت: ای انسان نیك سرشت، تو كه خوبی كردی، جواب خوبیت را خواهی دید.