معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟ | موریس آلتمن | استودیو نوار

این کتاب به مدیران و سرمایه‌گذاران کمک می‌کند ضمن آشنایی با سازوکارهای انتخاب فردی بتوانند به بررسی وضعیت مالی خود بپردازند و تا جای ممکن از بروز خطاهای احتمالی در این زمینه پیشگیری نمایند.

در مجموع علم اقتصاد با توجه ویژه به مدیریت منابع به ما کمک می‌کند محدودیت‌ها را در این زمینه بشناسیم و براساس آن تصمیمات خود را اتخاذ کنیم. درست است که پول منبعی مهم در اقتصاد است، اما این منبع به خودی خود ارزش ذاتی ندارد و تنها به ما در تأمین منابع کمک می‌کند؛ بنابراین لازم است در تحلیل‌های اقتصادی خود به متغیرهای غیر اقتصادی نیز توجه نشان دهیم.

نظریه‌پردازان، اقتصاد رفتاری را به‌معنای گسترش تحلیل‌های اقتصادی برای افراد حقیقی در بستر دنیای واقعی دانسته‌اند. به‌علاوه این علم به انگیزه‌ها و منافع، هزینه‌ها و موضوع کارایی اقتصادی توجه ویژه‌ای دارد.

رشته‌ی‌ِ اقتصاد رفتاری به بررسی مجموعه‌ای از عوامل غیر اقتصادی در شکل‌گیری انتخاب‌های مالی می‌پردازد. در خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟ اثر موریس آلتمن (Morris Altman) خواهید دید عوامل روان‌شناختی و قالب‌های ذهنی شما تا چه حد در زندگی مالی‌ و انتخاب‌هایتان موثر است و با خواندن مثال‌هایی کاربردی از زندگی حقیقی افراد می‌توانید تحلیل‌های اقتصادی خود را عمق ببخشید.

مجموعه کتاب‌های دامیز (For Dummies) آثاری خوش‌خوان، ساده و روان در حیطه‌های گوناگون هستند. این مجموعه آثار نخستین بار در اواخر دهه‌ی بیستم به منظور آشنایی بیشتر مخاطبان با مباحث مربوط به کامپیوتر روانه‌ی بازار نشر شدند؛ اما امروزه مجموعه کتاب‌های دامیز طیف گسترده‌ای از موضوعات را در بر می‌گیرند: از خودسازی و موفقیت فردی گرفته، تا ایجاد کسب‌وکار تازه، مذهب و بهبود تغذیه.

بد نیست بدانید کلمه‌ دامیز (Dummies) در زبان انگلیسی به معنای خنگ‌هاست و در زبان فارسی این مجموعه «به زبان آدمیزاد» نیز شهرت دارد.

خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟ مناسب چه کسانی است؟

تاکنون بیش از دو هزار عنوان از این مجموعه در سرتاسر دنیا ترجمه شده و به انتشار رسیده است. در ایران نیز نشرهای گوناگونی به ترجمه‌ی سری کتاب‌های دامیز اقدام کرده‌اند. از انتشارات نسل نواندیش گرفته تا انتشارات آوند دانش. گفتنی است نسخه‌ی صوتی و متنی بسیاری از این عناوین در سایت کتابراه موجود است.

قرار است در این خلاصه کتاب صوتی با ارتباط میان‌رشته‌ای اقتصاد رفتاری با علومی چون روان‌شناسی، جامعه‌شناسی، سیاست و حقوق و… آشنا شوید و متغیرهای غیرپولی را که باعث رشد کیک اقتصادی می‌شوند، شناسایی کنید.

موریس آلتمن استاد اقتصاد، رئیس سابق و عضو انجمن پیشرفت رفتار اقتصادی است. او تحصیلات خود را در رشته‌ی اقتصاد رفتاری در دانشگاه ویکتوریای نیوزیلند به اتمام رسانده است. از جمله کتاب‌های صوتی او باید به خلاصه کتاب‌های «ده درس تصمیم‌ گیری در اقتصاد رفتاری»، «اقتصاد عصب‌شناختی»، «چرا انگیزه ها و بازارها مهم‌اند، اما پول همه‌چیز نیست» و … اشاره کرد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA/book/75928

خواندن این کتاب به کسانی که به دنبال خلاصه کتاب‌های اقتصادی هستند و می‌خواهند با صرف زمان اندک مطالب کلیدی زیادی را در حوزه‌ی اقتصاد رفتاری بیاموزند، توصیه می‌شود.

با موریس آلتمن بیشتر آشنا شویم

معرفی خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟

موریس آلتمن در خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟ مبانی مهم و کاربردهای این رشته را به شما آموزش می‌دهد. در این کتاب صوتی ضمن آشنایی با تفاوت‌های اقتصاد رفتاری و اقتصاد متعارف یاد می‌گیرید تصمیم‌گیری‌های مالی افراد را از دریچه‌ی علومی چون روان‌شناسی، سیاست، حقوق و… مورد بررسی قرار دهید.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟

این نظریه به مدد توجه خاصی که به رفتار واقعی افراد در تصمیم‌گیری‌های مالی‌شان دارد، سبب ایجاد تحلیل‌های عمیق و همه‌جانبه می‌شود. به بیان دیگر در اقتصاد رفتاری توجه به رفتارهای غریزی و عقلانی انسان و تأثیر آن در تصمیم‌گیری‌های فردی پرداخته می‌شود تا از این دریچه به شناخت بهتر تصمیم‌گیری‌های مالی در جوامع گوناگون کمک کند.

گفتنی‌ست خلاصه کتاب صوتی اقتصاد رفتاری چیست؟ با ترجمه‌ی محسن رنانی از سوی انتشارات آوند دانش منتشر شده. گویندگی این اثر را حامد خدادادی برعهده داشته و نشر صوتی نوار آن را در اختیار علاقه‌مندان به خلاصه کتاب‌های اقتصادی قرار داده است.

درباره‌ی مجموعه‌ کتاب‌های دامیز