معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت | مارک مک کورمک | استودیو نوار

مارک هیوم مک کورمک سال 1930 در آمریکا متولد شد و سال 2003 از دنیا رفت. او یک نویسنده و حقوقدان آمریکایی بود که از تحصیلات خود در دنیای ورزش و بازاریابی استفاده می‌کرد. مارک مک کورمک که فارغ‌التحصیل رشته‌ی حقوق بود، در ماجرایی تاریخی با یک گلف‌باز جوان به نام آرنولد پالمر دست داد که به‌عنوان لحظه‌ای تأثیرگذار برای او ثبت شد.

مارک مک کورمک در خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت بر این باور است که با کمک گرفتن از قلم و کاغذ برای برنامه‌ریزی شخصی، مسیر کوتاه‌تر و آسان‌تری تا رسیدن به موفقیت خواهیم داشت. همیشه در دسترس بودن، ارزان بودن، استفاده‌ی آسان، انعطاف‌پذیری برای استفاده در هر شرایطی، احتیاج نداشتن به برق و ابزارهای جانبی و پرفایده بودن ازجمله مزایای استفاده از قلم و کاغذ هستند. مارک مک کورمک مزایای فراوان رایانه‌ها و سایر ابزار تکنولوژی را نادیده نمی‌گیرد؛ اما معتقد است که در سازمان‌دهی و برنامه‌ریزی برای کارهای شخصی، قضیه متفاوت است و استفاده از ابزارهای سنتی همچنان در اولویت است.

مجموعه کتاب‌های دامیز (For Dummies) شامل ده‌ها جلد کتاب در حوزه‌هایی بسیار متنوع است؛ از تکنولوژی، هنر، علم و روان‌شناسی گرفته تا مشاغل، کسب درآمد، سلامت، عادات و خانه‌داری. این مجموعه تلاش دارد تا هر رشته‌ی دشوار یا آسانی را به روشی قابل فهم برای همه ارائه کند. نویسندگان هر مجلد از مجموعه‌ کتاب‌های دامیز، متخصصان آن حوزه‌ی خاص هستند که در قالب فصل‌های کتاب، تجربیات و رویکردهای خود به مسئله را در اختیار خوانندگان قرار داده‌اند.

تکنولوژی با چنان سرعتی پیشرفت می‌کند که هر کدام از ما اگر به چند سال قبل خود فکر کنیم، از میزان تغییراتی که در زندگی و دنیای بیرون از ما رخ داده، شگفت‌زده خواهیم شد. سرعت تغییرات تا حدی است که مواردی را که چند سال پیش تنها در فیلم‌های علمی – تخیلیِ مربوط به آینده می‌دیدیم، اکنون در سطح گسترده‌ای در اختیار داریم. با این حال، مارک مک کورمک (Mark H. McCormack) در خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت، با پذیرفتن تمام مخالفت‌های ممکن، اعتقاد دارد که قلم و کاغذ، همچنان بهترین راه برای سازمان‌دهی شخصی است. این کتاب در واقع بخشی از کتاب راه و چاه موفقیت (Getting Results For Dummies) است.

کمپانی IMG که نمایندگی صدها چهره‌ی مشهور و ورزشکار را برعهده دارد توسط مارک مک کورمک پایه‌گذاری شده و پیوندی قوی میان بازاریابی و ورزش ایجاد کرده است. «هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی‌دهد» و «راه و چاه موفقیت» ازجمله کتاب‌هایی هستند که از مارک مک کورمک منتشر شده‌اند.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت می‌شنویم

خیلی از مدیران و کارمندان تصور می‌کنند برای بهبود عملکردشان باید از آخرین و جدیدترین سیستم‌های سازمان‌دهی کمک بگیرند. مارک مک کورمک در خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت، خیال این افراد را راحت کرده و اعلام می‌کند که برای رسیدن به موفقیت هیچ احتیاجی به چنین هزینه‌هایی نیست و می‌توان با سیستم‌های سازمان‌دهیِ بسیار ساده‌تر و کم‌خرج‌تر هم به مقصود رسید.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت

خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت را نشر صوتی نوار با صدای تایماز رضوانی و براساس ترجمه‌ی سعید خاموش منتشر کرده و نسخه‌ی متنی این کتاب را انتشارات آوند دانش به چاپ رسانده است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های دامیز

سیستم سازمان‌دهی شما باید این‌گونه باشد: همه‌چیز را کامل روی کاغذ بیاورید. اگر به حافظه‌ی خود تکیه دارید، شکست سیستم شما گریزناپذیر است. هرچقدر باهوش باشید، به‌هرحال حافظه مشکل پیدا می‌کند، زمان از دست می‌رود و چیزها هر روز از ذهن پاک می‌شوند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AA%D8%A7%D8%AB%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA/book/77730

خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت برای تمام مدیران و فعالانی که قصد دارند با کمک گرفتن از انواع سیستم‌های برنامه‌ریزی، نظم و کارایی بهتری به روند پیش‌برد امور خود بدهند مناسب است.

با مارک مک کورمک بیشتر آشنا شویم

برای آنکه سیستم سازمان‌بخش جدید و مؤثری را پرورش دهید، ابتدا باید سیستمی که مناسب کارتان است شناسایی کنید، سیستمتان را ساده کنید تا وبال گردنتان نشود، سیستمتان را کدبندی کنید تا واقعاً مال خودتان شود. چه براساس یک سلسله یادداشت‌های پراکنده‌ی سنجاق‌شده به دیوار دفترتان کار کنید، چه با سیستمی پیچیده و بی‌شک گران‌قیمت، هر سیستم سازمان‌دهی باید شرایطی را رعایت کرده باشد تا مؤثر واقع شود.

معرفی خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت

این مجموعه به حفظ کیفیت و استانداردهای لازم برای کتاب‌های خود متعهد است و استفاده از به‌روزترین ابزارها برای ارائه‌ی کتاب‌ها را وظیفه‌ی خود می‌داند. امتیاز چاپ و نشر مجموعه کتاب‌های دامیز در ایران با انتشارات آوند دانش است. این انتشارات تابه‌حال عناوین متعددی از این مجموعه را منتشر کرده که بعضی از آن‌ها به این ترتیب هستند: «تناسب اندام»، «فیلمسازی»، «اصول ارتباطات»، «ابرغذاها» و «مذاکره».

خلاصه کتاب صوتی تاثیر تکنولوژی در مسیر موفقیت برای چه کسانی مناسب است؟

ممکن است سیستم شما خوب یا خیلی بد باشد، ولی گول نخورید. به‌هرحال سیستمی برای منظم یا نامنظم شدن در اختیار دارید. دفتر یا خانه‌تان ممکن است به‌هم‌ریخته باشد. اگر این‌طور است چه قبول کنید، چه نکنید، سیستم شما عبارت است از زندگی کردن در میانه‌ی ریخت‌وپاش. دلیل شما برای شنیدن کتاب حاضر این نیست که قبلاً یک سیستم سازمان‌بخش نداشته‌اید. دلیلش این است که می‌خواهید سیستم جدیدی را جایگزین آن کنید.