معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! | مارک مک کورمک | استودیو نوار

اصرار و تشویق بر داشتن پشتکار چیزی است که از بچگی با آن روبه‌رو می‌شویم، اما مارک مک کورمک (Mark H. McCormack) در خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! بر این باور است که داشتن پشتکار بالا گاهی می‌تواند بیهوده و حتی احمقانه باشد. این کتاب در واقع بخشی از کتاب راه و چاه موفقیت (Getting Results For Dummies) است.

معرفی خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست!

مارک مک کورمک در خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! از اهمیت مقصد، نتیجه و موفقیت می‌گوید. هر تلاشی که می‌کنیم و هر میزان پشتکاری که داریم برای رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب است. در غیر این صورت، درواقع فقط خودمان را خسته کرده‌ایم. مارک مک کورمک در این کتاب، شیوه‌ی فکر کردن و تلاش افراد برنده را به‌صورت یک فرمول قابل استفاده درآورده است.

این مجموعه به حفظ کیفیت و استانداردهای لازم برای کتاب‌های خود متعهد است و استفاده از به‌روزترین ابزارها برای ارائه‌ی کتاب‌ها را وظیفه‌ی خود می‌داند. امتیاز چاپ و نشر مجموعه کتاب‌های دامیز در ایران با انتشارات آوند دانش است. این انتشارات تابه‌حال جلدهای متعددی از این مجموعه را منتشر کرده که بعضی از آن‌ها به این ترتیب هستند: «تناسب اندام»، «فیلمسازی»، «اصول ارتباطات»، «ابرغذاها» و «مذاکره».

خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! برای چه کسانی مناسب است؟

سال 1990، مجله‌ی ورزشی Sports Illustrated مارک مک کورمک را «قدرت‌مندترین مرد در جهان ورزش» نامید. زمانی که فعالیتش در رشته‌ی تنیس تمام شد هم Tennis Magazine او را «قدرت‌مندترین مرد در جهان تنیس» نامید. مارک مک کورمک با تبدیل کردن IMG به بزرگ‌ترین کمپانی نمایندگی ورزشکاران در جهان که درآمدی میلیارد دلاری داشت، جهان ورزشی را متحول کرد.

«هاروارد چه چیزهایی را یاد نمی‌دهد» و «با خوک کشتی نگیر» ازجمله کتاب‌هایی هستند که از مارک مک کورمک منتشر شده‌اند.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! می‌شنویم

مجموعه کتاب‌های دامیز (For Dummies) شامل ده‌ها جلد کتاب در حوزه‌هایی بسیار متنوع است؛ از تکنولوژی، هنر، علم و روان‌شناسی گرفته تا مشاغل، کسب درآمد، سلامت، عادات و خانه‌داری. این مجموعه تلاش دارد تا هر رشته‌ی دشوار یا آسانی را به روشی قابل فهم برای همه ارائه کند. نویسندگان هرجلد از مجموعه‌ کتاب‌های دامیز، متخصصان آن حوزه‌ی خاص هستند که در قالب فصل‌های کتاب، تجربیات و رویکردهای خود به مسئله را در اختیار خوانندگان قرار داده‌اند.

خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! برای کسانی که قصد دارند حتماً تبدیل به یکی از افراد موفق و برنده شوند، مناسب است.

با مارک مک کورمک بیشتر آشنا شویم

مارک مک کورمک در سال 1930 در آمریکا متولد شد و در سال 2003 از دنیا رفت. او یک نویسنده و حقوقدانِ فارغ‌التحصیل از دانشکده‌‎ی حقوق دانشگاه ییل بود. مارک مک کورمک در سال 1960 برای اولین‌بار با یک گلف‌باز به نام آرنولد پالمر قراردادی مبنی بر نمایندگی حقوقی او امضا کرد. این قرارداد که تنها توافقی ساده با مبلغی نه‌چندان بالا بود، آغاز بازاریابی ورزشی در جهان شد.

خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! ذهنیت افراد برنده و موفق را تشریح می‌کند. این افراد نگاهشان همیشه به مقصد است و توقع هیچ تشویق و پاداشی به‌جز رسیدن به هدف مطلوب خود را ندارند. در نگاه این افراد تا نرسیدن به هدف، ناامیدی معنایی ندارد. به نظر مارک مک کورمک، یک برنده تنها برای برنده شدن وارد بازی می‌شود و هیچ‌گاه اجازه‌ی ضعف و شکست را به خود نمی‌دهد.

خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! را نشر صوتی نوار با صدای سحر بیرانوند و براساس ترجمه‌ی سعید خاموش منتشر کرده و نسخه‌ی متنی این کتاب را انتشارات آوند دانش به چاپ رسانده است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های دامیز

بسیاری از آدم‌های ناموفق عادت دارند، تلاش‌های ناموفق و بیش‌ازحد خودشان را به داشتن پشتکار تعبیر کنند. مارک مک کورمک در خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست! معتقد است که این‌ها دیدگاه‌های فریبنده‌ای هستند که آدم‌های ناموفق خودشان را با آن آرام می‌کنند. تنها چیزی که تمام اهمیت را به خود اختصاص می‌دهد نتیجه گرفتن و رسیدن به موفقیت است.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی نتیجه گرفتن کل ماجرا نیست، خود ماجراست!

دنیا پر است از آدم‌های ناموفق که معتقدند نیت مهم‌تر از موفقیت است. برای این افراد، تلاش به‌اندازه‌ی همان دستاورد اهمیت دارد. هر روز آدم‌هایی را می‌بینید که ساعات بی‌شماری را وقف کار خود می‌کنند، با جدول زمان‌بندی آشفته‌شان سروکله می‌زنند و با سرخوردگی هرچه تمام‌تر در خصوص بی‌ثمر بودن تلاش‌هایشان داد سخن می‌دهند و وقتی از آن‌ها می‌پرسید که همین دیروز یا هفته و حتی ماه گذشته چه دستاورد مهمی داشته‌اند، اغلب باید خیلی به ذهنشان فشار بیاورند تا نمونه‌ای برایتان رو کنند. ممکن است بگویند که چقدر زیاد کار می‌کنند و نمونه‌هایی فراوان از نیات خیرشان مثال بیاورند، ولی وقتی نتایج را سبک‌سنگین می‌کنید، بیشترشان چیزی ندارند که به‌عنوان نتیجه‌ی آن‌همه تلاش به شما نشان دهند. از آن بدتر، سر درنمی‌آورند چرا موفقیت باید اهمیتی هم داشته باشد.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%AC%D9%87-%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%86-%DA%A9%D9%84-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7-%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D9%85%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA/book/77727