معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته | مارک منسون | آوانامه

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%87%D9%85%D9%87-%DA%86%DB%8C%D8%B2-%D8%A8%D9%87-%D9%81%D9%86%D8%A7-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87/book/79371

خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته، توسط پریسا قشقائیان ترجمه شده و نشر مات آن را منتشر کرده است. نسخه‌ی صوتی این کتاب توسط نشر صوتی آوانامه و به گویندگی مهدی صفری تهیه شده است.

جوایز و افتخارات کتاب همه چیز به فنا رفته

نکوداشت‌های کتاب همه چیز به فنا رفته

خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته

اگر به کتاب‌های ژانر خودسازی علاقه‌مند هستید، شنیدن این خلاصه کتاب صوتی به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته می‌شنویم

مارک منسون که پیش از این در کتاب «هنر ظریف بی‌خیالی» به چیزهایی پرداخته بود که نباید به آن‌ها اهمیت بدهیم، در این خلاصه کتاب به چیز‌های می‌پردازد که باید به آن‌ها اهمیت بدهیم. او در خلاصه کتاب همه چیز به فنا رفته با رجوع به آرای فلاسفه‌ای چون افلاطون نیچه بیان می‌کند ما نباید در زندگی فقط به‌دنبال شادی باشیم و از رنج دوری کنیم. از نظر مارک منسون، یک زندگیِ خوب به معنی یک زندگی بدون رنج نیست، بلکه به معنی رنج کشیدن به دلیل درست و با معنای درست است. رنج شاید تنها عاملِ مشترک بین تمامی انسان‌ها و شاید تمامی موجودات زنده باشد و به همین دلیل است که ما باید یاد بگیریم درست رنج ببریم.

27 دقیقه

همه چیز به فنا رفته – قسمت دوم

مشخصات کتاب صوتی

اغراق نخواهد بود اگر بگوییم از نظر مادی، بشریت در بهترین حالتش به سر می‌برد. ما از همیشه آزادتر، سالم‌تر و ثروتمندتریم و علم و فناوری توانسته‌اند آسایش و امنیتی فرای تصور نسل‌های پیشین برای‌مان به ارمغان بیاورند. بااین‌حال، آنچه به نظر می‌رسد این است که اتفاقاً همه چیز یا به فنا رفته یا در حال نابودی‌ست. گرمایش زمین، تغییرات آب‌وهوایی، ناکارآمدی دولت‌ها، سقوط اقتصادها و فضای اعصاب‌خردکن شبکه‌های اجتماعی، همه به ما نشان می‌دهند هرقدر که از نظر مادی پیشرفت کرده‌ایم، از نظر معنوی یا روحی، دچار مشکل شده‌ایم. عصری که در آن زندگی می‌کنیم، به همان اندازه که عصر پیشرفت و تکنولوژی‌ست، عصرِ افسردگی، خودکشی، اضطراب و ناامیدی هم هست. مارک منسون (Mark Manson) در خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته (Everything Is F*cked: A Book About Hope) نشان می‌دهد در چنین جهانی، چطور باید زندگی کرد و فلسفه، روان‌شناسی، موسیقی، مذهب و دموکراسی چه کمکی می‌توانند به ما بکنند.

شاید داشتن 40 نوع مختلف غلات برای انتخاب کردن همچون داشتن آزادی به‌نظر برسد؛ اما در واقع فقط تنوع است. در نهایت، این یک انتخاب بی‌معنی و پوچ است. بیشتر انتخاب‌هایی که ما در زندگی روزمره انجام می‌دهیم و مهم به‌نظر می‌رسند؛ مثل «دفعه‌ی بعد باید به کدام تعطیلات ساحلی بروم؟»، در حقیقت فقط تنوعی از همان انتخاب هستند. چیزی که منسون از آن به‌عنوان آزادی دروغین یاد می‌کند. این نوع آزادی، ما را به سمتِ نزدیک‌بین و کودکانه شدن سوق می‌دهد و فراموش می‌کنیم که چه چیزی واقعاً بیشتر از آن چیز درخشان بعدی که در مقابل ماست اهمیت دارد. اینکه چگونه واقعاً آزاد می‌شویم با اعمال محدودیت‌هایی بر خودمان ممکن است. زمان خود را در شبکه‌های اجتماعی محدود کنید یا زود از خواب بیدار شوید و به باشگاه بروید. این محدودیت‌ها به این معنی‌ست که شما در نهایت، با خود به عنوان هدف رفتار می‌کنید و نه وسیله‌ای برای رسیدن به شادی‌های ساختگی و موقتی دیگر.

فهرست مطالب کتاب صوتی

مارک منسون در خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته، با بهره‌گیری از روان‌شناسی، فلسفه‌ی رواقی و هنر مدرن نشان می‌دهد چطور جست‌وجوی همیشگی شادی، ما را از رسیدن به آن دور می‌کند و باعث می‌شود بیشتر از قبل احساس کنیم همه چیز به فنا رفته است. این کتاب پرفروش نیویورک تایمز، از ما می‌خواهد با کنار گذاشتن امید و شادی‌های موقت، معنا را به زندگی‌مان برگردانیم.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته

37 دقیقه

همه چیز به فنا رفته – قسمت اول

معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی همه چیز به فنا رفته