معرفی و دانلود خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟: بهترین روش‌های یادگیری، بدترین روش‌های یادگیری | گروه نویسندگان

مجموعه‌ی چگونه‌های دست‌یافتنی اطلاعات مهم و باارزشی را در زمینه‌های مختلف به شما ارائه می‌کند. از جمله موضوعاتی که به آن‌ها پرداخته می‌شوند، می‌توان به موفقیت در زندگی شخصی و کاری، سلامت جسم و روان و رشد و توسعه‌ی فردی اشاره کرد. نکته‌ی جالب‌توجه درمورد این کتاب‌ها این است که تألیف و ترجمه‌ی آن‌ها را متخصصان مختلف ایرانی و خارجی بر عهده داشته‌اند. علاوه‌براین راهکارهای تأثیرگذاری در این کتاب‌ها به شما ارائه می‌شوند که با کمک آن‌ها بتوانید زندگی خودتان را در حوزه‌های گوناگون ارتقا دهید و عادات نامناسبتان را با عادت‌های مفید و مناسب جایگزین کنید.

خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟ برای چه کسانی مناسب است؟

نکاتی برای روش توزیعی: اگرچه می‌توانید 30 روز بین هر جلسه مطالعه وقت بگذارید، اما محیط‌های دانشگاهی این موقعیت خاص را به شما نمی‌دهد. بیشتر کلاس‌ها 3 تا 4 ماه طول می‌کشد و در طی آن 2 تا 4 آزمون بزرگ برگزار می‌شود که با امتحانات هفتگی و تکالیفشان همراه است. بنابراین، بهترین کاری که برای آزمون‌های مدرسه و دانشگاهی می‌توانید انجام دهید، استفاده از فاصله‌ی زمانی 24 ساعته است تا تمامی دروس خود را بازخوانی کنید. در طی چند روز اول یادگیری، باید مطالعه‌ی خود را به بازه‌های 24 ساعته تقسیم کنید. پس از 4 جلسه مرور (با فاصله‌ی 24 ساعته بین هر جلسه)، می‌توانید مطالب خود را در زمان کمتر و با جزئیات کمتری مطالعه کنید. درواقع، یک ماه وقفه بین هر 4 جلسه مرور، کاملاً مناسب است.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D8%AE%D9%84%D8%A7%D8%B5%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%DA%86%DA%AF%D9%88%D9%86%D9%87-%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%A8%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85/book/71686

برخی تحقیقات نشان می‌دهند که بیشتر تکنیک‌های یادگیری که توسط آموزگاران مدارس و اساتید دانشگاه برای آموزش به دانش‌آموزان و دانشجویان استفاده می‌شوند، کاملاً بی‌اثر هستند. چه بسیار مطالبی که در طول دوران تحصیل در ارتباط با رشته و تخصص خود مطالعه کرده‌ایم و در کلاس‌های درسی آن‌ها را فرا گرفته‌ایم، اما اکنون هیچ‌یک از آن‌ها را در خاطر نداریم. مشکل از کجاست؟

بهترین روش‌ها و ناکارآمدترین راه‌ها برای یادگیری کدامند؟ در خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟ نکات مفیدی را درباره‌ی یادگیری می‌شنوید. مرضیه قریشی مطالب این اثر را از خلال مقالات سایت هاو کن یو گردآوری و ترجمه کرده است.

درباره‌ی خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟

مجهز شدن به مؤثرترین استراتژی‌ها برای یادگیری می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که در تلاش برای یادگیری ایده‌ها، مفاهیم و مهارت‌های جدید هستید، تلاش خود را به حداکثر بازدهی برسانید. فراموش نکنید که زمان شما بسیار محدود است. بنابراین مهم است که از زمانی که در اختیار دارید بیشترین بهره را ببرید.

ذهن ما برای ذخیره‌ی اطلاعات به چیزی بیشتر از مطالعه‌ی صرف نیاز دارد. در این خلاصه کتاب صوتی مختصر و مفید، نکات کارآمدی را در رابطه با یادگیری مؤثر هر آنچه که نیاز دارید آن را بدانید، می‌شنوید. یا به عبارت دیگر، با شنیدن این خلاصه کتاب صوتی یادگیری را یاد می‌گیرید!

این اثر به همت نشر صوتی نوین کتاب گویا منتشر شده است و در مجموعه‌ی چگونه‌های دست‌یافتنی قرار دارد. خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟ را با صدای کاوه یانقی می‌شنوید.

درباره‌ی مجموعه‌ی چگونه‌های دست‌یافتنی

اگر به دنبال کارآمدترین روش‌های یادگیری هستید، این خلاصه کتاب صوتی را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

در بخشی از خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟ می‌شنویم

معرفی خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟: بهترین روش‌های یادگیری، بدترین روش‌های یادگیری

یک مطالعه در سال 1979 نشان داد که دانشجویانی که 6 جلسه مطالعه را با فاصله‌ی 30 روز انجام داده‌ند، از دانشجویانی که این حجم درسی را به‌صورت یک روز درمیان خوانده‌ند، نتایج بهتری گرفتند. همچنین افرادی که بین مطالعات خود استراحت نکردند و اجازه ندادند بین درس خواندنشان حتی یک روز تعویق بیفتد، بدترین حالت را داشتند. آن‌ها در آزمون نهایی نسبت به دو گروه اول به‌طور چشمگیری نتیجه‌ی بدتری گرفتند.

دنیایی که ما در آن زندگی می‌کنیم، به‌طور مداوم در حال تکامل است و هر ساله رشته‌ها و مهارت‌های جدیدی در آن به رسمیت شناخته می‌شوند. با این همه چیز برای یادگیری و زمان بسیار کمی که در اختیار داریم، به‌کارگیری تکنیک‌های صحیح یادگیری ضروری است. مرضیه قریشی در خلاصه کتاب صوتی چگونه یاد بگیریم؟ برخی از کارآمدترین این تکنیک‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد.