معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی جوینده | امین فرد

۶۳ دقیقه

چهارده: آرامش، طوفان

۶۱ دقیقه

فصل یازدهم: پرواز یک گرگ

آیا تاکنون به نابودی زمین فکر کرده‌اید؟ فکر می‌کنید ده‌ها سال پس از نابودی زمین انسان‌ها در چه حالی باشند؟ امین فرد در کتاب صوتی جوینده تصویری تکان‌دهنده از آخرالزمان ترسیم می‌کند که در آن گروهی از انسان‌ها در مقابل گروهی دیگر قرار گرفته‌اند. جنگی خونین که شاید آخرین جنگ میان انسان‌ها باشد.

درباره‌ی کتاب صوتی جوینده

۵۳ دقیقه

فصل نهم: تکاپوی نجات

در بیابان نیمه‌تاریک که ماه اجازه نداده است که در سیاهی غرق شود، هزاران شبح سیاه رنگ در حال پرسه زدن هستند. وقتی روی ساعت نگاهی می‌اندازم، متوجه می‌شوم که یک ساعت گذشته است. سایه‌های بی‌هدف از جنوب به شمال در حرکت هستند. در حرکتشان هیچ نشانی از جدیت نمی‌بینم. لحظه‌ای متوجه می‌شوم که همگی به سمتی می‌روند ولی بلافاصله پراکنده می‌شوند. آن مسیر همان است که کورو در آن قدم گذاشته است. بارها کورو از هدف‌هایش گفته بود و می‌دانستم هر لحظه ممکن است که دیگر نباشد ولی فکر نمی‌کردم که به این زودی این اتفاق بیفتد. می‌خواهم از او دلگیر باشم ولی نمی‌توانم. فقط امیدوار هستم که برگردد و به تصمیمی که برای آینده گرفتیم عمل کنیم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

۷۲ دقیقه

فصل سیزدهم: حس وحشی

وقتی به خود می‌آیم، می‌بینم که ماه در میان آسمان می‌درخشد و نورش را بر بیابان می‌تاباند. فکر می‌کنم چهار شب دیگر ماه کامل شود. آنقدر در خاطرات گذشته غرق شده‌ام که گذر این مدت را حس نکرده‌ام. مشعل‌ها در جای‌جای پناهگاه می‌سوزند و افراد پناهگاه با سرعت در حال کار هستند. صدای کاپیتان شنیده می‌شود که با تمام قدرت در حال دستور دادن است. می‌چرخم و نگاهی به جای خواب او می‌اندازم، خالی است و خبری از افجل هم نیست. فکر می‌کنم که اصلاً نخوابیده است.

معرفی کتاب صوتی جوینده

۳۷ دقیقه

فصل ششم: شب هجوم

۷۰ دقیقه

فصل اول: شبح‌هایی در میان دشت

۶۴ دقیقه

فصل دهم: جدال بازماندگان

۶۶ دقیقه

فصل سوم: آخرین شهر شیشه‌ای

۴۹ دقیقه

فصل دوازدهم: خنجر از پشت

۵۷ دقیقه

فصل هفتم: انسان

ادبیات آخرالزمانی یا آپوکالیپتیک گونه‌ای از رمان‌ها، داستان‌ها و اشعار را دربرمی‌گیرد که به وقایع پس از نابودی زمین می‌پردازند. کهن‌ترین این روایات را می‌توان در اسطوره‌های بین‌النهرینی مانند گیلگمش جست‌وجو کرد. اما با گذر از جنگ جهانی دوم و قوت گرفتن سلاح‌های هسته‌ای در دست ابرقدرت‌های سیاسی جهان، این کابوس شمایلی واقعی‌تر به خود گرفت. مری شلی نویسنده‌ی پرآوازه‌ی قرن نوزدهم اولین کسی بود که رمانی در این ژانر با نام «آخرین فرد» نوشت و دیگر نویسندگان پس از او و با الهام از اثرش به خلق آثاری در این زمینه پرداختند. در ادبیات معاصر ایران نیز داستان‌نویسان و شاعران کمابیش به سراغ این موضوع منحصربه‌فرد رفته‌اند. امین فرد نیز از جمله نویسندگانی است که در رمان جوینده جهانی آخرالزمانی را با نثری هنرمندانه به تصویر می‌کشد.

اگر به داستان‌ها و رمان‌های علمی-تخیلی و ادبیات آخرالزمانی علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

در بخشی از کتاب صوتی جوینده می‌شنویم

۶۹ دقیقه

فصل دوم: گرگ‌های بیابان

۶۲ دقیقه

فصل پانزدهم: خاموشی خشم و کینه

۳۶ دقیقه

فصل شانزدهم: مغاک

مشخصات کتاب صوتی

هشتادوپنج سال از نابودی زمین می‌گذرد. دانشمندان با پژوهش‌ها و آزمایش‌های خود بر روی نوع بشر توانسته‌اند ژنتیک انسان‌ها را دستکاری کنند و از آن‌ها موجوداتی جهش‌یافته بسازند. موجوداتی که دیگر درکی از احساسات ندارند. آن‌ها نه غم را حس می‌کنند، نه شادی را، نه خشم را، نه ترس را و نه نفرت را. اما گروهی از انسان‌ها که دچار جهش نشده‌اند، از دست این موجودات دگردیسی‌شده در امان نیستند. آن‌ها شهری به‌نام «ناریا» زیر یک گنبد شیشه‌ای بزرگ علم می‌کنند و به زیر آن پناه می‌برند تا بتوانند از آسیب دشمنان خود که روزگاری هم‌نوعشان بوده‌اند، جان سالم به در ببرند. اما همه‌ی انسان‌ها توانایی ورود به ناریا را ندارند. ناریا متعلق به مرفهان است و مردمان کم‌بضاعت برای زنده ماندن آواره‌ی شهرها و بیابان‌ها شده‌اند. گویی در آخرالزمان نیز، که دیگر همه‌چیز حتی زمین و زمان از معنا تهی شده، اختلاف طبقاتی کماکان گریبان‌گیر نوع بشر است. اما بحران جایی شدت می‌گیرد که گنبد شیشه‌ای شهر ناریا از بین می‌رود و انسان‌هایی که تاکنون در امان مانده بودند، مجبور می‌شوند خود را از مهلکه نجات دهند…

کتاب صوتی جوینده برای چه کسانی مناسب است؟

۷۶ دقیقه

فصل چهارم: شکار و شکارچی

۸۶ دقیقه

فصل پنجم: مرگ سرخ

۶۵ دقیقه

فصل هشتم: سیاهی

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AC%D9%88%DB%8C%D9%86%D8%AF%D9%87/book/69525