معرفی و دانلود رایگان کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا | فروغ صابر مقدم | کانون فرهنگی چوک

۱۴۲ دقیقه

بخش بیست‌وپنج تا پایان

مشخصات کتاب صوتی

قرار بود با اتفاق عجیبی در خانه روبه‌رو شوم. من هر روز سوار اتوبوس بین شهری می‌شدم و به مرکز شهر می‌رفتم و عصرها با همان خط برمی‌گشتم. هنگام برگشتن از محل کارم از بس خسته بودم، دلم نمی‌خواست جای گرم و نرمم را در اتوبوس از دست بدهم و در باد و بوران پیاده شوم. آن روز به محض این که از پله‌های کوتاه اتوبوس پایین آمدم سرمای هوا به جانم ریخت و باد دانه‌های برف را به سر و صورتم پاشید. ایستگاه اتوبوس فاصله‌ی زیادی تا محل سکونتم نداشت. طوری که اگر در ایستگاه اتوبوس می‌ایستادم و برق آشپزخانه روشن بود، می‌توانستم تا ته آن را ببینم. البته آشپرخانه‌ای که گاهی با اجاق گاز برقی آن خوراک‌های وطنی می‌پختم از دو متر بیشتر نبود. بیشتر حسن این ساختمان دوازده واحدی نزدیک بودن آن به مرکز شهر بود و برای رفتن به محل کار از ترافیک طولانی صبحگاهی می‌شد تا اندازه‌ای جان سالم به‌در برد و هدفون در گوش گذاشت و سر را در گوشی همراه فرو برد. ده پله‌ی سنگی کوتاه شیب‌دار، وسط خیابان و محوطه‌ی پارکینگ را از هم جدا می‌کرد و در ورودی چهار پله پایین‌تر از سطح زمین پارکینگ بود.

فهرست مطالب کتاب صوتی

معرفی کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا

۱۰۷ دقیقه

بخش شانزده تا بیست‌وچهار

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%B4%D9%85%D8%B2%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B3%DB%8C%D8%A8-%D8%B3%D8%B1%D8%AE-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D8%B2%D8%AF%D9%87-%D8%AF%D9%86%DB%8C%D8%A7/book/72956

روایت‌های کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده‌ی دنیا در زمره‌ی آثار ادبی ناداستان قرار می‌گیرند. فروغ صابر مقدم در آن‌ها آنچه را که در حقیقت رخ داده است، با بیان منحصر به فرد خود برای مخاطبان روایت می‌کند. و از تجهیزات و امکاناتی که داستان‌نویسی در اختیار نویسندگان قرار می‌دهد، بهره نمی‌جوید. نخ تسبیح تمامی این روایت‌ها موضوعی است که کهنگی‌پذیر نیست و روز به روز در حال گسترده‌تر شدن است و افراد بسیاری را با خود درگیر می‌کند: مهاجرت و پناهندگی.

فروغ صابر مقدم تجربه‌ی زیسته‌ی خود را از خلال بیست سال زندگی در انگلستان به رشته‌ی تحریر درآورده و در کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا آن‌ها را گردآوری کرده است. شیرازه‌ی تمامی این روایت‌ها موضوعی پرچالش است که اغلب ما کمابیش در زندگی خود یا اطرافیانمان با آن درگیریم: مهاجرت.

درباره‌ی کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا

اگر به آثار ادبی پیرامون مسئله‌ی مهاجرت علاقه‌مند هستید، شنیدن این کتاب صوتی را به شما توصیه می‌کنیم.

با فروغ صابر مقدم بیشتر آشنا شویم

۱۰۵ دقیقه

بخش هشت تا پانزده

این نویسنده در سال 1345 در گیلان متولد شد. فروغ صابر مقدم در دانشگاه در رشته‌ی فیلمنامه‌نویسی تحصیل کرد و قریب به ده سال در صداوسیما به فعالیت پرداخت. نگارش هزاران کلمه، سردبیری برنامه‌های نمایشی بسیار و نوشتن ده‌ها نمایشنامه‌ی رادیویی بخشی از فعالیت‌های او پیش از مهاجرت به انگلستان را در بر می‌گیرد.

در بخشی از کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا می‌شنویم

کانون فرهنگی چوک این اثر را در قالب کتاب صوتی تهیه و منتشر نموده است. کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا را با صدای سیما میرهادی‌زاده می‌شنوید.

کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا برای چه کسانی مناسب است؟

مجموعه‌ای از روایت‌ها درباره‌ی جهان پیرامون نویسنده که رویدادهای سال‌های 2002 تا 2022 میلادی را در بر می‌گیرند. نویسنده‌ی کتاب صوتی خوشمزه‌ترین سیب سرخ کرم زده دنیا این سال‌ها را در شهر منچستر واقع در کشور انگلستان سپری کرده است و اکنون آنچه را که تجربه کرده است برای شما روایت می‌کند. موضوع اصلی این کتاب صوتی زندگی مهاجرانی است که از گوشه و کنار جهان به محل زندگی نویسنده در آن سال‌ها کوچ کرده‌اند؛ واضح است با موضوعی طرف هستیم که شاخه‌های بسیاری را از خود منشعب می‌کند: اندوه دوری از نزدیکان، دشواری انس با غربت، احساس تنهایی در خاک غریبه و…