معرفی و دانلود نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده | احمدرضا صالحی

احمدرضا صالحی، نویسنده‌ی نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده، اکثر کتاب‌های خود را به زبان انگلیسی و فارسی منتشر می‌کرد و زمانی که یکی از کتاب‌های فانتزی‌اش به نام «زناهره» محبوبیت و فروش زیادی کسب کرد، تصمیم گرفت به نوشتن در این ژانر بپردازد. او با الهام از اساطیر و افسانه‌های ایران و دیگر ملل جهان، مجموعه‌ی میدگارد را نوشت که تاکنون هفت جلد از آن منتشر شده است. گفته می‌شود بیش از 70 هزار نسخه از جلد اول این مجموعه که این نمایش صوتی از آن برگرفته شده، به فروش رفته است.

– قبل از هر چیز از همه‌ی شما که به سوسا و من احترام گذاشتید و در این مراسم شرکت کردید تشکر می‌کنم. احتمالاً همه‌ی شما می‌دونین که من و نوه‌هام اومدیم که اینجا بمونیم و قراره که من به کار سابقم برگردم و از شما انتظار دارم تا موقعی که شرایط در اینجا به حالت عادی برگرده به ما کمک کنید.

معرفی و دانلود نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده

«میدگارد» عنوان کلی رمان‌های فانتزیِ دنباله‌داری است که احمدرضا صالحی سیف آبادی به رشته‌ی تحریر درآورده است. خطوط کلی این مجموعه، شباهت‌هایی به پیرنگ مجموعه کتاب‌های هری پاتر دارد؛ اگرچه احمدرضا صالحی، همواره منکر اثرپذیری مستقیم خود از کار جی. کی. رولینگ بوده است.

نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده برای چه کسانی مناسب است؟

پیرمردی از آن طرف میز بلند شد و دستی به ریش سفید بلندش کشید و با لحن ملایمی گفت:

نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده، جهانی را ترسیم می‌کند که پری‌ها، اهریمنان و اجنه در آن حکمرانی می‌کنند. در این نمایش صوتی، ما با پسری به نام آریا مواجه می‌شویم که هیچ خاطره‌ای از والدین خود ندارد و در یتیم‌خانه زندگی می‌کند. آریا برخلاف دیگر بچه‌های یتیم‌خانه که او را مسخره می‌کنند و دست می‌اندازند، توانایی دیدن پریان را دارد و روزی متوجه می‌شود که یکی از والدین او، پری بوده است. فهمیدن این حقیقت، آریا را وارد جنگی چندهزار ساله بین موجودات پلید و انسان‌ها می‌کند و باعث می‌شود او از اصل و نسب خود مطلع شود.

در سال‌های اخیر، داستان‌ها و فیلم‌های فانتزی یا تخیلی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند. بخشی از این محبوبیت و استقبال را می‌توان در انتشار مجموعه کتاب‌هایی چون هری پاتر، آرتمیس فاول و قطب‌نمای جادویی دانست که علاوه‌بر جذابیت‌های روایی و داستانی، از نظر ادبی و هنری نیز آثاری قوی و مهم بودند. بااین‌حال، نویسندگان ایرانی آن‌قدرها روی خوشی به این ژانر نشان نداده‌اند و آثار کمتری با درون‌مایه‌های فانتزی و تخیلی منتشر کرده‌اند. احمدرضا صالحی، نویسنده‌ی نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده را می‌توان از معدود نویسندگان ایرانی دانست که توانسته با نوشتن مجموعه کتاب‌های فانتزی (موسوم به مجموعه‌ی میدگارد) به موفقیت دست یابد.

نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده، توسط گروه پریزاد تهیه شده است و کارگردانی آن را علیرضا خدایی برعهده داشته است.

درباره‌ی مجموعه کتاب‌های میدگارد

نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده، نوشته‌ی احمدرضا صالحی اولین قسمت از مجموعه‌ی میدگارد است که توسط گروه پریزاد به شکل نمایش صوتی اجرا شده است. در این نمایش صوتی، ما با پسر یتیمی به نام آریا آشنا می‌شویم که به پری‌زاد بودن خود پی می‌برد و سپس وارد جنگ اهریمنان و موجودات ماورائی می‌شود…

درباره‌ی نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده

بعد از اتمام مراسم همه مهمانان که اکثراً هم مردان سالخورده بودند به سالن طبقه‌ی اول بازگشتند و قطمیر طبق قاعده در عرض میز بزرگ ایستاد و بلافاصله شروع به صحبت کرد:

اگر به داستان‌های فانتزی و تخیلی علاقه‌مندید و می‌خواهید یک نمونه‌ی عالی از یک داستان فانتزی نوشته‌شده توسط نویسنده‌ای ایرانی را بشنوید، شنیدن نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده می‌شنویم

– جناب قطمیر برای همه‌ی ما باعث خوشحالیه که شما تصمیم گرفتین بمونین، و مایه‌ی افتخار ماست اگه کاری از دست ما برای کمک به شما بر میاد.

معرفی نمایش صوتی میدگارد 1: دره طلسم شده

قطمیر با لبخند جواب داد: «مچکرم، این نظر لطف شماست.»


منبع: https://www.ketabrah.ir/%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D9%85%DB%8C%D8%AF%DA%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF-1-%D8%AF%D8%B1%D9%87-%D8%B7%D9%84%D8%B3%D9%85-%D8%B4%D8%AF%D9%87/book/80152