معرفی و دانلود کتاب آپارتمان پاریس | لوسی فولی | نشر نون

این کتاب نیز هم‌طراز با رمان‌های «فهرست مهمانان» و «مهمانی شکار» لوسی فولی، داستانی معماگونه، با روایتی پرکشش و مهیج است که در ژانر تریلر جای می‌گیرد. رمان‌های تریلر از گونه‌های پربسامد در زمینه‌ی ادبیات و سینما هستند که معمولاً با ویژگی‌هایی چون هیجان، ترس و دلهره و تعلیقات معماگونه همراه‌اند و با ژانر جنایی ویژگی‌های مشترکی دارند. کتاب آپارتمان پاریس (The Paris-Apartment)، نوشته‌ی لوسی فولی (Lucy Foley) ازجمله رمان‌های تریلر به‌شمار می‌رود که ماجرای گم شدن برادر ناتنی جس هدلی را روایت می‌کند.

معرفی کتاب آپارتمان پاریس

این اثر به طرفداران رمان‌هایی معماگونه و داستان‌های پرفرازونشیب هیجانی توصیه می‌شود.

با لوسی فولی بیشتر آشنا شویم

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A2%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D8%B3/book/71578فرمان دوچرخه‌ی ثابت را می‌چسبم و روی زین بلند می‌شوم. دانه‌های عرق وارد چشمانم می‌شوند و آن‌ها را می‌سوزانند. حس می‌کنم ریه‌هایم پر از اسید شده‌اند. قلبم چنان می‌کوبد که انگار دارم سکته می‌کنم. تندتر پدال می‌زنم. دلم می‌خواهد از روی تمام کارهایم رد شوم. ستاره‌ها جلوی چشمانم می‌رقصند. تصویر آپارتمان محو می‌شود. یک لحظه گمان می‌کنم دارم غش می‌کنم. شاید هم واقعاً چنین اتفاقی افتاد. چند لحظه‌ی بعد به فرمان دوچرخه تکیه داده‌ام. ناگهان تهوع می‌گیرم. به‌زور کنارش می‌زنم و هوا را وارد ریه‌هایم می‌کنم. در سن‌فرنسیسکو عاشق اسپینینگ شدم. از قهوه‌ی بولت‌پروف، کِتوژنیک و بیکرام خوشم آمد؛ یعنی هر چیزی که در جهان فناوری مد است و به آدم برتری و الهام می‌بخشد.

لوسی فولی، متولد سال 1986 است و ادبیات انگلیسی خوانده. او در شغل‌های مختلفش، چه کار در کتاب‌فروشی یا ویراستاری در یک انتشارات‌ بزرگ، همواره با کتاب‌ها سروکار داشته است. اولین آثار او درونمایه‌ای تاریخی داشتند، تا اینکه به ژانر تریلر روی آورد و خیلی زود کتاب‌هایش جزو پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و آمازون قرار گرفتند. از جمله این آثار، که به فارسی ترجمه شده، باید به رمان‌های «مهمانی شکار» (جشن شکار) و «فهرست مهمانان» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب آپارتمان پاریس می‌خوانیم

کتاب آپارتمان پاریس، داستان نقل مکان جس هدلی را به آپارتمان مجلل برادرش در پاریس روایت می‌کند. جس که مدتی‌ست شغلش را در انگلیس از دست داده، بعد از حضور در آپارتمان برادرش متوجه می‌شود او به‌طرز مشکوکی مفقود شده و حس می‌کند ساکنان ساختمان در این ماجرا دست دارند. این رمان به قلم لوسی فولی نوشته شده و مانند برخی دیگر از آثار او در شمار پرفروش‌ترین‌های نیویورک تایمز قرار دارد.

درباره‌ی کتاب آپارتمان پاریس

معمولاً اینجا می‌نشینم و کلاس برگزار می‌کنم یا به تدتاک گوش می‌دهم. ولی امروز صبح فرق داشت. دلم می‌خواست در میان تلاش و تقلای محض غرق شوم و از فکروخیال فاصله بگیرم. ساعت پنج بیدار شدم و فهمیدم دیگر خوابم نمی‌برد، به‌خصوص که باز در حیاط دعوا شده بود. حس کردم تنها کار منطقی این است که سراغ دوچرخه بروم. از روی زین بلند می‌شوم. کمی سرگیجه دارم. در این واحد فقط یک دوچرخه، آی‌مک و چند کتاب دارم. چیزی روی دیوارها نیست. فرشی روی زمین نیست. چون از سبک مینیمال کامل خوشم می‌آید. البته هنوز حس می‌کنم اسباب‌کشی نکرده‌ام؛ این‌طوری هر لحظه می‌توانم بلند شوم و از اینجا بروم.

مشخصات کتاب الکترونیک

داستان با ناپدید شدن یکباره‌ی بن و تلاش جس برای یافتن او شکل می‌گیرد، اما مشکل اینجاست که ساکنان آپارتمان بن که همه از یک خانواده هستند، از پاسخ دادن به سوالات جس درباره‌ی گم شدن برادرش سر باز می‌زنند. جس باور دارد که آن‌ها رازی را مخفی می‌کنند، اما نمی‌داند چطور باید از حقیقت ماجرا سر در بیاورد. تا آنکه بالاخره یکی از همکاران جس به نگرانی او بها می‌دهد و به‌مرور رازها برملا می‌شوند. حالا جس که برای فراموش کردن گذشته‌ی خود به پاریس آمده بود، وارد ماجرایی شده که به آینده‌ی برادرش بن، گره خورده است. این اثر با ترجمه‌ی محدثه احمدی اخیراً از سوی نشر نون منتشر شده است.

جوایز و افتخارات کتاب آپارتمان پاریس

  • بهترین کتاب آمازون در فوریه‌ی 2022
  • پرفروش‌ترین‌ کتاب نیویورک‌تایمز

نکوداشت‌های کتاب آپارتمان پاریس

  • این کتاب شما را تا پایان شب بیدار نگاه می‌دارد. (Good Morning America)
  • پاریس همیشه ایده‌ی خوبی‌ست… می‌توانید انتظار حال‌و‌هوای داستان‌های آگاتا کریستی را داشته باشید. (The Skimm)
  • فوریت را در نثر او احساس می‌کنید… مطالعه‌ای هیجان‌انگیز است. (USA Today)
  • رمانی با شخصیت‌های مشکوک و نامطلوب و یک ابهام سرگرم‌کننده. (NPR. org)
  • خیابان‌های پاریس هرگز تاریک‌تر، مجلل‌تر یا شوم‌تر از چیزی که در رمان جدید لوسی فولی می‌خوانید، نبوده‌اند. (Ruth Ware)

کتاب آپارتمان پاریس مناسب چه کسانی است؟