معرفی و دانلود کتاب استادی در عشق: راهنمای عملی در هنر ارتباطات | دون میگوئل روئیز

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) در کتاب استادی در عشق (The mastery of love : a practical guide to the art of relationship) بهترین راه استفاده از قدرت بی‌نظیر عشق را در زندگی نشان می‌دهد و به شما می‌آموزد که چکونه با قدم گذاشتن در این مسیر، به توسعه‌ی فردی، خودسازی و اصلاح روابط در زندگی بپردازید. روئیز در این کتاب جملات و عباراتی را بیان می‌کند که با فهم و درک آن‌ها و تأمل درباره‌ی هر کدامشان، احساس بسیار بهتری را نسبت به خودتان و روابط عاطفی و دوستانه‌ و یا خانوادگی و… پیدا می‌کنید.

تولتک

مقدمه: استاد

فصل یک: ذهن زخمى

فصل دو: زیان معصومیت و بى‌گناهى

فصل سه: مردى که عشق را باور نداشت

فصل چهار: مسیر عشق، مسیر ترس

فصل پنج: رابطه‌ى کامل و بى‌نقص

فصل شش: آشپزخانه‌ى جادویى

فصل هفت: استاد رویا

فصل هشت: آمیزش جنسى: بزرگ‌ترین دیو در دوزخ

فصل نه: ایزد بانوى شکار

فصل ده: دیدن با چشمان عشق

فصل یازده: مداواى کالبد عاطفى

فصل دوازده: خداى درون شما

دعاها

دعا براى آگاهى

دعا براى دوست‌داشتنِ خود

مشخصات کتاب الکترونیک

تقریباً اکثر افراد به این موضوع معتقدند که باورهای هر کسی، شیوه‌ی زندگی، نوع روابط و شخصیت او را شکل می‌دهند. به‌همین‌دلیل آدم‌ها با یکدیگر متفاوتند و هر کسی به‌شیوه‌ی خاص خودش زندگی می‌کند. هر فردی نیروهای درونی منحصربه‌فردی دارد که اگر از آن آگاه باشد و برای رشد و پرورش آن‌ها زمان بگذارد، می‌تواند تأثیرات مثبت و مفیدش را در زندگی ببیند. اما متأسفانه تعداد بسیار کمی از افراد از این قدرت‌های درونی آگاهند و یا در پی کشف و یافتن آن‌ها می‌روند. درحالی‌که عشق، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر درونی آدم‌ها، در هر مرحله از زندگی می‌تواند مانند یک چتر نجات عمل کند.

مولانا در دیوان شمس خود یک مصرع زیبا دارد: «هر چیز که در جستن آنی، آنی!». آیا عمق معنای این جمله را در زندگی‌تان تجربه کرده‌اید؟ دون میگوئل روئیز نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز در کتاب استادی در عشق درباره‌ی باورها و اعتقادات حرف می‌زند و به شما نشان می‌دهد که باورها در زندگی چگونه به تضعیف عشق در روابط و بروز درد و رنج منجر می‌شوند.

درباره‌ی کتاب استادی در عشق

معرفی کتاب استادی در عشق: راهنمای عملی در هنر ارتباطات

اگر انگل در شبانه‏‌روز بیست‌‏وچهار ساعت کار مى‌‏کند، شما نیز باید تمام بیست‌وچهار ساعت شبانه‌‏روز فعالیت کنید. انگل یک برترى دارد: اینکه شما را به‌‏خوبى مى‏‌شناسد. هیچ راهى براى پنهان شدنتان وجود ندارد. انگل سخت‌‏ترین صید است. آن بخشى از وجود شماست که سعى در تأیید رفتار شما در برابر دیگران دارد، اما هنگامى‌‏که تنها هستید، انگل بدترین قاضى است. همواره قضاوت مى‏‌کند، سرزنش مى‌‏کند و سبب مى‌‏شود که احساس گناه کنید. در روابط عادى درون دوزخ، انگلِ شریک زندگى‏‌تان با انگل شما علیه واقعیت وجودى‌‏تان متحد مى‌‏شود. حالا نه‌‏تنها انگل‏تان علیه شماست، بلکه انگل شریک زندگى‏‌تان نیز او را یارى مى‌‏کند تا شما را دچار رنجى ابدى کند. اگر این را بدانید، مى‌‏توانید تغییر ایجاد کنید. مى‏‌توانید دلسوزى بیشترى نسبت به شریک زندگى‌تان داشته باشید و به او اجازه دهید تا با انگل خودش برخورد کند. هر بار که او گامى به سمت آزادى بردارد، شما نیز خوشحال خواهید شد. باید آگاه باشید که هر بار شریک‏تان عصبانى شود، ناراحت باشد یا حسادت کند، در آن لحظه او آن کسى نیست که شما دوستش دارید. این انگل است که شریک شما را در اختیار گرفته است.

فهرست مطالب کتاب

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B9%D8%B4%D9%82/book/69350

نویسنده در این کتاب همه‌ی باورها و فرضیات اشتباهی را که بر پایه‌ی ترس درون شما شکل گرفته‌اند و نیروی عشقتان را تضعیف کرده‌اند به شما معرفی می‌کند. با خواندن این اثر می‌توانید زخم‌های عاطفی خود را التیام دهید و به سمت شادی و آزادی روح حرکت کنید. کتاب استادی در عشق مانند یک راهنمای عملی و همیشه در دسترس، در دوازده فصل نوشته شده و در هر فصل یکی از راهکارهای درمان روح را به شما آموزش می‌دهد.

در نکوداشت کتاب استادی در عشق

این کتاب برای همه‌ی کسانی که در جست‌وجوی عشق هستند و یا دوست دارند روابط عاشقانه و شادی را در زندگی تجربه کنند، بسیار مناسب است.

با دون میگوئل روئیز بیشتر آشنا شویم

– دون میگوئل روئیز با وضوح و روشنی‌ای تحسین‌برانگیز معنای زندگی را برای مردان و زنان مدرن بیان می‌کند. (Dan Millman)

– نویسنده در کتاب استادی عشق از فرضیاتِ ترس‌بنیادی سخن می‌گوید که در کارِ تضعیف نیروی عشق‌اند. (Amazon)

کتاب استادی در عشق برای چه کسانی مناسب است؟

دون میگوئل روئیز یکی از برترین پزشکان، نویسندگان و همچنین معلم اهل مکزیکی است. این نویسنده که با نام کامل میگوئل آنخل روئیز ماسیاس هم شناخته می‌شود، اعتقاد دارد که اگر آدم‌ها چیزی را واقعاً بخواهند، به آن دست می‌یابندو نکته‌ی جالب و قابل تأمل درباره‌ی میگوئیل این است که یک تصادف وحشتناک و مرگبار را در زندگی خود تجربه کرده و توانسته خودش را خارج از محدودیت‌های فیزیکی بدنش درک کند! این اتفاق منجر شد که او در زمینه‌ی تغییر ذهن انسان و خرد تولتک که اجدادش به آن معتقد بودند فعالیت کند. مشهورترین کتاب این نویسنده‌ی بلژیکی «چهار میثاق» نام دارد که ازجمله پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز است و افراد زیادی در سراسر دنیا آن را مطالعه کرده‌اند.

در بخشی از کتاب استادی در عشق می‌خوانیم

براى شکار در درون خودتان، باید با شکارِ هر واکنشى که دارید شروع کنید. هر بار باید یکى از رفتارهاى عادى و روزمره‌‏تان را عوض کنید. این جنگى براى آزادى است از دست رؤیایى که زندگى‌‏تان را کنترل مى‌‏کند. در این میان، این جنگى است بین شما و آن حاکم سفاک براى حقیقت. در تمام سنت‌‏هاى غرب، از کانادا گرفته تا آرژانتین، خود را جنگجو مى‏‌نامیم زیرا جنگجو صیادى است که خود را شکار مى‌‏کند. این جنگى بزرگ است، زیرا جنگى است علیه انگل. جنگجو بودن به این معنا نیست که حتما پیروز جنگ خواهید بود، اما حداقل سر به شورش برمى‌‏دارید و دیگر نمى‌‏پذیرید که آن انگل شما را زنده زنده بخورد. شکارچى شدن اولین گام است. هنگامى‏‌که هرکول در جستجوى آرتمیس به جنگل رفت، هیچ راهى براى گرفتن آن گوزن نبود. آن‏گاه نزد هرمس استاد عالی‌قدر رفت و آموخت که شکارچى بهترى شود. براى صید آرتمیس، هرکول مى‌‏بایست نسبت به او شکارچى بزرگ‏ترى مى‌‏شد. براى شکار خودتان، شما نیز باید شکارچى ماهرترى از آن انگل شوید.