معرفی و دانلود کتاب استادی عشق: راهنمایی کاربردی برای هنر رابطه | دون میگوئل روئیز

در کتاب استادی عشق، با اصول عقاید تولتکی در باب رابطه‌ی انسانی آشنا خواهید شد. دون میگوئل روئیز که خود از نوادگان تولتک‌های مکزیک به شمار می‌رود، در این اثر خواندنی نشان می‌دهد که پیشینیان او، با اتخاذ چه نگرشی نسبت به رابطه، زندگی خویش را به نحوی عالی و سازنده سامان می‌دادند.

هر آدمی، رؤیای شخصی زندگی‌اش را دارد که به طور کامل با رؤیای آدم‌های دیگر تفاوت دارد. ما طبق باورهایمان رؤیا می‌بینیم و آن را بر اساس شیوﮤ قضاوتمان و بر مبنای قربانی دانستن خودمان تغییر می‌دهیم. از این رو، هیچ گاه رؤیای دو تن یکسان نیست. در یک رابطه، می‌توانیم وانمود کنیم که همانند طرف مقابلمان هستیم. فکر، احساس و رؤیایمان با او همانند است، اما هرگز چنین اتفاقی رخ نمی‌دهد. دو رؤیابین دو گونه رؤیا می‌بینند.

فهرست مطالب کتاب

با مطالعه‌ی کتاب استادی عشق خواهید آموخت که عشق یگانه حقیقت قابل اتکا در زندگی است؛ حقیقتی که در صورت نادیده گرفتن آن، ساختن یک زندگی انسانیِ شاد و سرشار عملاً ناممکن است. دون میگوئل روئیز در این اثر از عوامل گوناگونی سخن می‌گوید که می‌توانند نیروی حیاتی عشق را در نهاد ما با تهدیدِ نابودی مواجه کنند. او، ضمن برشمردنِ یکایک این عوامل، شیوه‌ی مقابله با آن‌ها را نیز به مخاطبین خود آموزش می‌دهد. به نحوی که خواننده‌ی دقیق و پیگیر، پس از مطالعه‌ی اثر، بتواند بی‌محابا خود را استادی در عشق بخواند!

– دون میگوئل روئیز با وضوح و روشنی‌ای تحسین‌برانگیز معنای زندگی را برای مردان و زنان مدرن بیان می‌کند. (Dan Millman)

– نویسنده در کتاب استادی عشق از فرضیاتِ ترس‌بنیادی سخن می‌گوید که در کارِ تضعیف نیروی عشق‌اند. (Amazon)

کتاب استادی عشق مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب استادی عشق: راهنمایی کاربردی برای هنر رابطه

اثر مذکور نخستین بار در سال 1999 به انتشار رسید. دون میگوئل روئیز در این کتاب به طور خاص موضوع عشق را مورد تأمل قرار داده است. مبنای نظریات او در کتاب استادی عشق، به سان دیگر نوشته‌هایش، آموزه‌های حکمت تولتکی است. پس برای فهم این کتاب، آشنایی‌ای مختصر با این حکمت باستانی، خالی از فایده نخواهد بود.

امروزه شمار چندانی از تولتک‌ها باقی نمانده است. با این حال، فلسفه‌ی جذاب ایشان، به مدد نویسندگانی چون دون میگوئل روئیز، هر روز پویاتر و زنده‌تر از پیش به نظر می‌رسد.

دون میگوئل روئیز، مربی معنوی برجسته‌ی اهل مکزیک، در کتاب استادی عشق به بیان اصول حاکم بر روابط انسانی پرداخته، و این‌چنین، به یاری خواننده‌ای آمده که در پی ارتقای کیفیت رابطه‌ی خود با پیرامونیان خویش است. گفتنی است که اثر حاضر به قلم پریچهر هیرادفر به زبان فارسی ترجمه شده و به همت انتشارات کلک آزادگان در اختیار علاقه‌مندان قرار گرفته است.

درباره کتاب استادی عشق

از میان دیگر آثار دون میگوئل روئیز می‌توان به عناوینی چون «پیمان پنجم»، «استادی عشق»، «آوای دانش»، و «سه پرسش» اشاره نمود.

هزاران هزار سال پیش، در منطقه‌ای که امروزه «مکزیک» می‌نامیم، مردمانی ساکن بودند که خود را «تولتک» می‌نامیدند. اغلب تولتک‌ها انسان‌هایی فاضل و عالم بودند؛ حکیمانی که تمام زندگی‌شان متکی به یک نگرش معنویِ جامع، کامل و نظام‌مند بود. این نگرش معنوی، هم سازنده‌ی اخلاق تولتک‌ها بود و هم به زندگی عملی ایشان جهت می‌داد.

مخلص کلام: در کتاب استادی عشق بناست به زیستن در جهانی سرشار دعوت شوید که تماماً بر پایه‌ی ارزش‌هایی والا چون رهایی، بخشش و روشن‌اندیشی بنا گشته است. اگر از دل‌زندگانید و در خود شوق اقامت در چنین جهان درخشانی را می‌یابید، لحظه‌ای در مطالعه‌ی کتابی که در دست دارید، درنگ نکنید…

نکوداشت‌های کتاب استادی عشق

کتاب استادی عشق نوشتۀ دون میگوئل روئیز یکی از بهترین و تأثیرگذارترین کتاب‌ها در زمینۀ بهبود روابط عاطفی است. در این اثر راهکارهای عملی موثری برای رسیدن به عشق واقعی در روابط خود مطالعه خواهید کرد.

در بخشی از کتاب استادی عشق می‌خوانیم

اغلب ما دون میگوئل روئیز را با کتاب پرفروش چهار میثاق می‌شناسیم؛ اثری دگرگون‌کننده که بر پایه‌ی حکمت تولتک‌های مکزیکی به رشته‌ی تحریر درآمده است. کتاب چهار میثاق تاکنون به اغلب زبان‌های زنده‌ی دنیا ترجمه شده، و مقبول نظرِ طیف وسیعی از خوانندگان عام در سراسر جهان افتاده است. با این حال، باید توجه داشته باشیم که خواندن کتاب چهار میثاق، برای فهم تمام و کمال اندیشه‌ی دون میگوئل روئیز کافی نیست. به عبارتی، باید ضمن بهره‌مندی از آموزه‌های مطرح‌شده در کتاب چهار میثاق، به آثار دیگر نویسنده نیز توجه داشته باشیم. یکی از مهم‌ترینِ این آثار، کتاب استادی عشق است.

همۀ زندگی شما رؤیایی بیش نیست. شما در دنیای خیالی‌تان زندگی می‌کنید و آن چه در بارﮤ خودتان می‌پندارید، فقط برای شما حقیقی‌ست. آن چه حقیقت می‌پندارید، برای دیگران حقیقت ندارد و این دیگران، فرزندان، پدر و مادرتان را هم در بر می‌گیرد. در نظر بگیرید چه باوری در بارﮤ خود دارید و عقیدﮤ مادرتان در بارﮤ شما چیست. او می‌تواند بگوید که شما را به خوبی می‌شناسد، اما نمی‌داند واقعاً کیستید. شما می‌دانید که مادرتان شما را نمی‌شناسد. می‌توانید بر این باور باشید که مادرتان را می‌شناسید، اما نمی‌دانید که او واقعاً کیست. او تخیلات بسیاری در ذهن دارد که هیچ گاه با کسی در میان نمی‌گذارد و شما نمی‌دانید در ذهنش چه می‌گذرد.

عموم خوانندگان می‌توانند خود را مخاطب کتاب استادی عشق از دون میگوئل روئیز بدانند. با این حال، اگر بنا باشد این اثر را تنها به گروه‌هایی خاص از مخاطبین توصیه کنیم، آن گروه‌ها همانا علاقه‌مندان به آثار حیطه‌ی «خودیاری»، «راه و رسم زندگی» و «روانشناسیِ رابطه» خواهند بود.

با دون میگوئل روئیز بیشتر آشنا شویم

اگر زندگی‌تان را از نظر بگذرانید و تلاش کنید کارهای ده – دوازده سالگی‌تان را به خاطر بیاورید، به سختی بیش از پنج در صد از آن‌ها را به یاد می‌آورید. البته مهم‌ترین مسایل، مانند نامتان را به دلیل تکرار فراوان به خاطر می‌آورید، اما گاهی حتی نام فرزندان و دوستانتان را هم فراموش می‌کنید. دلیل این فراموشی، این است که زندگی شما از رؤیایی به وجود آمده که شامل رؤیاهای کوچک بسیاری‌ست که پی در پی دگرگون می‌شوند. رؤیاها تمایل به محو شدن دارند، به همین دلیل، آن‌ها را به آسانی از خاطر می‌بریم.

دون میگوئل روئیز، نویسنده‌ی کتاب استادی عشق: راهنمایی کاربردی برای هنر رابطه (The Mastery of Love)، یکی از جسورترین معلمان معنویِ حال حاضر جهان است. این اندیشمند مکزیکی، ابایی از ترویج اندیشه‌های باستانی در آثار خود ندارد. دون میگوئل روئیز وقعی به گفته‌های خرده‌گیرانِ غرض‌ورزی که او را متهم به خرافه‌بافی می‌کنند، نمی‌نهد، و در کمال صداقت و شجاعت، آنچه را که حقیقت می‌پندارد، در اختیار مخاطبین خود در سراسر جهان قرار می‌دهد.

دون میگوئل روئیز (Don Miguel Ruiz) به سال 1952، در کشور مکزیک دیده به جهان گشوده است. وی بیش از همه به عنوان یک مربی معنوی و نویسنده‌ی متون نئوشمنیستی شناخته می‌شود. مشهورترین اثر دون میگوئل روئیز کتاب پرفروش «چهار میثاق» است. اثری که به گفته‌ مؤلف، در پی تحول روحی‌ای به رشته‌ی تحریر درآمده که پس از تجربه‌ی یک سانحه‌ی رانندگی مرگبار برای وی رخ داد.

آشنایی با نویسنده

مقدمۀ مترجم

تلتک

پیش گفتار

استاد

1. ذهن زخمی

2. از دست دادن معصومیت

3.مردی که عشق را باور نداشت

4. مسیر عشق و مسیر ترس

5. رابطۀ کامل

6. آشپزخانۀ سحرآمیز

7.استاد رؤیا

8. رابطۀ جنسی: بزرگ ترین دیو در جهنم

9. ایزدبانوی شکار

10. از دریچۀ عشق دیدن

11. درمان کالبد عاطفی

12. خدای درون شما

دعاها

دعا برای آگاهی

دعا برای دوست داشتن خود


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%B9%D8%B4%D9%82/book/67795