معرفی و دانلود کتاب اعتیاد جنسی: زندگی با یک معتاد جنسی | لیندا هاچ

دکتر لیندا هاچ در نیویورک متولد و بزرگ شد. او از دهه‌ی 1970 فعالیت حرفه‌ای خود را در کالیفرنیا آغاز کرده و بخش زیادی از فعالیتش را به تحقیق، پژوهش، تدریس و درمان اختصاص داده است. او مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترای خود را از دانشگاه «کرنل» و «کالیفرنیا ریورساید» دریافت کرده و مدت زیادی را در دانشگاه «یوسی‌ال‌ای» (دانشگاه کالیفرنیا، لس آنجلس) به عنوان استادیار مشغول به کار بوده است.

دکتر لیندا هاچ کتاب اعتیاد جنسی را به تاریخ یازدهم فوریه‌ی سال 2013 منتشر کرده است. این اثر در ایران به همت مسعود پاینده فرد به فارسی ترجمه شده و انتشارات آپریس در سال 1399 آن را روانه‌ی بازار نشر کرده است.

پیشگفتار

مقدمه

بخش اول: جستجوی حقیقت

فصل اول: آیا اعتیاد جنسی دارید؟

فصل دوم: آیا با یک معتاد جنسی زندگی‌ می‌کنید؟

فصل سوم: انکار

بخش دوم: درک موقعیت خود

فصل چهارم: کمک به درمان

فصل پنجم: چه رفتاری نیرنگ و فریب محسوب‌ می‌شود؟

فصل ششم: تنهایی

بخش سوم: اتفاق غیرمنتظره

فصل هفتم: اولین اقدام بعد از کشف خیانت

فصل هشتم: ادامه‌ی رابطه

بخش چهارم: کمک گرفتن

فصل نهم: تأثیر زوج‌درمانی در بهبود اعتیاد جنسی

فصل دهم: رابطه زناشویی بله یا خیر؟

فصل یازدهم: اتفاقات جلسه‌ی مشاوره

بخش پنجم: هنر عشق ورزیدن

فصل دوازدهم: شش عامل مهم حفظ رابطه‌ی زناشویی

فصل سیزدهم: چگونگی جلب اعتماد همسر

فصل چهاردهم: بهبود صمیمیت زوجین

بخش ششم: زندگی پس از بهبودی

فصل پانزدهم: چالش همسران

فصل شانزدهم: موانع موجود: چالش‌هایی برای هوشیاری معتادین جنسی

فصل هفدهم: رابطه‌ی زناشویی سالم در دوران بهبودی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D8%B9%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D9%86%D8%B3%DB%8C/book/72711

از دیگر آثار او می‌توان به کتاب «رابطه‌ی در حال بهبودی: راهنمایی برای معتادان جنسی که از نو آغاز می‌کنند (Relationships in Recovery)» اشاره کرد. کتاب اعتیاد جنسی تنها اثری است که از لیندا هاچ به زبان فارسی برگردانده شده است.

در بخشی از کتاب اعتیاد جنسی می‌خوانیم

اکثر آن‌ها تجارب لذت‌بخش خود را معطوف به روابط فرازناشویی، خیالپردازی‌ها و انحرافات جنسی می‌دانستند و هیچگاه به دنبال رابطه‌ عاشقانه با فرد مقابل نبوده‌اند و فقط هیجان و تنوع‌طلبی برایشان در اولویت قرار داشت. در نتیجه انجام تعهد و تعلق به یک نفر برایشان دشوار بود چون احساس فقدان و کمبود داشته باشند.

اگر در زندگی خود یا اطرافیانتان با یک فرد مبتلا به اعتیاد جنسی و یا هر اعتیاد دیگری آشنا باشید، می‌دانید که مسلماً رفتارهای چنین افرادی موجب آزردگی و ناراحتی اطرافیان، به‌ویژه همسرشان می‌شود. از این رو، کمک به آن‌ها صبر و مهارت بالایی را طلب می‌کند. لیندا هاچ با تألیف کتاب اعتیاد جنسی شما را در این مسیر طولانی و دشوار راهنمایی می‌کند. او با رهنمودهایی که در اختیارتان قرار می‌دهد، از ابتدا تا انتهای فرآیند درمان همراه شماست تا بتوانید ضمن مراقبت از سلامت روح و جسم خودتان، به شریک عاطفی‌تان کمک کنید.

برای افراد متأهلی که اعتیاد جنسی دارند یا به مدت طولانی در رابطه‌ای هستند، اعتیاد جنسی موجب می‌شود همیشه یک زندگی دوم و پنهانی داشته و با مشکلات بیشتری روبرو شوند. این افراد ممکن است در زمانی به همسر خود نزدیک‌تر شوند و رابطه‌ خوبی برقرار کنند و در زمان دیگر از او فاصله گرفته و با فرد دیگری صمیمی‌تر گردند یا اینکه بیشتر درگیر افکار و خیالات جنسی خود شوند.

بسیاری از معتادین جنسی به راحتی‌ نمی‌توانند عادات خود را ترک کنند و زندگی زناشویی سالمی داشته باشند. شاید اکنون متوجه شده‌اند چه کارهایی باید انجام ندهند اما‌ نمی‌دانند چه کارهایی باید انجام دهند؟ و نیاز به آموزش‌هایی در این زمینه‌ می‌باشد. بسیاری از این افراد هرگز تجربه‌ روابط عاشقانه و متعهدانه نسبت به یک نفر را نداشته‌اند.

شاید مطالبی که بیان شد برای برخی از افراد مبتلا به اعتیاد جنسی مفید باشد و برای بعضی مثمرثمر نباشد. دکتر پاتریک کارنس با استفاده از مصاحبه‌هایی که با بسیاری از معتادین جنسی بهبود یافته داشته است عوامل مختلفی برای برقراری رابطه‌ جنسی سالم نام برده که مرتبط با بلوغ عاطفی و مهارت‌های ارتباطی بین فردی است. این عوامل شامل مواردی مثل توانایی رشد و پرورش خود، داشتن حس خوب نسبت به خود و پیوند با دیگران، تمایل به برقراری رابطه جنسی، توانایی برقراری روابط زناشویی و عاطفی با همسر و سایر افراد می‌باشد.

فهرست مطالب کتاب

در سال‌های اخیر عمده‌ی فعالیت‌ او بر زمینه‌های تروما و اعتیاد جنسی متمرکز بوده و مطالب روشنگری را در این رابطه در وبسایت خود (به آدرس www.sexaddictionscounseling.com) با مخاطبان به اشتراک می‌گذارد. گفتنی‌ست دکتر هاچ از اعضای انجمن روان‌شناسی آمریکا و انجمن ارتقای سلامت جنسی می‌باشد و گواهینامه‌ی CSAT خود را از مؤسسه‌ی بین‌المللی «Trauma and Addiction Professionals» دریافت کرده است.

همانطور که از عنوان فرعی کتاب اعتیاد جنسی (Living with a sex addict) بر می‌آید، این اثر بیش از همه برای زوج‌هایی نوشته شده که یکی از آن‌ها به اعتیاد جنسی دچار است. بد نیست پیش از آن که به معرفی کتاب نامبرده بپردازیم، کمی در باب اعتیاد جنسی و چیستی آن سخن بگوییم. اعتیاد به رابطه‌ی جنسی را هر گونه عدم کنترل بر افکار، امیال و تکانه‌های جنسی تعریف می‌کنند. اگرچه داشتن تکانه‌های جنسی امری طبیعی می‌باشد، اگر کنترل آن‌ها از توان فرد خارج شود و بر همه‌ی جنبه‌های زندگی او اثر منفی بگذارد، آنجاست که فرد به عنوان معتاد جنسی شناخته می‌شود.

لیندا هاچ در کتاب اعتیاد جنسی اطلاعاتی اثربخش و راه‌حل‌هایی کاربردی را در اختیار زوج‌هایی قرار می‌دهد که با مشکل اعتیاد جنسی مواجه شده‌اند. با مطالعه‌ی کتابی که پیش روی شماست، می‌توانید از ابتدا تا انتهای این اختلال را درک کنید و بهترین تصمیم و درمان را اتخاذ نمایید.

درباره‌ی کتاب اعتیاد جنسی

دکتر لیندا هاچ (Linda Hatch) که سال‌ها در وبسایت خود مطالبی را درباره‌ی اعتیاد جنسی نوشته و کتاب‌ها و مقالات گوناگونی را در این زمینه تألیف کرده است، در کتاب اعتیاد جنسی راهنمایی کاربردی را در اختیار افرادی قرار می‌دهد که همسر، نامزد و یا شریک عاطفی‌شان با اعتیاد جنسی دست‌وپنجه نرم می‌کند. کتاب حاضر به این افراد راهکارهایی را ارائه می‌دهد و تجاربی را با آن‌ها به اشتراک می‌گذارد که از طریق به کار بستن آن‌ها بتوانند برای ادامه‌ی رابطه‌ی خود تصمیم‌گیری کنند: ماندن در رابطه و یا تمام کردن آن. توصیه‌هایی که در این کتاب ارائه شده، می‌تواند مورد استفاده‌ی همگان قرار بگیرد. همچنین این کتاب راهگشا به شما کمک می‌کند تا تعریف دقیقی از اعتیاد جنسی پیدا کنید، نشانه‌های اعتیاد را در شریک خود بیابید و در نهایت، مناسب‌ترین واکنش را در مواجهه با این مسأله از خودتان نشان دهید.

کتاب اعتیاد جنسی بیش از همه برای زوج‌هایی مناسب است که با مشکل اعتیاد جنسی مواجه هستند. کتاب حاضر پاسخ مجموعه‌ای از مهم‌ترین پرسش‌ها در زمینه‌ی اعتیاد جنسی و اثرات گسترده‌ی آن بر خانواده، جامعه و فرزاندان را در بر می‌گیرد.

با لیندا هاچ بیشتر آشنا شویم

در ادامه نام برخی از فصل‌های کتاب را مشاهده خواهید کرد: «تأثیر زوج درمانی در بهبود اعتیاد جنسی»، «اتفاقات جلسه‌ی مشاوره»، «مسائل مربوط به اعتیاد جنسی و میزان صمیمیت عاطفی» و «آیا اعتیاد جنسی دارید؟».

کتاب اعتیاد جنسی مناسب چه کسانی است؟

معرفی کتاب اعتیاد جنسی: زندگی با یک معتاد جنسی