معرفی و دانلود کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند: قدرت خودکنترلی | رایان هالیدی

اعتدال محرومیت نیست، بلکه فرمان دادن به خود از لحاظ بدنی، ذهنی و معنوی است. اینکه بخواهیم بهترینِ خودمان باشیم، حتی زمانی‌ که هیچ‌کس نگاه نمی‌کند یا حتی اگر کمتر اجازه آن را داشته باشیم. این‌گونه زندگی کردن به شجاعت نیاز دارد، نه‌فقط به این دلیل که سخت است، بلکه به این دلیل که شما را از سایرین متمایز می‌کند. بنابراین انضباط هم دوراندیشانه است و هم جبری. احتمال موفقیت شما را بیشتر کرده و تضمین می‌کند که در صورت بروز موفقیت یا شکست (یا هر اتفاقی که بیفتد)، شما عالی هستید. عکس آن نیز صادق است، فقدان انضباط شما را در معرض خطر قرار می‌دهد و بر ماهیتتان اثر سوء می‌گذارد.

معرفی کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند: قدرت خودکنترلی

این نویسنده در 25‌سالگی اولین کتابش با عنوان «به من اعتماد کن، دارم دروغ می‌گویم» را منتشر کرد که بلافاصله در لیست پرفروش‌ترین آثار وال‌استریت ژورنال قرار گرفت. «مانع یک راه است»، «دشمنى به نام خودپرستى» و «رواقی‌گری روزانه» سه‌گانه‌ی معروف او هستند که آن‌ها را براساس فلسفه‌ی رواقی نوشته است. او بیشتر از ده کتاب را به نگارش درآورده که به حداقل 30 زبان ترجمه شده‌اند.

در بخشی از کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند می‌خوانیم

درباره نویسنده

چهار فضیلت

مقدمه

بخش اول: سطح بیرونی (بدن)

حکمرانی بر بدن

در سپیده‌دم حمله کن

بهترین زندگی، زندگی پرمشقت است

از برده بودن دست بکش

از چیزهای غیرضروری و زائد دوری کن

میز کارت را تمیز کن

فقط حضور داشته باش

از جزئیات غافل نشو

شتاب، شتاب، شتاب

برای سریع‌تر رفتن، سرعتت را کم کن

ابتدا تمرین را شروع کن و رفته‌رفته میزان آن را افزایش بده

فقط کار کن

برای موفقیت لباس مناسب بپوش

گاهی به دنبال سختی کشیدن باش

فشار و مسئولیت را مدیریت کن

خوب بخواب

چه چیزی را می‌توانی تحمل کنی؟

فراتر از بدن

بخش دوم: سطح درونی (خلق‌وخو)

حکمرانی بر خود

نور آرام و ملایم فلسفه

هدفت همواره اولویت اصلی‌ات باشد

تمرکز، تمرکز و تمرکز

منتظر میوه شیرین و رسیده باش

کمال‌گرایی را کنار بگذار

کارهای سخت را اول از همه انجام بده

آیا می‌توانی بعد از شکست خوردن دوباره بلند شوی

مبارزه علیه درد

مبارزه علیه لذت

مبارزه با وسوسه‌ها و تحریکات دیگران

مراقب جنون ناگهانی باش

سکوت یعنی قدرت

شلیک خود را برای لحظه مناسب نگه دار

جاه‌طلبی‌ات را تعدیل کن

پول ابزار خطرناکی است

هر روز بهتر بشو

کارها را تقسیم کن

برای زمان احترام قائل شو

حدومرز داشته باش

تمام تلاشت را بکن

فراتر از خلق‌وخو

بخش سوم: تسلط (روح)

خودت را بهتر کن

با خودت سخت‌گیر باش و با دیگران مدارا کن

باعث بهتر شدن دیگران بشو

هنگامی که تحت فشار و سختی‌ها هستی متانت داشته باش

فشارها و مسئولیت‌های دیگران را به دوش بکش

با خودت مهربان باش

کنار کشیدن از قدرت

بدی را با خوبی پاسخ بده

گاهی عقب‌نشینی کن

دردهای طاقت‌فرسا را تحمل کن

بهترین خودت باش

قدرت در انعطاف‌پذیری است

وقتی موفق می‌شوی جوگیر نشو

انضباط فردی یک فضیلت است

نتیجه‌گیری


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A7%D9%86%D8%B6%D8%A8%D8%A7%D8%B7-%D9%81%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D9%86%D9%88%D8%B4%D8%AA-%D8%B4%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D8%AA%D8%B9%DB%8C%DB%8C%D9%86-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D9%86%D8%AF/book/74143

رایان هالیدی (متولد 1987) نویسنده، فیلسوف و استراتژیست روابط عمومی است. او در افکار و فلسفه‌اش به شدت تحت تأثیر رواقیون بوده و در همه‌ی آثارش به‌نوعی مخاطب را به ایشان ارجاع می‌دهد. او در رشته‌ی علوم سیاسی و نویسندگی خلاق تحصیل کرده و پیش از نویسندگی، چندین سال مدیر بازاریابی و مشاور شرکت‌های تجاری بوده.

«قوی‌ترین فرد کسی است که اختیارش تحت کنترل خودش باشد.» این جمله‌ای است که سنکا، فیلسوف رواقی قرن‌ها پیش درمورد اعتدال گفته. سنکا اعتقاد داشت هر کس که بر روحش کنترل داشته باشد، از حاکمان زورگو و مستبد و ثروتمندان فاسد قدرتمندتر خواهد بود. در فلسفه‌ی رواقی‌گری، اعتدال یکی از چهار فضیلت اصلی محسوب می‌شود؛ در کنار شجاعت، عدالت و حکمت. اعتدال می‌تواند معادل خودکنترلی، میانه‌روی، متانت، نظم و انضباط و هر ویژگی متعادل دیگری باشد. از دید رواقیون این یک مشخصه‌ی متعالی است و به زندگی شکوه می‌بخشد. رایان هالیدی (Ryan Holiday) از فیلسوفان و رواقی‌های معاصر بوده و به‌شدت تحت تأثیر اندیشه و بینش آن‌هاست. او تصمیم گرفت چهارگانه‌ای در باب 4 فضیلت رواقی‌ها بنویسد. کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند (Discipline Is Destiny)، کتاب دوم این مجموعه است که به قدرت خودکنترلی، خویشتن‌داری و انضباط می‌پردازد. نویسنده این مفهوم باستانی را به زمان معاصر می‌آورد، بازتعریف کرده و سعی می‌کند به مخاطبش بیاموزد که در عصر حاضر چطور رفتار خود را تحت کنترل داشته باشد.

تقریباً تمامی شخصیت‌های بزرگ و برجسته‌ی تاریخ، از ویژگی‌های مشابهی برخوردار بوده‌اند: آن‌ها بر رفتار خود کنترل داشتند، از نظم و انضباطی مشخص تبعیت می‌کردند و شخصیتی متعادل و آرام داشتند. در حقیقت ایشان با اتکا بر این فضیلت توانستند به موفقیت برسند. کامیابی پایدار مرهون استمرار در انضباط و خویشتن‌داری است و فقدان این استمرار، باعث سقوط انسان خواهد شد. رایان هالیدی در کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند، زندگی چندین تن از این شخصیت‌ها را مرور می‌نماید و نشان می‌دهد که چطور با این فضیلت توانستند بر جهان و اطرافیان خود مؤثر باشند. کسانی همچون مارکوس اورلیوس، لو گریگ، آنگلا مرکل، مارتین لوتر کینگ، جورج واشنگتن و وینستون چرچیل مورد توجه کتاب حاضر بوده‌اند.

کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند، به ما می‌آموزد با نظم و انضباط به آزادی برسیم و زندگی‌مان را در کنترل خود بگیریم. این اثر تحسین‌شده و پرفروش را انتشارات اندیشه آگاه با ترجمه‌ی سیده مرضیه طاهائی، سمیرا آزادپیما و فرزانه کامگاری چاپ و عرضه کرده است.

درباره‌ی مجموعه‌ی فضیلت‌های رواقی

مجموعه‌ی فضیلت‌های رواقی (The Stoic Virtues) چهارگانه‌ای در ستایش چهار فضیلت اصلی فلسفه‌ی یونان باستان هستند و سعی دارند آن‌ها را با زندگی، جامعه و انسان امروزی تطبیق دهند؛ چهار عنصری که آنها را با نام شجاعت، اعتدال، عدالت و حکمت می‌شناسیم. رایان هالیدی نویسنده‌ی این مجموعه است و تاکنون دو جلد از آن را منتشر نموده.

جوایز و افتخارات کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند

  • در لیست پرفروش‌ترین آثار نیویورک‌تایمز
  • در لیست پرفروش‌های وال‌استریت ژورنال
  • در لیست کتاب‌های پرفروش یواِس‌اِی تودِی

نکوداشت‌های کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند

  • رایان هالیدی آموزه‌های باستانی رواقی‌گری را به میلیون‌ها خواننده ارائه داده است… از ورزشکاران و سیاستمداران تا مدیران. (برنامه‌ی صبح بخیر آمریکا)
  • کتابی قدرتمند درمورد فضیلت‌ها و ارزش‌هایی که رهبران دنیای مدرن باید با آن‌ها زندگی کنند. (ارتشبد جیمز استاوریدیس، از فرمانده‌هان سابق ناتو)
  • کتابی جذاب! (آنی داک، نویسنده)

کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌خواهید با قدرت خودکنترلی آشنا شوید و آن را فرابگیرد، می‌توانید این کتاب را مطالعه کنید.

با رایان هالیدی بیشتر آشنا شویم

هالیدی اثر خود را در سه بخش نگاشته: او در بخش اول به بدن می‌پردازد و شیوه‌های کنترل بدن و رفتارهای بیرونی را می‌آموزد. بخش دوم درمورد خلق‌وخو است و خویشتن‌داری را در سطوح درونی بررسی می‌کند. بخش سوم کتاب نیز به تسلط بر روح اختصاص دارد. در این قسمت، هالیدی به مخاطب یاد می‌دهد که چگونه روحش را تحت اختیار داشته باشد و از آسیب‌های گوناگون حفظ کند.

اجازه دهید به آیزنهاور و ایده او برگردیم که گفت آزادی فرصتی برای انضباط فردی است. آیا زندگی خود او تأییدکننده گفته‌اش نبود؟ او پیش از اینکه ژنرال شود، حدود سی‌سال یک پست نظامی نامناسب و غیر جذاب را پشت سر گذاشت و مجبور بود مدال گرفتن و تحسین شدن هم‌رزمانش در میدان نبرد را به نظاره بنشیند. اما در سال 1944، زمانی که به‌عنوان فرمانده عالی نیروهای متفقین در جنگ جهانی دوم منصوب شد، ناگهان ارتشی متشکل از سه میلیون نفر تحت کنترل او قرار گرفت. این رویداد نقطه عطف عملیات‌هایی بود که درنهایت بیش از پنجاه میلیون نفر را درگیر کرد. در آنجا، در رأس اتحادی از ملت‌ها که مجموعاً بیش از هفت‌صد میلیون شهروند را شامل می‌شد، دریافت که به‌واسطه این قدرت و جایگاه، باید نسبت به خود سخت‌گیرتر از همیشه باشد. او به این نتیجه رسید که بهترین راه برای رهبری نه با زور یا دروغ، بلکه از طریق متقاعد کردن، سازش، صبر، کنترل هیجانات و مهم‌تر از همه با الگو گرفتن است.

فهرست مطالب کتاب

رایان هالیدی در کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند، فضیلت اعتدال، خودکنترلی، خویشتن‌داری و انضباط را ستایش می‌کند و اهمیت آن را به‌عنوان یک ویژگی شخصیتی متعالی یادآوری می‌نماید. او در این کتاب موفق و پرفروش نیویورک تایمز می‌کوشد این فضیلت رواقی را بازتعریف کرده و با مرور زندگی افراد بزرگ تاریخ، اصول و قواعد آن را آموزش دهد.

درباره‌ی کتاب انضباط فردی سرنوشت شما را تعیین می‌کند

انضباط فردی یعنی رها کردن هر چیزی که دارید و آگاهی از اینکه چه چیزی را باید حفظ کنید. تناقضی در کار نیست و تنها هدف، تعادل است. در مقابل بعضی چیزها مقاومت کرده و بعضی چیزها را دنبال می‌کنیم. در همه‌چیز با اعتدال پیش می‌رویم، عمداً و معقولانه، بدون اینکه تحت تأثیر قرار گرفته و کنترل خودمان را از دست بدهیم.