معرفی و دانلود کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی | … | نشر نوین

یادداشت ناشر

سخن مترجم

پیش‌درآمد

بخش نخست

1. بزرگ‌تر فکر کردن یعنی چه؟

2. مغز خلاق

بخش دوم

3. گام 1: انتخاب مشکل

4. گام 2: شکستن مشکل به قطعات کوچک‌تر

5. گام 3: مقایسۀ خواسته‌ها

6. گام 4: جست‌وجو در درون و بیرون چارچوب

7. گام 5: نقشۀ انتخاب

8. گام 6: چشم سوم

قدردانی

کتاب‌نامه

مشخصات کتاب الکترونیک

شصت درصد افرادی که وارد فروشگاه شدند، جلوی میزی ایستادند که بیست‌وچهار نوع مربا روی آن قرار داشت و چهل درصد مقابل میز دارای شش نوع مربا ایستادند. تا اینجا که به خیر گذشت؛ اما آنچه بعداً رخ داد مسیر دانسته‌های جمعی ما را از پدیدۀ انتخاب تغییر داد. دریافتم که از میان افراد مواجه‌شده با میز دارای 24 نوع مربا، تنها سه درصد یک شیشه مربا خریداری کردند، حال‌آنکه از میان افراد مواجه‌شده با میز 6 نوع مربا، 30 درصد یک شیشه مربا خریدند. به عبارتی نتیجه دقیقاً برعکس آن چیزی بود که من -و اجماع صاحب‌نظران رشتۀ من تا آن زمان- پیش‌بینی کرده بودیم. از زمان انتشار مطالعۀ شیشۀ مربا در سال 2000، بیش از 990 مطالعه همین موضوع را مورد پیگیری قرار داده و نشان داده‌اند که ارائه دادن گزینه‌های بیشتر به افراد برای انتخاب، پیامدی منفی به ‌دنبال دارد. برای مثال گزینه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در اختیار افراد قرار ندهید، چراکه آنان در صورت مواجهه با گزینه‌های متعدد، هیچ‌کدام را انتخاب نخواهند کرد -همین وضعیت در مورد گزینه‌های طرح‌های سلامت نیز صدق می‌کند. ضمناً هرقدر بیشتر به‌ دنبال یافتن معشوقی بی‌نقص باشید، گزینه‌های بیشتری می‌بینید و انتخاب کردن برایتان دشوارتر می‌شود. حتی زمانی که به افراد تکالیفی خلاقانه، نظیر نگارش یک مقاله یا آفرینش یک اثر هنری می‌دهید، مادامی‌که گزینه‌های انتخابی آنان بیشتر باشد، انتخاب کردن هم برایشان دشوارتر خواهد شد.

فهرست مطالب کتاب

نویسنده در سراسر کتاب حاضر به مخاطبانش نشان می‌دهد که تمامی انسان‌ها قدرت آفرینندگی را دارند، به این شرط که بیاموزند جهان اطرافشان را به شکل متفاوتی ببینند و همچنین با ترکیب پدیده‌های قدیمی و تکراری، اثر تازه‌ای را خلق کنند. جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، چه یک جزیره‌ی متروکه و چه شهر پرسروصدایی مانند نیویورک، مملو از محرک‌ها و موضوعاتی است که می‌توانند هسته‌ی اصلی یک نوآوری و اثری ماندگار برای آیندگان باشند. بسیاری از مجسمه‌ها، نقاشی‌ها یا شاهکارهای ادبی نیز بر پایه‌ی موضوعی ساده به وجود آمده‌اند که برای همگان در دسترش و قابل درک بوده. شینا اینگار در کتاب بزرگ‌تر فکر کن پیوسته به نمونه‌های واقعی و آثاری می‌پردازد که آشنایی با آن‌ها و دانستن ماجرای شکل‌گیری‌شان می‌تواند برای خوانندگان آموزنده و الهام‌بخش باشد.

در نزدیکی دانشگاه استنفورد فروشگاه بزرگی وجود داشت که به مشتریانش حق انتخاب‌های به‌ظاهر بی‌پایان ارائه می‌داد. محصولات خوراکی معمولی فروشگاه، صدها نوع سس خردل، سس مایونز، سرکه و نزدیک به صدها میوه و سبزی‌های فصلی را شامل می‌شد -و چطور می‌توانم انواع بی‌شمار روغن‌زیتون‌هایش را فراموش کنم؟ و این فهرست ادامه داشت. گزینه‌های فروشگاه به گزینه‌های موجود در سرزمین عجایب شبیه بودند. بنابراین من درست در دهانۀ بخش ورودی فروشگاه، دو میز چیدم: روی یکی از میزها شش نوع مربا قرار داشت و روی دیگری بیست‌وچهار نوع مربا. مطمئناً میز حامل گزینه‌های بیشتر باید فروش بیشتری هم می‌داشت، مگر نه؟

کتاب بزرگ‌تر فکر کن توصیه‌های بسیار ارزشمندی را برای کارآفرینان و در واقع تمامی رهبران تجاری عرضه می‌کند؛ همه‌ی افرادی که امیدوارند به روشی مؤثرتر فکر کرده و سازمان خود را رهبری کنند. (مارک لور، کارآفرین)

 • راهنمایی برای تحقق نوآوری… من که به این کتاب پنج ستاره می‌دهم! (دنی مایر)

 • شینا اینگار رویکری سنجیده و مبتنی بر پژوهش‌های علمی را به ما ارائه می‌دهد تا به کارآفرینان و صاحبان کسب‌و‌کار یاری برساند قدرت خلاقیت و نوآوری خود را بهبود ببخشند. (ساتیا نادلا، رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل مایکروسافت)

 • کتابی فوق‌العاده که آینده‌ی جمعی همه‌ی ما را روشن‌تر می‌کند. یک پرتو امیدبخش برای هر کسی که می‌خواهد شکل‌گیری ایده‌های ناب را در ذهن خود تجربه کند و آن‌ها را گسترش دهد یا به دنبال خطر کردن و رهسپار شدن به سوی اهدافی است که می‌توانند زندگی‌اش را زیرورو کنند. ما شدیداً به نگرش و راه‌حل‌های کتاب بزرگ‌تر فکر کن برای عبور از مسائل زندگی اجتماعی نیاز داریم. (سر الکس هالیدی)

 • شینا اینگار الهام‌بخش و حل‌کننده‌ی مشکلاتی است که گریبان زندگی بسیاری از انسان‌ها را گرفته. (مایکل بلومبرگ)
 • کتاب بزرگ‌تر فکر کن برای چه کسانی مناسب است؟

  شینا اینگار که در شهر تورنتوی کانادا، در خانواده‌ای هندی‌تبار متولد شده بود، از همان کودکی به بیماری نادری مبتلا شد. این بیماری نابینایی کامل وی را در دوران بزرگسالی به دنبال داشت. مرگ پدر نیز در نوجوانی به مشکلات او دامن زد اما شینا کوشید تا با حمایت‌های مادرش در تمامی عرصه‌های زندگی خودکفا و مستقل باشد. آثار او همواره در نشریاتی چون نیویورک‌تایمز، وال‌استریت ژورنال، Fortune و TIME به‌عنوان اثر منتخب معرفی می‌شوند. این نویسنده همچنین توانسته جایزه‌ی Presidential Early Career Award را نیز از آن خود کند.

  در بخشی از کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی می‌خوانیم

  برای بسیاری از ما خلاقیت صرفاً به معنای نبوغی است که یک نقاش را وامی‌دارد آثار هنری منحصربه‌فردی را بر روی تابلوی نقاشی خود ترسیم کند یا به شاعران و نویسندگان کمک می‌کند قطاری از کلمات و جملات را با هدف خلق شاهکار ادبی، پشت سر هم ردیف کنند. متأسفانه آموزش‌های نادرست، چه در مدارس و چه در محیط خانواده، همچنین رسانه‌ها و اطلاعات غلطی که در مورد خلاقیت و بروز آن در کتاب‌های مختلف وجود دارند، این تصور غلط را در ذهن ما کاشته‌اند که خلاقیت چیزی است شبیه الهام شدن و فقط کسانی از آن بهره‌ خواهند برد که در همان سال‌های کودکی قوه‌ی خلاقیت در وجودشان نهادینه شده باشد. این باور نادرست تاکنون صدها و شاید هزاران انسان را از تلاش برای رشد خلاقیت خود یا خلق آثار هنری و ادبی بازداشته و اگر فکری به حال آن نکنیم، به اثرات زیان‌بار خود ادامه خواهد داد. شینا اینگار (Sheena Iyengar) در کتاب بزرگ‌تر فکر کن (Think bigger)، به مبارزه با این تصور نادرست پرداخته و به ما نشان می‌دهد خلاقیت نیز مانند بسیاری از مهارت‌ها قابل‌پرورش و گسترش‌پذیر خواهد بود.

  معرفی کتاب بزرگ‌تر فکر کن: راه و رسم خلاقیت ورزی

  شینا اینگار، نویسنده و پروفسور بازرگانی در بخش مدیریت در دانشکده‌ی بازرگانی کلمبیاست که از متخصصان حوزه‌ی روان‌شناسی، به‌خصوص مسائل مربوط به «انتخاب» و فرایند شکل‌گیری آن به شمار می‌رود. عمده‌ی تحقیقات شینا اینگار بر جنبه‌های گوناگون تصمیم‌گیری متمرکز هستند. او در این زمینه هم دست به تألیف آثاری خواندنی زده و هم سخنرانی‌های مفیدی را ارائه داده است.

  شینا اینگار ضمن متحول کردن نگرش شما نسبت به مفهوم خلاقیت و کاربرد آن، در کتاب بزرگ‌تر فکر کن داستان خلاقانه‌ی برخی از مشهورترین آثار هنری را با شما به اشتراک گذاشته و گام‌به‌گام در کنارتان خواهد بود تا راه‌کارهایی را برای تقویت قوه‌ی خلاقیت خود بیاموزید. با بهره‌گیری از مطالب این اثر روان‌شناختی، در حل مسائل، انجام ساده‌ترین امور روزانه و حتی بهبود کسب‌و‌کار خود، موفقیت‌های چشم‌گیری را به دست خواهید آورد.

  درباره‌ی کتاب بزرگ‌تر فکر کن

  توجه داشته باشید که خلاقیت نه‌تنها برای آفرینش‌های ادبی و هنری، بلکه برای ساده‌ترین امور روزمره‌ی شما، مانند صحبت کردن، یا حتی پیدا کردن راه‌حل برای یک مشکل پیش‌پاافتاده نیز ضروری خواهد بود. بنابراین، با مطالعه‌ی این کتاب، نه‌تنها استعدادهای نهفته‌ی خود را آشکار خواهید کرد، بلکه به طرز چشمگیری در انجام امور روزانه‌ی خود نیز عملکرد بهتری خواهید داشت. در این بین، کارآفرینان و افرادی که در حال تأسیس یک کسب‌و‌کار یا توسعه و گسترش آن هستند، به کمک نکات و راهبردهای این اثر می‌توانند از رقبای خود متمایز شده و در عرصه‌های رقابتی از سایرین پیشی بگیرند.

  چگونه می‌توان به بزرگ‌ترین موفقیت‌ها رسید؟ شینا اینگار برای رسیدن به پاسخ این سؤال یک چهارچوب اصلی ارائه می‌دهد. اثری بسیار روشنگرانه! (اسکات ویلوبی، معاون برنامه‌ی تلسکوپ فضایی جیمز وب در نورتروپ گرومن)

 • قیمت نسخه الکترونیک


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF-%D8%AA%D8%B1-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%DA%A9%D9%86/book/77609برای این‌که خلاقیت را به بخشی از زندگی روزمره‌ی خود بدل کنید، ساده‌ترین راه این است که با شینا اینگار در کتاب بزرگ‌تر فکر کن همراه شوید و چشم‌انداز خود را نسبت به جهان اطراف و امور زندگی‌تان دگرگون نمایید. این کتاب کارآمد و کاربردی با برگردان میثم همدمی، از سوی نشر نوین در اختیارتان قرار می‌گیرد.

  نکوداشت‌های کتاب بزرگ‌تر فکر کن

  • رمز موفقیت شرکت‌های بزرگ و کوچک رسیدن به نوآوری است، همان عاملی که شینا اینگار راه دستیابی به آن را نشان می‌دهد. (بری سالزبرگ، مدیرعامل بازنشسته‌ی Deloitte LLP)

  • کاربرد نوآوری در تمام ابعاد زندگی، تمامی لایه‌های رفتارهای انسانی و در کلیه‌ی وجوه رفتارهایمان! کتاب بزرگ‌تر فکر کن همه‌ی آن‌ها را به‌خوبی نشان می‌دهد. (کای فو لی، رئیس Sinovation Ventures و نویسنده)

  • برای آشنایی با نقش خلاقیت در ساده‌ترین امور زندگی، کشف آن در وجودتان و یادگیری روش‌هایی برای پرورش آن، کتاب بزرگ‌تر فکر کن یاری‌رسان و راهنمای شما خواهد بود. چنانچه خواهان آن هستید که نگرش خلاقانه را در خود تقویت کنید و روش‌هایی را برای بروز نوآوری‌هایتان بیاموزید، از نکات سودمند این اثر غافل نشوید. کارآفرین‌ها و صاحبان مشاغل مخاطبانی هستند که می‌توانند آموزه‌های این کتاب را به‌طور ویژه برای بهبود کسب‌وکار خود به کار ببندند.

   با شینا اینگار بیشتر آشنا شویم