معرفی و دانلود کتاب به افکار بهتری فکر کن | تیبو موریس | انتشارات پل

در حقیقت، انگیزه اغلب از عمل ناشی می‌شود. به همین دلیل به جای اینکه امیدوار باشیم قبل از عمل کردن الهام بگیریم، بهتر است وارد عمل شویم تا انگیزه بیشتری ایجاد کنیم. شاید متوجه شده باشید که هر چه بیشتر فعال باشید، انگیزه و انرژی بیشتری خواهید داشت. برعکس، اگر تابه‌حال احساس غمگینی یا افسردگی کرده باشید، می‌دانید که انگیزه دادن به خودتان برای انجام هر کاری، از جمله کارهای ساده، چقدر سخت است. بنابراین، به جای اینکه امیدوار باشید الهام بگیرید، با ایجاد روال‌هایی که به شما امکان می‌دهد فوراً وظایف خود را انجام دهید، روی ایجاد شتاب کار کنید. هر روز با انجام یک کار کوچک شروع کنید. نکته کلیدی این است که در طول زمان شتاب ایجاد می‌کنید. هرچه بیشتر به‌طور مداوم عمل کنید، انگیزه بیشتری خواهید داشت.

فهرست مطالب کتاب

ورود به هر مسیر جدیدی در زندگی شخصی، کاری و اجتماعی، نیازمند حضور یک راهنمای حرفه‌ای و قوی است. تیبو موریس (نویسنده‌ی مشهور و خلاق کتاب‌های موفقیت شخصی) مانند یک استاد همیشه‌حاضر، شما را برای قدم برداشتن در مراحل سخت یا بیرون آمدن از مخمصه‌های زندگی یاری می‌کند. این نویسنده‌ی فرانسوی، با نوشتن آثار بی‌نظیر خود توانسته زندگی انسان‌های زیادی را در دنیا نجات دهد. از جمله پرطرفدارترین کتاب‌های موریس می‌توان به کتاب «اقدام فوری»، «تمرکز قدرتمند» و «سم‌زدایی دوپامین» اشاره کرد.

جملات برگزیده‌ی کتاب به افکار بهتری فکر کن

  • شما بهترین کسی نیستید که کار خود را قضاوت کنید.
  • یک تصور اصلی که بر افکار ما غالب است، این فرض است که ما “کافی نیستیم”.
  • اگر خود را فراتر از چیزی که هستید، تصور نکنید، همینی که هستید باقی می‌مانید.
  • افرادی که ذهنیت ثابتی دارند این ایده را قبول دارند که هوش آن‌ها ثابت یا غیرقابل حرکت است.
  • یکی از دلایل اصلی شکست در طراحی زندگی مورد نظر این است که به بسیاری از تصورات ناامیدکننده پایبندیم.

در بخشی از کتاب به افکار بهتری فکر کن می‌خوانیم

این شکل افکار یکی از قدرتمندترین فکرهایی هستند که می‌توانند در چشم‌‌برهم‌زدنی شما را به یک فرد شکست‌خورده تبدیل کنند و یا باعث شوند که مسیر موفقیت را گم کنید. تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در کتاب به افکار بهتری فکر کن (Think Better Thoughts) درباره‌ی همین موضوع با شما صحبت می‌کند و صد فکری را که قادر است روند زندگی‌تان را تحت‌تأثیر قرار دهد به شما می‌گوید. موریس در این کتاب تأکید می‌کند که بعضی از افکار و تصورات نسبت به خود، در اصل تله‌هایی هستند که واقعیت ندارند و از آن‌ها با عنوان فراتصورات یاد می‌کند.

این کتاب یک راهنمای عملی بی‌نظیر برای همه کسانی است که می‌خواهند شیوه تفکر و ذهنیت خودشان را در زندگی تغییر دهند،‌ از افکار منفی دور شوند و یا تغییر مثبتی را در شیوه‌ی فکر و زندگی خود ایجاد کنند.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

مقدمه

شناخت تصورات

فراتصور شماره 1: من کافی نیستم

فراتصور شماره 2: من به اندازه کافی ندارم

فراتصور شماره 3: من ضعیف و ناتوانم

فراتصور شماره 4: من برده عواطف و احساساتم هستم

فراتصور شماره 5: من بهتر از دیگرانم

فراتصور شماره 6: بقیه بهتر از من هستند

فراتصور شماره 7: من خودآگاهم

فراتصور شماره 8: موفقیت سخت و خارج از کنترل من است

سایر تصورات

نتیجه‌گیری

مشخصات کتاب الکترونیک

برای مثال جملاتی مانند «من کافی نیستم»، «من ناتوان و ضعیفم»، «موفقیت خارج از کنترل من است» و … تصورات اشتباهی‌اند و تکرار مداوم آن‌ها شما را به این باور رسانده که واقعاً این‌طور هستید. بنابراین ناتوانی عمیقی، آرام‌آرام به سراغ شما می‌آید و از مسیری که باید به‌درستی طی کنید، منحرف می‌شوید. این کتاب هشت فراتصور رایج را به شما معرفی می‌کند و با راهکارهایی که ارائه می‌دهد قادر می‌شوید زندگی خودتان را تغییر دهید. به‌خاطر داشته باشید هیچ انسانی آن‌قدرها بد و افتضاح نیست یا عملکرد ضعیفی ندارد که مستحق خودسرزنشگری باشد. پس برای بیرون آمدن از دامی که به آن گرفتار شده‌اید،‌ همین حالا با موریس همراه شوید و یک تکان اساسی به زندگی‌تان بدهید.

کتاب به افکار بهتری فکر کن برای چه کسانی مناسب است؟

«ناکافی بودن» یکی از بدترین احساساتی است که یک نفر می‌تواند در زندگی، کار یا روابط خود داشته باشد. تا حالا به این حس دچار شده‌اید؟ تیبو موریس در کتاب به افکار بهتری فکر کن شما را با این حقیقت روبه‌رو می‌کند که بخش مهمی از این افکار واقعیت ندارند و فقط به‌اشتباه در ذهن شما تثبیت شده‌اند. برای آنکه تغییر مثبتی را در شیوه فکر و ذهنیتتان ایجاد کنید،‌ با این کتاب همراه شوید.

درباره‌ی کتاب به افکار بهتری فکر کن

بسیاری از مردم قبل از اقدام منتظر رسیدن انگیزه هستند. انجام کاری که از آن لذت می‌برید مطمئناً مهم است، اما این غیرواقعی است که از خودتان انتظار داشته باشید که همیشه انگیزه داشته باشید. اعتقاد به این که باید قبل از عمل به آن علاقه داشته باشید، «استدلال عاطفی» نامیده می‌شود. اثبات اینکه چقدر این طرز فکر ناقص است، آسان است. به عنوان مثال، بیایید به مفاهیمی مانند انضباط یا شجاعت نگاه کنیم. اگر قبل از انجام هر کاری مجبور بودیم انگیزه داشته باشیم، دیگر نیازی به نظم و شهامت نبود. هدف نظم و انضباط این است که خودمان را برای انجام کارهایی که تمایلی به انجام آن‌ها نداریم، آموزش دهیم. و تعریف شجاعت انجام کاری است که از آن می‌ترسیم (و حوصله انجام آن را نداریم).

معرفی کتاب به افکار بهتری فکر کن

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%81%DA%A9%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%81%DA%A9%D8%B1-%DA%A9%D9%86/book/69834

بخش بزرگی از زندگی را تصورات ما درباره‌ی خودمان تشکیل می‌دهد. مثل فکر کردن به اینکه تا چه اندازه موفق هستیم،‌ چقدر تأثیرگذاریم و یا تا چه میزان خوشبختیم. همه‌چیز تا اینجا عادی و ساده به‌نظر می‌رسد. اما اتفاقات زندگی به همین سادگی‌ها نیستند و چیزهای پیجیده‌تری انتظارمان را می‌کشند. مثلاً تا حالا برایتان اتفاق افتاده است که دیگران شما را فردی موفق،‌ لایق و جذاب بدانند اما خودتان هیچ احساسی درباره‌ی این تعاریف نداشته باشید،‌ یا آن‌ها را فقط یک مشت تعارفات دروغین تلقی کنید؟