معرفی و دانلود کتاب تغییرآفرین: چگونه نظر دیگران را تغییر دهیم | جونا برگر


معرفی کتاب تغییرآفرین: چگونه نظر دیگران را تغییر دهیم

آیا تابه‌حال تلاش کرده‌اید که یک موقعیت یا شرایط خاص را در زندگی خود تغییر دهید؟ کتاب تغییرآفرین اثری الهام‌بخش به قلم نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز، جونا برگر است. نویسنده در این اثر تلاش می‌کند راه‌هایی را برای شناسایی موانع زندگی و تغییر موثر آن‌ها به خوانندگان خود ارائه دهد.

درباره‌ی کتاب تغییرآفرین

کتاب تغییرآفرین (The Catalyst: How to Change Anyone’s Mind) اثری است که جونا برگر (Jonah Berger) آن را تالیف کرده و خواننده را با راز و رمزهای چگونگی تغییر نظر دیگران آشنا می‌کند. حتما تابه‌حال در موقعیتی بوده‌اید که نیاز به جلب موافقت دیگران داشته باشید یا آن‌ها را وادار کنید که گزینه‌های دیگر روی میز را هم در نظر بگیرند. اما چند درصد مردم با شما موافقت خواهند کرد؟ چند نفر می‌توانند کاری کنند که دیگرا با آن‌ها همراه شوند و خواسته‌‌هایشان را بپذیرند؟ جونا برگر در کتاب تغییرآفرین به دنبال یافتن پاسخ برای پرسش‌هایی از این دست است.

او با اشاره به تاریخچه‌ی مذاکرات گروگان‌گیری، صحبت خود را آغاز می‌کند و به شما نشان می‌دهد روش‌هایی وجود دارد که به‌کمک آن‌ها می‌توانید دشوارترین لحظات را نیز به نفع خود تغییر دهید و کاری کنید که تمام تصمیم‌های دیگران شبیه به چیزی باشد که قلبا می‌خواهید. نویسنده تاکید می‌کند تمام کسانی که در این مسیر شکست می‌خورند، همان‌هایی هستند که فقط می‌خواهند ذهن مخاطب را عوض کنند و از این نکته که چه چیزی باعث شکل‌ دادن به ذهن او شده است، غافلند! جونا برگر معتقد است کلید ایجاد تغییر، شناسایی عوامل بازدارنده و رفع‌ و رجوع آن‌هاست. بر اساس مطالب کتاب تغییرآفرین، فشار آوردن بر افراد و مجبور کردن آنان به پذیرفتن راه جدید، هیچ‌گاه تغییر پایدار و ثابتی را به ارمغان نمی‌آورد و تنها نتایج مقطعی دارد. بنابراین باید راه‌های اصولی این کار را بشناسید و با پیروی از آن‌ها به نتایج مطلوب رسید. کار ترجمه‌ی کتاب تغییرآفرین را امیر بیرانوند برعهده داشته است.

نکوداشت‌های کتاب تغییرآفرین

  • این کتاب به شما یاد خواهد داد که چگونه هر چیزی را تغییر دهید. (کارلس دابینگ)
  • یک کتاب قدرتمند که می‌تواند ذهن‌ها، سازمان‌ها و حتی جهان را تغییر دهد. (آریانا هافینگتون)
  • هر موجودی که توانایی برقراری ارتباط را دارد، می‌تواند از سخنان حکمت‌آمیز این کتاب بهره‌مند شود! (رابرت سیالدینی)
  • کتابی ضروری برای هر کسی که به دنبال تغییر پیرامون خود است. (دنیل پینک)

کتاب تغییرآفرین به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

علاقه‌مندان به کتاب‌های ژانر موفقیت و خودیاری و همه‌ی کسانی که می‌خواهند جهان پیرامون خود را تغییر دهند و به موفقیت برسند، از خواندن کتاب تغییرآفرین لذت خواهند برد.

با جونا برگر بیشتر آشنا شویم

جونا برگر استاد دانشگاه پنسیلوانیاست. او در این دانشگاه به عنوان استاد بازاریابی مدرسه‌ی کسب‌وکار وارتون خدمت می‌کند. تحقیقات و مقالات جونا برگر معمولا در مجلات و روزنامه‌هایی همچون نیویورک تایمز، ژورنال وال استریت و نشریه‌‌ی اکونومیست منتشر می‌شود. از وی آثار متعددی به زبان فارسی ترجمه شده است که از میان آنان می‌توان به کتاب‌هایی همچون مسری، تسهیل‌گر، بازاریابی ویروسی و… اشاره کرد. کتاب او که مسری پرفروش‌‌ترین کتاب به انتخاب نیویورک‌تایمز و وال‌ استریت بوده، در سال 2013 به عنوان بهترین کتاب سایت آمازون نیز معرفی شد.

در بخشی از کتاب تغییرآفرین می‌خوانیم

در تحقیقی مشهور، محققان از دانشجویان دانشگاه استنفورد خواستند که تصور کنند به‌تازگی آزمون ارزشیابی دشواری را گذرانده‌اند. پایان‌ترم است و احساس می‌کنید خسته‌ و بی‌انرژی هستید. می‌فهمید که در امتحان قبول شده‌اید. اکنون فرصت دارید تا برای تعطیلات کریسمس بسته‌ی مسافرتی پنج‌روزه‌ی بسیار جذابی را به مقصد هاوایی با قیمتی فوق‌العاده‌ کم خریداری کنید. زمان این پیشنهاد ویژه فردا تمام می‌شود. آیا:

الف) این بسته را می‌خرید؟ ب) این بسته را نمی‌خرید؟ ج) مبلغ پنج دلار غیرقابل‌برگشت می‌پردازید تا حق خرید این بسته را با همان قیمت استثنایی تا پس‌فردا داشته باشید؟

دو گزینه‌ی اول ساده‌اند. یا این سفر را می‌خرید یا نمی‌خرید. گزینه‌ی سوم شامل به تعویق انداختن انتخاب است. به‌جای اقدام، قضاوت را به تعلیق درمی‌آورید و این انتخاب یا اقدام را به بعد موکول می‌کنید. بعضی گفتند که نمی‌خرند و برخی دیگر گفتند که این انتخاب را به تعویق می‌اندازند، اما اکثر شرکت‌کنندگان گفتند که فوراً آن را می‌خرند. گروه دوم از دانشجویان طرح مشابهی را دریافت کردند، به‌جز اینکه به آن‌ها گفته شد در امتحان رد شده‌اند و باید چند ماه بعد از تعطیلات دوباره در این امتحان شرکت کنند.

این «مردودی‌ها» در امتحان قبول نشده بودند، اما انتخاب آن‌ها تقریباً مشابه افرادی بود که قبول شده بودند. بیشتر آن‌ها گفتند که این بسته‌ی تعطیلات را می‌خرند.

این پاسخ منطقی است. با قبول شدن در امتحان، این تعطیلات پاداش به حساب می‌آید. آن‌ها به هاوایی می‌روند و این موفقیت را جشن می‌گیرند! با رد شدن در امتحان، این تعطیلات مایه‌ی تسلی می‌شود و فرصتی برای استراحت و یافتنِ نیروی تازه پیش از امتحان مجدد است. دو دلیل متفاوت و در نهایت انتخاب یکسان است. اما گروه سومی نیز از شرکت‌کنندگان وجود داشت. به‌جای اینکه به دانشجویان گفته شود که در امتحان قبول یا رد شده‌اند، به آن‌ها گفته شد که نتایج هنوز نامعلوم‌اند؛ اینکه نتیجه‌ی امتحان مشخص نیست و اگر در امتحان رد شوند، باید چند ماه بعد دوباره امتحان بدهند.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه

فصل 1. مقاومت واکنشی

فصل 2. احساس مالکیت

فصل 3. فاصله

فصل 4. تردید

فصل 5. شواهد تأییدکننده

سخن آخر

پیوست 1. گوش دادن فعال

پیوست 2. به کار بستن فریمیوم

پیوست 3. تحلیل میدان نیرو

مشخصات کتاب الکترونیک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A2%D9%81%D8%B1%DB%8C%D9%86/book/70474