معرفی و دانلود کتاب تمرکز قدرتمند: یک برنامه 7 روزه برای توسعه تمرکز ذهنی و افزایش دقت | تیبو موریس

در این کتاب یک برنامه‌ی هفت روزه‌ی بسیار مفید به شما ارائه شده است که اگر از ابتدای هفته با آن همراه شوید، می‌توانید پس از هفت روز، آنچه را که برای رسیدن به آرامش و موفقیت نیاز دارید بیاموزید. موریس در کتاب تمرکز قدرتمند مانند یک استاد دلسوز در تمام مراحل زندگی با شما همراه می‌شود و کمک می‌کند از شر حواس‌پرتی‌ها و افکار مزاحم و دردسرساز رها شوید. پس همین حالا این کتاب را بخوانید و یک تکان اساسی به زندگی و عملکرد خود بدهید.

کتاب تمرکز قدرتمند برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب تمرکز قدرتمند: یک برنامه 7 روزه برای توسعه تمرکز ذهنی و افزایش دقت

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%85%D8%B1%DA%A9%D8%B2-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA%D9%85%D9%86%D8%AF/book/68844

من شخصاً ترجیح دادم از طریق فروش کتاب‌هایم در آمازون، درآمد کسب کنم. در این استراتژی، من باید به‌طور منظم کتاب بنویسم و آن‌ها را به نحو مؤثر از طریق آمازون تبلیغ کنم. اگر انتخاب من این بود که از کتاب‌هایم، برای فروش دوره‌ها یا خدمات مربیگری استفاده کنم، باید به‌طور متفاوتی عمل می‌کردم؛ در این صورت، باید زمان زیادی را صرف ایجاد یک قیف فروش مؤثر می‌کردم و احتمالاً کتاب‌های کمتری می‌نوشتم. حالا با توجه به این مسائل، آیا نمی‌توانید چندین مورد از موارد بالا را به‌طور همزمان انجام دهید؟ نه! البته که نه! اما من توصیه می‌کنم که بر روی یک مدل خاص از کسب‌وکار تمرکز کنید و همیشه به آن پایبند باشید. هنگامی که به نتایج دلخواه رسیدید، ممکن است بتوانید از یک مدل دیگر هم استفاده کنید. البته اگر پول لازم برای برون‌سپاری برخی از وظایف یا ایجاد یک تیم را داشته باشید، می‌توانید از مدل دیگر هم استفاده کنید. اما برای شروع، فقط روی یک مدل تمرکز کنید.

آشفتگی ذهنی و عدم تمرکز یکی از مشکلات رایج دنیای مدرن است که بسیاری از افراد در شرایط گوناگون آن را تجربه می‌کنند. این اتفاق در بسیاری از موارد می‌تواند باعث آسیب‌های روحی شود و توان انجام ساده‌ترین کارها را نیز از افراد سلب کند. حتماً تابه‌حال این احساس را تجربه کرده‌اید که برخلاف تلاش بسیار برای جمع کردن تمام حواستان و تمرکز روی یک کار واحد، به نتیجه‌ی مطلوبی نرسید! در این شرایط باید چه کار کرد؟ بهترین راه نجات از این آشفتگی و به‌هم‌ریختگی روحی چیست؟

حواس‌پرتی،‌ ضعف در تمرکز و پریشانی ذهن یکی از آزاردهنده‌ترین اموری است که امکان دارد هر کسی در زندگی آن را تجربه کند. تیبو موریس در کتاب تمرکز قدرتمند شما را برای یادگیری شیوه‌ی صحیح تمرکز و رهایی از آشفتگی ذهنی همراهی می‌کند. با تمرین‌های این کتاب می‌توانید در هفت روز در زندگی خود به آرامش دست یابید.

درباره‌ی کتاب تمرکز قدرتمند

اگر از حواس‌پرتی و پراکندگی ذهن رنج می‌برید و یا تمرکز بسیار پایینی برای انجام کارهایتان دارید، این کتاب یک نجات‌دهنده‌ی واقعی برای شماست.

با تیبو موریس بیشتر آشنا شویم

این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

مقدمه

بخش اول: آگاهی کامل

روز اول: 15 سؤالی که می‌توانید با کمک آن‌ها، اهداف و خواسته‌های خود را به‌طور دقیق و واضح شناسایی کنید

روز دوم: آگاهی کامل در مورد خواسته‌هایی که دارید

روز سوم: آگاهی کامل در مورد کارهایی که باید انجام دهید

روز چهارم: آگاهی کامل در مورد نحوه انجام کارها

بخش دوم: حذف عوامل حواس‌پرتی و موانع

روز پنجم: آسان‌تر کردن

روز ششم: کاهش ورودی به‌دردنخور

روز هفتم: از میان برداشتن تنش‌ها و اتلاف انرژی

نتیجه

مشخصات کتاب الکترونیک

یکی از نویسندگان خلاق و بلاگرهای مشهور که در زمینه‌ی موفقیت شخصی فعالیت می‌کند،‌ تیبو موریس نام دارد. او در همه‌‌‌ی آثار خود تلاش می‌کند که شیوه‌ی صحیح خودآگاهی،‌ خودسازی و ایجاد تغییرات درونی را به شما آموزش دهد. از این نویسنده تاکنون بیش از بیست عنوان کتاب به چاپ رسیده که به زبان‌های مختلفی مانند اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی، روسی، تایلندی،‌ چینی و فارسی ترجمه شده است. از بهترین آثار موریس می‌توان به کتاب‌های «تسلط بر احساسات»، «سم‌زدایی دوپامین»، «اقدام فوری» و «ذهنیت استراتژیک» اشاره کرد.

جملات برگزیده کتاب تمرکز قدرتمند

  • نداشتن آگاهی کامل در مورد اهداف و خواسته‌ها، دلیل اصلی شکست در زندگی کاری و شخصی است.
  • دلیل اصلی که ما تا این اندازه پرمشغله و ناآرام هستیم، این است که در مورد اهداف و خواسته‌هایمان، آگاهی کامل نداریم.
  • «استراتژی» مجموعه‌ای از تاکتیک‌هایی است که با دقت طراحی شده‌اند که در صورت ترکیب، منجر به دستیابی به یک هدف خاص می‌شوند.
  • بی‌نظمی و به‌هم‌ریختگی، فقط شامل وسایل پخش‌وپلا روی کف زمین نمی‌شود، بلکه هر چیزی است که بین شما و زندگی‌ای که می‌خواهید آن را تجربه کنید، قرار می‌گیرد.
  • به یاد داشته باشید که افرادی که اهداف زندگی خود را به‌طور واضح تعریف می‌کنند، نسبت به کسانی که این کار را نمی‌کنند، به احتمال بیشتری به اهداف خود دست پیدا می‌کنند.

در بخشی از کتاب تمرکز قدرتمند می‌خوانیم

البته این مثال‌ها را به این دلیل می‌زنم که من به‌عنوان یک نویسنده، این مسائل را بهتر می‌دانم، اما می‌توانید از همین منطق برای هر ایده تجاری یا اهداف دیگر هم استفاده کنید. شما چطور؟ آیا سعی می‌کنید از چندین مدل یا استراتژی تجاری، به‌طور همزمان استفاده کنید؟ اگر از چندین مدل استفاده می‌کنید، چگونه می‌توانید استراتژی خود را به منظور افزایش اثربخشی و کارایی آن، تغییر دهید؟ آیا بیشتر وقت و تلاش خود را صرف تأثیرگذارترین وظایفتان می‌کنید یا به خودتان اجازه می‌دهید که به خاطر کارهای بی‌فایده، به راحتی حواستان پرت می‌شود؟ بسیاری از افراد، سخت کار می‌کنند تا از سخت‌کوشی فرار کنند. ممکن است بپرسید سخت کار کردن و سخت‌کوشی چه تفاوت‌هایی با هم دارد؟ “سخت کار کردن” به این معنی است که مشغول انجام کارهایتان باشید و سعی کنید تا حدی که می‌توانید، وظایف خود را تکمیل کنید. از طرف دیگر، “سخت‌کوشی” به این معنی است که بیشتر وقت و تلاش خود را بر روی کارهای دشواری صرف کنید که باعث پیشرفت شما می‌شوند. افرادی که می‌توانند به‌طور منظم، صفت سخت‌کوشی را از خود نشان دهند، به نتایج بسیار خوبی دست خواهند یافت. افرادی که فقط سخت کار می‌کنند، ممکن است به نتایج خوبی نرسند.

فهرست مطالب کتاب

تیبو موریس (Thibaut Meurisse) با خلق یک اثر موفق و بسیار کارآمد به شما کمک می‌کند که شیوه‌ی درست پرورش تمرکز را بیاموزید و با به‌کارگیری تمرین‌های عملی،‌ ذهنتان را از آشفتگی خالی کنید. این نویسنده در کتاب تمرکز قدرتمند (Powerful Focus) در ابتدا به شما می‌گوید که تمرکز یکی از مهم‌ترین داشته‌های شما در زندگی است که باید به هر طریقی برای حفظ و ماندگاری آن تلاش کنید. چراکه برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های خود باید در ابتدا تمرکز کافی داشته باشید. اگر نمی‌دانید چگونه باید ذهن خود را جمع‌بندی کنید، به مرور زمان خواهید دید که دستیابی به هدف‌ها و انجام فعالیت‌ها نیز بسیار دشوار می‌شوند و در نهایت شما را با یک خستگی فزاینده روبه‌رو می‌کنند.