معرفی و دانلود کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز | آنتونی رابینز | انتشارات اژدهای طلایی

وزن در هفته‌ی اول و دوم یک یا حتی دو‌ سه کیلو پایین می‌آید، در هفته‌ی سوم و چهارم می‌شود هفته‌ای یک کیلو و بعد وزن ثابت می‌ماند که می‌ماند که می‌ماند.

این موضوع چند دلیل دارد: اول این‌که کاهش وزن سریع در هفته‌های اول تا حدی ناشی از کاهش آب بدن و کاهش حجم بافت دستگاه گوارش است، دوم و مهم‌تر این‌که بدن مکانیزمی برای تنظیم سوخت و ساز مواد غذایی دارد. زمانی که فرد رژیم غذایی می‌گیرد، بدن بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شود که مشکلی در کار است و روال رسیدن مواد غذایی مانند همیشه نیست و احساس خطر می‌کند.

خود آنتونی رابینز با تکیه بر همین نکات توانسته است بدن خود را در بهترین حالت حفظ کند. در واقع، رژیم غذایی آنتونی رابینز بیش از آنکه بر کاهش وزن تمرکز داشته باشد، بر حفظ سلامت بدن و افزایش انرژی متمرکز است. این در حالی است که بیشتر رژیم‌هایی که امروزه با آن آشنا هستیم به‌جای حفظ سلامت بدن تأکید و تمرکز شدیدی بر کاهش وزن دارند و به همین خاطر به ضعف بدنی و احساس خستگی شدید منجر می‌شوند. اما رژیم آنتونی رابینز به افزایش انرژی و نشاط و ایجاد حس سرزندگی کمک شایانی می‌کند.

رابینز علاوه بر رژیم غذایی سالم به انجام حرکات ورزشی منظم در طول هفته نیز تأکید دارد. او معتقد است با انجام فعالیت‌های ورزشی منظم شش‌ها بیشتر تقویت می‌شوند و اکسیژن لازم برای بدن را دریافت می‌کنند. به همین علت، او پیشنهاد می‌کند حداقل چهار روز در هفته انجام فعالیت‌های ورزشی هوازی را در برنامه‌ی خود بگنجانیم.

کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز مجموعه‌ای از نکات غذایی و توصیه‌های مفید آنتونی رابینز است که خود این نویسنده و مربی آمریکایی در مسیر کاهش وزن از آن‌ها استفاده کرده. اثر حاضر نکته‌هایی است که او در کنفرانس‌ها، همایش‌ها، کتاب‌ها و محافل مختلف به آن اشاره کرده و سعید سهیلی آ‌ن‌ها را در قالب این کتاب گردآوری نموده است.

دربارۀ کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز (Anthony Robbins) نویسنده، سخنران و مربی موفقیت ساکن آمریکا است که در زمینه‌ی روانشناسی موفقیت و خودیاری فعالیت می‌کند. او بیشتر شهرت خود را مدیون مجموعه‌کتاب‌هایی‌ است که در حوزه موفقیت و بهبود عملکرد نوشته. از آثار معروف رابینز می‌توان به کتاب‌های «رهاسازی قدرت درون، به سوی کامیابی و موفقیت نامحدود» اشاره کرد. او در حال حاضر بنیانگذار و رئیس هیئت‌مدیره‌ی بنیاد آنتونی رابینز در آمریکا است که به افراد و سازمان‌های مختلف کمک می‌کند عملکرد خود را بهبود دهند و در مسیر موفقیت قدم بردارند.

جملات برگزیده‌ی کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز

  • یک فرد موفق شکست را وسیله‌ای برای پیشرفت می‌بیند.
  • تنفس صحیح هم بر سلامت جسمانی و هم بر سلامت ذهنی و روانی انسان تأثیرگذار است.
  • ورزش مهم‌ترین و مؤثرترین راه سوزاندن چربی‌های اضافی بدن است، به شرط این‌که کالری کالری اضافه‌تر از نیازمان مصرف نکنیم.
  • وضعیت روحی و جسمانی ما با یکدیگر در ارتباط یا حتی به عبارتی در تعامل هستند. هر عاملی که بر یکی از آن‌ها اثر بگذارد، بر دیگری هم مؤثر خواهد بود.

در بخشی از کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز می‌خوانیم

معرفی کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز

مقدمه

بخش اول: مفاهیم

فصل یک: حذف یا (لااقل) کاهش مصرف گوشت حیوانی

فصل دو: چربی خوب، چربی بد!

فصل سه: ورزش، ورزش، ورزش

فصل چهار: صبحانه‌ی میوه‌یی

فصل پنج: تفکیک‌سازی

فصل شش: تنفس صحیح

فصل هفت: کلیدهای تندرستی

بخش دوم: تندرستی در عمل


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AA%D9%88%D8%B5%DB%8C%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%BA%D8%B0%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%B1%D8%A7%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%B2/book/63330

ارگانیزم فیزیکی جانداران و انسان‌های اولیه با این ترفند (کاهش سوخت و ساز پایه)، در دوران‌هایی که غذا برای خوردن در دسترس نیست، مانند زمستان‌های سخت، یا دوران خشکسالی و غیره، موجب تنازع بقای آن جانداران شده است.

فهرست مطالب کتاب

جالب است بدانید خود آنتونی رابینز در دوران جوانی اضافه وزن زیادی داشت و همین امر موجب خستگی و از بین رفتن انگیزه‌ی او شده بود. او سرانجام به راه‌حلی مناسب دست پیدا کرد و در مدت زمان کم توانست با کنترل فکر و رعایت برخی نکات وزن خود را کاهش دهد. حالا در این کتاب همان توصیه‌ها و نکاتی به اشتراک گذاشته شده است که او در مسیر کاهش وزن به کار بسته بود.

کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز برای چه کسانی مناسب است؟

سعید سهیلی در کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز کوشیده است تا دیدگاه تونی رابینز (نویسنده و مربی برجسته‌ی موفقیت) در ارتباط با سلامت جسمانی، کاهش وزن و رژیم غذایی سالم را گردآوری کند. او این کتاب را به دو بخش تقسیم کرده است: در بخش اول مفاهیم مرتبط با رژیم سالم را از دیدگاه آنتونی رابینز مطرح می‌کند و در بخش دوم راهکارهایی عملی را برای به کار بستن این نکات و توصیه‌ها در زندگی روزمره ارائه می‌دهد.

آنتونی رابینز معتقد است برای رسیدن به موفقیت هم باید به ابعاد روانی خود توجه کنیم و هم به ابعاد جسمانی. در کتاب حاضر نکات مرتبط با بعد جسمانی نظیر تغذیه صحیح و تنفس درست گردآوری شده است. از نکات برجسته و قابل توجهی که او در این خصوص مطرح می‌کند می‌توان به این موارد اشاره کرد: «کاهش یا قطع مصرف لبنیات، صرفه‌جویی در مصرف پروتئین، کاهش مصرف گوشت و استفاده بیشتر از میوه و سبزیجات.» او باور دارد با این توصیه‌ها می‌توان از بیماری‌های زیادی پیشگیری کرد و مانع از پیری زودرس شد.

وقتی که بدون ورزش کردن رژیم می‌گیریم، در چند هفته‌ی اول همه چیز خوب پیش می‌رود.

کتاب توصیه‌های غذایی آنتونی رابینز مناسب رده‌ی سنی بزرگسال است. اگر شما هم به آثار مرتبط با رژیم غذایی سالم و کاهش وزن اصولی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم کتاب حاضر را بخوانید. این اثر راهکارهایی عملی را برای رسیدن به سلامت جسمی و رعایت رژیم غذایی سالم در زندگی روزمره ارائه می کند.

با آنتونی رابینز بیشتر آشنا شویم

این زنگ خطر که در همه‌ی جانداران هم هست فرایندی را شروع می‌کند که موجب پایین آوردن سوخت و ساز پایه در جاندار می‌شود تا ارگانیزم بتواند مدت طولانی‌تری با بی‌غذایی احتمالی که در پیش رو دارد، ‌زندگی کند. این فرایند برای انسان‌های گذشته اهمیت حیاتی داشته است. خوردن غذا برای آن‌ها موضوع مرگ و زندگی بود، نه مانند انسان متمول عصر حاضر که خوردن غذا برایش تفریح و مشکل غذایی‌اش چاقی یا کم‌خوری بیمارگونه به دلیل حفظ تناسب اندام است.