معرفی و دانلود کتاب جودوی کلامی: هنر اقناع آرام | جورج جی تامپسون | انتشارات دیموند بلورین

جری بی. جنکین (Jerry B. Jenkins) نویسنده‌ی مطرح اهل آمریکاست. او به سال 1949 به دنیا آمده و هم‌اینک 73 سال سن دارد. وی تاکنون بیش از 200 عنوان کتاب در ژانرهای گوناگون، اعم از داستان و رمان عاشقانه، خودیاری، تجارت و … به رشته‌ی تحریر درآورده است. آثار او جزو عناوین پرفروش ادبیات آمریکا به شمار می‌روند.

پیشگفتار

یک دهه بعد

مقدمه

فصل یک: متولد شدن ارتباط سامورایی

فصل دو: توافق بر سر امری غیرقابل توافق

فصل سه: آتش تند

فصل چهار: برخورد خوب با بدی‌ها

فصل پنج: خوب، سخت و ترسو

فصل شش: یازده نکته که نباید به کسی بگویید

فصل هفت: آزمون سخت خیابان

فصل هشت: قدرتمندترین کلمه در زبان انگلیسی

فصل نه: بزرگ‌ترین سخنی که همیشه به خاطر آن شرمنده خواهید شد

فصل ده: تنها راه برای ایجاد مزاحمت برای افراد و داشتن آن‌ها

فصل یازده: جودوی کلامی در برابر کاراته‌ی کلامی

فصل دوازده: پنج گام سخت

فصل سیزده: اولین هنر بزرگ برقراری ارتباط: معرفی کردن

فصل چهارده: دومین هنر بزرگ برقراری ارتباط: فهمیدن

فصل پانزده: میانجیگری یا پادرمیانی

فصل شانزده: آنچه تمام این کارها را سخت می‌کند، چیست؟

فصل هفده: خواندن و نوشتن

فصل هجده: چگونه یک مشکل کلامی را تشخیص دهیم؟

فصل نوزده: زبانی برای حصول اطمینان

فصل بیست: چگونه جوانمردانه بجنگیم؟

فصل بیست‌ویک: لیپس را جدی بگیرید.

فصل بیست‌ودو: به‌کارگیری راه‌حل‌ها در زندگی

فصل بیست‌وسه: قانع کردن برای سرگرمی و سود

فصل بیست‌وچهار: انگیزه‌بخش ناشناخته

فصل بیست‌وپنج: شما می‌توانید بدون خون‌ریزی هم تنبیه کنید

فصل بیست‌وشش: خوشحالی به هنگام گرفتاری

فصل بیست‌وهفت: تبدیل شدن جودوی کلامی به واکنش خودکار

فصل بیست‌وهشت: پنج حقیقتی که در هر موقعیتی به کار می‌آید

فصل بیست‌ونه: شما به کمک جودوی کلامی خواهید توانست


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AC%D9%88%D8%AF%D9%88%DB%8C-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C/book/75604

کسی که مانند من باشد، می‌تواند در راه رفتن به فرودگاه به راحتی کسی را بزند و بعد سوار هواپیما شود و برای تدریس به شهر دیگری برود. هنوز می‌گویم، همین ویژگی است که مرا به شخص مناسبی برای داشتن این شغل تبدیل کرده است. همین باعث می‌شود که وقتی به گذشته نگاه می‌کنم، به جای ناراحتی، با رضایت به آن نگاه کنم، چون همان موقعیت‌ها بودند که مرا به شخص بهتری تبدیل کردند.

کتاب جودوی کلامی (Verbal Judo)، اثر مشترک جورج جی تامپسون و جری بی. جنکین، بر اساس این فرض به نگارش درآمده که ارتباط کلامی نوعی ورزش غیرفیزیکی‌ست. مولفان این اثر بر این باورند که شیوه‌‌ای جذاب را برای گفت‌وگو و رابطه‌ی زبانی کشف کرده‌اند؛ شیوه‌ای که به یاری آن می‌توان مهارت‌های ارتباطی خود را به طرز چشم‌گیری بهبود بخشید. مختصاتِ این شیوه‌ی نوظهور، در اثر پیش رو شرح داده شده است.

جالب است بدانید که بر اساس آموزه‌های کتاب جودوی کلامی، کلاس‌ها و سمینارهای بسیاری در کشور آمریکا برگزار می‌شود. چنان‌که مولفان این اثر ادعا دارند، حتی در برخی از ایالت‌های آمریکا، مطالعه‌ی این اثر برای صاحبان بعضی از مشاغل ضروری‌ست!

کتاب جودوی کلامی اثری از جورج جی تامپسون و جری بی. جنکین است. در این کتاب شیوه‌های برقراری ارتباط موثر با دیگران آموزش داده شده است. تز بنیادین مولفان اثر پیش رو این است که ارتباط کلامی، نوعی مسابقه‌ی رزمی‌ست و برای پیروز شدن در آن، باید قواعد معینی را رعایت کرد.

درباره کتاب جودوی کلامی

و اما جورج جی. تامپسون (George J. Thomson)؛ او نیز نویسنده و اهل آمریکاست. مشهورترین اثری که از وی به زبان فارسی ترجمه شده، «جودوی کلامی» نام دارد.

در بخشی از کتاب جودوی کلامی: هنر اقناع آرام می‌خوانیم

معرفی کتاب جودوی کلامی: هنر اقناع آرام

نمی‌دانستم با کمک پدربزرگم دارم به شخصی تبدیل می‌شوم که قهرمان استفاده از کلمات است. مادرم مرا نادیده گرفت و حس می‌کردم نزد پدربزرگ و مادربزرگم سربارم.

فهرست مطالب کتاب

کتاب جودوی کلامی اولین بار در سال 1993 به انتشار رسید. برخلاف عنوان این اثر که طنینی مبارزه‌جویانه دارد، محتوای کتاب جودوی کلامی تماماً صلح‌آمیز و انسانی‌ست. با این همه، مدتی طول کشید تا این محتوای انسانی به گوش خوانندگان برسد. به هر رو، کتاب جودوی کلامی ظرف مدت‌زمانی نه چندان طولانی به اثری محبوب در آمریکا، و بعد در سراسر جهان بدل شد، و تکنیک‌های شرح‌داده‌شده در آن، مورد استفاده‌ی طیف وسیعی از مخاطبان قرار گرفت. این تکنیک‌ها شیوه‌های برقراری ارتباطِ کلامی را به ما می‌آموزند، به نحوی که در رابطه‌ی خویش، ضمن حفظ فاصله از خطوط قرمزِ اخلاقی، با صراحت پیام خود را به گوش طرف مقابل برسانیم و خواسته‌هایمان را بدون کمترین لکنت زبان، بیان کنیم. به‌کارگیری تکنیک‌هایی که در کتاب جودوی کلامی شرح داده شده است، به ما کمک می‌کند که بسیاری از مشکلات خود را در رابطه با دیگران حل و فصل کنیم و به طور کلی، به انسان‌هایی بهتر و همدل‌تر بدل شویم.

کتاب جودوی کلامی توسط انتشارات دیموند بلورین به چاپ رسیده و در اختیار مخاطبان علاقه‌مند قرار گرفته است.

کتاب جودوی کلامی مناسب چه کسانی است؟

اگر خواهان بهبود بخشیدن به مهارت‌های ارتباطی‌تان هستید، حتماً مطالعه‌ی کتاب جودوی کلامی را در دستور کار خود قرار دهید.

با نویسندگان کتاب جودوی کلامی بیشتر آشنا شویم

گذشته‌ی من ترکیبی از زندگی‌های مختلف است. می‌توانم در کسری از ثانیه شما را بر زمین بکوبم و می‌توانم این کار را با خنده انجام دهم. من کاملاً شبیه شما هستم. اگر در ترافیک بمانم، اولین واکنشم انتقام است. اگر کسی به من مشت بزند، اولین واکنشم ضربه‌ی محکمی به سرش است، اما مشکل این است که مثل بقیه، اگر این کارها را انجام دهم بعداً باید خودم را سرزنش کنم.

من محصول سرباز و همسرش هستم که قبل از سه سالگی‌ام زندگی مشترک‌شان تمام شد. وقتی سوار قطار شدم تا از «کالیفرنیا» به «نیویورک» نزد مادربزرگم بروم، مادرم به کسی پول داد تا مراقبم باشد. من کاملاً به یاد می‌آورم که در تنهایی بزرگ شدم. یکی از مهم‌ترین اتفاقات زندگی‌ام درگیری با کسی بود که به من یاد داده بود، چطور بدوم. «سوییفت واتر» که یکی از استادهای دانشگاه «کرنل» در رشته‌ی حقوق بود مرا زیر پر و بالش گرفت و من هم از با او بودن لذت بردم. وقتی در خانه‌ی استاد یکی از ده دانشگاه برتر آمریکا زندگی می‌کردم، هر روز بهتر یاد می‌گرفتم چطور صحبت کنم، اما هنوز یک کودک تلخ بودم.