معرفی و دانلود کتاب حکایت عشق | اریک سگال | انتشارات نارون دانش

معرفی کتاب حکایت عشق

دوست‌داران داستان‌ها و رمان‌های عاشقانه و طرفداران ادبیات آمریکا، دو گروه از مخاطبین اصلی کتاب حکایت عشق به شمار می‌روند.

با اریک سگال بیشتر آشنا شویم

اگر هنوز احساساتی پرشور و در آستانه‌ی غلیان دارید، اینجا داستانی هست که عواطف شما را تکان می‌دهد! (Associated Press)

 • جنیفر، ظرف مدت زمانی کوتاه دل از الیور می‌برد. با این همه، او برای این‌که با الیور باشد، شرطی مهم پیش پای وی می‌گذارد: الیور باید به مردی مستقل تبدیل شود، و از زیر سایه‌ی پدر درآید. الیور، که پاک به جنیفر دل باخته، این شرط را می‌پذیرد، و برای این‌که هر چه زودتر با جنیفر پیمان ازدواج ببندد، علیه پدر که مخالف این ازدواج است، طغیان می‌کند. پس از این، سلسله‌ای از وقایع پیش‌بینی‌ناپذیر رخ می‌دهد؛ وقایعی که می‌توان آن‌ها را همچون آزمون‌هایی در مسیر عشق الیور و جنیفر قلمداد نمود…

  حکایت عشق

  اقتباس سینمایی از کتاب حکایت عشق

  کتاب حکایت عشق یکی از تلخ‌ترین رمان‌های عاشقانه‌ای است که در سالیان اخیر خوانده‌ام. (Ladies’ Home Journal)

 • کتاب حکایت عشق مناسب چه کسانی است؟

  کتاب حکایت عشق توسط زینت حاجی محمدرضا به زبان فارسی ترجمه شده و از سوی انتشارات نارون دانش در اختیار مخاطبین علاقه‌مند قرار گرفته است.

  هنگامی که بحث از رمان عاشقانه به میان می‌آید، فوراً نام چند نویسنده‌ی قرن نوزدهمی به ذهن‌ها متبادر می‌شود: جین آستین، خالق کتاب بزرگ غرور و تعصب؛ امیلی برونته، نویسنده‌ی رمانِ مشهور بلندی‌های بادگیر، و البته، آن برونته، مؤلف کتابِ اگنس گری. گویی در ذهن مخاطب امروزی، ادبیات عاشقانه مترادف است با ادبیات کلاسیک. به راستی نیز در میان آثار مدرنیستی، سراغ کمتر اثر عاشقانه‌ای را می‌توان گرفت که از حیث شهرت و ماندگاری، به پای آثار داستان‌نویسان کلاسیک قرن نوزدهم برسد. با این همه، در این بین استثناهایی هم وجود دارد. مثلاً می‌توان به آثار اریک سگال، نویسنده‌ی مشهور ادبیات آمریکا در طول سده‌ی بیستم اشاره کرد. سگال یکی از معدود داستان‌نویسان بزرگ عصر جدید بود، که به طور ویژه و انحصاری به رمان عاشقانه توجه نمود، و آثار داستانی‌اش را در این قالبِ ادبی ریخت.

  اثری بامزه، تأثیرگذار و مملو از شگفتی؛ چنان‌که یک داستان عاشقانه‌ی خوب باید باشد. (San Francisco Examiner)

 • کتاب حکایت عشقِ اریک سگال تاکنون دو بار دستمایه‌ی خلق اقتباس‌هایی سینمایی قرار گرفته است. یک بار در سال 1970، و مرتبه‌ی دوم در سال 2008. گفتنی‌ست که فیلمنامه‌ی نخستین اقتباس سینماییِ کتاب حکایت عشق، با همکاری نویسنده‌ی رمان به نگارش درآمده است.

  نکوداشت‌های کتاب حکایت عشق

  • قهرمان کتاب حکایت عشق، جوانی به نام «اولیور بارت» است. او که مردی تحصیل‌کرده و جذاب است، به خانواده‌ای ثروتمند و خوشنام تعلق دارد. البته الیور با پدرش، الیور بارت سوم، چندان رابطه‌ی خوبی ندارد. چرا که این مرد، از آن دست مردان سنتی‌ای است که خیال می‌کنند به صرف این‌که زندگی مرفهی برای اعضای خانواده‌ی خود فراهم آورده‌اند، می‌توانند در جزئی‌ترین امور ایشان دخالت کنند. الیور بارت نمی‌خواهد تا آخر عمر آلت دست پدرش باشد. هرچند به نیکی می‌داند که برای مستقل شدن و درآمدن از زیر سایه‌ی پدر، باید بهای گزافی بپردازد. این بها همانا رها کردنِ شغل پدر، و چشم پوشیدن از ارث و میراثِ شگرفِ اوست.

   اریک سگال (Erich Segal)، نویسنده‌ی مطرح و نامدار آمریکایی، به سال 1937 در بروکلینِ نیویورک متولد شد و در سال 2010، در شهر لندن دیده بر جهان فرو بست. او داستان‌نویسی را از سنین نوجوانی آغاز کرد. مشهورترین اثر اریک سگال، رمان پرفروش «حکایت عشق» است، که توضیحات مرتبط به آن را در سطور پیشین مطالعه نمودید. از میان دیگر آثار وی می‌توان به عناوینی چون «تنها عشق»، «داستان الیور»، «پزشک‌ها»، «کلاس» و «عمل ایمان» اشاره کرد.


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AD%DA%A9%D8%A7%DB%8C%D8%AA-%D8%B9%D8%B4%D9%82/book/74317

  کتاب حکایت عشق مناسب هر آن کسی‌ست که در دام عشق گرفتار است، یا زمانی در این دام گرفتار بوده است. (St. Louis Post-Dispatch)

 • کتاب حکایت عشق فقط یک رمان نیست، بلکه بیش از آن، یک تجربه‌ی تمام و کمال است. خوانندگان این اثر، خود را نه یک مخاطبِ بیرونی، بلکه یکی از شخصیت‌های رمان قلمداد خواهند کرد. (Christian Science Monitor)

 • آیا الیور می‌تواند به وسوسه‌ی ثروت گزافی که پدر به او وعده می‌دهد نه بگوید، و راه خود را از این مرد مستبد جدا کند؟ در ابتدا با تردید می‌توان به این پرسش پاسخ مثبت داد. الیور، بیش از آن‌که خودش خیال می‌کند به پدر وابسته است. اگر پدر نباشد، او حتی از پس خرج و مخارج دانشگاه خود نیز برنمی‌آید. با این همه، واقعه‌ای، مسیر زندگی الیور را به طور جدی تغییر می‌دهد. این واقعه، آشنایی او با دختری به نام جنیفر است.

  داستانی باورنکردنی… رمانی تأثیرگذار، پرکشش و نوستالژیک. (Washington Post)

 • در میان آثار اریک سگال، کتاب حکایت عشق (Love Story) جایگاهی ممتاز و دست‌نیافتنی دارد. این اثر که نخستین بار در سال 1970 به انتشار عمومی رسید، خیلی زود به یکی از عناوین مطرح و پرطرفدار ادبیات آمریکا بدل شد. ستایندگانِ این رمان، بیش از همه مخاطبین عام بودند؛ آن گروه از کتاب‌خوانان که مطالعه برایشان نه وسیله‌ای برای فخر فروختن، بلکه تفننی لذت‌بخش است. آری، این دسته از اهالی ادبیات، قدر کتاب حکایت عشق را بیش از منتقدان ادبی فضل‌فروش دانستند.

  کتاب حکایت عشق، نوشته‌ی اریک سگال، یکی از پرفروش‌ترین رمان‌های عاشقانه‌ی ادبیات آمریکا در سده‌ی بیستم است. در این اثر خواندنی و تأثیرگذار، داستانِ دو دلداده‌ی جوان روایت شده، که برای رسیدن به وصال یکدیگر، می‌بایست موانع و چالش‌های بسیاری را پشت سر بگذارند…

  درباره کتاب حکایت عشق