معرفی و دانلود کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی | بهزاد قدیمی | انتشارات پیدایش

بهزاد قدیمی در سال 1389 برنده‌ی مسابقه‌ی داستان‌نویسی «گمانه‌زن» شده است. از میان آثار مطرح قدیمی می‌توان به عناوینی چون «خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی»، «تهران تارین»، «شومنامه‌ی تبر نقره‌ای» و «بند دیوان» اشاره نمود.

در بخشی از کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی می‌خوانیم

علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی و علمی – تخیلی، مخاطبین اصلی کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی از بهزاد قدیمی به شمار می‌روند.

با بهزاد قدیمی بیشتر آشنا شویم

معرفی کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی

از ویژگی‌های قابل توجه نوشته‌های بهزاد قدیمی، یکی نثر آهنگین و زیبا، و دیگری، برخورداری از عناصرِ بدیعِ قوه‌ی تخیل است. جالب است بدانید که برخی، آثار این نویسنده را متأثر از آثار اچ. پی. لاوکرفت، نویسنده‌ی مشهور آمریکایی در ژانر وحشت، می‌دانند.

حرص را تو گویی حرز محرزی به هزار هرزه‌ی‌ محتضر ظاهر، در کام می‌کش. نشئه چون مکیده شود در مشامت فریاد می‌کشد: مرا ببلع، مرا مثله کن، مرا ذره ذره خراش ده؛ صفیر می‌کشد چنان که نوفه‌ استخوانت را مثل شیشه‌ی عمر جادوان جاودان غبار کند. وقعی منه؛ به پیش برو. در کام کوی بلعیده شو، چنان که نشئه در کام تو. دریغ که تو بی‌صفیر، کلافه شده‌ای، بی‌حوصله یا نه… بی‌میل شده‌ای. خشونتی در جانت است که می‌خواهی همه‌چیز را همین الان رها کنی اما هیچ‌چیز را رها نکن؛ رها نکن و در عوض از میان چسب چگال غامض غلوآمیز زمزمه‌ها، چون غمزه‌ی غزالی در غلظت این غزل غم‌زده جاری شو.

فهرست مطالب کتاب

دستاوردی درخشان در ادبیات فانتزی؛ کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی مجموعه داستانی به‌هم‌پیوسته از بهزاد قدیمی است. در قصه‌های این مجموعه، با سرگذشتِ غریب کاراکتری به نام «شالجوم» همراه خواهید شد، که بنا بر روایات و شایعات، به شغل عجیب هیولاسازی اشتغال دارد!…

درباره کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی

شالجوم اما کیست؟ در این باره شایعات و حکایات بسیاری بر سر زبان‌هاست. برخی بر آن‌اند که وی شاعری معمولی از اهالی حلب بوده که در اعصار گذشته می‌زیسته؛ برخی دیگر، شالجوم را هیولایی می‌دانند که به واسطه‌ی معاشرت با آدمیان، خوی و خصالِ ایشان را یافته و به واقع، به یکی از آن‌ها بدل شده. برخی دیگر نیز، او را نه شاعر و نه هیولا، بلکه ترکیبی از این دو می‌دانند: یعنی شاعر و هنرمندی هیولاساز، که به خلق موجوداتِ فرانکنشتاین‌مانند اشتغال داشته است! حقیقت اما این است که شالجوم تمام این شخصیت‌ها بوده، و بسا بیش از این‌ها. در واقع او در جریان تناسخ‌های متوالی خود، در قالب شخصیت‌های متعددی درآمده است؛ شخصیت‌هایی که سرگذشت هر یک، مو را بر اندامِ آدمی راست می‌کند…

کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی ذیل مجموعه‌ی «ادبیات ژانری» نشر پیدایش به انتشار رسیده است.

کتاب خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی مناسب چه کسانی است؟

یک: پاره‌ پاره وجودم

مقدمه

آشنایی با جناب شمد و اهمیت ایشان در مقولات آتی

درباره‌ی زندگی اشرافی جناب شمد و ولخرجی‌های گزافش بهترین روز در زندگی جناب شمد

صحافی شمدها

شاعر ملحد شاعر مرده شاعر احمق عوضی مزخرف‌گوی بی‌معنی مادر ق… ه

فرازهایی از اشعار شالجوم

عطاری چمباتمه

چند نکته‌ی مهم درباره‌ی آتش که خواننده‌ی تیزبین یقیناً باید از وجودشان مطلع باشد

تغییر موضع تحول فکری دگرگونی خط مشی تبدیل انگیزه‌ی حیات یا هر چیز دیگری که می‌خواهی بگویی

اشک بر پیکره‌ی تلقی جسد رویای منزوی

مگر این مردکه‌ی ازگل ‌شمد کیست که همه‌ی داستان را به او اختصاص داده‌ای؟

دو جلد لباس گلاسه

چند پاره شعر دیگر

مشتری مخصوص

کابوس نیمه‌شب زمستانی

روایت زن روسپی در میکده

ماجرای شخصی که داشت بطری طلقی‌اش را می‌سوزاند

مرثیه‌ای برای یک رویا

فعالیت‌های شیطانی شمدها بر اساس اسناد و مدارک

پیرمرد لعنتی چه چیز را این چنین در زیر پالتوی پوسیده‌ات می‌پوشانی؟

موجودیت منحوسی به نام کبریت

دیوانه‌مردی جیغ‌کش

شعله‌ور شو

آخرین قطعه شعر

دو: مردن مرد زن‌مرده، همین‌طور سگ‌ها و چیزهای دیگر

سه: افسانه‌ی سلوک قهقرایی آن فرد بی‌انتهای

مشخصات کتاب الکترونیک

بی‌قراری مکن؛ صبر تنها راه‌حلت خواهد بود، تنها مسیر میسرت صبر است؛ پس باش؛ صبور باش همان‌طور که به گاه مردن پگاه را صبوری می‌کنی مگر مرگ را نقاب برگیرد. و گام‌هایت چونان نعش‌کشان، درشکه‌ی تابوت جسم از ازل مرده‌ات را بی‌هیچ التفاتی بردوش خواهند کشید تا گورت را بیابی. صبر کن، صبر که می‌کنی چشم‌هایت به تاریکی خو خواهند گرفت همان‌طور که به هر نوع نکوهیده‌کار دیگری خو کرده‌اند؛ چشم‌هایت دلفریبان دغل‌بازی خواهند شد که دروغ‌هایی از جنس اشباح و هیاکل مرئی برایت می‌رقصانند و اصرار دارند که به تو حقیقت بخورانندشان؛ وقعی به ایشان منه؛ دروغ‌زنانی هستند در پی شعبده برای تسکین عذابی که خواهی نخواهی دست از شکنجه‌ات نخواهد کشید؛ پس ایشان را وقعی منه. تنها بو را تعقیب کن؛ ریحانی که شامه‌ات نشئه‌ای مخدرش خواهد یافت، چون سگی گرسنه از سختی زمستان که در پی خون پهلوی دریده‌ی دخترکی هراسان، آویخته زبان و بزاق‌ریزان می‌رود، تعقیب کن. بو را، ترس را… نه…

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%DB%8C%D9%88%D9%84%D8%A7%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D9%85%D8%B4%D9%82%DB%8C/book/71020

بهزاد قدیمی یکی از معدود نویسندگان جوان ایرانی است که در حوزه‌ی ادبیات ژانری فعالیت می‌کند. کتاب‌های به‌انتشاررسیده از این نویسنده، عمدتاً داستان‌هایی جذاب و پرکشش در ژانرهای وحشت، معمایی و فانتزی‌اند؛ آثاری خواندنی و مهیج که به خوبی ذهنیت خلاق مؤلف خود را به نمایش می‌گذارند. کتابِ خدمات دستگاه هیولاساز دمشقی یکی از بهترینِ این آثار است. این رمان، یا بهتر آن‌که بگوییم، مجموعه داستانِ به‌هم‌پیوسته، نخستین بار در سال 1395 زیر چاپ رفت. قدیمی در این اثر، ذیل سرفصل‌هایی مجزا با عناوینی چون «پاره‌پاره‌ی وجودم»، «مردن مرد زن‌مرده، همین‌طور سگ‌ها و چیزهای دیگر» و «افسانه‌ی سلوک قهقرایی آن فرد بی‌انتهای» داستانِ زندگی شخصیتی به نام شالجوم را به تصویر کشیده است.

این داستان‌نویس جوان ایرانی، به سال 1362 متولد شده است. عمده‌ی شهرتش در میان علاقه‌مندانِ ادبیات داستانی، مرهون آثار رواییِ سرگرم‌کننده‌ای است که در ژانرهای پرطرفدار وحشت و علمی – تخیلی به نگارش درآورده. مخاطب اغلب داستان‌های بهزاد قدیمی، خوانندگانِ نوجوان‌اند. اگرچه، بعضاً بزرگسالان نیز مطالعه‌ی آثار وی را لذت‌بخش یافته‌اند.