معرفی و دانلود کتاب خرده عادت‌ها: عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگ‌تر | استفان گایز | شادن پژواک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%D8%B9%D8%A7%D8%AF%D8%AA-%D9%87%D8%A7/book/74273

سرعت پیشروی دنیای امروز بیشتر از هر زمان دیگری است و به نظر می‌آید نتیجه‌ی این موضوع مضطرب‌تر بودن ماست.

 • یک تکرارکننده‌ی احمق و یک مدیرِ هوشمند

  از بین هزاران ایده‌ی خودیاری که در طول دهه‌ها با آن‌ها مواجه شده‌ام، اطلاعات این کتاب را جزو بهترین‌ها ارزیابی می‌کنم. (Chess Maniac)

 • کتاب خرده عادت‌ها مناسب چه کسانی است؟

  این‌گونه گفته می‌شود که آدمی اسیر عادات است. ما هر روز اعمالی را به صورت تکراری انجام می‌دهیم و هر کدام برای انجام امور شخصی و کاری، سبک و سیاقی منحصر به خودمان را داریم. استفن گایز (Stephen Guise) در کتاب خرده‌ عادت‌ها (Mini Habits: Smaller Habits, Bigger Results) ابتدا به توضیح این مفهوم و ماجرای شکل‌گیری آن پرداخته، سپس خواننده را با نحوه‌ی کارکرد مغز در پدید آوردن عادات گوناگون آشنا می‌کند. اما خرده‌عادت چیست؟ خرده‌عادت عملی کوچک و مثبت است که می‌توانید خودتان را موظف به انجام هر‌ روزه‌ی آن کنید و از آن‌جایی که انجام کارهای کوچک چندان دشوار نیستند، کمتر زمانی پیش می‌آید که در عمل به آن‌ها با مشکل یا شکست روبه‌رو شوید. به همین سبب عادت‌های خرد و کوچک بسیار قدرتمند هستند، زیرا قادرند به مرور زمان بنیان محکمی را برای ساخت و شکل‌گیری عادت‌های بزرگ‌تر ایجاد کنند. هدف استفن گایز در نگارش کتاب پیش رو این است که شما به عنوان مخاطب بتوانید با کمک گرفتن از استراتژی‌های معرفی شده، عاداتی پایدار و سالم در زندگی خود ایجاد کرده و از نتایج مثبت آن‌ها بهره‌مند شوید.

  گایز در ایجاد خرده‌عادت‌های سالم از مفاهیمی چون ساختن هدف، نحوه‌ی عملکرد مغز، اراده و انگیزه بهره می‌گیرد و ارتباط میان آن‌ها را شرح می‌دهد. ممکن است بسیاری از افراد از مشکل بی‌انگیزگی رنج ببرند یا با اولین شکست در تغییر عادات ناسالم خود، کار را برای همیشه رها کنند. اما باید بدانید که تکنیک‌های معرفی شده در کتاب، به چنین افرادی کمک می‌کند عادات خود را تغییر داده و خرده‌عادت‌های مناسبی را جایگزین آن‌ها نمایند.

  نویسنده در کتاب خرده عادت‌ها، هشت مرحله را برای ایجاد تغییری بنیادین در رفتار و عادات فردی معرفی کرده که با دنبال کردن این مراحل می‌توانید برای قدم گذاشتن در مسیر ترک عادات مخرب خود برنامه‌ریزی کرده و در راه پیشرفت گام بردارید. رعایت قوانین و استراتژی‌های مطرح شده در مورد خرده‌عادت‌ها، مانع از انحراف شما از مسیر خود شده و توانایی‌ها و نتایجی را که در آینده به ‌دست خواهید آورد، به حداکثر میزان خود می‌رسند.

  کتاب خرده عادت‌ها در سال 2013 منتشر شده و با ترجمه به بیست‌ویک زبان، به‌عنوان یک اثر پرفروش معرفی می‌شود. کتاب حاضر با ترجمه‌ی ستوده طاهریان توسط انتشارات شادن پژواک به چاپ رسیده و در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.

  نکوداشت‌های کتاب خرده عادت‌ها

  مشخصات کتاب الکترونیک

  همین الان، دو وسیله‌ی حیاتی برای تغییرِ عادت را بررسی کردیم. گانگلیونِ پایه و قشر پیشانی. من تفاوت قائل شدنِ روانشناس، دکتر دِیوید نووِل (David Nowell)، بین قشر پیشانی و بقیه‌ی مغز را دوست دارم. او می‌گوید: هر چیزی جز قشر پیشانی تشخیص می‌دهد «چه چیزی هست» و قشر پیشانی بر روی «چه چیزی می‌توانست باشد» تمرکز می‌کند.

  فهرست مطالب کتاب

  استفن گایز نویسنده‌‌ی آمریکایی است که با آثار پرفروش خود در سراسر دنیا شهرت دارد. او هم‌چنین یک بلاگر فعال و کارآفرین موفق است. گایز نزدیک به دو دهه در مورد تکنیک‌های رشد فردی به تحقیق و پژوهش مشغول بوده و حاصل این تلاش ترکیبی اعجاز‌آور از خلاقیت و منطق و بهره بردن از علم روانشناسی و عصب‌شناسی است که به ایجاد تکنیک‌هایی بی‌نظیر برای تغییر رفتار و شکل‌گیری عادات جدید منجر شده. معلمان، روانشناسان، دکترها و درمانگران در تمام دنیا، از تکنیک‌های او برای درمان مشکلات بیمارانشان بهره می‌برند. از دیگر کتاب‌های او می‌توان به «پنجاه چیزی که تقصیر من نیست»، «عادات انعطاف‌پذیر» و «چگونه کمال‌گرا نباشیم» اشاره کرد.

  جملات برگزیده کتاب خرده عادت‌ها

  در بخشی از کتاب خرده عادت‌ها می‌خوانیم

  قسمت دیگری از مغز شما هست که شدیدا هوشمند است، به نامِ قشر پیشانی که پشت پیشانی‌تان قرار گرفته‌است. “مدیر”ی است که منافع و عواقبِ طولانی مدت را متوجه می‌شود و خوشبختانه، توانایی پیشی گرفتن از گانگلیونِ پایه را دارد. فکر کردنِ کوتاه‌مدت و تصمیم‌گیری را هم کنترل می‌کند.

  این کتاب به من نشان داد استراتژی‌هایی وجود دارند که با انجام توسعه شخصی قابل اجرا هستند. با مطالعه‌ی این کتاب فهمیدم من به دنیا آمده‌ام تا زندگی کنم! این کتاب را بخوانید. ( ریچارد بی پروکتور)

 • بیشترِ ذهنِ شما احمق است. خب، نه به طورِ خاص ذهن شما، قسمتِ خاصی از هر مغزی احمق است، به این معنی که وقتی سیگار می‌کشید، سرطانِ ریه را در نظر نمی‌گیرد یا خوبی‌های داشتن عضلاتِ ورزیده پیش از ورزش را هم در نظر نمی‌گیرد. بدتر از آن، این قسمتِ قوی مغزتان است که معمولا به طور طولانی مدت کنترل را به دست خودش می‌گیرد. الگوهایی را شناسایی می‌کند و آن‌ها را تکرار می‌کند تا وقتی که چیز دیگری به آن گفته‌شود. اسم‌اش گانگلیون (ganglia) پایه است.

  خرده‌عادت: روشی که زندگی شما را برای همیشه متحول می‌کند. کتاب خرده عادت‌ها اثر استفن گایز به یک معادله‌ی جالب توجه اختصاص یافت؛ اینکه هر اندازه عادت‌ها کوچک‌تر باشند، نتایج بزرگ‌تری از آن‌ها حاصل خواهد شد. در این کتاب با نحوه‌ی ایجاد عاداتی ماندگار و سالم آشنا می‌شوید که به بهبود کیفیت زندگی شما می‌انجامند.

  درباره‌ی کتاب خرده‌ عادت‌ها

  معرفی کتاب خرده عادت‌ها: عادت‌های کوچک‌تر، نتایج بزرگ‌تر

  مغزِ بشر به آرامی تغییر می‌کند و پایدار است؛ روتین‌ها و ساختاری دارد که به آن اجازه می‌دهد به طور مداوم به دنیا واکنش نشان بدهد.