معرفی و دانلود کتاب خرد شمن‌ها | دون خوزه روئیز | انتشارات یوشیتا

کتاب خرد شمن‌ها نوشته‌ی دون خوزه روئیز شما را راهنمایی می‌کند تا با بهره‌گیری از شمن‌باوری، از رویدادها و وقایع روزانه برای رشد شخصیت خود کمک بگیرید. آموزه‌های این کتاب ترکیبی از عشق، ایمان و زندگی است تا به‌ واسطه‌ی آن خرد و گوهر وجودی خود را کشف کنید و از آن برای ساختن زندگی بهتر و پربارتر استفاده کنید.

درباره‌ی کتاب خرد شمن‌ها

بر اساس آنچه در کتاب خرد شمن‌ها بازگو می‌شود، استادان باستانی این آیین در جامعه‌ی خود نقشی چندگانه ایفا می‌کردند؛ آن‌ها در واقع برای اجتماع به طور هم‌زمان دوست، روان‌شناس، فیلسوف، رهبر معنوی و دوست بودند و به‌‌رغم تصور عمومی تنها افراد مذکر نبوده‌اند که از حکمت این آیین بهره می‌بردند؛ بنابراین امروزه نیز می‌توان نقش آن‌ها و داستان‌های‌شان را در زندگی تجربه کرد و به تغییر درون دست یافت.

کتاب خرد شمن‌ها (Wisdom of the Shamans) نوشته‌ی دون خوزه روئیز (Don Jose Ruiz) نشان می‌دهد که بر خلاف باوری که در طول سالیان شکل گرفته، شمن‌ها تنها افرادی نیستند که به وسیله‌ی جادو به درمان امراض کمک می‌کنند؛ بلکه می‌توان با استفاده از تکنیک‌های آنان به نوعی خودباوری و رشد شخصیت رسید؛ این کتاب با بیانی ساده و قابل‌فهم، در هر فصل آداب، مراقبه و رسومی را شرح می‌دهد که خواننده بتواند با استفاده از آن‌ها تحول درونی را تجربه کند.

آیین‌ها و باورها جملگی به هدف راهنمایی بشر به سوی سعادت شکل گرفته‌اند. آیین شمنیسم یا شمن‌باوری (Shamanism) یک سنت مذهبی است که مطابق آموزه‌های آن از خلسه و تکنیک‌های خاص برای هدایت ارواح و انرژی‌ها به سوی جهان فیزیکی استفاده می‌شود؛ در این آیین افراد مذهبی می‌کوشند تا با احضار ارواح یا انرژی‌درمانی، برای درمان بیماری‌ها و پیشگویی کردن اقدام کنند، اما این تنها گوشه‌ای از آن چیزی است که شمنیسم می‌تواند انجام دهد.

دون خوزه روئیز کتابی بسیار قابل‌دسترس، با تمرکز بر داستان‌های آموزشی «تولتک‌ها» از اجدادش نوشته است. او از طریق این داستان‌ها جوهره‌ی سنت شمنی در مسیر قلب، شفا و خرد را به تصویر می‌کشد. (دکتر خوزه لوئیس استیونز، نویسنده‌ی کتاب پرفروش شمن درونی)

 • نویسنده‌ی کتاب با درمیان‌گذاشتن داستان‌هایی از بزرگان و استادان باستانی شمنیسم، تجربیاتی را به اشتراک می‌گذارد و درس‌هایی را به خواننده می‌آموزد که می‌توان از دل آن‌ها ایده‌هایی بزرگ و قابل‌استفاده در زندگی امروز یافت؛ روئیز به ما این نکته را گوشزد می‌کند که قابلیت‌های این تجربیات بسیار فراتر و متنوع‌تر از چیزی است که تنها در احضار ارواح یا درمان امراض استفاده شود و می‌توان از هر نکته‌ی آموزشی شمن‌ها برای بهبود زندگی و آرامش در ذهن و روان بهره برد.

  در کتاب خرد شمن‌ها، دون خوزه روئیز، پسر دوم من، آموزه‌های مقدس سنت شمنی خانواده‌ی ما را به اشتراک می‌گذارد. (دون میگوئل روئیز، نویسنده‌ی کتاب پرفروش چهار میثاق)

 • در کتاب خرد شمن‌ها، دون خوزه روئیز از ما دعوت می‌کند تا به یاد بیاوریم که واقعاً چه کسی هستیم و انرژی شمنی را که حق ماست به دست آوریم. او ترکیبی قدرتمند از آموزه‌های عملی و ابزارهای عرفانی را به اشتراک می‌گذارد که همه‌ی آن‌ها برای اتصال شما به شمن درون طراحی شده‌اند. (لیندا استار وولف، نویسنده‌ی کتاب نفس شمنی)

 • کتاب خرد شمن‌ها برای چه کسانی مناسب است؟

  دون خوزه روئیز (متولد 1977) نویسنده، سخنران انگیزشی و داستان‌گوی شمن‌ها اهل کشور مکزیک است. او در مکزیکو سیتی متولد شد و در شهر تیجوانا پرورش یافت. دون خوزه روئیز همراه با پدرش، دون میگوئل روئیز که او نیز نویسنده و داستان‌گوی شمن‌ها است، از سن 21سالگی به آمریکا مهاجرت کرد و در این کشور همراه با پدر و برادرش آموزه‌های شمنی را برای هزاران نفر تدریس کرد. او و خانواده‌اش از مشهورترین افراد در زمینه‌ی آموزش روش‌های باستانی تولتک (از فرقه‌های شمن) در سراسر دنیا شناخته می‌شوند. دون خوزه روئیز همچنین به همراه پدرش کتاب «پنج میثاق» را نوشته است.

  جملات برگزیده‌ی کتاب خرد شمن‌ها

  • خردی که در جستنِ آن هستید درونِ خود شماست.
  • مدیتیشن یک ابزار قدرتمند برای بسیاری از اعمال معنوی است.
  • گاهی اوقات زندگی همان شمن ماست و موقعیت‌هایی را ایجاد می‌کند که به طور کامل رویایِ قدیمی ما را نابود می‌کنند.
  • هر کس حقیقتی درونِ خود دارد؛ چراکه ما همگی یکتا هستیم و این حقیقتِ فردی هرگز برای دو نفر به یک شکل نخواهد بود.

  در بخشی از کتاب خرد شمن‌ها می‌خوانیم

  کتاب خرد شمن‌ها نوشته‌ی دون خوزه روئیز با ترجمه‌ی پگاه فرهنگ‌مهر برای نخستین بار در سال 1401 از سوی انتشارات یوشیتا منتشر شده است.

  نکوداشت‌های کتاب خرد شمن‌ها

  • این کتاب برای علاقه‌مندان به کتاب‌های خودسازی، عرفان و مراقبه، انتخاب مناسبی است و به همه‌ی افرادی که در زمینه‌ی عرفان‌های غربی تحقیق می‌کنند توصیه می‌شود.

   با دون خوزه روئیز بیشتر آشنا شویم

   سیاهۀ کاملِ تولتک شامل مرور رویدادهای تمامِ زندگی می‌شود؛ اما ما در اینجا آن را تنها ابزاری برای بخشش می‌بینیم.

  فهرست مطالب کتاب

  معرفی کتاب خرد شمن‌ها

  همۀ ما در زندگی کسی را داریم که باید ببخشیم. نه به این دلیل که فرد دیگر به آن نیاز دارد یا حتی لیاقتِ بخشش ما را دارد، بلکه به دوش کشیدنِ بارِ آن انرژی منفی در وجودمان ما را از پیش رفتن در زندگی بازمی‌دارد.

  رها نکردنِ احساساتِ منفی و نفرت، نمونه‌ای از اعتیاد به رنج در ماست؛ در واقع شما دارید سَم را مصرف می‌کنید؛ اما منتظر هستید شخص دیگری بمیرد. آن شخص هیچ آسیبی نخواهد دید؛ حتی اگر از نظر ذهنی به این موضوع باور داشته باشید به این معنا نیست که هرگز کینه به دل نخواهید گرفت؛ قدرتِ اعتیاد به رنج در ذهن تا این حد زیاد است. این تمرین به شما کمک می‌کند بخشش را تجسم کرده، متوجه باشید بخشش برای پیشرفت در زندگی ضروری است؛ موضوع اصلاً شخصِ دیگر نیست.

  در سنتِ خانوادۀ من دو فرایند داریم. فرآیند اول سیاهۀ تولتک نام دارد که مروری دقیق بر رویدادهای زندگی است. فرایند دوم بازپدیدآییِ تولتک است نوعی تمرینِ تنفس که شما را قادر می‌سازد هرگونه انرژی منفی را رها کرده، قدرت احساسی خود را باز پیش بگیرید. این دو فرایند هرگاه همراه با هم به کار گرفته شوند به شما کمک می‌کنند بخشش را به رویدادهای دردناک و آسیب‌زایِ گذشتۀ خود بیاورید.

  مقدمۀ مترجم

  خرد عشق و زندگی

  پیشگفتار

  تعریف عباراتِ کلیدی

  مقدمه

  فصل اول: عقاب و مار

  فصل دوم: مردِ رودخانه

  فصل سوم: تولد کوئتزالکواتل

  فصل چهارم: جنگل

  فصل پنجم: شروعِ مار زنگی

  فصل ششم: غارِ شیطان

  فصل هفتم: ربانیت و بینش

  فصل هشتم: روزِ مردگان

  مؤخره

  دربارۀ نویسنده


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%AE%D8%B1%D8%AF-%D8%B4%D9%85%D9%86-%D9%87%D8%A7/book/73315