معرفی و دانلود کتاب ذهنیت استراتژیک: برنامه‌ای 7 روزه برای شناسایی مسائل مهم و ایجاد یک استراتژی موثر | تیبو موریس

به‌طور خلاصه و مفید، شما باید قبل از پرداختن به هر کاری، چند دقیقه وقت بگذارید تا بهترین راه ممکن برای انجام آن کار را پیدا کنید. این عادت، به تنهایی باعث می‌شود تا بتوانید به میزان زیادی در وقت و تلاش‌هایی که در آینده می‌کنید، صرفه‌جویی کنید.

فهرست مطالب کتاب

این کتاب برای چه کسانی نوشته شده است؟

مقدمه

بخش اول: بهره‌وری استراتژیک چیست؟

روز اول: برای یک سال خود برنامه‌ریزی کنید

روز دوم: کارهای مهم را به‌طور مداوم انجام دهید

روز سوم: برای 90 روز خودتان برنامه‌ریزی کنید

بخش دوم: مقایسه اثربخشی با کارایی

روز چهارم: در طول روز، هدفمند باشید

بخش سوم: هوشمندانه فکر کردن

روز پنجم: سؤالات هوشمندانه‌ای از خودتان بپرسید

بخش چهارم: یادگیری به‌طور مؤثر

روز ششم: آنچه که یاد می‌گیرید را با حداکثر اثربخشی به کار ببرید

بخش پنجم: مدیریت انرژی خودتان

روز هفتم: انرژی خود را به خوبی مدیریت کنید

نتیجه


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B0%D9%87%D9%86%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%AA%DA%98%DB%8C%DA%A9/book/68717

به عنوان مثال، فرض کنید که از شما خواسته شده است که در محل کار خود سخنرانی‌ای را ارائه بدهید. به جای اینکه متن سخنرانی را از اول بنویسید، چرا از متن سخنرانی‌های قبلی خود استفاده نمی‌کنید یا آن‌ها را اصلاح نمی‌کنید؟ همیشه سعی کنید از الگوها، روش‌ها یا دانش موجود استفاده کنید. هوشمندانه عمل کنید. آخرین کاری که می‌خواهید انجام دهید، شروع دوباره کار از صفر است؛ درست است؟

همان‌طور که آبراهام لینکلن گفته است: “اگر شش ساعت به من فرصت دهید تا یک درخت را با تبر قطع کنم، من چهار ساعت اول را صرف تیز کردن تبر خواهم کرد.”

معرفی کتاب ذهنیت استراتژیک: برنامه‌ای 7 روزه برای شناسایی مسائل مهم و ایجاد یک استراتژی موثر

بحث داغ این روزهای مهمانی‌ها یا جمع دوستان، خانواده و … میزان کار و مشغله‌هایی است که هر کسی دارد! می‌توان گفت امروزه پرکار بودن به یکی از مواردی تبدیل شده است که افراد به‌وسیله آن به یکدیگر فخرفروشی کرده و یا آن را به‌عنوان افتخاری برای زندگی خودشان درنطر می‌گیرند. اما واقعیت این است که کار بیشتر و یا پرمشغله بودن، لزوما به معنای بهره‌وری بیشتر نیست!

– در پایان، ما از مطالعات خود فقط آن چیزی را به یاد می‌آوریم که عملاً آن را به کار می‌بریم.

– افراد موفق، سؤالات بهتری می‌پرسند و در نتیجه، پاسخ‌های بهتری را دریافت می‌کنند.

– زندگی هستی‌بخش زندگی است. انرژی، زاینده انرژی است. با خرج کردن خودتان است که می‌توانید ثروتمند شوید.

– اکثر مردم، به جای اینکه برای برنامه‌ریزی در مورد زندگی خود وقت بگذارند، زمان بیشتری را صرف برنامه‌ریزی برای یک تعطیلات یک‌هفته‌ای می‌کنند.

در بخشی از کتاب ذهنیت استراتژیک می‌خوانیم

آیا از حجم کار زیاد و غیرمفید بودن خروجی آن خسته شده‌اید؟ با کتاب ذهنیت استراتژیک نوشته‌ی تیبو موریس همراه شوید تا بهترین راهکارهای افزایش بهره‌وری را بیاموزید و به موفقیت مورد نظرتان دست یابید.

درباره‌ی کتاب ذهنیت استراتژیک

– برای تکمیل این کار به نحو مؤثر و کارآمد، از چه ابزارهایی می‌توانم استفاده کنم، از چه افرادی می‌توانم سؤال بپرسم یا به چه روشی می‌توانم اعتماد کنم؟

شما زمانی می‌توانید کارکرد خودتان را به‌درستی ارزیابی کنید و خود را فردی موفق در فعالیت، کار و زندگی بدانید که به‌اندازه زمان در نظر گرفته برای انجام کارهای خود، خروجی مفید داشته باشید! این اتفاق نیز جز با داشتن یک ذهنیت و شیوه تفکر استراتژیک به دست نمی‌آید. بنابراین باید گفت زمانی که بتوانید یک استراتژی صحیح و مناسب را برای افزایش میزان بهره‌وری خود به کار گرفته و از آن در جهت بازدهی بیشتر فعالیت‌هایتان استفاده کنید، به موفقیت دست می‌یابید.

اگر می‌خواهید یک برنامه‌ریزی راهبردی و صحیح برای ابعاد مختلف زندگی‌تان داشته باشید، این کتاب شما را در این مسیر همراهی می‌کند.

تیبو موریس را بیشتر بشناسیم

اگر فقط چند دقیقه وقت بگذارید و بهترین روش برای انجام کار را انتخاب کنید، این کار در درازمدت باعث صرفه‌جویی در وقت شما می‌شود. سؤالات زیر را از خودتان بپرسید:

– چه مهارت‌هایی را می‌توانم یاد بگیرم تا به من کمک کند که این کار را به شکل سریع‌تری در آینده انجام دهم؟

وجود یک راهنمای قوی در هر مسیری که قرار است به آن وارد شوید، می‌توانید سریع‌تر شما را به هدفتان برساند. تیبو موریس (Thibaut Meurisse) بلاگر و نویسنده خلاق در زمینه موفقیت‌های شخصی است که روش صحیح خودآگاهی را به شما می‌آموزد. این نویسنده تاکنون بیش از 20 عنوان کتاب نوشته است که به انواع زبان‌های زنده دنیا ازجمله فرانسوی، اسپانیایی، آلمانی، چینی، تایلندی و روسی ترجمه شده است. موریس تلاش می‌کند که افراد عادی را برای رسیدن به تجربیات شگفت‌انگیز در زمینه خودآگاهی و موفقیت همراهی کند.

جملات برگزیده کتاب ذهنیت استراتژیک

تیبو موریس (Thibaut Meurisse) در کتاب ذهنیت استراتژیک (Strategic Mindset) همه آنچه برای رسیدن به بهره‌وری و کسب موفقیت بیشتر نیاز دارید به شما می‌گوید. با خواندن این اثر، به‌کار گرفتن رهنمون‌ها و انجام تمرین‌های خاص آن می‌توانید یک ذهنیت استراتژیک را برای خود ایجاد کنید و به کمک آن خروجی کارهایتان را روی سطح قابل‌قبولی تنظیم کنید. با به‌کارگیری رهنمون‌ها و تمرین‌های کتاب در مدت زمان کوتاهی به رضایت درونی و آرامش فکری دست می‌یاید و خودتان را در مسیر جدیدی از موفقیت می‌بینید.

کتاب صوتی ذهنیت استراتژیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟