معرفی و دانلود کتاب رازهای قدرت ذهن | مارتین منسر | انتشارات شرکت چاپ و نشر بازرگانی

پیش‌گفتار مترجم

در مورد نویسنده

یادداشت نویسنده

مقدمه

فصل اول: نحوه کارکرد ذهن‌تان را درک کنید

1-1. نحوه عملکرد ذهن خود را بدانید

2-1. نیم‌کره‌ی راست مغزتان را تقویت کنید

3-1. نیمکره چپ مغزتان را تقویت کنید

4-1. سبک یادگیری خود را کشف کنید

5-1. خلاقیت خود را آزاد کنید

6-1. نمودار الگویی ترسیم کنید

7-1. نحوه تفکرتان را تغییر دهید

8-1. به مرتبه‌ی یک انسان کامل ترقی کنید

فصل دوم: موثرتر بخوانید و گوش دهید

1-2. هدف‌تان از مطالعه را بدانید

2-2. سریع‌تر بخوانید

3-2. اطلاعات کلیدی را به ذهن‌تان وارد کنید

4-2. فن خوانش SQ3R را فرابگیرید

5-2. از اعداد سر دربیاورید

6-2. اطلاعات آماری را به حالت نموداری دربیاورید

7-2. با دقت بیش‌تری گوش بدهید

8-2. شنیده‌های خود را ارزیابی کنید

9-2. از گوینده سوال بپرسید

فصل سوم: استراتژیک فکر کنید

1-3. یک قدم به عقب بردارید

2-3. کلاه‌های دی‌بونو را بر سر بگذارید

3-3. تحقیق ارج‌گذار انجام دهید

4-3. فن تفکر تصادفی را بکار ببرید

5-3. آزمون PEST بدهید

6-3. تحلیل SWOT را فراگرفته و عملی کنید

7-3. افکار خود را دِرو کنید

فصل چهارم: مسائل را به شیوه‌ی درست، حل کنید

1-4. ایده‌های جدید خلق کنید

2-4. علت و معلول را بررسی کنید

3-4. اصل پارِتو را به کار ببندید

4-4. مزایا و معایب را ارزیابی کنید

5-4. نسبت به مشکلات، خلاقانه واکنش‌ نشان دهید

فصل پنجم: حافظه‌ی خود را بهبود ببخشید

1-5. حافظه‌ی خود را دوباره سرپا کنید

2-5. از یادیارها استفاده کنید

3-5. از سیستم ارتباطی استفاده کنید

4-5. کلمات را با تصویر جایگزین کنید

5-5. یک سفر را تصور کنید

6-5. به یک داستان فکر کنید

7-5. عبارات کلیدی مکالمات را به خاطر بیاورید

8-5. نام‌ها را به خاطر بیاورید

9-5. اعداد را به خاطر بیاورید

10-5. تاریخ‌ها را به خاطر بیاورید

فصل ششم: ذهن‌تان را متمرکز کنید

1-6. بهتر تمرکز کنید

2-6. اعتماد به ‌نفس خود را افزایش دهید

3-6. شجاعت را در خود ایجاد نمایید

4-6. مسئولیت‌پذیر باشید

5-6. مثبت باشید

فصل هفتم: به ذهن خود انگیزه بدهید

1-7. بین زندگی و کارتان توازن برقرار کنید

2-7. فعالیت تیمی موفقیت‌آمیزی داشته باشید

3-7. رابطه خود را با رئیس‌تان بهبود ببخشید

4-7. خودتان را ثابت کنید

5-7. از زمان خود به بهترین شکل استفاده کنید

6-7. ذهن خود را باز نگاه دارید


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%A7%D8%B2%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%AF%D8%B1%D8%AA-%D8%B0%D9%87%D9%86/book/67211

1) اهداف را روشن کنید.

2) اهداف مشخص ایجاد کنید.

3) سوالات مناسب بپرسید.

4) به دنبال دامنه‌ی وسیعی از راه‌حل‌ها باشید.

5) نوآوری را تشویق کنید.

6) تصمیم‌گیری درست داشته باشید.

7) از بهترین ضوابط استفاده کنید.

8) تصمیمات خویش را اعلام کنید.

9) استراتژی‌ها را به صورت دوره‌ای مرور کنید.

– مهم‌ترین چیز در مورد یادآوری یک سخنرانی یا ارائه، در واقع به خاطر آوردن نکات کلیدی آن است. نیازی نیست تمام جزئیات را به یاد بیاورید.

با حاکم شدن بر قوای ذهنی خود، مسیر طولانی موفقیت را در کوتاه‌ترین زمان ممکن بپیمایید! مارتین منسر در کتاب رازهای قدرت ذهن دانستنی‌هایی جالب توجه را در باب ماهیت ذهن انسان در اختیار ما قرار داده است؛ دانستنی‌هایی که در صورت توجه به آن‌ها، قادر به اتخاذ تصمیماتی بهتر در عرصه‌های گوناگون زندگی خود خواهیم بود.

درباره کتاب رازهای قدرت ذهن

کتاب رازهای قدرت ذهن به قلم علی اکبری به فارسی ترجمه شده و به همت انتشارات چاپ و نشر بازرگانی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است. لازم به ذکر است که نسخه‌ی صوتی این اثر نیز، در سایت کتابراه موجود و قابل تهیه است.

در نکوداشت کتاب رازهای قدرت ذهن

ایده‌های نوزاد: ایده‌هایی که پتانسیل دارند اما برای اینکه پتانسیل مذکور دیده و درک شود، نیازمند توسعه و ارتقا هستند.

ادوارد دی‌بونو روانشناس بریتانیایی- مالتی فن درو کردن را به عنوان رویکردی در جهت تفکر خلاق می‌داند. شما می‌توانید با شناسایی کردن این موارد این فرایند را بر تفکرات خلاق‌تان اِعمال نمایید:

اگر به آثار دو حیطه‌ی مدیریت ذهن و خودیاری علاقه دارید، به هیچ‌وجه فرصت مطالعه‌ی کتاب رازهای قدرت ذهن از مارتین منسر را از دست ندهید.

با مارتین منسر بیشتر آشنا شویم

از میان کتاب‌های مارتین منسر می‌توان به عناوین پیش رو اشاره نمود: «هزار و یک کلمه‌ای که نیاز دارید بدانید و به کار ببرید»، «رازهای قدرت ذهن»، «دیکشنری کودکان».

جملات برگزیده کتاب رازهای قدرت ذهن

– کار تیمی قابلیتی در جهت انجام کار مشترک برای رسیدن به یک رویای مشترک است. کار تیمی توان تبدیل دستاوردهای فردی به اهداف سازمانی است. این اکسیری است که به افراد عادی توان رسیدن به نتایج غیرعادی را می‌بخشد.

در بخشی از کتاب رازهای قدرت ذهن می‌خوانیم

– کتاب رازهای قدرت ذهن شامل آموزه‌هایی است که متخصصان و حرفه‌ای‌ها برای در اوج ماندن از آن‌ها بهره می‌گیرند. با مطالعه‌ی این کتاب قادر به اتخاذ تصمیمات صحیح در سریع‌ترین زمان ممکن خواهید بود. (آمازون)

کتاب رازهای قدرت ذهن مناسب چه کسانی است؟

ایده‌های قابل استفاده: نه فقط ایده‌هایی که به چشم همگان کاربردی و سودمند هستند، بلکه ایده‌های دیگری که قابلیت ارتقا و کاربست‌پذیری دارند.

– یک راه دیگر برای به خاطر سپردن و یادآوری یک توالی از گزینه‌ها، استفاده از فن روایی است. تنها کافی است داستانی سرهم کنید که بین تمامی گزینه‌ها ارتباط ایجاد کند.

ذهن بشری یکی از شگفتی‌های بی‌بدیل آفرینش است؛ شاهکارِ بی‌نظیر طبیعت که رازهای آن، علی‌رغم تمام پیشرفت‌های علمی در حوزه‌های گوناگون، هنوز به تمامی شناخته و تشخیص داده نشده است. با این حال، این‌قدر می‌دانیم که تاکنون هیچ کامپیوتر یا سیستم مبتنی بر هوش مصنوعی‌ای تولید نشده که یارای به چالش کشیدن نیروی خدادادی ذهن انسان را داشته باشد! مارتین منسر، نویسنده و پژوهشگر برجسته‌ی معاصر، در کتاب رازهای قدرت ذهن (Mindpower secrets)، با مدنظر قرار دادن همین واقعیت، اطلاعاتی را در باب نیروهای ذهنی انسان با ما درمیان گذاشته که آگاهی از آن‌ها، به ما در بهره‌گیریِ هرچه بهتر و بهینه‌تر از قوای ذهنی‌مان، یاری می‌رساند.

مفاهیم پایه‌ای و ارزش‌ها: هم ایده‌هایی که در طول بحث به اندازه‌ی کافی شرح و بسط داده شده‌اند و هم ایده‌هایی که ضمنی بوده و باید به شکل صریح و شفاف دربیایند؛ علاوه بر این رویکردهای بسیطی که سازگاری لازم را دارند.

فهرست مطالب کتاب

هنگامی که ایده‌های مختلف را بررسی نموده و تصمیم گرفتید یکی از آن‌ها را پیگیری کنید، شما می‌مانید و ایده‌هایی که ردشان کرده‌اید. فن درو کردن از این جهت اهمیت دارد که ایده‌های دورریختی را بازیافت کرده و با استفاده از سایر فرایندهای فکری کمک حال‌تان خواهد بود.

– در فضای کسب‌وکار باید بر ذهن و شخصیت خود تمرکز داشته باشید تا اعتمادبه‌نفس‌تان تقویت شود و بواسطه‌ی این اعتماد به نفس مطمئن باشید که در کارهای‌تان موفق خواهید شد و به چیزی که می‌خواهید، دست پیدا می‌کنید.

– هنگامی که می‌خواهید یک گزینه معمولی را به یاد بیاورید، کافی است آن را با یک چیز عجیب، غیرمعمول و افراطی ربط بدهید.

البته نباید از این توضیحات پرطمطراق هراسی به دل راه داد! آنچه مارتین منسر در کتاب پیش رو به بحث گذاشته ابداً پیچیده و دشوار نیست. او، به سادگی، از قوای شناختی ذهن ما، از جمله حافظه و هوش هیجانی، سخن گفته است. منتها این سخنان را که تماماً مبنایی علمی دارند، به فراخور نیاز مخاطب عادی در زندگی روزمره، به شیوه‌ای بسیار ساده، روشن و کاربردی مطرح نموده است؛ به نحوی که تمام مطالب به کار مخاطب در جهت ارتقای کیفیت زندگی شخصی و شغلی‌اش بیایند. در همین راستا و برای آشنایی بیشتر با محتوای کتاب رازهای قدرت ذهن، مرور عناوینِ سرفصل‌های آن خالی از فایده نیست:

ایده‌های ممکن: ایده‌هایی که به نظر غیرعملی می‌آیند- یعنی در واقع ایده‌هایی که به آسانی عملی نمی‌شوند- و شکل رویایی دارند.

با مطالعه‌ی کتاب رازهای قدرت ذهن، همچنان که با پتانسیل‌های نهفته در ذهن خود آشنا خواهید شد، نحوه‌ی استفاده‌ی احسن از این پتانسیل‌ها در زندگی روزمره را نیز خواهید آموخت. به نحوی که با آموختن اصول مدیریت ذهن، در لحظات خطیر، خویشتن را قادر به اتخاذ بهترین تصمیمات ممکن خواهید یافت.

مارتین منسر (Martin Manser) متولد ژانویه‌ی سال 1952 و اهل بریتانیاست. شهرت عمومی او عمدتاً از فعالیت‌هایش در دو حوزه‌ی فرهنگ‌نویسی و ویراستاری ناشی می‌شود. همچنین، گفتنی است که او در حیطه‌های کسب و کار، مدیریت و توسعه‌ی فردی نیز فردی شناخته‌شده، و صاحبِ آثاری معتبر و خواندنی است.

معرفی کتاب رازهای قدرت ذهن