معرفی و دانلود کتاب رزگلد عزیز | استفانی روبل | نشر امتیاز

آن‌ها گفتند، روزی روزگاری مادری شریر دختری به دنیا آورد. به نظر می‌رسید دختر خیلی بیمار و مشکلات زیادی دارد. او از طریق لوله‌ی تغذیه غذا می‌خورد، موهایش دسته‌دسته می‌ریخت و به‌قدری ضعیف بود که برای حرکت به یک ویلچر نیاز داشت. هجده سال، هیچ دکتری بیماری‌اش را تشخیص نداد.

رزگلد دختری جوان و بیمار است و برای انجام کارهای روزمره، چاره‌ای جز استفاده از ویلچر ندارد. گویی او به همه چیز حساسیت دارد و هیچ دکتر و آزمایشی نتوانسته دلیل بیماری‌اش را تشخیص دهد. همسایه‌های مهربان‌شان هر کاری که می‌توانند برای کمک به او و مادرش انجام می‌دهند، اما سرانجام معلوم می‌شود که پتی، مادر رزگلد، در تمام این مدت به او دروغ می‌گفته است. پتی با مهارت تمام بیماری را به دخترک بیچاره تلقین می‌کرده تا او ضعیف و ناتوان شود.

مطالعه‌ی کتاب رزگلد عزیز به دوستداران رمان‌های معمایی، مهیج، ترسناک و روان‌شناختی پیشنهاد می‌شود. داستان باورنکردنی رزگلد عزیز هر خواننده‌ای را به خود جذب می‌کند.

با استفانی روبل بیشتر آشنا شویم

یکی از مجذوب‌کننده‌ترین و آزاردهنده‌ترین رمان‌های معمایی که تا کنون خوانده‌ام. داستان با شروعی طوفانی آغاز می‌شود. (سامانتا داونینگ، نویسنده)

 • مادران هرگز فراموش نمی‌کنند و دختران هرگز نمی‌بخشند… کتاب رزگلد عزیز نوشته‌ی استفانی روبل، یکی از تحسین‌شده‌ترین رمان‌های سال 2020 است که داستان شگفت‌انگیزش توجه خاص و عام را به خود جلب کرد. رزگلد، شخصیت اصلی داستان، معتقد است که به شدت بیمار است و عملاً به همه چیز حساسیت دارد. هیچ پزشکی نمی‌تواند بیماری رزگلد را تشخیص دهد تا این‌ که اتفاقی غیرمنتظره همه چیز را زیرورو می‌سازد.

  درباره‌ی کتاب رزگلد عزیز

  با آشکار شدن ماجرا، پتی به زندان می‌افتد، اما پس از آزادی چه سرنوشتی در انتظار اوست؟ آیا رزگلد مادر خود را می‌بخشد یا به خاطر تحمل آن همه درد و رنج، در صدد انتقامی سخت است؟

  اگر روزی متوجه شوید شخصی که از همه به شما نزدیک‌تر و عزیزتر است، یک عمر دروغ گفته تا شما را در بستر بیماری نگاه دارد با او چه خواهید کرد؟ چه چیز می‌تواند سال‌های ازدست‌رفته را جبران کند؟ آن هم بهترین دوران زندگی، یعنی کودکی و نوجوانی را؟ وقتی اولین صفحات کتاب رزگلد عزیز (Darling Rose Gold) را مطالعه کنید، این پرسش‌ها همچون سیلی خروشان به ذهن‌تان هجوم خواهند آورد. استفانی روبل (Stephanie Wrobel) در داستان رزگلد عزیز روایتی عجیب و باورنکردنی را بازگو کرده که حتی شنیدنش تمامی پیش‌فرض‌ها را بر هم می‌زند.

  کتابی نبوغ‌آمیز که همچون گردبادی دنیای داستان‌های معمایی را زیر و رو کرده است. (واشنگتن پست)

 • استفانی روبل، نویسنده‌ی آمریکایی متولد شهر شیکاگوست. او از دوران کودکی علاقه‌ی بسیاری به کتابخوانی داشت و خودش نیز داستان‌های کوتاه زیادی می‌نوشت. در نوجوانی شیفته‌ی اسب‌ها شد و می‌خواست سوارکار حرفه‌ای شود. پس از اتمام کالج با آژانس‌های تبلیغاتی به همکاری پرداخت و به خلق محتوای تبلیغاتی برای کمپانی‌هایی مانند مک دونالد، کورس و دیگر شرکت‌ها مشغول بود. پس از ادامه‌ی تحصیل در کالج امرسون بوستون و فارغ‌التحصیل شدن و البته ناکامی‌های متعدد در عرصه‌ی نویسندگی، اولین رمان رسمی‌اش، رزگلد عزیز را نوشت که به طرزی باورنکردنی با استقبال صاحب‌نظران و خوانندگان مواجه شد. این کتاب در فهرست آثار پرفروش قرار گرفت. دومین کتاب استفانی روبل با عنوان «ممکن است درد داشته باشد (This Might Hurt)» در سال 2022 منتشر شد.

  در بخشی از کتاب رزگلد عزیز می‌خوانیم

  دخترم مجبور نبود علیه‌ من شهادت دهد، این طور انتخاب کرد. به زندان‌افتادنم تقصیر رزگلد است، اما تنها او مقصر نیست. اگر بخواهیم تقصیر را گردن کسی بیندازیم، من دادستان و قوه‌ی تخیل بیش از حدش، هیئت‌منصفه ساده‌لوح و خبرنگارهای تشنه به خون را مقصر می‌دانم. آن‌ها همه مصرانه تقاضای عدالت داشتند. چیزی که آن‌ها می‌خواستند یک داستان بود.

  سپس دو افسر پلیس به نجات‌اش آمدند. عجب، دختر کاملاً سالم بود؛ مادر شیطان‌صفت بیمار بود. دادستان به همه گفت مادر سال‌ها در حال مسموم‌کردن دخترش بود. این‌که دختر همیشه استفراغ می‌کرد و از سوء‌تغذیه رنج می‌برد، تقصیر مادر بود. او آن را بدترین نوع کودک‌آزاری نامید. مادر باید مجازات می‌شد.

  (ذرت بو داده و کرانچی برانچ‌ات را بیاور، چون آن‌ها داستانی آماده کردند.)

  شروعی خارق‌العاده، داستان رزگلد عزیز با چرخشی ناگهانی تغییر مسیر می‌دهد و استفانی روبل با انسجامی خاص شخصیت‌ها را پردازش می‌کند. (اسوشییتد پرس)

 • داستانی به شدت جالب توجه. دو شخصیت پیچیده که مانند یک واکنش هسته‌ای به داستان قدرت می‌دهند و هرگز نمی‌گذارند آن‌ها را فراموش کنید. (لی چایلد، نویسنده)

 • کتاب رزگلد عزیز با ترجمه‌ی فیروزه مهرزاد توسط نشر امتیاز به چاپ رسیده و نسخه‌ی الکترونیک آن از طریق کتابراه در اختیار علاقه‌مندان به رمان‌های معمایی و روان‌شناختی قرار گرفته است.

  جوایز و افتخارات کتاب رزگلد عزیز

  • نامزد دریافت جایزه‌ی ادبی ادگارد
  • نامزد دریافت جایزه‌ی پرفروش‌ترین کتاب‌، توسط یو‌اس‌ای تودی
  • نامزد دریافت جایزه‌ی بهترین رمان اول توسط جایزه‌ی ادبی ادگار، بری و مک‌اویتی
  • برجسته‌ترین اثر در انتظار نشر، از دیدگاه نیوزویک، ماری کلر، وومن دی، بوک رایوت، شی ریدز و …

  نکوداشت‌های کتاب رزگلد عزیز

  • معرفی کتاب رزگلد عزیز

   عاشق این کتاب شدم. جذاب، درگیرکننده و تهاجمی با پایانی بسیار نبوغ‌آمیز که هنوز مرا انگشت به دهان باقی گذاشته. (ملانی گلدینگ، نویسنده)

  کتاب رزگلد عزیز مناسب چه کسانی است؟

  بعد از دستگیری مادر، مطبوعات مشتاق سوءاستفاده از ویرانی یک خانواده مانند لاشخورها ریختند. تیترهای خبری آن‌ها خواستار خون پتی مسموم، پنجاه‌و‌چند ساله، استاد مظلوم‌نمایی و سوءاستفاده بود. تمام دوستان مادر گول دروغش را خورده بودند. وکیل‌ها، پلیس‌ها و همسایه‌ها مطمئن که ناجی دختر هستند، از خود راضی همه جا می‌پلکیدند. آن‌ها مادر را زندانی و کلید را دور انداختند. عدالت اجرا شد و خیلی از آن‌ها تا ابد به خوشی زندگی ‌کردند. پایان.


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B2%DA%AF%D9%84%D8%AF-%D8%B9%D8%B2%DB%8C%D8%B2/book/74861