معرفی و دانلود کتاب رفتار امروزی: ابزاری که شما را به بالاترین سطح می‌برند | داروتیا جانسون | انتشارات دیموند بلورین

کتاب رفتار امروزی، نوشته‌ی داروتیا جانسون و لیو تایلر، با آموزش آداب اجتماعی و معاشرت در قرن بیست‌ویکم، کمک می‌کند اعتمادبه‌نفس بیشتری پیدا کنید و حضور بهتری در اجتماع داشته باشید. این کتاب پرفروش و موفق، نحوه‌ی مکالمه، شیوه‌ی غذاخوردن، آداب لباس پوشیدن و اتیکت‌های حضور در شبکه‌های اجتماعی را به شما می‌آموزد و راهنمایی‌تان می‌کند تا به رهبری موفق و قدرتمند تبدیل شوید.

درباره‌ی کتاب رفتار امروزی

اثری که لباس شما در محل کار بر جای می‌گذارد، بسیار مهم است. ممکن است شما شخصی نباشید که زیاد به پوشش اهمیت دهید و برای چیزی که می‌پوشید ارزشی قائل نباشید، اما نحوه‌ی لباس پوشیدن خیلی چیزها در مورد شما بیان می‌کند و اگر در پوشیدن لباس مناسب بی‌دقتی کنید، ممکن است فرصت‌های موفقیت را به راحتی از دست بدهید. گفته می‌شود که لباس پوشیدن حرفه‌ای، به عنوان رفتاری حرفه‌ای و معتبر تلقی می‌شود. افرادی که با شما در یک محیط کار می‌کنند؛ خصوصاً بالادستی‌های شما، ممکن است به این نتیجه برسند که کیفیت کار شما با کیفیت لباس پوشیدن‌تان همخوانی دارد. این نکته؛ خصوصاً برای افراد تازه‌کار مهم است که لباس پوشیدن حرفه‌ای، این مفهوم را منتقل می‌کند که شما می‌خواهید جدی گرفته شوید؛ پس بر اساس شغلی که می‌خواهید، لباس بپوشید.

داروتیا جانسون از قدیمی‌ترین متخصصین آداب اجتماعی آمریکا به شمار می‌آید. او چندین دهه است که در این حوزه فعالیت دارد و با چهره‌های سرشناسی همکاری داشته و به آن‌ها درمورد شیوه‌های معاشرت مشاوره داده. یکی از همین چهره‌ها، نوه‌اش لیو تایلر است؛ بازیگر مشهور هالیوود. جانسون همیشه همراه و مشاور تایلر بوده و به او درمورد رفتار و پوشش‌ خود راهنمایی می‌داده. آن‌ها باهم به کشورهای مختلف سفر کرده‌اند، در پشت‌صحنه‌ی فیلم‌های بزرگی حضور داشته‌ و با قدرتمندترین چهره‌های آمریکا نشست‌وبرخاست داشته‌اند. نتیجه‌ی سال‌ها همکاری این دو، در کتاب رفتار امروزی جمع‌آوری شده. کتابی که قرار است کمکمان کند در بهترین شکل خودمان ظاهر شویم. آن‌ها اعتقاد دارند ظاهر موفق و رفتار مبادی‌ آداب، می‌تواند به موفقیت اجتماعی ما کمک زیادی کند. بنابراین، می‌کوشند آداب همه‌ی آن‌ چیزهایی که در عصر حاضر با آن‌ها مواجه هستیم را توضیح دهند؛ در زندگی شخصی، حرفه‌ای و اجتماعی. کتاب حاضر می‌کوشد بهترین، درست‌ترین و مؤدبانه‌ترین شیوه‌ی ملاقات، میزبانی، غذا خوردن و ارتباط برقرار کردن را توضیح می‌دهد.

معرفی کتاب رفتار امروزی: ابزاری که شما را به بالاترین سطح می‌برند

پیش‌گفتار

مقدمه

فصل 1. ملاقات و احوال‌پرسی

فصل 2. در محیط کار

فصل 3. ارتباطات الکترونیکی

فصل 4. محیط‌های خارجی

فصل 5. آداب غذا خوردن

فصل 6. میزبان باهوش

سخن پایانی

تقدیر و تشکر

مشخصات کتاب الکترونیک

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D9%81%D8%AA%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D9%85%D8%B1%D9%88%D8%B2%DB%8C/book/74778

داروتیا جانسون (متولد 1929)، متخصص آداب اجتماعی و بنیان‌گذار مدرسه‌ی پروتکل واشنگتن است. او به کشورهای زیادی رفته و کارگاه‌ها و همایش‌های متعددی برای ده‌ها هزار نفر برگزار کرده. جانسون تاکنون چندین بار به‌عنوان کارشناس اتیکت‌های اجتماعی به برنامه‌ی الن دی‌جنرس دعوت شده. او پنج کتاب نوشته که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به «آداب اجتماعی و چای کودکان» و «کتاب کوچک آداب اجتماعی» اشاره کرد. او کتاب «رفتار امروزی» را با همراهی نوه‌اش، لیو تایلر نوشته است.

نحوه‌ی لباس پوشیدن آن شرکت را بدانید و طوری لباس بپوشید که انگار آن جا کار می‌کنید. اگر در یک شرکت محافظه‌کار مصاحبه دارید، لباس‌های مد روز نپوشید. خوددار باشید و از زیاده‌روی بپرهیزید. وقتی شک دارید، مدتی در محیط بچرخید تا بفهمید همکارانتان چگونه لباس پوشیده‌اند؛ برای مثال رنگ‌های خنثی پوشیده‌اند، پاشنه‌ی کفش‌شان کوتاه، متوسط یا تخت است یا کمی آرایش کرده‌اند. البته شرکتی را که برای کار انتخاب می‌کنید، بر همه چیز، از جمله لباس‌تان اثر می‌گذارد. اقتصاددانان، که معمولاً با پول سایر مردم سروکار دارند، باید لباس‌های مد روز بپوشند تا بیانگر آنچه در زمان حال و آینده رواج دارد، باشند. رنگ‌هایی که در فلوریدای آفتابی خوب به نظر می‌آیند، در منهتن مناسب نیستند. هم مردها و هم زن‌ها باید تلاش کنند تا حد ممکن لباس‌های مناسب شغل خود و هر موقعیتی را بپوشند.

فهرست مطالب کتاب

این اثر به افرادی که علاقه‌مند به آشنایی با آداب روابط اجتماعی هستند، توصیه می‌شود. اگر می‌خواهید آداب معاشرت در دوران مدرن را بیاموزید، کتاب رفتار امروزی یاری‌رسان شما خواهد بود.

با داروتیا جانسون و لیو تایلر بیشتر آشنا شویم

کتاب رفتار امروزی از پرفروش‌ترین آثار در زمینه‌ی آداب معاشرت است. این راهنمای کاربردی را علی آقاجانی و محمدهادی آقاجانی ترجمه کرده‌اند و انتشارات دیموند بلورین آن را منتشر کرده است.

کتاب رفتار امروزی برای چه کسانی مناسب است؟

با تغییر هر دوره‌ای اتیکت‌های اجتماعی هم تغییر می‌کنند و شکل جدیدی به خود می‌گیرند. نوع پوشش مردم این زمانه با قرن گذشته متفاوت شده، برخی از لباس‌ها از مد افتاده‌اند و لباس‌های جدیدی ترند شده‌اند. برای مثال، دیگر کسی از کلاه استفاده نمی‌کند، در محل کار دیگر الزاماً کت‌وشلوار نمی‌پوشند، استفاده از کیف رایج‌تر از گذشته شده و… . همین‌طور نحوه‌ی مکالمات اجتماعی هم متحول شده. در کنار این‌ها، با پیشرفت تکنولوژی، ابزارهای جدیدی مثل تلفن همراه، اینترنت، ایمیل و شبکه‌های اجتماعی ظهور کرده‌اند. طبیعتاً برای این وسایل هم آداب و اتیکت‌هایی شکل گرفته که موظفیم آن‌ها را رعایت کنیم. طرز استفاده از تلفن همراه مشابه تلفن‌های عصر گذشته نیست و ایمیل هم همان نامه‌ی پستی تلقی نمی‌شود. بنابراین، الگوهای قرن پیش برای جامعه‌ی امروزی مؤثر نیست و نمی‌تواند به انسان امروزی کمک زیادی کند و راهنمایش باشد. برای شهروند قرن بیست‌ویکم، باید آداب جدیدی تعریف شود که با شرایط اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و تکنولوژی امروز همخوان باشد. کتاب رفتار امروزی (Modern Manners)، نوشته‌ی داروتیا جانسون (Dorothea Johnson) و لیو تایلر (Liv Tyler) به همین موضوع می‌پردازد و سعی می‌کند آداب و معاشرت زندگی مدرن را به انسان عصر امروز آموزش دهد. جانسون و تایلر در این کتاب به آداب و رسوم لباس پوشیدن، مکالمات تلفنی و ایمیلی، شیوه‌ی درست مصاحبه‌های کاری و حتی نحوه‌ی حضور در شبکه‌های اجتماعی می‌پردازند.

لیو تایلر (متولد 1977) بازیگر، خواننده، مدل و تهیه‌کننده‌ی آمریکایی است. او در فیلم‌های معروفی همچون سه‌گانه‌ی «ارباب حلقه‌ها»، «دکتر تی و زنان» و «آرماگدون» بازی کرده. تایلر از دوره‌ی نوجوانی بازیگری را آغاز کرد و از همان زمان مادربزرگش، داروتیا جانسون، نقش مشاور و همراه او را بر عهده دارد.

در بخشی از کتاب رفتار امروزی: ابزاری که شما را به بالاترین سطح می‌برند می‌خوانیم