معرفی و دانلود کتاب زمانی برای بخشش | جان گریشام | انتشارات مروارید

لاول زبانش را گاز گرفت و به قاضی فرصت داد تا جواب دهد. نوز ابروهایش را بالا انداخت و نگاهی به او کرد. سپس دایر گفت: «البته که دادستان ایالتی با این کار مخالفه. ما فکر می‌کنیم این پرونده به این دادگاه تعلق داره و متهم به‌عنوان یک فرد بالغ و بزرگسال، در همین دادگاه باید مورد بازجویی قرار بگیره.»

جان گریشام که در تصویرسازی‌های پرتعلیق و اضطراب‌آور تبحر دارد،‌ داستان کتاب زمانی برای بخشش را نیز با همین مهارت شگفت‌انگیز روایت می‌کند. ماجرای این نوجوان شانزده‌ساله پس از ورود جِیک بریگنس پیچیدگی‌های بیشتری پیدا می‌کند. بریگنس که وکیلی کارکشته است،‌ در میان اعترافات دروو به قتل، یک حلقه‌ی مفقوده می‌یابد که تقریباً مطمئن می‌شود قتل کارِ دروو نیست و از سر ترس به این اتفاق اعتراف کرده است.

تعلیق،‌ هیجان و پیچیدگی! سه ویژگی جذابی که در کتاب زمانی برای بخشش، رمان پرفروشِ جان گریشام وجود دارد. این کتاب داستان دفاع جِیک بریگنسِ وکیل از پسربچه‌ای شانزده‌ساله را روایت می‌کند که به اتهام قتل زندانی شده. با خواندن اثر حاضر که در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز بوده، تا آخرین صفحه نفس در سینه‌تان حبس می‌شود!

درباره‌ی کتاب زمانی برای بخشش

جان گریشام، پیش از نوشتن کتاب زمانی برای بخشش،‌ دو رمان دیگر با نام‌های «زمانی برای کشتن» و «زمانی برای عدالت» نوشت که وجه مشترک این دو رمان با کتاب حاضر، حضور وکیلی به نام جِیک بریگنس است. در سال 1996، متیو مک کانهی در فیلمی که با اقتباس از رمان زمانی برای کشتن ساخته شد، در نقش جِیک بریگنس نقش‌آفرینی کرد. در سال 2022 اعلام شد که این بازیگر قرار است در اقتباس سینمایی دیگری که این‌بار از روی کتاب زمانی برای بخشش ساخته خواهد شد، ایفای نقش کند.

افتخارات کتاب زمانی برای بخشش

 • در فهرست کتاب‌های پرفروش ساندی تایمز؛
 • در فهرست کتاب‌هاب پرفروش نیویورک تایمز.

نکوداشت‌های کتاب زمانی برای بخشش

 • یک تریلر جدید از جان گریشام. زمانی برای بخشش کتابی استثنایی است؛ زیرا گریشام در این اثر به قهرمان اولین کتاب خود، یعنی جِیک بریگنس برگشته است! (دیلی مِیل)

 • رمان زمانی برای کشتن یکی از درخشان‌ترین آثار جان گریشام، نویسنده‌ی چیره‌دست آمریکایی است که تمام عناصر هیجان‌انگیز و زیبایی را برای یک رمان پلیسی-جنایی در خودش جای داده. درست همان لحظه‌ای که فکر می‌کنید به پاسخ معمای کتاب رسیده‌اید، با اتفاق و گره جدیدی برخورد می‌کنید که ذهن شما را به پیچ و تاب می‌اندازد! ترس و دلهره، جذابیت و کشش و شوخ‌طبعی و درام همگی در این اثر خودشان را نشان می‌دهند و کتاب زمانی برای کشتن را به یک رمان محبوب در میان خوانندگان آثار جنایی تبدیل می‌کنند. این شما و این یک تریلر جنایی، حقوقی و پلیسی بی‌نظیر از جان گریشام…

  پر از تعلیق! (نیویورک تایمز)

 • مطالعه‌ی این کتاب پرفروش را به همه‌ی طرفداران قلم جان گریشام و علاقه‌مندان به داستان‌های پلیسی و جنایی هیجان‌انگیز پیشنهاد می‌کنیم.

  در بخشی از کتاب زمانی برای بخشش می‌خوانیم

  کتاب زمانی برای بخشش شما را به یک مثلث پرکشش و سرشار از ابهام می‌کشاند که یک سر آن دروو، سر دیگر آن جِیک و در نهایت، در ضلع سوم، اداره‌ی پلیس قرار دارد که کار کردن روی این پرونده را برای بریگنس سخت کرده است. نویسنده در اثر خود داستان را به‌گونه‌ای پیش می‌برد که جِیک توسط افراد ناشناس به شدت تهدید می‌شود و امنیت جانی خود و خانواده‌اش به خطر می‌افتد. به‌راستی چه چیزی پشت این ماجرا قرار دارد؟ آیا بریگنس می‌تواند معمای این قتل را حل کند یا دادگاه رأی اعدام را برای دروو گمبل صادر می‌کند؟

  بیشتر اقوام سفیدپوستِ ساکن جنوب اعتقاد داشتند پسری شانزده‌ساله مانند دروو گمبل که مردی را در خواب با اسلحه‌ی خودش در اتاق‌خواب خودش به قتل رسانده، باید بزرگسال در نظر گرفته شود و به اشد مجازات، حتی اعدام برسد. تنها اقلیت کمی وجود داشتند که غیر از این فکر می‌کردند. جیک هنوز نمی‌دانست آیا موکلش معنای قصد عمل جنایتکارانه را می‌داند یا نه؟ اما او معنای واقعیات سیاسی را می‌دانست. سال آینده، 1991، اُمار نوز و لاول دایر با انتخابات روبه‌رو بودند، دایر برای اولین بار و نوز برای پنجمین مرتبه. عالیجناب گرچه هفتاد سال را گذرانده بود و مرتب قرص می‌خورد، اما از توان خوبی برخوردار بود و کُند نشده بود. از شغل، اعتبار و حقوقش لذت می‌برد. مخالفان کمی داشت چند وکیلی که دوست داشتند او را به چالش بکشند و به او بتازند اما همیشه این احتمال وجود داشت که گوی انتخابات بچرخد و مردم چهره‌ی جدید را ترجیح دهند.


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4%D8%B4/book/78240

اثری که در دست دارید، یک رمان حقوقی-جنایی پرفروش به نام زمانی برای بخشش (A Time for Mercy) نوشته‌ی جان گریشام (John Grisham) است. در این رمان با دروو گمبل آشنا می‌شوید که نوجوان شانزده‌‌ساله‌ای‌ست که به قتل یک معاون محلی متهم شده و البته به این قتل اعتراف کرده. این پسر همراه با مادر و ناپدری‌اش که یکی از افسران پلیس است زندگی می‌کند. البته باید گفت که این زندگی چندان با موفقیت همراه نیست. زیرا مادر دروو برای تأمین هزینه‌های بچه‌هایش تن به زندگی با مردی داده که اغلب مست به خانه می‌آید و با رفتارهای جنون‌آمیزش آن‌ها را می‌آزارد. زندگیِ نه‌چندان خوشایند آن‌ها با اتهام قتل به دروو گمبل بیشتر به سمت نابودی کشیده می‌شود و در این میان، دادگاه وکیلی به نام جِیک بریگنس را به‌عنوان وکیل این پسر انتخاب می‌کند.

کتاب پیش رو با ترجمه‌ی الهه شمس‌نژاد و به همت نشر مروارید به چاپ رسیده است.

اقتباس سینمایی از کتاب زمانی برای بخشش

یک درام حقوقی تعلیق‌آمیز و سرشار از درگیری و پیچش‌های داستانی. (St. Louis Post-Dispatch)

 • معرفی و دانلود کتاب زمانی برای بخشش

  روایتی از یک محاکمه‌ی جذاب. گریشام در این کتاب یک داستان شگفت‌انگیز تعلیق‌آمیز را به‌تصویر می‌کشد و نشان می‌دهد که ما در زندگی چقدر درگیر جزئیات کوچک هستیم. (سارا لیال)

 • کتاب زمانی برای بخشش برای چه کسانی مناسب است؟

  جیک عکس‌العملی نشان نداد. جرعه‌ای از قهوه‌اش سر کشید و نگاهی به یادداشت‌هایش انداخت، طوری که می‌دانست چنین خواهد شد. می‌دانست عالیجناب اُمار نوز قصد ندارد پرونده‌ای تا این اندازه جدی را به دادگاه جوانان بخش فورد بسپارد. جرایمی چون دزدی اتومبیل، مواد مخدر، ورود غیرمجاز به اماکن و دستبرد از هر نوع را به دادگاه جوانان ارجاع می‌دادند و قاضی جوانان به‌عنوان یک قاضی توانا و مدبر، شناخته می‌شد. اما جرایمی که به آسیب شخصی و البته قتل منجر می‌شد، به آن دادگاه راه پیدا نمی‌کرد.

  معرفی کتاب زمانی برای بخشش