معرفی و دانلود کتاب ساعت شادتر | کیسی هلمز | موسسه انتشاراتی فلسفه

وقتی نوبت به شادکامی و خوشبختی می‌رسد، زمان تبدیل به بزرگترین چالش من می‌شود. من قبلاً فکر می‌کردم که همه چیز به کمیت زمان برمی‌گردد. بنابراین با خودم می‌گفتم چه می‌شد اگر ساعات بیشتری در روز داشتم؛ اگر داشتم هر کاری که می‌خواستم انجام می‌دادم، به همه جا می‌رسیدم و احساس بهتری پیدا می‌کردم. جالب است که بخش صاف نمودار (بین دو و پنج ساعت) نشان می‌دهد که در این طیف زمانی گسترده، مقدار زمانی که در اختیار افراد است، ارتباطی با شادکامی آن‌ها ندارد. این بسیار مهم است زیرا به آن معنا است که در این محدوده، کسب رضایت از زندگی ارتباطی به کمیت زمان ندارد بلکه مربوط به کیفیت و چگونگی گذراندن زمان است.

شاید عجیب به‌نظر برسد که یک استاد مدرسه کسب‌وکار به جای تمرکز بر پول، کتابی درباره‌ی زمان بنویسد زیرا در تدریس رشته بازرگانی موفقیت معمولاً با سود مادی تعریف می‌شود. علاوه‌براین ذهنیت پول‌محور فقط منحصر به تجارت نیست و بیشتر افراد پول بیشتر را به زمان بیشتر ترجیح می‌دهند. اما اگر پای صحبت موفق‌ترین‌ها و ثروتمندترین‌ها بنشینیم نظری کاملا متفاوت می‌شنویم. هنری فورد، اسطوره صنعت خودروسازی می‌گوید «کسب‌وکار باید بر روی سود بچرخد وگرنه می‌میرد اما اگر صرفاً برای سود باشد، باز هم خواهد مرد چون دلیل دیگری برای ادامه حیات ندارد.» این جمله نه فقط در مورد کسب‌وکارها بلکه در مورد انسان‌ها نیز صادق است. با وجود تمرکز گسترده‌ای که روی پول وجود دارد، موفقیت و رضایت در زندگی زیاد به پول ارتباط ندارد و بیشتر به زمان مربوط می‌شود.

کیسی هلمز طی ده‌ها تحقیق مختلفی که تا امروز انجام داده به بررسی تأثیر تمرکز بر زمان به جای تمرکز بر پول پرداخته است. نتایج روشن و تکراری بودند: فارغ از اینکه چه مقدار پول و زمان داشته باشید، توجه بیشتر به زمان، موجب شادکامی بیشتر می‌گردد. کسانی که ارزش بیشتری برای زمان نسبت به پول قائلند، احساس مثبت بیشتری را در زندگی روزمره خود گزارش داده‌اند و به‌طور کلی از زندگی احساس رضایت بیشتری دارند. با هدفمندی و سرمایه‌گذاری روی فعالیت‌های شادتر، پرمعناتر و همسوتر با ارزش‌های شخصی، می‌توان مزایای تمرکز بر زمان را دوچندان کرد.

معرفی کتاب ساعت شادتر

پس در محدوده بین دو ساعت و پنج ساعت، باید به غنی کردن زمانی که در اختیار داریم بپردازیم و نه به کم و زیاد کردن آن. این نمودار برای من روشن کرد که برای رسیدن به شادکامی بیشتر، زمان چالشی است که راه حل آن خودش است. زمان یک منبع بی‌نظیر است که اگر به‌درستی بر روی آن سرمایه‌گذاری شود می‌تواند یک زندگی خوب یا حتی عالی را برای‌مان به ارمغان بیاورد. اگر بدانید که زمان خود را چگونه سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید شادتر باشید. فقط باید بدانید که چگونه زمان خود را تخصیص دهید تا به نتایجی که واقعاً برای‌تان مهم است دست پیدا کنید؛ نتایجی که اگر بعد از سال‌ها برگردید و به آن‌ها نگاه کنید، احساس خرسندی و کامیابی پیدا کنید. باید کاملاً درگیر و مجذوب کاری که می‌کنید شوید تا لحظات انجام آن برای‌تان شادتر شود.

فهرست مطالب کتاب

فصل اول: خسته و بی زمان

فصل دوم: زمان به اندازه کافی وجود دارد

فصل سوم: زمان را هوشمندانه ‌تر خرج کنید

فصل چهارم: مدیریت هدررفت زمان

فصل پنجم: بایست و رزها را بو بکش

فصل ششم: عوامل حواس پرت کن

فصل هفتم: ظرف زمان

فصل هشتم: هنرورزی با زمان

فصل نهم: زمانی برای زندگی

مشخصات کتاب الکترونیک

بنابراین کتاب ساعت شادتر را می‌توان یک راهنمای سرمایه‌گذاری دانست. اما نه سرمایه‌گذاری روی پول بلکه چیزی قیمتی‌تر از آن: خوشبختی. این اثر که توسط شاهین غفاری به فارسی برگردانده شده و موسسه انتشاراتی فلسفه آن را منتشر کرده یکی از معدود آثاری است که شادمانی شخصی را فدای موفقیت نمی‌کند. هلمز به شما کمک می‌کند از زمان برای خدمت به خودتان استفاده کنید و آن را چیزی فراتر از ابزار پول‌سازی بدانید. زمان ارزشمندترین سرمایه‌ای است که تا پایان عمر دراختیار داریم پس اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذاری تضمینی در زندگی‌تان داشته باشید، کتاب ساعتی شادتر را از دست ندهید!

نکوداشت‌های کتاب ساعت شادتر

 • یک راهنمای شادی‌بخش برای سامان دادن به زندگی. (Eve Rodsky، نویسنده پرفروش نیویورک‌تایمز)
 • آنچه ما واقعا نیاز داریم نه زمان آزاد بیشتر، بلکه دانش مدیریت آن است. (The Wall Street Journal)
 • مهم‌تر از هر چیز این کتاب تمرینات و بینش‌هایی را دربردارد که برای تمام مردم جهان قابل استفاده است. (Booklist)
 • کتابی داستان‌گونه که به‌صورت گام‌به‌گام به شما کمک می‌کند تا ارزشمندتری منبع خود (زمان) را عاقلانه سرمایه‌گذاری کنید. (جونا برگر، نویسنده کتاب پرفروشِ مسری)
 • اثری فوق‌العاده از دانشمند مورد علاقه‌ام که به ما در چگونگی خرج محدودترین سرمایه‌مان، یعنی زمان کمک می‌کند. (Angela Duckworth، نویسنده‌ی کتاب پرفروشِ سرسختی)

کتاب ساعت شادتر مناسب چه کسانی است؟

کیسی هلمز (Cassie Holmes) استاد دانشکده مدیریت اندرسون در لس‌آنجلس و یکی از مدرسان برنده‌ی جایزه است. او دکترای خود را در دانشکده بازرگانی استنفورد کسب کرده و پیش از آن در دانشگاه کلمبیا روانشناسی خوانده. تحقیقات او با اقبال عمومی مواجه شدند و رسانه‌هایی مانند NPR ،Economist، نیویورک تایمز، وال استریت ژورنال، آتلانتیک و واشنگتن پست آن‌ها را منتشر کرده‌اند.

جملات برگزیده کتاب ساعت شادتر

 • هیچ ضرری بالاتر از هدر رفتن زمان نیست.
 • احساس شادکامی، یک ماجراجویی ارزشمند است که به سود زندگی شغلی، روابط و سلامت شما است.
 • فقر زمانی یک مفهوم ذهنی و سلیقه‌ای است و می‌توانید با انجام بعضی کارها، احساس کنید که وقت بیشتری دارید.
 • مردم به همان اندازه‌ای شاد می‌شوند که ذهن‌شان را برای آن آماده کنند.
 • یکی از حقایق عمومی در مورد انسان‌ها و زمان، شادمانی بی‌نظیری است که از روابط اجتماعی سرچشمه می‌گیرد.
 • زمان بلیط زندگی شماست. این تنها بلیطی است که دارید و فقط خودتان تعیین می‌کنید که چطور خرجش کنید. مراقب باشید، وگرنه دیگران آن را برای‌تان خرج می‌کنند.

در بخشی از کتاب ساعت شادتر می‌خوانیم

اگر برنامه فشرده‌ای دارید و به‌دلیل کمبود وقت مجبورید بسیاری از اهداف یا خواسته‌های خود را کنار بگذارید پس این کتاب مناسب شماست!

با کیسی هلمز بیشتر آشنا شویم

آیا تاکنون آرزو کرده‌اید که کاش زمان بیشتری در اختیار داشته باشید؟ اگر جواب مثبت است به شما تبریک می‌گوییم چون کتاب ساعت شادتر همان چیزی است که نیاز دارید! کیسی هلمز، یکی از اساتید برجسته دانشکده مدیریت هاروارد و نویسنده‌ی پرفروش نیویورک تایمز، روشی نوآورانه برای مدیریت و برقراری تعادل بین اهداف مختلف را ارائه می‌دهد تا دیگر هرگز از کمبود وقت شکایت نکنید!

درباره‌ی کتاب ساعت شادتر

قیمت نسخه الکترونیک


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%B4%D8%A7%D8%AF%D8%AA%D8%B1/book/72828

حتما افرادی را می‌شناسید که با وجود برنامه‌ی فشرده و زندگی شلوغ، به انجام تمام کارهایشان می‌رسند. آن‌ها ورزش می‌کنند، به ملاقات دوستان و آشنایان می‌روند، کارهای خانه و فعالی‌های حرفه‌ای را به‌راحتی انجام می‌دهند و با این‌حال هیچ‌وقت آن‌ها را شتابان یا نگران نمی‌بینید! ماجرا چیست؟ آیا این اشخاص از قدرتی جادویی برخوردارند؟ کیسی هلمز نویسنده‌ی کتاب ساعت شادتر (Happier Hour) به این سوال پاسخ می‌دهد: آن‌ها زمان را مدیریت می‌کنند. پاسخ ساده و شاید مضحکی است اما درمورد آن زود قضاوت نکنید!