معرفی و دانلود کتاب شناخت خود حقیقی | پل برونتون | انتشارات اردوی سوره

راهنمایی برای جویندگان وادی معنویت! خودشناسی و کشف ابعاد معنوی وجودتان نتایج ارزشمندی هستند که با خواندن کتاب شناخت خود حقیقی به دست خواهید آورد. در این اثر آگاهی‌بخش، پل برونتون با کاوش در ادیان و کتاب‌‌های مقدس دستورالعملی برای دستیابی به واقعیات درونی و حقایق زندگی در اختیارتان قرار خواهد داد.

درباره‌ی کتاب شناخت خود حقیقی

پل برونتون در طول سال‌های 1931 تا 1952، دوازده جلد کتاب را تألیف نمود که هریک به زبان‌های گوناگونی ترجمه شده و در زمره‌ی کتاب‌های پرفروش قرار می‌گیرند. از آثار اوست می‌توان به کتاب‌های «زاهدی در هیمالیا»، «جستجوی فراخود»، «فلسفه هندی و تمدن نوین»، «تعالیم مخفی آن سوی یوگا» و «بحران روحی بشر» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب شناخت خود حقیقی می‌خوانیم

پل برونتون که وظیفه‌ی تبیین فلسفه‌ی یوگا را در غرب به عهده گرفته است، واقعیت درونی آن را برایمان تشریح کرده و گامی بلند در مسیر آشکار شدن عمیق‌تر معنای واقعی یوگا برداشته است. (هفته‌نامه‌ی مصور هند)

 • «خدا» برای بسیاری از ما به مفهومی تبدیل شده که علی‌رغم کاربرد فراوان آن در مکالمات روزمره یا اندیشه‌هایمان، عمق و ژرفایی را که در پس آن نهفته از یاد برده‌ایم. همین فراموشی خود ریشه‌ی مصائبی شده که گریبان زندگی انسان امروزی را گرفته‌اند و رهایی از آن‌ها جز با بازگشت به سوی خدا امکان‌پذیر نخواهد بود. روان‌شناسان و مؤلفان آثار خودیاری اگرچه در شناخت سازوکار ذهن و رفتارهای انسانی عملکرد موفقی داشته‌اند اما به نظر می‌رسد در تحقق آرامش روحانی بشر موفقیت چندانی را رقم نزده‌اند. تقریبا هنوز هیچ کتاب روان‌شناختی نتوانسته به اندازه‌ی کتاب‌های مقدس ادیان گوناگون تسلایی برای روح بشر باشد و او را به معنویت دعوت کند. انسانی که امروزه توانسته بزرگترین اجرام کیهانی و کوچک‌ترین عناصر هستی را شناسایی کند، هنوز توفیقی در شناخت خود و خدایش به دست نیاورده و راهی برایش نمانده جز اینکه با سیر در متون مقدس، چهره‌ی روحانی خود و حقایق الهی را درک کند. البته تعمق در آموزه‌های ادیان و مذاهب کاری است که به زمان، انرژی و بینش بالایی نیاز دارد و از تمامی انسان‌ها برنمی‌آید. با این وجود، عالمان و عارفانی چون پل برونتون (Paul Brunton) در آثار خود مسیر سلوک معنوی را از طریق حکمت دینی برایمان هموار کرده‌اند. کتاب شناخت خود حقیقی (The Inner Reality) از ارزشمندترین آثاری است که راه و چاه این مسیر را به شما خواهد آموخت.

  این کتاب عرفانی، روان‌شناختی، فلسفی و معنوی را می‌توانید با برگردان منوچهر ج. وفایی و محمد بامداد از انتشارات اردوی سوره تهیه نمایید.

  نکوداشت‌های کتاب شناخت خود حقیقی

  • یکی از آن کتاب‌های لذت‌بخش است! اصول آن دارای سادگی عمیقی هستند که شما را به درک کامل‌تری از انسان و جهان نزدیک‌تر می‌کنند. دنیای مدرن چقدر به کلمات این کتاب نیاز دارد، وقتی نفرت و ترس و سوء‌ظن ذهن‌ها را مسموم می‌کند و قلب انسان‌ها را فاسد می‌نماید. (The Two Worlds)

  کتاب شناخت خود حقیقی برای چه کسانی مناسب است؟

  نویسنده تفسیری کاملاً جدید از سعادت ارائه می‌کند و روشن‌کننده‌ترین شرح از زندگی عیسی (ع) را ارائه می‌دهد. (ساندی تایمز ژوهانسبورگ)

 • هیچ اثری به اندازه‌ی کتاب شناخت خود حقیقی آقای برونتون نمی‌تواند در جست‌وجوهای معنوی به شما کمک کند. (مجله‌ی Sutton Place)

 • بینش‌های اصلی و الهامات حکیمان بزرگ در اثر جهل پیروان بی‌خرد تحریف شده و یا به‌وسیله‌ی متعصبان افراطی محدود شده است. لیک با همه‌ی این احوال وقتی که می‌بینیم راه زوال را طی می‌کند و مسئله‌ی انحلال و تجزیه‌ی آن در پیش است، لازم نیست نگران شویم و از دین فاصله بگیریم.

 • فهرست مطالب کتاب

  نویسنده به شما نشان می‌دهد که دورترین و دشوارترین راه‌های عرفان و معرفت الهی، در نهایت به نقطه‌ای در درون خودتان ختم خواهند شد. او با بهره‌گیری از آیین‌های باستانی شرقی، مسیحیت و… نکاتی را به شما می‌آموزد که برای شکل‌دهی و تقویت ارتباط معنوی شما با خدا و خودتان ضرورت دارند. پل برونتون در تمامی ادیان به دنبال ویژگی مشترکی است که تمامی آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند و آن چیزی نیست جز یگانه راه سعادت ازلی انسان‌ها.

  کار پیامبر در واقع کاشتن بذری است که ثمره‌ی آن نسل‌های بعدی را شامل خواهد شد. هنگامی که پیامبر تمام وظایف خود را انجام داد، غایب می‌شود و ما آغاز دین سازمان یافته‌ای را شاهد خواهیم بود. او برای ارائه‌ی کارهای مادی ظهور نمی‌کند و علاقه‌ای به سازماندهی نشان نمی‌دهد. او دست به انجام کارهای مادی نمی‌زند، بلکه اعمالی را انجام می‌دهد که قرن‌ها اثر آن در قلب‌های نسبتاً حساس پاسخگو باقی می‌ماند. او نمی‌آید تا یک سازمان خارجی تشکیل دهد، بلکه پیروانش بعد از مرگ او راهش را ادامه می‌دهند. مریدان وی با هم متحد می‌گردند، همانگونه که پس از مرگ مسیح و بودا به هم پیوستند و انجمن اخوّت و کلیسا تشکیل گردید. یعنی چیزی که مریدان را به هم پیوند می‌دهد و حالتی صوری در تعالیم درون و وجود آنان ایجاد می‌کند که فقط خود آن‌ها آن را لمس کرده‌اند.

  البتّه این امری است طبیعی، زیرا جدال آن‌ها بر سر مادیات است نه معنویات. آن اصل حقیقی- روح درونی- مدتی باقی می‌ماند. ممکن است قرن‌ها دوام آورد امّا به‌تدریج از بین رفته و در نهایت محو و زایل می‌گردد.

  اگر به دنبال سعادت روحانی و معنوی هستید و تمایل دارید از راه دین به خوشبختی عمیق و پایدار برسید، کتاب شناخت خود حقیقی شما را در دستیابی به این هدف راهنمایی خواهد کرد. به کمک آموزه‌های این کتاب خواندنی، به شناختی جامع از خود، معبودتان و معرفت دینی خواهید رسید.

  با پل برونتون بیشتر آشنا شویم

  دکتر پل برونتون (زاده‌ی 1898 و درگذشته در1981) با نام اصلی رافائل هرست (Raphael Hurst) نویسنده، فیلسوف، عارف، حکیم و همچنین گردشگر انگلیس بود. او ابتدا به حرفه‌ی روزنامه‌نگاری اشتغال داشت و موفقیت‌های چشمگیری را نیز در این حوزه کسب کرد اما پس از چندی آن را رها کرده و سفرهای طولانی خود را در اقصی نقاط مشرق زمین آغاز کرد. هدف از این جست‌و‌جو، مقدمه‌ای بود برای کنکاشی در دنیای درون و سیری در جهان معنویات. برونتون که در طی مسافرت‌های طولانی خود از اندیشمندان شرقی و آیین‌های ایشان اندوخته‌های بسیاری را جمع‌آوری کرده بود، تصمیم گرفت چکیده‌ای از سال‌ها تجربیاتش را به مردمان سراسر جهان عرضه کند.

  معرفی کتاب شناخت خود حقیقی

  یوگا و نقش پررنگ آن در بصیرت و آگاهی شما، بخش‌های عمده‌ای از کتاب حاضر را به خود اختصاص داده. اگر یوگا را تنها ورزشی برای سلامت جسمی و روحی می‌دانید باید بگوییم هنوز از چهره‌ی پنهان یوگا که با نور معنویت سرشته شده و برگرفته از تعالیم خردمندان هند باستان است، بی‌خبرید. کتاب شناخت خود حقیقی شما را با تأثیرات انکارناپذیر یوگا در خودآگاهی و نقش حیاتی مراقبه در جست‌و‌جوی روحانی‌تان آشنا خواهد کرد.

  فصل اول: پیشگفتار

  فصل دوم: خدا چیست؟

  فصل سوم: مذهبی سالم

  فصل چهارم: راز ملکوت آسمان

  فصل پنجم: هفت سعادت ازلی

  فصل ششم: کمکی سودمند از طریق یوگا

  فصل هفتم: خودشناسی روحی _ روانی

  فصل هشتم: مسأله‌ی ریاضت

  فصل نهم: کتاب مقدس یوگی‌ها: 1- واگذاری عمل

  فصل دهم: کتاب مقدس یوگی‌ها: 2- مکاشفه

  فصل یازدهم: کتاب مقدس یوگی‌ها: 3- ادراک

  فصل دوازدهم: خطاهای جوینده‌ی معنوی

  فصل سیزدهم: انجیل به روایت یوحنای قدیس

  فصل چهاردهم: راز مسیح (ع)


  منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%AE%D9%88%D8%AF-%D8%AD%D9%82%DB%8C%D9%82%DB%8C/book/76665

  این آغار پیدایش کلیسا یا هر مذهبی است که تشکیل می‌گردد. مذهب در آن برهه از زمانی که به بانی و مؤسس نزدیک‌تر است به‌طور کلی ناب است. و این همان مواردی است که پیامبر آمد تا آن‌ها را تعلیم دهد. لیک به مرور زمان آن مواعظ و تعلیمات اضمحلال می‌یابند و اغلب به اوهام و خرافات تبدیل می‌شوند. آن تعلیمات به مرور روح خود را از دست می‌دهند و در الفاظ اختلاف پیدا می‌شود. پیروان درباره‌ی پیام واقعی پیامبر و یا آنچه که دقیقا مد نظر وی بوده در میان خودشان شروع به کشمکش و دعوا می‌کنند. در نتیجه به تدریج بین آن‌ها شکاف حاصل می‌شود و پس از آن از یکدیگر جدا می‌گردند.