معرفی و دانلود کتاب صوتی آتش به اختیار | محمدرضا بایرامی | انتشارات نیستان

انتخاب نام «آتش به اختیار» بر این رمان، توجه و تحسین بسیاری از منتقدان را برانگیخته است. این اصطلاح نظامی که در موقعیت‌های حساس به کار برده می‌شود به نوعی نشان‌دهنده‌ی آشفتگی و به‌هم‌ریختگی است و از نظر نویسنده، بار کلی داستان را بر دوش می‌کشد.

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%AA%D8%B4-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%DB%8C%D8%A7%D8%B1/book/79470

– اذیت نکن سرکار جان احمد. توی این ممکلت کی سر جای خودش نشسته که ما دومیش باشیم؟

گفت:

اگر به داستان‌های دفاع مقدس و به رمان‌های ضدجنگ علاقه دارید، شنیدن کتاب صوتی آتش به اختیار به شما توصیه می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی آتش به اختیار می‌شنویم

و گویا همان وقت بود که حمید گفت:

ماجرای رمان آتش به اختیار، روایتگر دسته‌ای از سربازان است که در روزهای آخر جنگ و بعد از انجام یک عملیات سنگین، راه بازگشت به قرارگاه را گم می‌کنند. داستان از دید سربازی روایت می‌شود که آرزوی نویسنده شدن دارد و همیشه می‌خواسته داستان و خاطرات اجداد با شکوهش را بنویسد. این سربازان برای اینکه بتوانند سختی‌های راه را تحمل کنند، خاطرات مشترک خود از دوران سربازی و همینطور خاطراتی در مورد زندگی‌شان را برای هم تعریف می‌کنند و داستان به همین علت گویی در زمان عقب و جلو می‌رود. هر خاطره‌ای که تعریف می‌شود، نکات جدید و متفاوتی را برای سربازان روشن می‌سازد.

کتاب صوتی آتش به اختیار رمانی نوشته شده توسط محمدرضا بایرامی با موضوع دفاع مقدس است. در این رمان، دسته‌ای سرباز پس از یک عملیات سنگین، مسیر بازگشت به قرارگاه خود را گم می‌کنند. همه به دنبال پیدا کردن راه می‌گردند، اما هرچه می‌روند به جایی نمی‌رسند و گرمای هوا و خط محاصره‌ی دشمن آن‌ها را تهدید می‌کند…

درباره‌ی کتاب صوتی آتش به اختیار

کتاب آتش به اختیار، توسط انتشارات نیستان منتشر شده و نسخه‌ی صوتی این کتاب را همین انتشارات به گویندگی محسن خدری تهیه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب آتش به اختیار

کتاب صوتی آتش به اختیار برای چه کسانی مناسب است؟

معرفی کتاب صوتی آتش به اختیار

معرفی و دانلود کتاب صوتی آتش به اختیار

– سرکار خودتی. من فقط مأمور قطارم و به وظیفه‌ام عمل می‌کنم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

مشخصات کتاب صوتی

و آن موقع، آن‌ها نمی‌شناختند او را. چرا که از گروهان دیگری بود و زیاد همدیگر را نمی‌دیدند. شاید توی رژه به هم بر می‌خوردند گاهی و در همان وقتی که گروهان‌ها از مقابل یا کنار هم می‌گذشتند و یا در سالن سینما یا صف حمام. و حالا چند نفری دوره‌اش کرده بودند و همه هم زبان می‌ریختند و هرچه در چنته داشتند رو می‌کردند. تا بلکه با قدرت چانه‌زنی، از رو ببرندش و شاید او هم این را احساس کرده. چون بلافاصله، فاصله‌اش را یادآور شد و این را که نمی‌توان امیدی بست بهش و یا طمعی کرد به کوتاه آمدنش.

محمدرضا بایرامی یکی از نویسندگان برجسته‌ی معاصر است که داستان‌های متعددی را در حوزه‌ی دفاع مقدس نوشته است. او از سنین نوجوانی، نوشتن داستان را شروع کرد و حتی اولین قصه‌ای را که نوشت برای یکی از برنامه‌های رادیویی ارسال کرد. خوانده شدن این قصه از رادیو، باعث شد علاقه‌ی محمدرضا بایرامی به داستان‌نویسی تثبیت شود. او در سال 1366 و به عنوان سرباز به جبهه اعزام شد. تجربیات او در جبهه، پایه و اساس رمان صوتی آتش به اختیار شدند و محمدرضا بایرامی نوشتن این رمان را از 1368 شروع کرد؛ اما چون می‌خواست این رمان، بهترین اثرش باشد، نزدیک به 20 سال روی آن کار کرد و در سال 1389 بود که رمان آتش به اختیار برای اولین بار منتشر شد.

– خالی هستند که هستند. به شما چه ربطی دارد؟ شما فقط باید سر جای خود بنشینید.