معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش در هر نفس: تمرینی برای زندگی پرمشغله شما | تیک نات هان | شادن پژواک

معرفی کتاب صوتی آرامش در هر نفس: تمرینی برای زندگی پرمشغله شما

طلوع هر روز صبح در زندگی شما به این معناست: «زندگی به شما بیست‌وچهار ساعت کاملاً جدید برای زیستن تقدیم کرده و این ارزشمندترین هدیه است.» تیک نات هان (Thich Nhat Hanh) در کتاب صوتی آرامش در هر نفس (Peace Is Every Breath) تلاش می‌کند تا نگاه ما را نسبت به جریان هستی اصلاح کرده و آن را به سمت فضایی آرام و آرامش‌بخش پیش ببرد. تیک نات هان، کتاب صوتی آرامش در هر نفس را در ادامه‌ی مباحث مطرح‌شده در کتاب آرامش در هر قدم تألیف کرده است. او در این کتاب به آموزش تمریناتی ساده و کوتاه برای حفظ تمرکز و آرامش، مطابق با عرفان‌های شرقی پرداخته و تلاش کرده تا این تمرینات، هیچ‌گونه تداخلی با زندگی‌های پرمشغله‌ی امروزی نداشته باشند.

معرفی و دانلود کتاب صوتی آرامش در هر نفس

17 دقیقه

فصل پنجم: گاتاهایی مختص تمرین روزانه

34 دقیقه

فصل سوم: طوفان را تحمل کنید

37 دقیقه

فصل چهارم: آگاهی

21 دقیقه

فصل دوم: تو آزاد هستی که اینجا باشی

8 دقیقه

فصل ششم: گذرگاه

کتاب صوتی آرامش در هر نفس را نشر صوتی شادن پژواک با صدای وحید مرتضوی کیاسری و براساس ترجمه‌ی لیلی پسندیده منتشر کرده است. انتشار نسخه‌ی الکترونیک این کتاب را نیز انتشارات شادن پژواک برعهده داشته است.

کتاب صوتی آرامش در هر نفس برای چه کسانی مناسب است؟

تمرینات ذهن‌آگاهی و مدیتیشن، برای همه‌ی افرادی که در جهان امروزی زندگی می‌کنند ضروری هستند. تیک نات هان، راهب بودایی مشهور و مربی ذِن، تکنیک‌های ساده و کاربردی مدیتیشن را در کتاب صوتی آرامش در هر نفس به مخاطبانش آموزش می‌دهد. با گوش سپردن به این کتاب صوتی، نحوه‌ی رسیدن به آرامش در هر لحظه از شبانه‌روز و هر موقعیتی از زندگی را خواهید آموخت.

درباره‌ی کتاب صوتی آرامش در هر نفس

برخی از مردم غرق در افکار و خاطرات گذشته‌شونن. سوگواری، پشیمانی، تکرار مکرر حوادث و بیزاری، اون‌ها رو به حبس ابد در زندان گذشته‌ی دردناکشون محکوم می‌کنه. این افراد نمی‌تونن مانند انسان‌های آزاد در لحظه‌ی حال زندگی کنن. حقیقت اینه که گذشته دیگه نیست و تنها چیزی که از اون باقی مونده، تأثیرات یا تصاویریه که در اعماق هوشیاری ما وجود داره. بااین‌حال تصاویر مربوط به گذشته، همچنان ما رو آزار می‌دن، مانع ما هستن، روی رفتار ما در زمان حال تأثیر می‌ذارن و باعث می‌شن چیزهایی بگیم یا کارهایی انجام بدیم که واقعاً نمی‌خوایم. ما تمام آزادی خودمون رو از دست می‌دیم. تنفس آگاهانه این امکان رو به ما می‌ده که به‌وضوح ببینیم سوءاستفاده‌ها، تهدیدها و دردهایی که در گذشته، ناگزیر به تحمل اون‌ها بودیم، اکنون دیگه برای ما اتفاق نمی‌افته و می‌تونیم با خیال راحت در این‌جا زندگی کنیم. ما با تنفس آگاهانه، می‌فهمیم وقایعی که در این فیلم‌های ذهنی اتفاق می‌افتن، واقعی نیستن و صرفاً به خاطر سپردن این واقعیت، قدرت این افکار رو از بین می‌بره.

فهرست مطالب کتاب صوتی

18 دقیقه

فصل اول: هر لحظه، هدیه‌ای از سوی زندگی است

از نظر تیک نات هان آموزش این تمرینات برای رسیدن به آرامش، بسیار ضروری و حیاتی است. او تصور می‌کند علت بالابودن آمار خودکشی در میان جوانان این است که کسی به آن‌ها آموزش نمی‌دهد چطور احساسات شدید و قوی خود را کنترل کرده و بر آن مسلط شوند. بنابراین او تصمیم گرفته در کتاب صوتی آرامش در هر نفس، مانند دیگر کتاب‌های خود به آموزش این مهارت حیاتی به مخاطبان و خصوصاً خوانندگان جوان‌تر کتابش بپردازد. اگر شخصی مهارت کنترل احساسات را آموخته باشد، در موقعیت‌های دشوار زندگی نیز قادر به حفظ آرامش و امید خود خواهد بود و با یک اتفاق ناگوار، تمام واقعیت‌های موجود در زندگی را سیاه و ناامیدکننده نخواهد دید.

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D8%B1%D8%A7%D9%85%D8%B4-%D8%AF%D8%B1-%D9%87%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%B3/book/79139

کتاب صوتی آرامش در هر نفس، برای علاقه‌مندان به آموزه‌های آرام‌بخش عرفان‌های شرقی مناسب خواهد بود.

در بخشی از کتاب صوتی آرامش در هر نفس: تمرینی برای زندگی پرمشغله شما می‌شنویم

6 دقیقه

شناسنامه – مقدمه

4 دقیقه

یادداشت نویسنده

به اعتقاد تیک نات هان، برای انجام تمرینات مدیتیشن به هیچ شرایط ویژه و به‌خصوصی احتیاج نداریم و لازم نیست مقدمات خاصی را فراهم کنیم. کتاب صوتی آرامش در هر نفس، درواقع برای استفاده‌ی افرادی نوشته شده که فضا و زمان خاصی برای مدیتیشن هرروزه در اختیار ندارند. از نظر تیک نات هان، هیچ‌کدام از واقعیت‌های زندگی مدرن، مانعی برای رسیدن به آرامش با انجام مدیتیشن نیستند. چراکه تنها با جریان بخشیدن به آگاهی نسبت به هر کاری که در حال انجام آن هستیم، می‌توانیم آن را به تمرینی برای ذهن‌آگاهی تبدیل کنیم. از نگاه تیک نات هان، حتی ظرف شستن هم می‌تواند تبدیل به تمرین مدیتیشن شود. اگر موفق شویم تمرکز و آگاهی خود را نسبت به کوچک‌ترین جزئیات زندگی و حتی نفس کشیدنمان حفظ کنیم، درواقع راه چندانی تا رسیدن به آرامش نداریم.

2 دقیقه

درباره‌ی نویسنده