معرفی و دانلود کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند | گلندی وندرا | آوانامه

داستان فانتزی گیرا، پر از راز و رمز و دسیسه‌چینی. (Fresh Fiction)

 • ترجمه‌ی سید رضا حسینی را از این اثر با صدای مریم پاک‌ذات می‌شنوید. کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند به همت نشر صوتی آوانامه و انتشارات آموت تهیه و منتشر شده است.

  جوایز و افتخارات کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند

  • پرفروش‌ترین کتاب آمازون
  • پرفروش‌ترین کتاب وال استریت ژورنال
  • پرفروش‌ترین کتاب واشنگتن پست
  • نامزد نهایی جایزه گودریدز (2019)

  نکوداشت‌های کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند

  • معرفی کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند

   اگر به داستان‌ها و رمان‌های فانتزی و تخیلی و سبک رئالیسم جادویی در ادبیات معاصر جهان علاقه دارید، شنیدن این کتاب صوتی را از دست ندهید.

   با گلندی وندرا بیشتر آشنا شویم

   پرفروش‌ترین رمان نمودارهای آمازون، وال‌استریت ژورنال و واشنگتن پست و همچنین فینالیست جایزه‌ی گودریدز. در کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند نوشته‌ی گلندی وندرا داستان کودک مرموزی را می‌شنوید که به دو غریبه طریق عشق و اعتماد را می‌آموزد.

   درباره‌ی کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند

   وندرا پیش از آنکه به عنوان نویسنده شناخته شود، کارشناس پژوهش روی زیست پرندگان در حال در انقراض بود و در مرکزی در ایلینوی آمریکا مشغول به کار بود.

   گلندی وندرا (Glendy Vanderah) نویسنده‌ی اهل شیکاگو در ادبیات جهان چهره‌ی تازه شناخته‌شده‌ای است که با سه رمانی که تا‌به‌حال نوشته جایگاه خودش را در ادبیات معاصر جهانی تثبیت کرده و جزو نویسندگان پرفروش و تحسین‌شده‌ی این روز‌های ادبیات آمریکا به شمار می‌رود.

   کتاب آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند رمانی مسحورکننده، پر از امید و عشق است که ریسمان‌های قلب شما را به خود جذب می‌کند. (Karen Katchur)

  کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند برای چه کسانی مناسب است؟

  روی صندلی‌های حیاط نشستند و اورسا به کباب کردن مارشمالو مشغول شد. گیب حرفی نمی‌زد و با افسردگی به آتش خیره شده بود. اورسا هم کم‌حرف شده بود و سکوت گیب شور و شوق همیشگی او را خاموش کرده بود. جو پرسید: «لیسی فردا می‌ره؟» گیب که هنوز به آتش خیره بود جواب داد: «حالا که من از جام بلند شده‌ام احتمالاً بره.»

  – خونه‌ش کجاست؟

  – سنت لوئیس.

  – خوبه.

  گیب نگاهش کرد و پرسید: «چرا خوبه؟»

  – چون با ماشین راه زیادی نیست.

  – اگه راهش دورتر بود بهتر می‌شد.

  – زیاد بهتون سر می‌زنه؟

  – آره اما نه واسه این که خودش دوست داشته باشه بیاد. مادرم بهش زنگ می‌زنه و ازش می‌خواد بیاد اینجا. اونم پا می‌شه می‌آد.

  – مادرت زیاد ازش می‌خواد بیاد؟

  – دراز بکشم و چرتم طول بکشه، مادرم زنگ می‌زنه زنگ می‌زنه به لیسی. کم‌حرف بشم زنگ می‌زنه به لیسی. صبحا کارهای مزرعه رو نکنم زنگ می‌زنه به لیسی.

  – چرا خب؟

  – چون فکر می‌کنه که من باز به هم ریخته‌ام.


 • منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%AC%D8%A7-%DA%A9%D9%87-%D8%AC%D9%86%DA%AF%D9%84-%D9%88-%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%85-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D8%B3%D9%86%D8%AF/book/74259

  مسحورکننده، پر بصیرت و خارق‌العاده. (Novelgossip)

 • کتاب‌های The Oceanography of the Moon ،the light Trough the Leaves و آن‌جا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند سه اثر تحسین شده‌ی مندرا هستند.

  در بخشی از کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند می‌شنویم

  یک روز که جو تیل از گردش روزانه به خانه بازمی‌گردد، با دختربچه‌ی عجیب و غریبی با پای برهنه و سراسر کبودی روبه‌رو می‌شود که از سیاره‌ای دیگر به آنجا آمده و از جو خواهش می‌کند که برای مدتی در کنار او زندگی کند. و این‌چنین است که ورود دختربچه‌ی فضایی به داستان، مانند برکه‌ای ساکن که فرود آمدن سنگ‌ریزه‌ای کوچک آرامش آب‌های آن را بر هم می‌زند، تنهایی جو را مختل می‌کند.

  در سراسر داستان کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند، اگرچه میان این سه شخصیت -جو، گابریل و دختربچه- پیوندی عمیق و باورنکردنی شکل می‌گیرد، اما اتفاقاتی که در طول کتاب رقم می‌خورد، آن‌ها را در شرایطی قرار می‌دهد که باید تصمیم‌های دشواری برای زندگی‌شان اتخاذ کنند. در نهایت، با رسیدن پاییز و نزدیک‌تر شدن غریبه‌ی کوچک به پایان سفر پرماجرایش به زمین، همه‌چیز رنگ و بویی دیگر به خود می‌گیرد…

  جو تیل، یکی از سه شخصیت محوری کتاب صوتی آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند (Where the Forest Meets the Stars) مدتی پس از آن که مادرش را به‌سبب بیماری از دست می‌دهد، به روستایی در ایلینوی برمی‌گردد تا کارهای تحقیقاتی‌اش را از سر بگیرد و به خود و دیگران ثابت کند که اتفاق تلخ اخیر او را از پای درنیاورده است. جو روتین روزانه‌ای برای خود ساخته است و تنهایی‌اش را با پژوهش و کار پر می‌کند که ورود ناگهانی غریبه‌ای کوچک به زندگی او همه‌چیز را دستخوش تغییر می‌سازد.

  حضور این بیگانه‌ی کوچک سبب می‌شود که جو به سراغ همسایه‌ی منزوی و گوشه‌گیر خود، گابریل نش، برود تا از او درباره‌ی حل این معمای پیچیده و غریب کمک بگیرد. اما جو و گابریل هرچه زمان بیشتری را در کنار یکدیگر صرف باز کردن گره‌های این معما می‌کنند، با سؤالات بیشتری مواجه می‌شوند: چگونه یک دختربچه نه‌تنها قادر است شکسپیر را بخواند، بلکه می‌تواند آن را بفهمد؟ چرا همه‌چیز با حضور او دچار دگرگونی شده است؟ و این جست‌وجو برای یافتن هویت واقعی کودک دست آخر به چه سرانجامی می‌رسد؟