معرفی و دانلود کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم | جاشوا فریس | انتشارات نیستان

قیمت نسخه صوتی


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%86%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D9%87-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B3%DB%8C%D8%AF%DB%8C%D9%85/book/72829

قضیه به تسلط محدودکننده مربوط می‌شد. تام احساس می‌کرد وظیفه‌اش این است که بر دو بچه‌اش مسلط باشد. زنش به فونیکس رفت تا از شرش خلاص شود. ما در سایه توافقی جمعی به این نتیجه رسیدیم که تام را لعنتی صدا بزنیم. امبر لودویگ از وقتی باردار شد با این کار مخالفت کرد، اما واقعا اسم شایسته دیگری پیدا نکردیم و اعتراض امبر به جایی نرسید. تام وقتی خبر اخراجش را شنید تصمیم گرفت رایانه‌اش را از پنجره اتاق بیرون بیندازد. بنی شاسبرگر آن لحظه کنارش بود. بنی دوست نزدیک تام نبود اما کسی بود که با تام ناهار می‌خورد و بعد پیش ما می‌آمد و اخبار را گزارش می‌کرد… .

فهرست مطالب کتاب صوتی

۳۹ دقیقه

بخش بیست‌ودوم

مشخصات کتاب صوتی

اولین رمان جاشوا فریس که مانند طوفان جوایز و افتخارات سال 2007 را درو کرد، شرحی کم‌نظیر از زندگی کارمندی است. او با قلمی جذاب و طناز از روابطی می‌گوید که در محل کار شکل می‌گیرد، از اتفاقات خوشحال‌کننده یا اسف‌باری که در این محیط رخ می‌دهد و از ما می‌خواهد با نگاهی جدید به اطراف خود نگاه کنیم. شخصیت‌های کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم (Then We Came to the End) شاید در نگاه اول اغراق‌آمیز باشند، اما همه ما در دنیای کارمندی با نمونه‌ی این افراد برخورد داشته‌ایم. ما با آن‌ها کار می‌کنیم، کنارشان ناهار می‌خوریم، ‌همدیگر را دست می‌اندازیم و گاه خوب از خجالت یکدیگر درمی‌آییم ولی این داستان تحسین شده، ما را وادار می‌کند تا آن‌ها واقعا را ببینیم.

جاشوا فریس که در زمان تالیف کتاب سی‌وسه سال داشت روحیه‌ی هیجان‌طلب مردم قصه‌اش را به‌خوبی در لحن هم گنجانده، اما تصمیم ندارد خوشبختی آن‌ها را بیش از این ادامه‌دار کند. هول دادن صندلی‌ها در راهرو، قایم کردن پیتزای مخلوط پشت میز همکار تا بوی راسو بدهد، ‌کش رفتن عینک آفتابی درحالی که هیچ مشکل مالی برای تهیه‌ی آن وجود ندارد و غیبت پشت‌سر همکاران با پایان دهه‌ی نود میلادی تمام می‌شود. آژانس به‌دلایلی رو به تعطیلی است و اتفاقاتی مثل تشخیص سرطان و ازدواج‌های شکست خورده اوضاع را برای کارمندان آن سخت می‌کند… .

جوایز و افتخارات کتاب آنگاه به پایان رسیدیم

نکوداشت‌های کتاب آنگاه به پایان رسیدیم

کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم مناسب چه کسانی است؟

دوران تعدیل نیرو فرا رسید. ماه‌ها بود که قضیه سر زبان‌ها افتاده بود،‌ اما حالا دیگر رسمی شده بود. اگر خوش‌شانس بود می‌توانست شکایت کند. اگر کسی سیاه‌پوست، سالمند، زن، کاتولیک، یهودی، همجنس‌باز،‌ چاق یا معلول بود بهانه‌ای برای شکایت کردن داشت. چند روز دیرتر یا زودتر همه‌مان کارمان را از دست می‌دادیم. به‌خاطر پیرهن تام که شده ما را حتما اخراج می‌کردند. خود تام لعنتی در فهرست اخراجی‌ها بود. فقط ما از او بیزار نبودیم، همسر سابقش از تام متنفر بود.

روزمرگی ذات زندگی اداری و کار هشت ساعت در روزی است که به‌جز پایان هفته دست از سر ما برنمی‌دارد. بعد از مدتی این حالت روانی-عاطفی چنان بر ما غالب می‌شود که فراموش می‌کنیم تا چه حد به همکارانمان نزدیک هستیم. کمتر کسانی به اندازه‌ی زنان و مردانی که در اتاق جلسه کنارمان می‌نشینند و خوب می‌دانند کدام غذای یخچال متعلق به ماست، ما را می‌شناسد. پس بیراه نیست که بگوییم یک شرکت/اداره تجسمی از خانواده با همه‌ی ویژگی‌هایش است: شایعات، شوخی، استراحت، تلاش، بدگویی، عصبانیت و البته مهربانی.

معرفی کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم

جاشوا فریس، زاده‌ی 1974، نویسنده‌ و داستان‌نویس آمریکایی است. او تحصیلات خود را در رشته‌ی زبان و فلسفه در دانشگاه آیووا و سپس در رشته هنرهای زیبا در دانشگاه کالیفرنیا، به پایان رسانده است. جاشوا فریس در سال 1999 کار داستان‌نویسی را آغاز کرد و اولین داستان خودش را در مجله‌ی آیوا ریویو به چاپ رساند. آثار این نویسنده تا امروز به 24 زبان ترجمه شده‌اند. کتاب‌ «آنگاه به پایان رسیدیم» از مشهورترین آثار جاشوا فریس (Joshua Ferris) است که جایزه‌ی پن بنیاد همینگوی را نیز از آن خود کرده است. او در نیویورک زندگی می‌کند.

در بخشی از کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم می‌شنویم

رمان مقابل شما داستانی از همین جنس است، روایت یک خانواده‌ی کاری که در آژانسی تبلیغاتی در شهر شیکاگوی آمریکا اتفاق می‌افتد. شاغلان تمام‌وقت این شرکت را می‌شود به کندویی سرزنده و پر از حیات تشبیه کرد که زنبورهایش همیشه مشغول فعالیتند. آن‌ها پرانرژی از سمتی به سمت دیگر می‌دوند و به نظر خستگی‌ناپذیر می‌آیند. شخصیت‌های کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم مصممند که بر روزمرگی‌های کارشان غلبه کنند و شخصا برای ایجاد نشاط آستین بالا می‌زنند، چیزی که این جماعت الحق در این کار ماهرند!

۲۵ دقیقه

بخش بیست‌ویکم

شنیدن این اثر به تمامی دوستداران ادبیات آمریکا توصیه می‌شود.

با جاشوا فریس بیشتر آشنا شویم

کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم یکی از افتخارآمیزترین آثار داستانی آمریکا در سال 2007 بود. جاشوا فریس در این رمان ماجرای همکارانی را روایت می‌کند که در آژانس تبلیغاتی مشغول به کارند و با کاهش تقاضای مشتریان، به مشکلات مالی و شخصی دچار می‌شوند. این اثر پرفروش ملی، جوایز متعددی مانند PEN/Hemingway برای بهترین رمان اول را از آن خود کرد.

درباره‌ی کتاب صوتی آنگاه به پایان رسیدیم