معرفی و دانلود کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم | لوسی ماد مونتگومری | آوانامه

کتاب آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم (Anne of the Island) در سال 1915 منتشر شد و روایتی شیرین و جذاب از 18 تا 22 سالگی آنی شرلی ارائه می‌دهد. حالا او بزرگ شده و مجبور است برای درس خواندن از جزیره پرنس ادوارد دور شود؛ هرچند علاوه بر نگرانی و دلتنگی بسیار، هیجان زیادی برای چشیدن تجربیات جدید را دارد.

معرفی کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم

لوسی مود مونتگمری (Lucy Maud Montgomery) در سال 1874، در جزیره‌‌ی پرنس ادواردِ کانادا متولد شد. او عمده‌ی شهرت خویش را به عنوان یک نویسنده، مرهون مجموعه کتاب‌های آنی شرلی بود.

شب پایان سال نه غروبی سرخ و آرام داشت و نه طلوعی زرد و صورتی. سال کهنه زمانی رخت بر بست که باد و طوفانی سرد و تند بر همه جا زوزه می‌کشید. آن شب یکی از شب‌هایی بود که طوفان بر مزار مرغزارهای یخ‌زده و دره‌های تاریک می‌چرخید و چون موجودی گمشده زیر شیروانی‌ها ناله سر می‌داد و دانه‌های برف را به شیشه‌های لرزان پنجره‌ها می‌کوبید.

– مجموعه انیمیشنی در 26 قسمت در سال 2001 محصول کشور کانادا با اقتباس از این کتاب ساخته شده است.

– کشور ژاپن در سال 1979 انیمیشنی با اقتباس از کتاب آن شرلی با موهای قرمز ساخت که در کشورمان ایران نیز با استقبال فوق‌العاده‌ای روبه‌رو شد.

این مجموعه کتاب از هشت رمان تشکیل شده که آنی شرلی شخصیت اصلی آن است و داستان زندگی او از کودکی تا بزرگسالی روایت می‌شود. نگارش این آثار از سال 1908 تا 1921 به طول انجامیده و همواره در طول این مدت از سوی منتقدان و مردم تحسین شده است. به علاوه داستان‌های آنی شرلی تاکنون به بیش از 36 زبان دنیا ترجمه شده و فروشی میلیونی در سراسر جهان داشته است.

– رمان جاودان لوسی مود مونتگمری در سال 2017 تا 2019 دستمایه‌ی ساختی سریالی به نام Anne With An E قرار گرفت که امتیاز خوبی از سوی بینندگان دریافت کرد.

کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم برای چه کسانی مناسب است؟

داستانی شیرین و ماندگار از دختری با موهای قرمز… لوسی ماد مونتگومری در کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم، دوران پرشور جوانی آنی را به تصویر می‌کشد که برای تحصیل به شهری جدید می‌رود و تجربیات تلخ و شیرینی را پشت سر می‌گذارد. این رمان پرطرفدار با بیش از 50 میلیون نسخه فروش، از محبوب‌ترین قصه‌های ادبیات جهان است.

درباره کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم

در سومین جلد از مجموعه محبوب و شنیدنی آنی شرلی، این بار دختر موقرمز داستان هجده ساله شده و قرار است برای نخستین بار گرین گیبلز را ترک کند و به کالج ردموند برود تا مدرک لیسانس هنرش را بگیرد.

در این داستان قرار است ماجراهای جدیدی را بشنوید و با دوران کودکی آنی شرلی خداحافظی کنید. حتی ممکن است خبرهایی از عشق و ازدواج آنی، چالش‌های همیشگی‌اش با گیلبرت بلایت و چاپ شدن اولین داستانش به گوش‌تان برسد که حسابی شما را غرق هیجان و لذت کند.

درباره مجموعه کتاب‌های آنی شرلی

نوجوانانی که عاشق شنیدن داستان‌های کلاسیک هستند، جلد سوم داستان‌های آنی شرلی را به هیچ وجه از دست ندهند.

با لوسی ماد مونتگمری بیشتر آشنا شویم

آنی خطاب به جین اندروز که بعدازظهر به آنجا آمده بود و قصد داشت تمام طول شب در آنجا بماند، گفت: «از اون شب‎هاییه که آدم دوست داره پتو رو دورش بپیچه و دعای آخر سالش رو زیر لب زمزمه کنه.» اما لحظه‌ای که آن دو در اتاق کوچک آنی خودشان را در پتو پیچیده بودند، جین اندروز اصلا به دعای آخر سالش فکر نمی‌کرد. او با لحنی خشک و رسمی گفت: «آنی اجازه میدی یه چیزی بگم؟»


منبع: https://www.ketabrah.ir/%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B5%D9%88%D8%AA%DB%8C-%D8%A2%D9%86%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D9%84%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AC%D8%B2%DB%8C%D8%B1%D9%87-%DA%A9%D8%AA%D8%A7%D8%A8-%D8%B3%D9%88%D9%85/book/68252

مونتگمری به سال 1942، در شهر تورنتو از دنیا رفت.

در بخشی از کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم می‌شنویم

تاکنون چندین فیلم سینمایی، سریال تلویزیونی، انیمیشن و نمایشنامه‌های موزیکال از روی این کتاب ساخته شده‌اند. با این حال ما در ادامه گزیده‌ای از اقتباس‌های هنری برجسته را به شما معرفی می‌کنیم.

– مجموعه فیلمی با اقتباس از این رمان در طی سال‌های 1985، 1987، 2000 و 2008 به کارگردانی کوین سالیوان و استفان اسکاینی ساخته شد.

عناوین هشت رمان این مجموعه به ترتیب عبارتند از: «آن در گرین گیبلز، آن در اونلی، آن در جزیره، آن در خانه رؤیاها، آن در ویندی پاپلز، آن در اینگل ساید، دره رنگین کمان، ریلا در اینگل ساید»

آثار هنری اقتباس شده از کتاب صوتی آنی شرلی در جزیره – کتاب سوم